ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" червня 2015 р. Справа № 809/1506/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кишинського М.І.,
при секретарі судового засідання Мельник О.Я.,
за участю сторін:
позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: УМВС України в Івано-Фракнівській області
про зобов"язання до вчинення дій,-
ВСТАНОВИВ:
14.04.2015 року ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області (надалі - відповідач) про зобов`язання розглянути звернення.
19.05.2015 року та 22.05.2015 року від позивача на адресу суду поступили клопотання про уточнення та зміну позовних вимог, в яких він просить визнати незаконною бездіяльність УМВС України в Івано-Франківській області щодо розгляду його письмових звернень від 21.11.2014 року, від 02.02.2015 року, від 13.02.2015 року, від 12.12.2015 року, від 01.04.2015 року, від 02.04.2015 року, від 06.04.2015 року, від 28.04.2015 року, від 29.04.2015 року, від 08.04.2015 року, від 29.04.2015 року, від 05.05.2015 року, від 14.05.2015 року, від 15.05.2015 року та зобов'язати відповідача розглянути вказані звернення відповідно до Закону України "Про звернення громадян", Закону України «Про інформацію», Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення Закону України "Про звернення громадян", Закону України «Про інформацію», Закону України «Про доступ до публічної інформації» Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області проігноровано його звернення від 21.11.2014 року, від 02.02.2015 року, від 13.02.2015 року, від 12.12.2015 року, від 01.04.2015 року, від 02.04.2015 року, від 06.04.2015 року, від 28.04.2015 року, від 29.04.2015 року, від 08.04.2015 року, від 29.04.2015 року, від 05.05.2015 року, від 14.05.2015 року, від 15.05.2015 року. Просить суд визнати незаконною бездіяльність УМВС України в Івано-Франківській області щодо розгляду його письмових звернень від 21.11.2014 року, від 02.02.2015 року, від 13.02.2015 року, від 12.12.2015 року, від 01.04.2015 року, від 02.04.2015 року, від 06.04.2015 року, від 28.04.2015 року, від 29.04.2015 року, від 08.04.2015 року, від 29.04.2015 року, від 05.05.2015 року, від 14.05.2015 року, від 15.05.2015 року відповідно до Закону України "Про звернення громадян", Закону України «Про інформацію», Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Позивач в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав з підстав викладених в адміністративному позові та клопотанні про уточнення та зміну позовних вимог. Просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, на адресу суду подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення позивача, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши і оцінивши докази, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є необґрунтованими, а позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 40 Конституції України передбачає, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Закон України "Про звернення громадян" (надалі - Закон) регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.
Статтею 1 Закону визначено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до статті 3 Закону під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. При цьому скаргою є звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішенням державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.
Порядок звернення громадян передбачений статтею 5 Закону, відповідно до якої звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Судом встановлено, що 21.11.2014 року, 02.02.2015 року ОСОБА_1 направлено звернення до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, Сектора медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області.
Приписами статті 7 Закону передбачено, що звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду. Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення. Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.
Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області листом від 11.03.2015 року №13/06 надало відповідь на заяву позивача від 13.02.2015 року, згідно якої повідомлено про нарахування та виплату відпускних і середньоденний заробіток.
Згідно положень статті 20 Закону, звернення розглядається і вирішується у термін не більше одного місяця від дня його надходження. Проте якщо питання у ньому не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо у місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Листами № 18/8-Д29 від 10.04.2015 року, № 13/177 від 30.04.2014 року, №18/8-Д11о/п від 30.04.2015 року, № 1/162зі від 13.05.2015 року УМВС України в Івано-Франківській області надано відповідь на звернення позивача.
Відповідачем заявнику відправлено копію даних листів, що підтверджується журналами обліку реєстрів на відправлену кореспонденцію через поштовий зв'язок.
В судовому засіданні встановлено, що 05.05.2015 року позивачем направлено ще одне звернення управління МВС України.
Листом заступник начальника УМВС України в Івано-Франківській області № 1/162зі від 13.05.2015 року повідомив ОСОБА_1 про те, що на подані позивачем звернення протягом 2014-2015 років неодноразово надавались ґрунтовні відповіді, а також законність прийнятих рішень за цими зверненнями вивчається судовими інстанціями.
Абзацом 7 статті 19 Закону визначено, що органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.
Відповідно до абзацу 2 статті 8 Закону, не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.
Виходячи вищевикладене, суд приходить висновку, що з боку відповідача не мала місце бездіяльність щодо ненадання відповіді на звернення позивача від 21.11.2014 року, від 02.02.2015 року, від 13.02.2015 року, від 12.12.2015 року, від 01.04.2015 року, від 02.04.2015 року, від 06.04.2015 року, від 28.04.2015 року, від 29.04.2015 року, від 08.04.2015 року, від 29.04.2015 року, від 05.05.2015 року, від 14.05.2015 року, від 15.05.2015 року, а розгляд його заяви проведено з додержанням вимог, встановлених Законом України "Про звернення громадян".
Враховуючи вищевикладене, вимоги позивача є необґрунтованими, а позов таким, що задоволенню не підлягає.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Кишинський М.І.
Постанова складена в повному обсязі 09 червня 2015 року.