КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/1090/15 Головуючий у 1-й інстанції: Кобилянський К.М. Суддя-доповідач: Бистрик Г.М.
У Х В А Л А
Іменем України
04 червня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Бистрик Г.М.,
суддів: Желтобрюх І.Л., Мамчура Я.С.,
при секретарі: Гуменюк Т.В.,
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 квітня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держземагенства у місті Києві про визнання протиправними та скасування наказу та рішення, зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до Головного управління Держземагенства у місті Києві про визнання протиправними і скасування наказу та рішення, зобов'язання вчинити дії.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 квітня 2015 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права, та ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, учасників судового засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанову суду - без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні вимог позивача.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 17 листопада 2014 року позивач звернулася до відповідача із листом щодо надання відомостей з Державного земельного кадастру, а також надання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями відносно земельної ділянки, що розташована в Деснянському районі м. Києва (хутір Биківня) і зазначена на доданих до заяви графічних матеріалах.
До вищезазначеного листа позивачем додано: повідомлення, заяву про надання відомостей з Державного земельного кадастру, копію паспорта позивача та картки фізичної особи-платника податків, графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, клопотання про отримання довідки з державної статистичної звітності (форми 6-зем); графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
Листом від 16 грудня 2014 року за №31-26-0.21-7247/2-14 відповідачем повідомлено позивача, що для отримання витягу з Державного земельного кадастру необхідно подати документ, що підтверджує оплату послуг з надання витягу з Державного земельного кадастру. Крім того, відповідач зазначив, що в поданій позивачем заяві не зазначено кадастрового номеру земельної ділянки, щодо якої необхідно надати витяг. Також, посилаючись на інформаційну картку адміністративної послуги, затверджену наказом Головного управління Держземагенства у місті Києві від 03.07.2014 № 2/0/13-14, відповідач повідомив заявника щодо необхідність надання наступних документів: копії паспорта та ідентифікаційного коду заявника; копії документа, що підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженої заявником особи); копії паспорта та ідентифікаційного номеру (у разі подання заяви уповноваженою особою); копії документа, що посвідчує право на земельну ділянку (за наявності) або копії рішень уповноважених органів про передачу земельної ділянки у власність/користування (у випадку, якщо земельна ділянка передана до 2013 року); копії дозволу на розроблення проекту землеустрою; графічні матеріали на яких зазначено місце розташування земельної ділянки.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 року № 5203-VI (далі - Закон № 5203-VI) адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб'єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов'язків такої особи відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 8 Закону № 5203-VI суб'єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб'єктом надання є посадова особа, - органом, якому вона підпорядковується. Інформаційна картка адміністративної послуги містить інформацію про: 1) суб'єкта надання адміністративної послуги та/або центр надання адміністративних послуг (найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, адресу електронної пошти та веб-сайту); 2) перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання, а у разі потреби - інформацію про умови чи підстави отримання адміністративної послуги; 3) платність або безоплатність адміністративної послуги, розмір та порядок внесення плати (адміністративного збору) за платну адміністративну послугу; 4) строк надання адміністративної послуги; 5) результат надання адміністративної послуги; 6) можливі способи отримання відповіді (результату); 7) акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги.
Наказом Головного управління Держземагентства у м. Києві від 03 липня 2014 року № 2/0/13-14 «Про внесення змін до наказу Головного управління Держземагентства у м. Києві від 08 квітня 2013 року № 40», який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин, внесено зміни до інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг, які надаються Головним управлінням Держземагентства у м. Києві.
Пунктами 9 та 10 інформаційної картки адміністративної послуги, затвердженої вказаним вище наказом, визначено, що надання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями (за даними форми 6-зем) можливо за умови подачі відповідної заяви з додатками. Для отримання адміністративної послуги для фізичних осіб необхідно надати: копію паспорта та ідентифікаційного коду заявника; копію документа, що підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженої заявником особи); копію паспорта та ідентифікаційного номеру (у разі подання заяви уповноваженою особою); копію документа, що посвідчує право на земельну ділянку (за наявності) або копії рішень уповноважених органів про передачу земельної ділянки у власність/користування (у випадку, якщо земельна ділянка передана до 2013 року); копію дозволу на розроблення проекту землеустрою; графічні матеріали, на яких зазначено місце розташування земельної ділянки.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року № 1051 «Про затвердження порядку ведення Державного земельного кадастру» для отримання витягу з Державного земельного кадастру заявник або уповноважена ним особа за дорученням власника земельної ділянки, або нотаріус під час вчинення правочину щодо земельної ділянки подає Держаному кадастровому реєстратору: заяву за формою згідно Додатку 42 до Постанови; документ, що підтверджує оплату послуг з надання витягу Державного земельного кадастру; документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).
З огляду на вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що законодавством визначено чіткий, вичерпний перелік документів необхідних для надання відповідної адміністративної послуги. Враховуючи те, що позивачем не подано визначених Законом документів, колегія суддів дійшла висновку, що відповідач діяв у межах та спосіб передбачений законами та Конституцією України.
Крім того, слід зазначити, що позивачем в порушення Порядку ведення Державного земельного кадастру не було подано до відповідача документа, що підтверджує оплату послуг з надання витягу Державного земельного кадастру.
Також, вимоги позивача щодо визнання протиправним та скасування наказу Головного управління Держземагентства у місті Києві від 03 липня 2014 року № 2/0/13-14 «Про затвердження Інформаційних та Технологічних карток до кожної адміністративної послуги, які надаються Головним управлінням Держземагентства у місті Києві», є безпідставними, оскільки пунктом 4 наказу Головного управління Держземагентства у місті Києві від 19 грудня 2014 року № 30/0/13-14 наказ Головного управління Держземагентства у місті Києві від 03 липня 2014 року № 2/0/13-14 визнано таким, що втратив чинність.
Водночас, позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача подати до суду звіт про виконання судового рішення відповідно до статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України зазначене є правом суду, у випадку ухвалення рішення в адміністративній справі не на користь суб'єкта владних повноважень, зобов'язувати його подати до суду звіт про виконання судового рішення, а тому позовні вимоги у відповідній частині задоволенню не підлягають.
Враховуючи викладене, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно застосував норми матеріального права, правову позицію з приводу яких аргументовано виклав в мотивувальній частині оскаржуваного позивачем рішення.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права.
Оскаржуване судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. ст. 158, 160, 167, 195, 196, 198, 199, 200, 205, 206, 212, 254, КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 квітня 2015 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки передбаченні ст. 212 КАС України.
Повний текст ухвали суду виготовлено 08.06.2015 року.
Головуючий суддя: Бистрик Г.М.
Судді: Желтобрюх І.Л.
Мамчур Я.С.
.
Головуючий суддя Бистрик Г.М.
Судді: Желтобрюх І.Л.
Мамчур Я.С