КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 362/1483/15-а Головуючий у І інстанції - Корнієнко С.В.
Суддя-доповідач - Старова Н.Е.
У Х В А Л А
Іменем України
03 червня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Старової Н.Е.,
суддів: Мєзєнцева Є.І., Чаку Є.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційні скарги ОСОБА_2 та Васильківського міського голови Київської області на постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Васильківського міського голови Київської області та виконавчого комітету Васильківської міської ради Київської області, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування розпорядження,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 як начальник управління соціального захисту населення Васильківської міської ради Київської області звернулася до суду з вимогами про визнання протиправним та скасування розпорядження Васильківського міського голови Київської області №52-к від 25.02.2015 року про призначення по переведенню третьої особи на посаду заступника зазначеного управління.
Постановою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 23.04.2015 року позовні вимоги задоволено.
Не погоджуючись із зазначеною постановою, апелянтами було подано апеляційні скарги, в яких посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просять скасувати вказане рішення та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
Справа розглянута відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.197 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню.
При дослідженні матеріалів справи встановлено, що листом Васильківського міського голови від 11.02.2015 року до Директора департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації заявлено прохання про звільнення із займаної посади заступника начальника управління начальника відділу економіки, фінансів та тендерних закупівель фінансово-економічного управління департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації ОСОБА_2 в порядку переведення за п.5 ст.36 КЗпП України.
Згідно наказу директора департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації №17-к від 17.02.2015 року, ОСОБА_2 - заступник начальника управління начальника відділу економіки, фінансів та тендерних закупівель фінансово-економічного управління департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, звільнено з роботи у зв'язку з переведенням для подальшої роботи в управлінні соціального захисту населення Васильківської міської ради на підставі п.5 ст.36 КЗпП України.
Розпорядженням №52-к від 25.02.2015 року Васильківського міського голови, призначено ОСОБА_2 на посаду заступника начальника управління соціального захисту населення Васильківської міської ради Київської області на підставі ст.10 та п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», п.5 ст.36 КЗпП України, ст.ст.15 і 18 Закону України «Про державну службу».
Не погоджуючись з порядком переведення та призначення третьої особи, позивач звернулась до суду для оскарження вищевказаного розпорядження №52-к від 25.02.2015 року.
Положеннями п.15 ч.1 ст.3 КАС України, передбачено, що публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Водночас, згідно ст.1 Закону України «Про державну службу», державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.
Суд першої інстанції правомірно вказав на вимоги ст.10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» де передбачено, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється: на посади керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України. Проведення конкурсу, випробування та стажування при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про державну службу. У разі необхідності, за згодою сторін, посадова особа місцевого самоврядування може бути переведена на рівнозначну чи нижчу посаду або посаду радника чи консультанта без конкурсного відбору.
Листом Голови Національного агентства України з питань державної служби від 02.03.2015 року вказано, що діючим законодавством не передбачено саме переведення державного службовця на посаду в орган місцевого самоврядування. Переведення 3-ї особи відбулося не в межах однієї організації, тому вказане переведення не відповідає вимогам закону та є протиправним.
Згідно ст.15 Закону України «Про державну службу», прийняття на державну службу на посади третьої, сьомої категорій, передбачених ст. 25 цього Закону, здійснюється на конкурсній основі, крім випадків, коли інше встановлено законами України.
Положеннями ст.ст.18 і 25 Закону України «Про державну службу» визначені термін випробування та категорії державних службовців, до яких відноситься посада заступника начальника управління соціального захисту населення міської ради.
Колегія суддів звертає увагу на приписи п.10 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» якими передбачено, що міський голова призначає на посади та звільняє з посад лише керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. ОСОБА_2 призначили заступником, що можливо тільки з подання позивача, та з таким поданням позивач не зверталась.
Крім того, згідно рішення 45-ої сесії УІ-го скликання Васильківської міської ради Київської області від 25.10.2013 року, позивачеві тимчасово делеговані повноваження призначення та звільнення працівників управління соціального захисту населення Васильківської міської ради.
Згідно з п.4.10 Положення «Про Управління соціального захисту населення Васильківської міської ради Київської області», начальник управління має двох заступників, які призначаються та звільняються з посади міським головою за поданням начальника управління.
Крім того, порядок прийняття розпоряджень Васильківського міського голови визначений регламентом виконавчого комітету Васильківської міської ради. Положеннями п. 73 Регламенту вказано, що підготовка розпоряджень з кадрових питань, по відпустках, по відрядженнях регламентується чинним законодавством та іншими нормативними документами і здійснюється відділом кадрової роботи та з питань служби в органах місцевого самоврядування.
У відповідності до положень п. 77 регламенту, з метою чіткого виконання розпоряджень, в їх змісті необхідно передбачати конкретні завдання, виконавців, терміни виконання і відповідальних за контроль.
Суд першої інстанції вірно зауважив, що оскаржуване розпорядження №52-к від 25.02.2015 року не передбачає виконавців і відповідальних за контроль його виконання.
З урахуванням вищевикладених обставин справи та положень законодавства, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що надані позивачем документи, які у відповідності до вимог ч. 1ст. 79 КАС України, є письмовими доказами, у своїй сукупності у повній мірі підтверджують правомірність заявлених позовних вимог, та доводять, те що відповідачем порушено порядок прийняття на роботу та переведення особи в межах різних органів.
Відтак, суд першої інстанції вірно встановив обставини справи, з урахуванням того, що позивач надав необхідні документи, та навів обґрунтовані доводи, які підтверджують його вимоги. Відповідно, позовні вимоги є обґрунтованими та правомірно задоволені судом першої інстанції.
Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідачі як суб'єкт владних повноважень всупереч вимог ч.2 ст.71 КАС України не надали до суду належних доказів правомірності своїх дій.
Судова колегія апеляційної інстанції не вбачає порушень судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, на які посилаються апелянти в апеляційних скаргах, та вважає, що судом першої інстанції повно встановлені обставини справи, яким надана правильна правова оцінка на підставі законодавства, яке врегульовує спірні правовідносини.
Доводи апеляційних скарг не спростовують висновки суду першої інстанції, викладені у постанові від 23.04.2015 року, та не можуть бути підставою для її скасування.
За таких обставин, у відповідності до ст.200 КАС України, апеляційні скарги слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 41, 160, 186, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційні скарги ОСОБА_2 та Васильківського міського голови Київської області - залишити без задоволення, а постанову Васильківського міськрайонного суду Київської області від 23.04.2015 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили згідно ст.254 КАС України, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя:
Судді:
.
Головуючий суддя Старова Н.Е.
Судді: Чаку Є.В.
Мєзєнцев Є.І.