ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 травня 2015 року м. Київ № 826/9497/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області
до
Відокремленого підрозділу Київської дирекції залізничних перевезень Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця»
про
стягнення податкової заборгованості у розмірі 1 321,22 грн., -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області з позовом до Відокремленого підрозділу Київської дирекції залізничних перевезень Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» про стягнення податкової заборгованості у розмірі 1 321,22 грн.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 106 КАС України.
Так, у силу положень п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві, зокрема, зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Крім того, відповідно до приписів ст. 47 КАС України, особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
При цьому, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень (ч.ч. 1, 2 ст. 50 КАС України).
Згідно з ч. 1 ст. 48 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
При цьому, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам) (ч. 3 ст. 48 КАС України).
Також, положеннями ст. 80 Цивільного кодексу України, визначено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку, а згідно із статтею 89 цього ж Кодексу юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.
Як вбачається зі змісту позовної заяви в якості відповідача зазначено Відокремлений підрозділ Київська дирекція залізничних перевезень Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» (ідентифікацій код 01069713).
Водночас, у відповідності до інформації з Єдиного державного реєстру, відомостей щодо юридичної особи з ідентифікаційним кодом 01069713 не міститься.
Таким чином, позивачу слід надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням належного відповідача, згідно наведеної вище інформації та положень законодавчих норм.
Разом з тим, згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві, зокрема, зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
При цьому, приписами ч. 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості їх подання зазначає докази, які не може самостійно подати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, в якості підстави для звернення з даними позовними вимогами вказано про наявність у Відокремленого підрозділу Київської дирекції залізничних перевезень Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» податкової заборгованості.
З огляду на викладене, позивачу слід надати суду належним чином завірену копію зворотнього боку облікової картки платника податків станом з моменту виникнення вказаної заборгованості та до моменту звернення з даним позовом до суду.
У зв’язку з вищевикладеним, слід зазначити, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, дана категорія спорів підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження (без проведення судового засідання та виклику сторін, на підставі наявних доказів), а, отже, відсутність всіх доказів в обґрунтування позовних вимог створює перешкоди для відкриття скороченого провадження та вирішення справи в скороченому провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки в п’ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання безпосередньо канцелярії суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви із зазначенням належного відповідача, згідно наведеної вище інформації та положень законодавчих норм; належним чином завіреної копії зворотнього боку облікової картки платника податків станом з моменту виникнення вказаної заборгованості та до моменту звернення з даним позовом до суду.
Крім того, на виконання положень ч. 3 ст. 106 КАС України, позивачу слід надати суду докази направлення на адресу відповідача уточненої позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, –
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області без руху.
2. Встановити позивачу п’ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок