ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2015 р. Справа № 804/3044/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Власенка Д.О.,
суддів Сидоренка Д.В.,
Степаненка В.В.,
при секретарі судового засідання Гелетія М.Т.
за участю:
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача Сєчко А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Міністерства інфраструктури України про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся позивач із позовною заявою про визнання протиправними дій Міністерства інфраструктури України, які полягають у недопуску позивача до участі в конкурсі на посаду Генерального директора Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль"; визнання протиправним та скасування рішення Міністерства інфраструктури України про проведення пошуку кандидатів на посади генеральних директорів Державної адміністрації залізничного транспорту України - Укрзалізниці, Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького, оголошення про яке було оприлюднене на офіційному сайті відповідача 31.12.2014; та зобов'язання Міністерства інфраструктури України провести конкурс на посаду Генерального директора Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", оголошений 31.12.2014, відповідно до вимог Порядку проведення конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 № 777 (зі змінами).
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що при проведенні конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання відповідачем не дотримано ряду вимог законодавства України щодо порядку проведення такого відбору. Внаслідок цього, на думку позивача, протиправні дії відповідача порушили, зокрема, його права, оскільки останній був недопущений до конкурсного відбору.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі з підстав, зазначених в позовній заяві. Додатково наголошував на порушенні Порядку проведення конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 № 777 в частині порушень з боку відповідача щодо: порядку оголошення про початок відбору кандидатів на посади зазначених суб'єктів господарювання; строків приймання заяв і проведення конкурсного відбору; встановлення вимог до документів кандидатів, які мають надаватись для участі в конкурсі; утворення постійно діючої конкурсної комісії.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечував з підстав, зазначених в письмових запереченнях. Додатково пояснив, що відбір Міністерством кандидатів на посаду керівників підприємств здійснювався не за процедурою оголошення та проведення конкурсу на заміщення вакантних посад, передбаченою Постановою Кабінету Міністрів України № 777, а з метою реалізації Міністром свого власного права призначати керівників підприємств, які належать до сфери управління Міністерства, що визначено статтею 6 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» та Положенням про Міністерство інфраструктури, затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року № 581. Представник відповідача наголошував, що Міністерство інфраструктури не приймало рішення про проведення конкурсу на посади керівників Державної адміністрації залізничного транспорту України, державного підприємства «МА «Бориспіль» та державного підприємства «МА «Львів» імені Данила Галицького», отже, до відбору кандидатів на посади керівників цих державних підприємств не повинні застосовуватися вимоги та процедура, встановлені Порядком.
Дослідивши матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи.
Судом під час розгляду справи встановлено та не заперечується сторонами, що на офіційному сайті Міністерства 31 грудня 2014 року було оприлюднене оголошення щодо початку пошуку кандидатів на посади керівників Державної адміністрації залізничного транспорту України, державного підприємства «МА «Бориспіль» та державного підприємства «МА «Львів» імені Данила Галицького.
Зі змісту оголошення вбачається, що Мінінфраструктури спільно з експертами компаній Talent Advisors, ЕBS та Deloitte розпочало пошук кандидатів на посади генеральних директорів Державної адміністрації залізничного транспорту України - Укрзалізниці, ДП «МА «Бориспіль» та МА «Львів» імені Данила Галицького.
Прийом даних від кандидатів (резюме), стартував 31 грудня 2014 року та, як зазначено в оголошенні, тривав до 12 січня 2015 року включно (включаючи вихідні та святкові дні). Вимоги до резюме та інших документів наведені після оголошення за посиланнями. Зазначено, що відбір кандидатів відбуватиметься в кілька етапів. Спершу буде сформовано так званий «кандидатський пул». Для цього усім охочим взяти участь у відборі запропоновано надіслати визначений пакет документів на електронну адресу: min_infr@talent-advisors.com.
В оголошенні зазначено, що оцінювання, тобто попередній відбір, кандидатів проводитиметься експертною групою відповідно до того як надходитимуть пропозиції про участь від кандидатів. Остаточний перелік фіналістів мав бути сформований та презентований на сайті Мінінфраструктури після оцінки усіх кандидатів. Також зазначено, що рішення про призначення керівника прийматиме Міністр інфраструктури після спілкування з кожним з кандидатів-фіналістів. Під час проведення якісної оцінки кандидатів використовуватиметься стандарт, розроблений на основі кращих світових та європейських практик державного управління. Його основними компонентами є компетенції: стратегічне бачення розвитку галузі, організаційне лідерство, управлінська ефективність, та вимоги до етики і цінностей: прагнення служити суспільству, порядність, чесність, відповідальність, професіоналізм тощо.
Крім того, в оголошенні стверджується, що задля прозорого та відкритого підбору кадрів Міністерство залучило консалтингові компанії Talent Advisors, ЕBS та Deloitte, які безоплатно надають консультаційні послуги по організації процесу формування переліку та оцінки кандидатур відповідно до розробленої моделі компетенції, професійних, кваліфікаційних та етичних вимог.
Судом під час розгляду справи встановлено, що 17.01.2015 позивач, ОСОБА_4, з метою прийняття участі у відборі кандидатів на посаду генерального директора Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», направив пакет документів у встановлений в оголошенні спосіб.
29.01.2015 член експертної групи, що проводить відбір, ОСОБА_6 повідомив за допомогою електронної пошти позивача про те, що за результатами кваліфікаційної оцінки він не пройшов на другий етап конкурсу.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає, що правові основи управління об'єктами державної власності визначає Закон України «Про управління об'єктами державної власності».
Статтею 5 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» визначено повноваження Кабінету Міністрів України у сфері управління об'єктами державної власності. Так, відповідно до частини 1 цієї статті Кабінет Міністрів України є суб'єктом управління, що визначає об'єкти управління державної власності, стосовно яких виконує функції з управління, а також об'єкти управління державної власності, повноваження з управління якими передаються іншим суб'єктам управління, визначеним цим Законом.
Серед інших повноважень щодо управління об'єктами державної власності Кабінет Міністрів України згідно з підпунктом 5 пункту 18 частини другої статті 5 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» визначає порядок конкурсного відбору керівників суб'єктів господарювання державного сектору економіки.
Відповідно до підпункту "г" пункту 18 частини другої статті 5 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" Кабінет Міністрів України постановою від 3 вересня 2008 р. N 777 постановив затвердити Порядок проведення конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання (назва у редакції постанови Кабінету Міністрів України № 622 від 12.07.2010, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Порядок №777).
Таким чином, саме цей Порядок визначає процедуру конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання - державних підприємств, господарських товариств, єдиним засновником та учасником яких є держава (далі - підприємства) у разі прийняття міністерством, Фондом державного майна, іншим органом, що здійснює управління об'єктами державної власності, рішення про необхідність проведення такого відбору (стаття 1 Порядку №777).
Суд критично ставиться до посилань відповідача про наявність у Міністра Міністерства інфраструктури власного права призначати керівників підприємств, які належать до сфери управління Міністерства, а не у спосіб, встановлений Порядком.
В обґрунтування цієї позиції відповідач посилався на положення статті 6 Закону України «Про управління об'єктами державної власності».
Так, відповідно до п.4 ч.1 ст. 6 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» уповноважені органи управління відповідно до покладених на них завдань, зокрема, призначають на посаду та звільняють з посади керівників державних підприємств, установ, організацій та господарських структур, укладають і розривають з ними контракти, здійснюють контроль за дотриманням їх вимог.
Однак, такі нормативні положення необхідно розглядати виключно з урахуванням положень підпункту 5 пункту 18 частини другої статті 5 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» щодо порядку такого призначення (у формі конкурсного відбору). На думку суду, такі норми не суперечать одна одній, не встановлюють альтернативного способу призначення керівників суб'єктів господарювання, а доповнюють одна іншу.
Суд також критично ставиться до позиції представника відповідача, що власне право Міністра Міністерства інфраструктури призначати керівників підприємств, які належать до сфери управління Міністерства, також встановлене Положенням про Міністерство інфраструктури України.
Так, Положенням про Міністерство інфраструктури України, затвердженим Указом Президента України від 12 травня 2011 року №581, в статті 4 передбачено, що Мінінфраструктури України відповідно до покладених на нього завдань у сфері регулювання інфраструктурної галузі утворює, ліквідовує, реорганізовує підприємства, установи та організації, затверджує їх положення (статути), в установленому порядку призначає на посади та звільняє з посад їх керівників, формує кадровий резерв на посади керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства.
Так, частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належить Міністерство інфраструктури України) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Разом з тим, Законом України «Про управління об'єктами державної власності» повноваження щодо визначення порядку проведення конкурсного відбору керівників суб'єктів господарювання державного сектору економіки покладено на Кабінет Міністрів України, який на реалізацію наданих повноважень затвердив Порядок №777.
Отже, проведення відбору кандидатів проводиться саме на підставі Порядку №777.
Відповідно до статті 2 Порядку №777 підставою для оголошення конкурсного відбору керівника підприємства (далі - конкурсний відбір) є рішення (наказ) міністерства, Фонду державного майна або іншого органу, до сфери управління якого належить підприємство (далі - орган управління), із зазначенням строку приймання заяв і проведення конкурсного відбору.
Для проведення конкурсного відбору орган управління на виконання ивомг статті 3 Порядку №777 утворює постійно діючу комісію (далі - комісія) у складі не менш як п'ять осіб і призначає її голову. До складу комісії обов'язково включається представник Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації за місцезнаходженням підприємства, а також представник господарської структури, що виконує функції з управління підприємством. Члени комісії повинні мати кваліфікацію, необхідну для розгляду документів і пропозицій, внесених особами, що виявили бажання брати участь в конкурсному відборі (далі - претенденти), та його учасниками.
Саме Комісія відповідно до повноважень, визначених статтею 4 Порядку №777 оприлюднює оголошення про проведення конкурсного відбору (далі - оголошення) та його результати. Крім того, Комісія приймає, реєструє та перевіряє на відповідність вимогам цього Порядку документи, подані претендентами; ухвалює рішення про допуск претендентів до конкурсного відбору або відхилення їх кандидатур; приймає і реєструє пропозиції, внесені учасниками конкурсного відбору; забезпечує відкритість конкурсного відбору та за результатами розгляду зазначених пропозицій визначає його переможця.
Оголошення згідно статей 8, 9 Порядку №777 оприлюднюється на офіційному сайті органу управління, у засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку проведення конкурсного відбору. В оголошенні зазначаються такі відомості:
найменування та місцезнаходження підприємства, основні напрями його діяльності з додержанням вимог законодавства про інформацію з обмеженим доступом;
строк і місце приймання заяв на участь у конкурсному відборі (далі - заяви) та номер телефону для довідок;
перелік документів, що подаються претендентом, та вимоги щодо їх оформлення;
дата і місце проведення конкурсного відбору та оприлюднення його результатів;
вимоги до претендента.
Для участі в конкурсному відборі претендент відповідно до статті 10 Порядку №777 особисто подає комісії разом із заявою:
належним чином завірені копію документа, що посвідчує особу, витяг з трудової книжки, копію документа про повну вищу освіту за відповідною спеціальністю;
заповнений аркуш обліку кадрів;
інформацію про досвід успішної роботи з управління підприємством;
довідку про стан здоров'я;
довідку про відсутність в особи судимості;
рекомендації та інші документи на його розсуд.
Відповідальність за достовірність документів несе претендент.
Заяви приймаються протягом 30 календарних днів після оприлюднення оголошення і реєструються в журналі (стаття 11 Порядку №777).
Судом під час судового розгляду встановлено порушення вимог Порядку №777 під час підготовки до проведення конкурсного відбору керівників Державної адміністрації залізничного транспорту України - Укрзалізниці, Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького.
Так, з пояснень відповідача вбачається, що рішення Міністерства інфраструктури України про проведення пошуку кандидатів на посади генеральних директорів Державної адміністрації залізничного транспорту України - Укрзалізниці, Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького, оголошення про яке було оприлюднене на офіційному сайті відповідача 31.12.2014, Міністерством не приймалось, оскільки відбір кандидатів на посаду керівників зазначених підприємств здійснювався «з метою реалізації Міністром свого власного права призначити керівників підприємств, які належать до сфери управління Міністерстсва, що визначено статтею 6 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» та Положенням про Міністерство інфраструктури, затвердженого Указом Президента України від 12.05.2011 року №581.
Таким чином, в ході розгляду справи підтверджено обставину того, що рішення Міністерством інфраструктури України про проведення пошуку кандидатів на посади генеральних директорів Державної адміністрації залізничного транспорту України - Укрзалізниці, Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького, оголошення про яке було оприлюднене на офіційному сайті відповідача 31.12.2014, в письмовій формі не приймалось, хоча фактично конкурсний відбір кандидатів на посаду керівників державних підприємств стратегічного значення розпочато.
Натомість, відповідно до статті 15 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» Міністерство у межах своїх повноважень, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України видає накази, які підписує міністр.
Так, статею 2 Порядку №777 визначено, що підставою для оголошення конкурсного відбору керівника підприємства (далі - конкурсний відбір) також визначено рішення міністерства приймається у формі наказу, проте, як встановлено під час розгляду справи та не заперечується представником відповідача, такої форми рішення Міністерством інфраструктури не додержано.
Таким чином, Міністерством інфраструктури України порушено порядок прийняття рішення на основі і на виконання, зокрема, актів Кабінету Міністрів України, оскільки міністерством фактично розпочато проведення конкурсного відбору керівників зазначених державних суб'єктів господарювання, проте, рішення про оголошення конкурсного відбору керівників підприємств не оформлене відповідно до норм законодавства України.
Представником відповідача у судовому засіданні також не заперечувалось, що постійно діюча комісія для проведення конкурсного відбору в порушення статті 3-5 Порядку №777 також не утворена, а тому оголошення оприлюднене Міністерством Інфраструктури України, а не комісією.
З матеріалів справи також вбачається, що під час проведення конкурсу порушено строки прийому заявок від кандидатів. Так, згідно з оприлюдненою на сайті Міністерства інфраструктури України інформацією, прийом даних (резюме) від кандидатів, тривав з 31.12.2014 до 12.01.2015 включно (з урахуванням вихідних та святкових днів). 07.01.2015 було продовжено прийом заявок до 19.01.2015 замість попередньо встановленої кінцевої дати. Тобто, загальна кількість днів з початку оголошення конкурсу до останньої дати прийому заявок від кандидатів, складала 20 календарних днів.
Відповідно до ст.8 Порядку №777 оголошення оприлюднюється на офіційному сайті органу управління, у засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку проведення конкурсного відбору. Як вбачається зі встановленого Міністерством терміну, кількість днів для надання заявок на участь у відборі не відповідає нормам Порядку №777.
Також відомості, зазначені в оприлюдненому на сайті Міністерства оголошенні, не відповідають ст. 3 Порядку №777. Так, в оголошенні не зазначено найменування та місцезнаходження підприємств, основні напрями їх діяльності з додержанням вимог законодавства про інформацію з обмеженим доступом; строк і місце приймання заяв на участь у конкурсному відборі, номер телефону для довідок; дата і місце проведення конкурсного відбору та оприлюднення його результатів.
В оголошенні зазначено перелік документів, що додаються до заяви на участь у конкурсному відборі, що не відповідає вимогам ст.10 Порядку №777, а саме не зазначено про необхідність подання: належним чином завіреної копії документа, що посвідчує особу, витягу з трудової книжки, копії документа про повну вищу освіту за відповідною спеціальністю; заповненого аркушу обліку кадрів; інформації про досвід успішної роботи з управління підприємством; довідки про стан здоров'я; довідки про відсутність в особи судимості.
Крім того, сторонами не заперечується, що Міністерством Інфраструктури України спільно з експертами компаній Talent Advisors, ЕBS та Deloitte розпочато пошук кандидатів на посади генеральних директорів Державної адміністрації залізничного транспорту України - Укрзалізниці, ДП «МА «Бориспіль» та МА «Львів» імені Данила Галицького. Разом з тим, жодним нормативно-правовим актом України не передбачено право Міністерства інфраструктури делегувати свої владні управлінські функції приватним підприємствам. Порядком №777 у ст.14 чітко визначено, що до участі в конкурсному відборі претендент допускається за рішенням постійно діючої комісії, склад якої передбачено ч.2 ст.3 Порядку №777, приватні підприємства та компанії до складу такої комісії не входять.
Таким чином, судом під час розгляду справи встановлено, матеріалами справи та поясненнями сторін підтверджено, що під час підготовки до проведення конкурсного відбору, Міністерство інфраструктури України діяло не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачений законодавством України, з грубим порушенням встановленого Кабінетом Міністрів України Порядку проведення конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання.
Враховуючи зазначене, колегія суддів прийшла до висновку про необхідність (з урахуванням положень статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України) вийти за межі позовних вимог, оскільки це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, та визнати протиправними дії Міністерства інфраструктури України щодо пошуку кандидатів на посаду генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України - Укрзалізниці, Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького, як такі, що вчинені в порушення Порядку проведення конкурсного відбору керівників суб'єктів господарювання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2008 року №777.
Щодо позовної вимоги в частині визнання протиправними дій Міністерства інфраструктури України щодо недопуску позивача до участі в конкурсі на посаду Генерального директора Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", колегія суддів зазначає, що пошук кандидатів, зокрема, на посаду генерального директора "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" проведений з порушенням Порядку №777, як обґрунтовано вище, та порушує суб'єктивне право позивача на участь у такому конкурсі, у зв'язку з чим суд вважає обґрунтованими позовні вимоги про визнання протиправними дій Міністерства інфраструктури України щодо недопуску позивача до участі в конкурсі на посаду Генерального директора Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль".
Оскільки основною метою адміністративного судочинства є прийняття рішення, яке б гарантувало дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин, - то суд дійшов висновку про необхідність зобов'язати Міністерство інфраструктури України вирішити питання щодо призначення та проведення конкурсу на посаду Генерального директора Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", відповідно до вимог Порядку проведення конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 № 777 (зі змінами).
Визначення способу здійснення судового рішення відповідно до вимог Порядку проведення конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 № 777 (зі змінами), на думку суду, гарантує дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
В даному випадку, прийняття судом такого рішення, є по своїй суті - способом реалізації прав позивача, ефективним механізмом захисту таких прав, який відповідатиме принципу верховенства права, не лише з боку суду, але й з боку відповідача, оскільки, при порушенні визначеного законодавством України порядку призначення та проведення конкурсу на посаду керівників стратегічно важливих державних підприємств, позивач не зможе реалізувати своє право бути обраним зазначену посаду. При цьому, вчинення відповідачем визначних вище дій, - за вищевстановлених судом обставин, - не порушуватиме нічиїх прав та законних інтересів, сприятиме реалізації прав, свобод та інтересів позивача та інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин.
Щодо позовної вимоги про визнання протиправним та скасування рішення Міністерства інфраструктури України про проведення пошуку кандидатів на посади генеральних директорів Державної адміністрації залізничного транспорту України - Укрзалізниці, Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького, оголошення про яке було оприлюднене на офіційному сайті відповідача 31.12.2014, суд прийшов до висновку, що така вимога не підлягає до задоволення, оскільки таке рішенням Міністерством інфраструктури не приймалось, що обґрунтовано судом вище.
Згідно п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_4 до Міністерства інфраструктури України про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Міністерства інфраструктури України щодо пошуку кандидатів на посаду генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України - Укрзалізниці, Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького, як такі, що вчинені в порушення Порядку проведення конкурсного відбору керівників суб'єктів господарювання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2008 року №777.
Визнати протиправними дії Міністерства інфраструктури України щодо недопуску позивача до участі в конкурсі на посаду Генерального директора Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль".
Зобов'язати Міністерство інфраструктури України вирішити питання щодо призначення та проведення конкурсу на посаду Генерального директора Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", відповідно до вимог Порядку проведення конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 № 777 (зі змінами).
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_4 судовий збір у розмірі 73 грн. (сімдесят три гривні) 08 копійок.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 25 червня 2015 року
Головуючий суддя Судді Д.О. Власенко Д.В.Сидоренко В.В.Степаненко