Рішення № 44676242, 04.06.2015, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
04.06.2015
Номер справи
914/1402/15
Номер документу
44676242
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.06.2015 р. Справа№ 914/1402/15

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., при секретарі судового засіданні Білані О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом: Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал", м.Львів

До відповідача: Публічного акціонерного товариства «Західенергоавтоматика», м.Львів

про стягнення заборгованості.

За участю представників:

від позивача: Гуковський П.В.,Портах С.Я., Коваль Р.П.-представники, Недільський Б. - інженер, Луцишин Р.П. - провідний інженер;

від відповідача: Фурик І.А. - представник.

Права та обов'язки сторін передбачені ст.ст.20, 22 ГПК України роз'яснено, заяви про відвід судді не поступали, за клопотанням присутніх представників сторін в судових засіданнях не проводилася технічна фіксація судового процесу.

Суть спору: На розгляд господарського суду Львівської області поступив позов Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал" до Публічного акціонерного товариства «Західенергоавтоматика» про стягнення додаткової плати внаслідок перевищення норм якісних показників стічних вод в сумі 19814грн. 40коп. та нарахування за скид понаднормативних забруднень у розмірі 4128грн. 00коп.

Ухвалою суду від 30.04.2015р. порушено провадження у справі та призначено її до судового розгляду на 26.05.2015р. З метою повного і всестороннього з'ясування всіх обставин спору, та необхідністю подання додаткових доказів, в судових засіданнях 26.05.15р. та 02.06.15р. оголошувались перерви .

22.05.2015р. представник позивача, через канцелярію суду (вх.№21288/15) подав клопотання про долучення до матеріалів справи документів, згідно додатків.

В судове засідання 04.06.2015р. представники позивача явку забезпечили, позовні вимоги підтримали з підстав, викладених в позовній заяві та запереченнях на відзив (вх..№22413/15 від 29.05.15р.), наполягають на задоволенні позовних вимог.

В судове засідання 04.06.2015р. представник відповідача явку забезпечив, проти позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву вх..№21667/15 від 26.05.15р. та у додаткових поясненнях до відзиву вх.№ 22544/15 від 02.06.15р.вх.№23012/15 від 04.06.15р. і просить суд у задоволенні позову відмовити. Подав клопотання (вх..№2340/15 від 04.06.15р.) про призначення судової екологічної експертизи, на вирішення якої поставити наступні питання: чи існувала реальна ймовірність спотворення результатів вимірювань №705 від 23.10.14р. проб стічних вод при неодтриманні національних стандартів; чи перевищують параметри складу стічних вод, що знаходяться за адресою м.Львів, вул. проф. Буйка, 2 гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин БСК5, азоту амонійного та аміаку, заліза та завислих речовин. Представники позивача проти заявленого клопотання заперечили. Судом розглянуто дане клопотання та відмовлено у його задоволенні, з огляду на таке.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про судову експертизу", п.п.2,6,15.1,15.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 року № 4 "Про деякі питання практики призначення судової експертизи"судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду. Згідно з частиною першою статті 41 ГПК експертиза призначається для з'ясування питань, що потребують спеціальних знань. Із сукупності наведених норм матеріального і процесуального права вбачається, що неприпустимо ставити перед судовими експертами правові питання, вирішення яких чинним законодавством віднесено до компетенції суду зокрема, про правову оцінку дій сторін тощо. Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування. Заявником клопотання не наведено жодних документально обгрунованих обставин щодо необхідності в спеціальних знаннях, зазначені у клопотанні питання не відносяться до предмета доказування даного спору, оскільки мають на меті встановити параметри складу стічних вод відповідача зокрема на момент проведення експертизи, доводи представника відповідача наведені у клопотанні ґрунтуються на власній оцінці доказів по справі, що не узгоджується із вимогами законодавства, щодо призначення заявленої у клопотанні експертизи. Відтак, враховуючи вищевикладене, обставини справи, наявні докази в матеріалах справи в їх сукупності, пояснення представників сторін, відсутні правові підстави для задоволення заявленого відповідачем клопотання.

Дослідивши подані суду документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, господарський суд Львівської області,

в с т а н о в и в:

19.02.2002р. між Львівським міським комунальним підприємством «Львівводоканал» (Львівводоканал) та Публічним акціонерним товариством «Західенергоавтоматика» (абонент) укладено договір №300075 на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод до каналізаційної мережі (надалі - договір). Згідно із умовами п.1.1 договору Львівводоканал надає послуги у забезпеченні питною водою та прийманні стічних вод, а абонент користується послугами: здійснює забір води з водопроводу, скид стічних вод у каналізацію і сплачує вартість наданих послуг на умовах, які визначені договором та чинним законодавством України, зокрема: Законом України «Про питну воду і питне водопостачання», «Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України» (надалі Правила користування), «Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення» (надалі Правила експлуатації), «Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації міст і селищ України», «Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації Львова» (надалі Правила приймання)..

Відповідно до п.п.2.1.1, 2.1.3 договору Львівводоканал зобов'язується згідно з технічними умовами на приєднання абонента до міської мережі водопроводу та каналізації, виданими Львівводоканалом, забезпечити в розмірі лімітів: постачання питної води, яка відповідає чинному стандарту (ГОСТ 2874-82) або дозволу Держстандарту України та Міністерства охорони здоров'я України на відхилення від стандарту в об'ємі: 350куб. м/міс. приймання стічних вод, у яких не перевищено допустимі концентрації забруднювальних речовин в об'ємі: 350куб. м/міс. дощових (талих) стічних вод 337куб. м/міс. Львівводоканал зобов'язується проводити обстеження систем водопостачання та водовідведення на предмет дотримання абонентом умов договору.

Згідно з п.п.2.2.1,2.2.3,2.2.7 договору абонент зобов'язується отримати в Львівводоканалі технічні умови (в разі їх відсутності) на приєднання абонента до мереж водопроводу та каналізації, погодити Паспорт водного господарства (в разі його відсутності) протягом одного місяця з моменту укладення договору і у встановленому порядку отримати Дозвіл на скид стічних вод, погодивши проект Ліміту на скид забруднювальних речовин. Невиконання вказаних вимог є підставою Львівводоканалу для розірвання договору і припинення надання послуг водопостачання та водовідведення. Абонент зобов'язується: надати перелік своїх об'єктів (структурних підрозділів), які використовують воду (від яких приймаються стоки), згідно з Правилами користування, за формою, що відповідає додатку № 1 до Договору; повідомляти про зміни перелічених даних не пізніше 20-ти днів від їх виникнення; сплачувати за чинними тарифами вартість наданих Львівводоканалом послуг, згідно з поданими рахунками. В разі зміни тарифів - плата за послуги здійснюється відповідно до нових тарифів, без зміни інших умов Договору. Не перевищувати встановлені ліміти водоспоживання і водовідведення та допустимі концентрації забруднювальних речовин в контрольних колодязях на каналізаційних випусках Абонента

Згідно із п. 3.6. Договору скидання Абонентом стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій на його каналізаційному випуску оплачується з відповідним підвищеним коефіцієнтом. Визначення допустимих концентрацій і нарахування додаткової плати за послуги водовідведення проводиться Львівводоканалом згідно Правил приймання.

Договір укладено терміном на один рік (п.5.1. Договору), який вважається переукладеним на новий термін на тих самих умовах, якщо за один місяць до його припинення жодна із сторін не заявить про закінчення його дії (п.5.2. Договору).

Відповідно до змісту додатку №1 до договору визначено перелік об'єктів які використовують воду (від яких приймаються стоки) (п.2.2.3 договору), а саме ВАТ «Західенергоавтоматика», м. Львів вул. пр. Буйка,2.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач віднесений за №771 до переліку підприємств для яких встановлюється ліміт на скид забруднювальних речовин у міську каналізацію, який стверджений Департаментом житлового господарства та інфраструктури 14.07.11р. Відповідачу доведено ліміт на скид забруднюючих речовин в систему міської каналізації №546 затверджений в.о. директора 17.01.05 року ЛМКП «Львівводоканал» до договору на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод до каналізації №300075 та надано дозвіл на скид стічних вод №4839 чинний від 01.01.2014р. по 31.12.2014р. на об»єкті ВАТ «Західенергоавтоматика» вул.Буйка П. проф.2 на підставі ліміту від 17.01.2005р. №546.

Відповідач, для отримання дозволу на скид стічних вод №4839, звернувся до позивача з листом вх.№5665 від 07.11.2013р., в якому, зокрема, вказував про те, що підстав для внесення змін у погоджені Проекти ліміту немає, оскільки з часу погодження Проектів ліміту не відбулося змін у водопровідно-каналізаційному господарстві підприємства, погоджений Проект ліміту повний та об'єктивний. Відповідач підтверджує, що попереджений про те, що відповідальність за повноту та об'єктивність Проекту ліміту несе абонент. При виконанні змін (якісних, кількісних, організаційних) у водовідведення підприємство зобов'язане у 7-денний термін повідомляти водоканал.

15 жовтня 2014р. представниками позивача з метою контролю за якістю стічних вод, які поступають в міську каналізаційну систему в присутності представника відповідача- енергетика Мороз М.І, о 12.38.год. здійснено відбір разової проби стічних вод з контрольного колодязя КК - 1, розташованого за адресою: вул.Буйка, проф. 2, 18, про що складено Акт № 6354 про відбір контрольної вибіркової проби стічних вод для проведення головного і контрольного хімічних аналізів.

Відповідно до Акта № 6354 про відбір контрольної вибіркової проби стічних вод для проведення головного і контрольного хімічних аналізів від 15.10.14р. ємності з пробами промарковані бирками (№ акту відбору, дата акту, № проби згідно з актом); проби в ємностях 1,5л.для проведення контрольного аналізу запломбовано, пломба ЛВК-12 та передано абонентові. В акті також зазначено з правом проведення контрольного аналізу та порядком використання результатів ознайомлений та проставлено підпис в графі підпис представника абонента, зазначена посада енергетик та вказано ПІБ- Мороз М.І.. Даний акт підписано також трьома представниками ЛМКП «Львівводоканалу».

Внаслідок проведеного аналізу Проби №1 згідно з рішенням міськвиконкому від 18.09.2002 №292 та відповідно до Акта № 6354 про відбір контрольної вибіркової проби стічних вод для проведення головного і контрольного хімічних аналізів від 15.10.14р. Хіміко -бактеорілогічною лабораторією Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал", проведено дослідження у період з 15.10.14р. та 23.10.14р. оформлено Результат вимірювань показників якості стічних вод № 705 р. За результатами досліджень встановлено факт скиду стічних вод з перевищенням допустимих концетрацій, а саме : залізо 35.4 г\куб.м. при встановлених ДК-2,5 г\куб.м.; аміак-56 г\куб.м. при встановлених ДК-30 г\куб.м.; БСК5-1480 г\куб.м. при встановлених ДК-325 г\куб.м. та завислі речовини-2613 г\.куб.м при встановлених ДК-380г\куб.м. Відповідача було повідомлено про перевищення показників якості стічних вод 23.10.14р. згідно акта №6354 від 15.10.14р., що підтверджується витягом із журналу телефонограм позивача.

При виявленні перевищень якісних показників стічних вод, відповідно до пп.2.6, 3.1.5, 4.2.2.4, 8.4.3, 9.2.2, 9.4.2, 9.4.2.1 Місцевих Правил та п.3.6 договору, Водоканал зобов'язаний нарахувати додаткову плату за водовідведення, обчислену за підвищеним коефіцієнтом кратності, а відповідач - її сплатити. Відповідно до "Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України", "Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів" (далі - Інструкція ), "Правил приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації Львова" (далі - Правила), чинного договору ЛМКП "Львівводоканал" проведено розрахунок величини додаткової плати для відповідача за скид стічних вод з порушенням вимог, відповідно до якого плата складає 23942грн. 40коп. Позивачем надіслано на адресу відповідача претензію №5771 вих. №35-6823 від 02.12.14р. із копією акта про відбір проб від 15.10.14р. №6354, копією результату вимірювань №705 від23.10.14р., розрахунком додаткової плати за скид стічних вод №5771/36 від 12.11.14р., рахунків П1 та П1 №5771/ЕК та копією акта про приймання стічних вод №5771.

На Претензію №5771 від 02.12.2014 р. відповідач надав відповідь № 1612-1 від 16.12.2014 р.(копія додається), в якій вказує, що з результатами вимірювань № 705 відповідно до Акту вибіркової проби № 6354 від 15.10.2014 р. і відповідно з Претензією № 5771 не погоджується та повідомляє Водоканал про те, що ПАТ "Західенергоавтоматика" звернулась в акредитовану лабораторію для проведення контрольного аналізу стічних вод за адресою м. Львів, вул. проф. Буйка,2. Позивач листом № 35-7478 від 30.12.2014 року надав пояснення, в якому вказав, що відповідно до п. 7.2.20 Місцевих Правил, контрольний аналіз може здійснюватись Підприємством лише в хімічній лабораторії КП "Адміністративно-технічне управління". Згідно п. 7.2.18.2 Місцевих Правил, проба для контрольного аналізу передається в хімічну лабораторію відразу після відбору. Відповідач не скористався своїм правом проведення контрольного аналізу, наперед погодившись з результатами головного аналізу(п. 7.2.19 Місцевих Правил). Лист № 35-7478 Водоканалу відповідач залишив без відповіді, а претензію № 5771 від 02.12.2014 р. без задоволення, жодних дій до здійснення оплати боргу та врегулювання спору не вчинив.

Відповідно до ст. 174 Господарського кодексу України визначено, що господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору. В силу вимог ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно із ст. ст. 525,526 Цивільного кодексу України та положень ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання повинні виконуватись належним чином згідно умов договору та вимог діючого законодавства. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено законом або договором.

Відповідно до п. 1 статті 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

З метою запобігання порушення у роботі мереж і споруд каналізації, підвищення ефективності роботи цих споруд і безпеки їх експлуатації та забезпечення охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод підприємств, наказом Державного комітету будівництва, архітектури, та житлової політики України № 37 від 19.02.2002 р. (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.04.2002 р. за № 403/6691) затверджені Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України. Дані правила поширюються на комунальні підприємства водопровідно -каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (Водоканалу), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (підприємства).

Пунктом 1.5. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України визначено, що на підставі цих правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, у яких встановлюються допустимі концентрації для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію. Місцеві правила приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України (п. 1.6. правил).

Пунктом 2.4 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України передбачено, що підприємства зобов'язані виконувати в повному обсязі вимоги цих Правил, місцевих Правил приймання та договору на послуги водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки Водоканалу за надані послуги; дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства; оплачувати рахунки за скид понаднормових забруднень при порушенні встановлених показників.

Згідно із змістом листа Державної екологічної інспекції у Львівській області від 08.08.2012 р. № 08-3778, в якому повідомляється, що відповідно до "Положень про Державну екологічну інспекцію у Львівській області", затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 12.12.2011 р. № 136 "Положення про відділ інструментально -лабораторного контролю" та свідоцтва атестації відділу за № 114/12 від 30.01.2012 р. на підставі національних стандартів ДСТУ ISO 5667-3-2001 і ДСТУ ISO 5667-10-2005 та керівного нормативного документу КНД 211.1.0.009-94, Держеконінспекція здійснює контроль, зокрема, за стічними водами, які скидаються у відкриті водойми (річки, озера тощо). Порядок скиду стічних вод підприємств у систему міської каналізації та контроль за цими скидами, вищевказані документи не внормовують, а відтак доводи відповідача про порушення вказаних нормативів є безпідставними, та не стосуються суті даної справи .

Рішенням виконкому Львівської міської ради № 292 від 18.09.2002 р. затверджено місцеві Правила прийняття стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова, які є обов'язковими для абонентів усіх форм власності, що відводять стічні води в системи каналізації м. Львова, у яких установляються допустимі концентрації для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами в систему каналізації. Ці правила є спеціальним нормативним актом, який регулює, у тому числі, правовідносини сторін у даній справі.

Згідно з місцевими Правилами (п.4.3.1) перелік підприємств, дозвіл на скид для яких надається на підставі доведеного Ліміту, стверджується Управлінням інженерного господарства міськвиконкому з подання Водоканалу після погодження з Інспекцією.

Відповідно до п. 7.2.2. Місцевих Правил з метою контролю якості стічних вод підприємства здійснюється відбір разових проб. Вибіркові разові проби повністю характеризують склад та властивості стічних вод і відповідність фактичних концентрацій забруднювальних речовин допустимим. Виявлення таким чином перевищення допустимих якісних показників є необхідною і достатньою підставою для нарахування додаткової плати.

Пунктом 7.6. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України передбачено, що для визначення вмісту забруднень у стічних водах підприємств використовуються як дані лабораторії Водоканалу так і результати вибіркового контролю, виконаного лабораторіями місцевих органів Держсанепіднагляду, охорони навколишнього природного середовища або іншими лабораторіями, акредитованими у даній галузі акредитації.

Згідно до п. 1.7. Правил приймання стічних вод у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України Водоканали встановлюють кожному конкретному Підприємству режими і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації населеного пункту, які не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекоресурсів та МОЗ України. Згідно наявного в матеріалах справи Ліміту № 546 на скид забруднювальних речовин в систему міської каналізації відповідач повідомлений про допустимі концентрації (ДК) забруднювальних речовин у стічних водах підприємства.

Відповідно до п.2.2.7 Договору Абонент зобов'язався не перевищувати встановлені ліміти водовідведення та допустимі концентрації забруднювальних речовин в контрольних колодязях на каналізаційних випусках абонента. Згідно, п. 3.6. Договору скидання Абонентом стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій на його каналізаційному випуску оплачується з відповідним підвищеним коефіцієнтом. Визначення допустимих концентрацій і нарахування додаткової плати за послуги водовідведення проводиться Львівводоканалом згідно Правил приймання.

Як вбачається з акта № 6354 від 15.10.14р. позивачем при перевірці об'єкта відповідача було взято разову пробу у присутності представника відповідача. Даний Акт підписаний представником відповідача без зауважень та заперечень. З даного Акту № 6354 від 15.10.14р. вбачається, що проба для контрольного аналізу запломбована (пломба ЛВК -12) і була передана відповідачу під розпис. За результатами головного аналізу проби (результат вимірювань № 705 від 23.10.2014р. Львівводоканал відповідно до його компетенції встановив факт перевищення ДК забруднюючих речовин в стічній воді відповідача, що встановлені у ліміті №546. Відповідач своїм правом не скористався та контрольний аналіз проб не провів, проведений позивачем розрахунок не оспорив.

Відповідно до п.2.2.7 договору та п.п.3.5.1, 5.1, 7.3 Місцевих Правил абонент (підприємство) зобов'язаний не перевищувати встановлені ліміти водоспоживання і водовідведення та допустимі концентрації забруднювальних речовин в контрольних колодязях на каналізаційних випусках обонента, здійснювати систематичний контроль за фактичними концентраціями забруднювальних речовин в своїх стічних водах і не допускати, щоб у контрольних колодязях забруднювальні речовини перевищували допустимі концентрації (ДК), які доведено відповідачу Лімітом №546. Скидання стічних вод з перевищенням ДК оплачується з відповідним коефіцієнтом кратності (п.п.4.2.2.4., 9.2 Місцевих Правил та п.4.6 договору)

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач не виконав вимог нормативно-правових актів та договору, оскільки на підставі результату вимірювань відібраної проби стічних вод №705 від 23.10.2014р. хімлабораторією позивача встановлено, що скинута відповідачем стічна вода містить забруднення (залізо, аміак, БСК 5, завислі речовини), що перевищують відповідні ДК (Ліміт №546).

Відповідно до п.3 частини першої ст. 44 ВК України водокористувачі зобов'язані дотримувати встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території.

Згідно до п.2.3, 2.4 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України затверджених наказом Держбуду України від 19.02.02р. №37 , зареєстрованих Мінюстом України 26.04.02р. №403/6691 підприємства зобов'язані виконувати в повному обсязі вимоги цих Правил, місцевих Правил приймання та договору на послуги водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки Водоканалу за надані послуги; дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках Підприємства; оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників; виконувати на вимогу Водоканалу до визначеного терміну попереднє очищення забруднених стічних вод на локальних очисних спорудах з обов'язковою утилізацією або вивозом утворених при цьому осадів, якщо стічні води Підприємства не задовольняють вимоги місцевих Правил приймання. (Якщо Підприємство не може забезпечити на даний час виконання місцевих Правил приймання за деякими показниками, воно може укласти угоду про тимчасове приймання таких стічних вод на окремих умовах згідно з пунктом 6.5 цих Правил); при збільшенні об'ємів стічних вод - звернутися до Водоканалу за одержанням нових технічних умов на приймання стічних вод Підприємства до міської каналізації та переоформленням договору; надавати працівникам Водоканалу необхідну інформацію щодо своєї системи каналізації, допомогу при відборі проб стічних вод підприємства, вивченні режиму їх скиду, обстеженні системи каналізації підприємства та локальних очисних споруд; при порушенні місцевих Правил приймання вживати необхідних заходів для усунення порушень, а також інформувати про це Водоканал та органи охорони природи; компенсувати збитки, заподіяні стічними водами системам міської каналізації, водному об'єкту або іншим абонентам міської каналізації; брати участь у ліквідації аварій і заміні аварійних мереж своїми силами та засобами, а також у відшкодуванні капітальних витрат на відновлення системи міської каналізації у разі погіршення технічного стану та аварійних руйнувань системи міської каналізації з вини Підприємства; здійснювати регулярний лабораторний контроль за якістю, кількістю, режимом скиду стічних вод та на вимогу Водоканалу надавати відповідні звітні дані.

За умовами п 4.2 "Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів" затвердженої Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002р №37, 20 відсотків плати за скид понаднормативних забруднень перераховуються до міського фонду охорони навколишнього природного середовища, що утворений у складі міського бюджету та 80 відсотків залишаються у розпорядженні водоканалу і використовуються на відшкодування збитків водоканалу, викликаних цими скидами, на ремонт і поліпшення експлуатації каналізаційної мережі та очисних споруд, а також на розвиток каналізаційного господарства населеного пункту.

Враховуючи вищевикладене, подані докази в їх сукупності позовні вимоги є обґрунтованими не спростованими та такими, що підлягають задоволенню.

Судовий збір покладається на відповідача, згідно ст.49 ГПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 4-3, 12, 22, 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Західенергоавтоматика» (79034, м.Львів, вул.проф.Буйка, 2, код ЄДРПОУ 00110912) на користь Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» (79017, м.Львів, вул.Зелена, 64, код ЄДРПОУ 03348471) 19814грн. 40коп. - додаткової плати внаслідок перевищення норм якісних показників стічних вод та 1827грн. 00коп. - судового збору.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Західенергоавтоматика» (79034, м.Львів, вул.проф.Буйка, 2, код ЄДРПОУ 00110912) в дохід міського бюджету м.Львова (фонд охорони навколишнього середовища м.Львів, пл.Ринок, 1, рахунок 33110331700002 в ГУ ДКСУ у Львівській області, код МФО 825014, код ЄДРПОУ 38008294) 4128грн. 00коп. - боргу за скид понаднормативних забруднень (код платежу 24062100).

Накази видати відповідно до ст.116 ГПК України.

Суддя Іванчук С.В.

Повне рішення складено 05.06.2015р.