Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
25 травня 2015 р. №820/1379/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання - Принцевській Ю.В.,
за участю: представника відповідача - Мотузенко С.П.,
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Луганського національного аграрного університету до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Луганський національний аграрний університет, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 23.03.2015 року, просить суд визнати протиправним та скасувати рішення № 0001081703 від 15.01.2015 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, в якому Позивачу були нараховані штраф у розмірі 132756,51 гривень (10%) та пеня у розмірі 39108,31 гривень (0,1% від суми недоїмки), на загальну суму 171864,82 гривень, за період з 21.01.2014 року до 27.02.2014 року, видане ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів.
В обґрунтування позову зазначив, що оскаржуване рішення прийнято відповідачем незаконно, оскільки позивач не подавав звітність, та відповідач не володіє жодним документом щодо стану розрахунків позивача з працівниками, виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок.
Представник позивача у судове засідання не прибув, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, клопотання про відкликання позову не подавав, що дає підстави вважати, що позивач не втратив інтересу до позову, через що суд вважає за можливе розглянути справу без його участі .
Представник відповідача - Мотузенко С.П., у судовому засіданні заперечував проти позову у повному обсязі та просив у його задоволенні відмовити. У своєму письмовому запереченні обґрунтовував необхідність відмовити в задоволенні позову тим, що під час прийняття спірного рішення № 0001081703 від 15.01.2015 року відповідач діяв в межах повноважень та на підставі чинного законодавства.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши осіб, які беруть участь у справі, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Луганський національний аграрний університет перебуває на обліку як платник податків у ДПІ у Київському районі м.Харкова ГУ Міндоходів з 10.11.2014 р. та зареєстрований платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з 11.12.1995 року, що підтверджується ідентифікційними даними по позивачу, які містяться в матеріалах справи.
Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області 15.01.2015 року прийняте рішення №0001081703 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску , яким до позивача застосовано штраф у розмірі132756,51 грн. (10%) та нарахована пеня у розмірі 39108,31 грн.(0,1% від суми) за несплату або несвоєчасну сплату сум єдиного внеску за період з 21.01.2014 року до 27.02.2014 року, що також підтверджується розрахунком фінансової санкції та пені.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Частиною 8 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Згідно з пунктом 12 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Частиною 14 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" закріплено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Також, згідно п.п.2 п. 7.2 розділу VII Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів України від 09.09.2013 року №455 (яка була чинна на момент існування спірних правовідносин), за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 9. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.
Суд не приймає до уваги посилання позивача на те, що Луганським національним аграрним університетом взагалі не подавався звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, виходячи із наступного.
До матеріалів справи представником відповідача надано звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень місяць 2013 року, який подано Луганським національним аграрним університетом у електронному вигляді відповідно до вимог чинного законодавства України.
Судом встановлено з картки платника податків (єдиного внеску) , що за вказаний період Луганським національним аграрним університетом єдиний внесок сплачено несвоєчасно, оскільки така сплата єдиного внеску за грудень 2013 року відбулася у період з 21.01.2014 року по 27.02.2014 року.
Таким чином, контролюючим органом правомірно нараховано штрафні санкції за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску позивачем та нараховано пеню.
Доказів своєчасної сплати за відповідні періоди єдиного внеску позивачем не надано.
Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За матеріалами справи судом не встановлено порушень норм закону в діях відповідача при винесенні оскаржуваного рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог, через що відмовляє у їх задоволенні.
Відповідно до ст.94 КАС України судові витрати у справі не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову Луганського національного аграрного університету до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 15.01.2015 року № 0001081703 - відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова виготовлена у повному обсязі 02 червня 2015 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.