Ухвала суду № 44639489, 28.05.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2015
Номер справи
823/443/15
Номер документу
44639489
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 823/443/15 Головуючий у 1-й інстанції: Каліновська А.В. Суддя-доповідач: Шурко О.І.

У Х В А Л А

Іменем України

28 травня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Шурка О.І.,

суддів Василенка Я.М., Кузьменка В.В.,

при секретарі Дешко В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, без фіксування його за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут ЕКО -Україна» на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 19 березня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут ЕКО -Україна» до Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області про визначення протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 19 березня 2015 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову про задоволення позовних вимог.

Апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, невідповідність висновків суду дійсним обставинам справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що є на його переконання підставою для скасування судового рішення.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як встановлено судом першої інстанції, податковим органом проведено камеральну перевірку звіту за формою 1-ДФ «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку».

За результатами вищезазначеної перевірки ДПІ у м. Черкасах складено акт про результати камеральної перевірки податкової звітності щодо неподання (несвоєчасного подання, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або помилками) податкової звітності від 02.12.2014р. №3157/23-01-17-0508 (далі по тексту - акт перевірки).

В акті перевірки встановлено несвоєчасне подання ТОВ «Добробут ЕКО-Україна» звіту за формою 1-ДФ «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку», чим порушено п. 49.18 ст. 49 розділу ІІ Податкового кодексу України та пп. 168.1.1 п. 168.1.1 ст. 168, пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України.

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 02.12.2014р. №122/23-01-17-05, яким позивачу за порушення п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок з доходів найманих працівників за штрафними санкціями у сумі 510 грн.

Не погоджуючись із таким рішенням податкового органу, позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом, в якому просив суд визнати дії відповідача протиправними та скасувати рішення про накладення адміністративних санкцій.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції мотивував своє рішення тим, що оскаржуване рішення відповідача винесено у відповідності до вимог чинного законодавства, оскільки позивачем дійсно порушено строки податкової звітності.

Колегія суддів погоджується із таким висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне.

Так, відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктом 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України передбачено, що особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані: а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок; б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Згідно пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею, а при поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк (п. 49.5 Податкового кодексу України).

Оскільки платнику податку надано право подавати податкові документи у електронному вигляді, правовідносини щодо подання та прийняття таких документів регулюються Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, що затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 10 квітня 2008 р. №233 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2008 р. за №320/15011, якою передбачені відповідні особливості.

Відповідно до положень розділу ІІІ вищезазначеної Інструкції податкові документи в електронному вигляді можуть бути надіслані до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку за звітні періоди у терміни, визначені законодавством для відповідних податкових документів у паперовій формі. При відправленні електронних документів платник податків самостійно визначає кінцевий термін їх відправлення (враховуючи час на своєчасну доставку документів до органів ДПС у разі можливого пошкодження телекомунікаційного зв'язку або ненадходження першої квитанції). Органи ДПС приймають податкову звітність з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів. У разі надходження податкового документа в електронному вигляді до органів ДПС до 16 години платнику податків протягом двох годин з моменту прийняття (неприйняття) надсилається друга квитанція, в іншому випадку - протягом перших двох годин наступного робочого дня.

Отже враховуючи вищезазначене, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що податкові документи в електронному вигляді мають бути надіслані платником податку, з урахуванням положень вищезазначеної Інструкції, тобто не пізніше 16 години дня, в якому спливає граничний строк.

Як вбачається з матеріалів справи, податкова звітність була подана позивачем 12.05.2014 р. о 22:21:17, тобто після спливу останньої години робочого дня граничного строку.

Пунктом 7.4 вказаної Інструкції визначено, що перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним.

Згідно п. 7.7 Інструкції датою та часом надання податкового документа в електронному вигляді до органів ДПС є дата та час, зафіксовані у першій квитанції.

Отже, судова колегія приходить до висновку, що скориставшись спрощеною процедурою подання податкових документів, а саме поданням документів в електронному вигляді, платник податку зобов'язаний враховувати особливості подання документів у електронному вигляді, що передбачені вищезазначеною Інструкцією.

Як вбачається з матеріалів справи, товариством з обмеженою відповідальністю «Добробут ЕКО-Україна» 12 травня 2014 року о 22 год. 21 хв. 17 сек. засобами електронного зв'язку був надісланий до ДПІ у м. Черкасах податковий розрахунок (звіт за формою 1-ДФ) за 1 квартал 2014 року, який надійшов до податкового органу 13 травня 2014 року о 01 год. 38 хв. 33 сек., що підтверджується квитанцією №1.

Згідно п. 3 розділу ІІІ вказаної Інструкції податкова звітність в електронному вигляді, отримана органами ДПС пізніше терміну, встановленого законодавством для податкової звітності, вважається поданою з порушенням терміну.

Таким чином, податковий розрахунок за І квартал 2014 року, у відповідності до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, поданий ТОВ «Добробут ЕКО-Україна» 13 травня 2014 року, з порушенням строків, встановлених ст. 49 Податкового кодексу України.

Таким чином, доводи апеляційної скарги спростовуються встановленими судом першої інстанції обставинами, наявними в матеріалах справи доказами та нормами права, зазначеними в мотивувальній частині оскаржуваного рішення суду.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 41, 160, 195, 196, 199, 200, 205, 206 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут ЕКО -Україна» - залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 19 березня 2015 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Головуючий:

Судді:

Головуючий суддя Шурко О.І.

Судді: Кузьменко В. В.

Василенко Я.М.