Ухвала суду № 44632403, 27.05.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.05.2015
Номер справи
826/9887/15
Номер документу
44632403
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

27 травня 2015 року м. Київ № 826/9887/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою

за позовом

Державної архітектурно-будівельної інспекції України

до

Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України

про

визнання протиправним та скасування постанов,

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Державна архітектурно - будівельна інспекція України з позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби при Міністерстві юстиції України в якому просить визнати протиправними та скасувати постанови №№46753917, 46753929, 46753945 про стягнення з боржника виконавчого збору та про накладення штрафу.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суд після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 КАС України.

Позивачем до позовного матеріалу не додано копії позовної заяви та долучених до неї документів у кількості відповідачів у справі, водночас долучено докази надіслання на адресу відповідача таких документів.

Як встановлено ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Разом з тим, п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Дослідивши поданий до суду позовний матеріал, судом встановлено, що у виконавчих провадженнях №№46753917, 46753929, 46753945 Державна архітектурно - будівельна інспекція України є боржником, тобто у спірних правовідносинах позивач є стороною виконавчого провадження, а не суб'єктом владних повноважень у розумінні чинного процесуального законодавства та має долучати до позовної заяви її копію разом із усіма поданими до неї документами, у кількості відповідачів у справі.

Разом з тим, ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки державного мита встановлюються в таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру – 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позивачем і оскаржуються постанови державного виконавця про накладення штрафів та про стягнення виконавчих зборів у ВП №№46753917, 46753929, 46753945.

Позивачем до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору у порядку та розмірах, передбачених ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", який підлягає сплаті виходячи із ставок за заявлення вимог майнового характеру та в даному випадку повинен становити 182,70 грн.

Поряд з цим, позивач зазначає, про звільнення його від сплати судового збору на підставі п. 24 ч. 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VІ, суд зазначає наступне.

Так, у постанові Пленуму ВАС України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" від 23 січня 2015 року № 2 зазначено, що відповідно до пункту 21 частини першої статті 5 Закону про судовий збір від сплати судового збору звільняються Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи доходів і зборів, Державна казначейська служба України, Державна фінансова інспекція України та їх територіальні органи, Державна служба фінансового моніторингу України і Національний банк України - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.

Як передбачено цим приписом, указані органи звільняються від сплати судового збору у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів. Інакше кажучи, ці органи звільняються від сплати судового збору у справах, пов'язаних з виконанням тих функцій, для забезпечення яких вони утворені.

Оскільки, в даному випадку спір між сторонами виник з правовідносин виконавчих проваджень, у яких позивач є боржником, та ці правовідносини не пов’язані зі здійсненням Державною архітектурно - будівельною інспекцією України функцій та завдань в межах її повноважень, то посилання позивача про звільнення від сплати судового збору на підставі пункту 24 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" є помилковим.

Таким чином, позивачу необхідно подати до суду документ про сплату судового збору у розмірі 182,70 грн.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду: - копії позовної заяви та всіх документів, що приєднуються до неї у примірниках відповідно до кількості відповідачів у справі; - оригіналу документу про сплату судового збору.

Керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1.Залишити позовну заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України без руху .

2.Встановити позивачу строк до 22 червня 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя І.А. Качур