Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 червня 2015 року Справа № 805/2038/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Донецької міської ради, Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області про стягнення заробітної плати, вихідної допомоги, збільшення позовних вимог в частині розрахунку середньої заробітної плати за весь час затримки на день розгляду справи у суді, стягнення моральної шкоди, зобов'язання вчинити дії, змінення статті КЗпП України, по якій відбулося звільнення з п.1 ст.36 на п.1 ст.40,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1, звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Донецької міської ради, Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області про:
- стягнення з місцевого бюджету міста Донецька нараховану, але не виплачену Донецькою міською радою заробітну плату за період з 1 липня 2014 року по 25 листопада 2014 року у розмірі 10 155,23 грн:
- стягнення середньої заробітної плати за весь час затримки по день фактичного розрахунку у розмірі 14 439,66 грн;
- стягнення вихідної допомоги у розмірі середнього місячного заробітку - 2 753,35 грн;
- збільшення позовних вимог в частині розрахунку середньої заробітної плати за весь час затримки на день розгляду справи у суді;
- стягнення з місцевого бюджету міста Донецька відшкодування моральної шкоди у розмірі 50 000,00 грн;
- зобов'язання Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області вчинити дії щодо перерахування грошових коштів у розмірі 27 439,66 грн;
- змінення статті КЗпП України, згідно якої відбулося звільнення з п. 1 ст. 36 на п. 1 ст. 40.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.
Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Згідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Згідно ч. 1 ст. 4 Законом України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2015 рік" з 1 січня 2015 року мінімальна заробітна плата встановлена у місячному розмірі 1 218,00 грн.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (п. 1.1).
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання адміністративного позову майнового характеру (п.п. 1.1) сплачується судовий збір - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання адміністративного позову немайнового характеру (п.п. 1.2) встановлений судовий збір у розмірі 0,06 розмірі мінімальної заробітної плати (73,08 грн).
Разом із цим, ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплаті підлягає 10 відсотків розміру ставки судового збору (мінімальний розмір судового збору за подання позову з вимогами майнового характеру - 182,70 грн). Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до п. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати податкового збору звільняються позивачі за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.
Втім, вимоги позивача в частині зобов'язання Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області вчинити дії щодо перерахування грошових коштів у розмірі 27 439,66 грн не є вимогами, що випливають із трудових правовідносин. Заявлені позовні вимоги в цій частині є вимогами майнового характеру, за подання яких має бути сплачений судовий збір.
Крім цього, не є вимогами, що безпосередньо випливають з трудових правовідносин, вимоги про стягнення з місцевого бюджету міста Донецька відшкодування моральної шкоди у розмірі 50 000,00 грн, а отже зазначені вимоги є вимогами майнового характеру, за подання яких має бути сплачений судовий збір.
Судовий збір за подачу адміністративного позову підлягає сплаті за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: Калінінське УК Калінінського р-ну м. Донецька,
Код класифікації доходів бюджету 22030001
Р/р 31217206784005
Банк отримувача: ГУКСУ у Донецькій області
МФО банку: 834016
Код ЄДРПОУ отримувача: 38034015
Призначення платежу - судовий збір за позовом (реквізити позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35099148.
Крім іншого, відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Враховуючи наведене вище, позовні вимоги позивача, в яких він просить суд «збільшити позовні вимоги в частині розрахунку середньої заробітної плати за весь час затримки на день розгляду справи у суді» та «змінити статтю КЗпП України, згідно якої відбулося звільнення з п. 1 ст. 36 на п. 1 ст. 40» - не відповідають приписам ч. 4 ст. 105 КАС України.
Також суд зазначає, що серед іншого, позивачем заявлені позовні вимоги про зобов'язання Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області вчинити дії щодо перерахування грошових коштів у розмірі 27 439,66 грн.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Позивачем не зазначено у позові про існування спору між позивачем та Управлінням Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області з приводу відмови останнього вчинити дії, спрямовані на перерахування позивачу грошових коштів у розмірі 27 439,66 грн.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу по залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, під час усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду належний документ про сплату судового збору у визначеному законодавством розмірі та уточнити позовні вимоги та коло відповідачів.
Тобто, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 106, 108, 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В АЛ И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Донецької міської ради, Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області про стягнення заробітної плати, вихідної допомоги, збільшення позовних вимог в частині розрахунку середньої заробітної плати за весь час затримки на день розгляду справи у суді, стягнення моральної шкоди, зобов'язання відповідачів вчинити певні дії, змінення статті КЗпП України, по якій відбулося звільнення з п.1 ст.36 на п.1 ст.40 - залишити без руху.
Надати позивачу термін протягом семі днів, починаючи з наступного дня після отримання цієї ухвали, в продовж якого позивач повинен надати суду належний доказ сплати судового збору (оригінал квитанції) в передбаченому законодавством розмірі та уточнити коло відповідачів та позовні вимоги - з врахуванням висновків суду, викладених у мотивувальній частині цієї ухвали.
Роз'яснити позивачу, що при усуненні недоліків в наданий строк, позовна заява буде вважатись поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
В разі невиконання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особу яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Волгіна Н.П.