Ухвала суду № 44631075, 02.06.2015, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2015
Номер справи
805/2037/15-а
Номер документу
44631075
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

02 червня 2015 року Справа № 805/2037/15-а

приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голошивець І.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Донецької міської Ради, Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області, про стягнення заборгованості по заробітній платі; середнього заробітку за весь час затримки виплати заробітної плати; вихідної допомоги у розмірі середньомісячного заробітку; відшкодування моральної шкоди; зміну підстави звільнення та зобов'язання вчинити певні дії, перевіривши дотримання вимог ст.ст.105-106 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Донецької міської Ради, Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області, про стягнення з місцевого бюджету міста Донецька нараховану, але не виплачену Донецькою міською радою заробітну плату за період з 01.07.2014 р. по 25.11.2014 р. у розмірі 12416,54 грн., середньої заробітної плати за весь час затримки по день фактичного розрахунку у розмірі 15816,72 грн., вихідної допомоги у розмірі середнього місячного заробітку у розмірі 3015,87 грн., разом 31249,13 грн.; збільшення позовних вимог в частині розрахунку середньої заробітної плати за весь час затримки на день розгляду справи у суді; відшкодування моральної шкоди у розмірі 50000 грн.; зобов'язання Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області вчинити дії щодо перерахування грошових коштів та зміну статті КЗпП України, по якій відбулося звільнення з п.1 ст. 36 КЗпП України на п. 1 ст. 40 КЗпП України; звернення до негайного виконання постанови суду, яка має бути прийнята за результатами розгляду справи відповідно до ст.255 КАС України; зобов'язання суб'єкта владних повноважень - Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області у 10-ти денний строк подати суду звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви крім іншого з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.

Пунктом 4 ч.1 ст.106 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Позивач подала позов до двох відповідачів, проте в порушення вимог п.4 ч.1 ст.106 КАС України, зміст позовних вимог щодо кожного з них не визначила.

За загальним правилом, наведеним у ч.2 ст.11 КАС України, суд не може виходити за межі позовних вимог.

Відповідно до ч.3 ст.11 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи принцип диспозитивності адміністративного судочинства, суд не може самостійно замість особи, яка звертається до адміністративного суду, визначати зміст позовних вимог до суб'єкта владних повноважень, рішеннями, діями чи бездіяльністю якого, за висновком позивача, порушені його права, свободи або інтереси.

Тобто, позивачу необхідно зазначити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, до яких подано позов; уточнити позовні вимоги, заявлені до Донецької міської ради та Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області з урахуванням вимог ст. 105 КАС України. Також, визначитись по пункту 5 позовних вимог, відповідно до яких зазначено змінити статтю КЗпП України, по якій відбулося звільнення з п.1 ст.36 на п.1 ст.40, що не відповідає вимогам ст.105 КАС України.

Крім цього, відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається, також, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

За приписами п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", позивачі звільняються від сплати судового збору за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.

Однак, з доданих до позовної заяви копій документів, у тому числі копії трудової книжки, вбачається, що позивач у трудових відносинах з Управлінням Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області не перебуває.

У спірних правовідносинах територіальний орган Державної казначейської служби України здійснює функції щодо казначейського обслуговування.

З позовної заяви вбачається відсутність трудових правовідносин між позивачем та безпосередньо Управлінням Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області.

Частиною другою ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлені у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 2015р.: 1 218,00 грн.

Таким чином, розмір судового збору повинен становити 73,08 грн.

В порушення вимог ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.

Відповідно, позивач повинен сплатити суму розміру ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 73,08 грн.

Частиною 1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Виходячи з наведеного, позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення згаданих вище недоліків, шляхом подання до суду, у тому числі, документу про сплату суми судового збору (у розмірі 73,08 грн.) за належними платіжними реквізитами за подання адміністративного позову немайнового характеру до Донецького окружного адміністративного суду.

Судовий збір за подання адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду підлягає сплаті за наступними реквізитами: рахунок №31214206784075, отримувач: Словянське УК/м.Слов`янськ/22030001, МФО: 834016, ЄДРПОУ отримувача: 37803368, призначення платежу за подання адміністративного позову: "Судовий збір за позовом (найменування позивача), Донецький окружний адміністративний суд".

Відповідно до ч.2 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Позивач зареєстрована та проживає у м. Донецьку, пересилання пошти до/з якого не здійснюється, про що свідчить лист Київської міської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» від 30 квітня 2015 року № 50-06/423.

Беручи до уваги клопотання ОСОБА_1 про надіслання повідомлень про стан справи на її електронну адресу, недоліки позовної заяви мають бути усунені впродовж десяти днів з моменту надіслання копії цієї ухвали на вказану позивачем електронну адресу.

Додатково суд звертає увагу позивача на наступне.

Спірні правовідносини виникли внаслідок невиплати заробітної плати за період з 01 липня 2014 року по 25 листопада 2014 року, впродовж якого позивач обіймала посаду головного спеціаліста відділу інвестиційно-інноваційного розвитку та сприяння підприємництву головного економічного управління Донецької міської ради.

Донецька міська рада (ідентифікаційний код 26502957) є органом місцевого самоврядування та зареєстрована у якості юридичної особи 21 травня 1997 року, про що 20 травня 2005 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесений запис за номером 1 266 120 0000 0078076.

Належним способом захисту порушеного права позивача є стягнення заборгованості із заробітної плати з органу місцевого самоврядування, в якому вона проходила службу і отримувала заробітну плату, тобто з Донецької міської ради.

Оскільки спір виник у зв'язку з проходженням публічної служби, він підлягає розгляду та вирішенню в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні адміністративним судам.

Згідно з ч.2 ст.19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної особи, вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи зареєстроване місце проживання позивача та місцезнаходження Донецької міської ради, вирішення спору про стягнення заборгованості із заробітної плати та пов'язаних із нею вимог належить до підсудності Кіровського районного суду міста Донецька (відповідно до розпорядження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02 вересня 2014 року № 2710/38-14 «Про визначення територіальної підсудності справ» адміністративні справи, підсудні Кіровському районному суду міста Донецька як адміністративному суду, який розташований у районі проведення антитерористичної операції, віднесені до територіальної підсудності Красноармійського міськрайонного суду Донецької області) або Краматорського міського суду Донецької області як адміністративних судів.

Територіальна підсудність між цими судами визначається за вибором позивача.

Керуючись п.4 ч.1, ч.3 ст.106, п.3 ч.1 ст.107, ч.1 ст.108, п.1 ч.4 ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Донецької міської Ради, Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області, про стягнення заборгованості по заробітній платі; середнього заробітку за весь час затримки виплати заробітної плати; вихідної допомоги у розмірі середньомісячного заробітку; відшкодування моральної шкоди; зміну підстави звільнення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

2. Встановити особі, яка звернулася із позовною заявою, десятиденний строк з моменту надіслання копії цієї ухвали на вказану нею електронну адресу для усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- подання до Донецького окружного адміністративного суду: документу про сплату судового збору (у розмірі 73,08 грн.) за належними платіжними реквізитами за подання адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду;

- зазначення у позовній заяві змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів, до яких подано позов; уточнення позовних вимог, заявлених до Донецької міської ради та Управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку Донецької області, з урахуванням вимог ст. 105 КАС України.

3. Роз'яснити особі, яка звернулася з позовною заявою, що у випадку неусунення недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута; у разі усунення недоліків у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день її первинного подання.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка звернулася з позовною заявою.

5. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

6. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Суддя Голошивець І.О.