Провадження №1-кс/485/155/15
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2015 року слідчий суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області - Квєтка І.А.,
за участю прокурора прокуратури Снігурівського району Миколаївської області Гамера Н.В., старшого слідчого СВ Снігурівського РВ УМВС України в Миколаївській області Заєць С.В., секретаря Шеремет Ю.Є., розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Снігурівського РВ УМВС України в Миколаївській області Заєць С.В. про надання дозволу на проведення виїзної позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності
у кримінальному провадженні № 4201415031000005 від 19.03.2014 року за ч.2 ст.191 КК України,
ВСТАНОВИВ
24 квітня 2015 року старший слідчий СВ Снігурівського РВ УМВС України в Миколаївській області Заєць С.В. за погодженням з старшим прокурором прокуратури Снігурівського району Миколаївської області Гамера Н.В. звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності КП "Снігурівський комунальник".
Клопотання обґрунтовує тим, що у провадженні СВ Снігурівського РВ УМВС перебуває кримінальне провадження, внесене 19.03.2014 до ЄРДР за №42014150310000005 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ч.191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 08.02.2013 Снігурівською міською радою з комунальним підприємством «Снігурівський комунальник» укладено договір № 10 на капітальний ремонт напірного водопроводу житлового масиву «Птахофабрика» (П.Т.Ф.) м.Снігурівка загальною кошторисною вартістю 928807 грн. При виконанні будівельних робіт за вказаним договором службові особи КП «Снігурівський комунальник» до актів виконаних робіт за жовтень 2013 року безпідставно включили 1020 погонних метрів поліетиленової труби діаметром 160 мм вартістю 92,08 грн. на загальну суму 93921,60 грн., 7 залізобетонних кілець діаметром 1,50 м висотою 0,9 м вартістю 632 грн./шт. на загальну суму 4424 грн., 7 залізобетонних кілець діаметром 1,50 м висотою 0,6 м вартістю 545,10 грн./шт. на загальну суму 3815,70 грн. Вищевказані поліетиленові труби та залізобетонні кільця КП «Снігурівський комунальник» безоплатно отримало внаслідок демонтажу у жовтні 2012 року непрацюючої водомережі Любинських очисних споруд, проведеного на підставі розпорядження Снігурівського міського голови від 21.09.2012 №185. Крім того, при складанні актів виконаних будівельних робіт службові особи КП «Снігурівський комунальник» безпідставно включило вартість 286,44 м3 піску загальною вартістю 53376,23 грн., які комунальним підприємством без проведення оплати отримано від ФОП ОСОБА_1. Таким чином, службові особи КП «Снігурівський комунальник», зловживаючи своїм службовим становищем, безпідставно включили в акти виконаних робіт вартість безоплатно отриманих будівельних матеріалів на загальну суму 155 537,53 грн., внаслідок чого незаконно заволоділи коштами місцевого бюджету м.Снігурівка на вказану суму.
Під час досудового розслідування встановлено, що Любинські очисні споруди належать до комунальної власності територіальної громади м. Снігурівка та перебували на балансі КП «Снігурівський комунальник». Рішенням ХХХ сесії Снігурівської міської ради 6 скликання від 20.04.2012 № 21 надано дозвіл КП «Снігурівський комунальник» на демонтаж та списання обладнання та металевих конструкцій ЛОС.
Крім того, розпорядженням Снігурівського міського голови № 185 від 21.09.2012 погоджено комунальному підприємству «Снігурівський комунальник» проведення демонтажу поліетиленових труб Любинських очисних споруд в м.Снігурівка». У березні 2013 року демонтовані поліетиленові труби та залізобетонні кільця було оцінено комісією працівників КП «Снігурівський комунальник» та використано під час ремонтних робіт напірного водопроводу у мікрорайоні «Птахофабрика».
Фактично рішення про списання основних засобів комунального підприємства «Снігурівський комунальник» - Любинських очисних споруд» прийнято сесією Снігурівської міської ради лише 26.12.2014. Рішенням визначено, що обладнання, металеві конструкції та будівельні матеріали Любинських очисних споруд, які придатні для їх подальшої експлуатації, комунальне підприємство «Снігурівський комунальник» зобов'язане використовувати в господарській діяльності в рахунок оплати за проведені роботи з демонтажу, а непридатне обладнання та металеві конструкції - реалізувати на металобрухт та сплатити кошти від реалізації до бюджету Снігурівської міської ради.
Також встановлено, що на час початку капітального ремонту напірного водопроводу житлового масиву «Птахофабрика» КП «Снігурівський комунальник» не мало у розпорядженні піску. Під час будівельних робіт та після їх завершення КП «Снігурівський комунальник» не здійснювало розрахункових операцій щодо оплати 286,44 м3 піску, використаного при виконанні договору № 10 від 08.02.2013.
З метою встановлення обставин привласнення, розтрати або заволодіння комунальним майном шляхом зловживання службовим становищем службовими особами КП «Снігурівський комунальник», виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії в КП «Снігурівський комунальник для з'ясування кількості наявних та оприбуткованих ТМЦ фактично використаним та включеним до актів виконаних робіт форми № КБ-2в за березень та жовтень 2013 року за договором № 10 від 08.02.2013, на проведення якої слідчий просить надати дозвіл із залученням спеціалістів Державної фінансової інспекції в Миколаївській області.
В судовому засіданні слідчий та прокурор просили про задоволення клопотання.
Дослідивши докази по справі, суд прийшов до наступного.
За змістом ч. 2 ст. 93 КПК сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Статтею ст.11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" передбачено, що за зверненням правоохоронного органу для забезпечення розслідування під час кримінального провадження орган державного фінансового контролю проводить позапланову виїзну ревізію.
Позапланова виїзна ревізія як підконтрольної установи (державного сектору економіки) так і суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені до підконтрольних установ, може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю.
Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Згідно п. 29 Постанови КМ України від 20.04.2006 року № 550 "Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами" позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).
КП «Снігурівський комунальник» створене за рішенням Снігурівської міської ради № 11 від 18.05.2010, зареєстроване у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб 25.05.2010, код ЄДРПОУ 36895353, є комунальним підприємством, одержувало кошти з місцевого бюджету Снігурівської міської ради та, відповідно до ст.2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю», є підконтрольною установою органів державного фінансового контролю.
Постановою слідчого від 23.04.2015 року у кримінальному провадженні призначено проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності КП "Снігурівський комунальник" з постановкою конкретних питань стосовно дотримання законодавства з фінансових питань в межах компетенції Державної фінансової інспекції, на які необхідно дати відповідь для з»ясування питань досудового розслідування.
Враховуючи, що слідчим та прокурором доведено що іншим способом, крім проведення позапланової виїзної документальної ревізії, неможливо встановити або спростувати факт наявності чи відсутності порушень закону в діяльності КП «Снігурівський комунальник» під час обліку, використання та розпорядження майном, у тому числі майном комунальної власності, переданим підприємству у користування при виконанні будівельних робіт напірного водопроводу житлового масиву «Птахофабрика», отримані в результаті дані можуть бути використанні під час досудового розслідування кримінального провадження, а саме при встановленні винних у вчиненні злочину осіб, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання та надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Снігурівський комунальник».
Керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.ст. 93,110 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого задовільнити.
Дати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Миколаївській області провести позапланову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності КП «Снігурівський комунальник» (код ЄДРПОУ 36895353, організаційно-правова форма - комунальне підприємство. юридична адреса: вул.Жовтнева, 75 м.Снігурівка, Миколаївської області) у кримінальному провадженні № 42014150310000005, внесеному до ЄРДР 19.03.2014 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України, з метою встановлення кількості наявних та оприбуткованих ТМЦ фактично використаним та включеним до актів виконаних робіт форми № КБ-2в за березень 2013 року (від 25.03.2013) та жовтень 2013 року (від 25.10.2013) за договором № 10 від 08.02.2013.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
- перелік і вартість майна Любинських очисних споруд (далі - ЛОС), яке перебувало на балансі КП «Снігурівський комунальник» на початок діяльності підприємства;
- які витрати здійснювались комунальним підприємством «Снігурівський комунальник» на роботу та утримання ЛОС (придбання матеріалів, обладнання, ремонтні роботи, охорона тощо); сума витрат;
- чи здійснювалось списання ТМЦ з ЛОС внаслідок крадіжок, у якій сумі;
- перелік демонтованого обладнання та металевих конструкцій ЛОС (підстава демонтажу - рішення Снігурівської міської ради № 2 від 20.04.2012 «Про дозвіл КП «Снігурівський комунальник» на демонтаж та списання обладнання та металевих конструкцій ЛОС»); його оприбуткування на складі КП «Снігурівський комунальник», оціночна вартість, підстава оцінки; на які цілі у подальшому використано демонтоване обладнання;
- кількість металобрухту, демонтованого з ЛОС, його оприбуткування та подальша реалізація, сума коштів від реалізації металобрухту, цілі використання виручених коштів;
- перелік демонтованого обладнання ЛОС на підставі розпорядження Снігурівського міського голови № 185 від 21.09.2012 «Про погодження комунальному підприємству «Снігурівський комунальник» проведення демонтажу поліетиленових труб Любинських очисних споруд в м.Снігурівка», у т.ч. поліетиленові труби та залізобетонні кільця; його оприбуткування на складі КП «Снігурівський комунальник», оціночна вартість, підстава оцінки; на які цілі у подальшому використано демонтоване обладнання;
- оприбуткування, оціночна вартість та подальше використання 390 м поліетиленової труби ПВХ 160, переданої до КП «Снігурівський комунальник» від Снігурівської міської ради на підставі авізо № 1 від 02.04.2012;
- наявність у КП «Снігурівський комунальник» товарно-матеріальних цінностей, необхідних для проведення капітального ремонту водопроводу житлового масиву «Птахофабрика» в м.Снігурівка за договором № 10 від 08.02.2013, укладеним із Снігурівською міською радою, станом на день укладання договору;
- відомості про придбання будматеріалів і ТМЦ, необхідних для виконання капітального ремонту водопроводу житлового масиву «Птахофабрика» в м.Снігурівка за договором № 10 від 08.02.2013; стан їх оприбуткування на підприємстві;
- наявність піску у комунальному підприємстві станом на 07.02.2013 включно, відомості про укладання угод на придбання піску під час виконання договору у період з 08.02.2013 до 25.10.2013, його кількість, стан розрахунків за придбання піску; оприбуткування, використання при капітальному ремонті водопроводу житлового масиву «Птахофабрика» в м.Снігурівка за договором № 10 від 08.02.2013;
- облік фінансово-господарських операцій з ФОП Дребот М.Ю., рух товарів і коштів за такими операціями;
- кількість використаних будматеріалів і ТМЦ (за даними бухгалтерського обліку та руху ТМЦ на складі) під час виконання капітального ремонту водопроводу житлового масиву «Птахофабрика» в м.Снігурівка за договором № 10 від 08.02.2013; відповідність даних про кількість і вартість списаних ТМЦ зі складу даним про їх використання, вказаних в актах виконаних будівельних робіт форми № КБ-2в за березень 2013 року (від 25.03.2013) та за жовтень 2013 року (від 25.10.2013);
- чи було використано комунальним підприємством «Снігурівський комунальник» під час вищевказаного капітального ремонту водопроводу поліетиленові труби та залізобетонні кільця, отримані безоплатно від демонтажу на Любинських очисних спорудах; у якій кількості та якою загальною вартістю; чи включено їх вартість до актів виконаних робіт форми № КБ-2в за березень 2013 року та жовтень 2013 року;
- у якій сумі Снігурівська міська рада здійснила оплату КП «Снігурівський комунальник» за договором № 10 від 08.02.2013; на які цілі комунальне підприємство використало отримані кошти;
- чи було придбано комунальним підприємством «Снігурівський комунальник» по закінченню капітального ремонту водопроводу у мікрорайоні «Птахофабрика» та оприбутковано на складі ТМЦ замість використаних поліетиленових труб та залізобетонних кілець, одержаних безоплатно від демонтажу на ЛОС. У разі придбання - які ТМЦ і коли придбано, їх кількість, вартість, відомості про оприбуткування;
- відповідність вартості використаних будівельних матеріалів вартості, зазначеній у проектно-кошторисній документації та в актах виконаних робіт форми № КБ-2в за березень та жовтень 2013 року за договором № 10 від 08.02.2013;
- відповідність визначення вартості будівельних матеріалів та робіт, здійснення нарахувань (податків, адміністративних витрат) Правилам визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000, чинним на час проведення робіт;
- наявність у КП «Снігурівський комунальник» дебіторської і кредиторської заборгованості на дату укладання договору - 08.02.2013 (з ким, у яких сумах);
- повнота і правильність відображення вищевказаних операцій з ТМЦ у бухгалтерському обліку КП «Снігурівський комунальник».
Термін проведення ревізії визначити з 05 травня 2015 року по 26 травня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя