Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа№ 650/1726/13-п
П О С Т А Н О В А
10.12.2013 року Суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області Дічакова Т. І., розглянувши матеріали, які надійшли від державної фінансової інспекції в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, відділ освіти, проживаючого у ОСОБА_2 вул. Шкільна, буд.39 Великоолександрівського району Херсонської області, -
за ст. 164-12 ч.5 КУпАП
В С Т А Н О В И В :
При проведенні позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності у відділі освіти Великоолександрівської районної державної адміністрації за період з 01.01.2010р. по 01.10.2013 року (Великоолександрівська районна державна адміністрація, Департамент освіти і науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонська область Великоолександрівський район смт.В.Олександрівка, вул.Пролетарська,5) виявлено: проведення видатків за рахунок коштів Великоолександрівського районного бюджету на фінансування структурних підрозділів відділу освіти Великоолександрівської районної державної адміністрації, які не мають статусу юридичної особи, та фінансування яких повинно здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету за період з 01.01.2010р. по 01.10.2013р. на загальну суму 3 651 912,65 грн., що є порушенням ст.ст.85, 87, 89, 91, 116 Бюджетного Кодексу України від 21.06.2001р. № 2542-ІІ та Бюджетного Кодексу України від 08.07.2010 року № 2456-VІ, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.164-12 ч.5 КУпАП.
Правопорушник в судовому засіданні пояснив, що з метою врегулювання питання видатків на фінансування підрозділів відділу освіти, у 2011, 2012 роках ним було направлено листи до районної ради з пропозицією створення комунальних установ. Однак це нормативне врегулювання не здійснено, відповідно дані питання на розгляд сесії не виносились. Щорічно, бюджетний запит відділу освіти на наступний фінансовий рік узгоджується фінансовим управлінням РДА, проходить експертизу в головному фінансовому управління ОДА, затверджується черговою сесією районної ради, здійснюються видатки на утримання відповідних структур через управління Державного казначейства. Будь-які зауваження були відсутні. Лише на виконання рішень ХХХ сесії шостого скликання № 662, 663, 664 від 08.08.2013р. дані комунальні установи на даний час створені, формуються правоустановчі документи.
Ч.2 ст.85 Бюджетного кодексу України передбачено, що забороняється планувати та здійснювати видатки, не віднесені до місцевих бюджетів цим Кодексом, а також здійснювати впродовж бюджетного періоду видатки на функціонування бюджетних установ одночасно з різних бюджетів. Видатки на функціонування відділу освіти проведено з двох бюджетів, а саме: апарат управління відділу освіти фіансувався з Державного бюджету, а інші його підрозділи-районний методичний кабінет, централізована бухгалтерія та господарська група-з районного бюджету.
Факт вчинення адміністративного правопорушення зафіксовано протоколом про адміністративне правопорушення серії ДКРС № 21-31/2013 від 26 листопада 2013 року, витягом з акту позапланової ревізії фінансового-господарської діяльності в відділі освіти Великоолександрівської районної державної адміністрації № 03-17/15 від 01.11.2013 року, відповіддю начальника відділу статистики та управління державної казначейської служби України у ОСОБА_3 районі про те, що структурні підрозділи відділу освіти в державному реєстрі підприємств і організацій не значаться, вказані підрозділи включено до мережі головного розпорядника бюджетних коштів райбюджету відділу освіти ОСОБА_3 РДА.
При визначенні розміру адміністративного стягнення, який слід застосувати до правопорушника, суд враховує суспільну небезпеку вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, обтяжуючі та пом»якшуючі обставини: вчинення правопорушення вперше, наявність на утриманні однієї дитини.
Керуючись ст.ст. 221, 164-12 ч.5 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.164-12 ч.5 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян а саме 1190 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 34 грн. 41 коп.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Херсонської області через місцевий суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Рах. 31111106700063 код. 21081100 МФО 852010 УДК в Херсонській області ЄДРПОУ 37920296
Суддя:
ОСОБА_4