Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа№ 650/1736/13-п
П О С Т А Н О В А
09.12.2013 року Суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області Дічакова Т. І., розглянувши матеріали, які надійшли від ОСОБА_1 міжрайонної прокуратури про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, ОСОБА_1 ЗОШ № 1, проживаючого у В.Олександрівка вул. С.Насальського, 12 Великоолександрівського району Херсонської області, -
за ст. 172-6 ч.1 КУпАП
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, який є депутатом Великоолександрівської селищної ради VІ скликання, будучи згідно з п. «б», ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб»єктом відповідальності за корупційні правопорушення, умисно, з особистих мотивів, у порушення вимог ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» несвоєчасно подав за місцем основної роботи до Великоолександрівської ЗОШ № 1 декларацію про майно, доходи, витрати і зобов»язання фінансового характеру за 2012 рік за формою, що додається до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
В судовому засіданні прокурор пояснив, що 21 листопада 2013р. до ОСОБА_1 міжрайонної прокуратури надійшли матеріали Великоолександрівського РВ УМВС за фактом виявлення несвоєчасного подання декларацій про доходи та майно депутатами Великоолександрівської селищної ради. Після їх вивчення було складено протокол відносно ОСОБА_2 який не заперечував, що не подав своєчасно декларацію так як не надав значення необхідності виконання вказаної вимоги Закону. Про необхідність подачі декларації і строк її подачі був попереджений в лютому 2013 року, але свого обов»язку не виконав, чим порушив вимоги Закону.
ОСОБА_2 пояснив в судовому засіданні, що він є депутатом Великоолександрівської селищної ради. В лютому місяці 2013 року секретар Ради Єрмоченко Л.А. попередила депутатів про необхідність подачі декларації про доходи та майно згідно вимог Закону «Про засади запобігання і протидії корупції» до 01.04.13 року. Після цього ще раз нагадувала про необхідність подачі декларації.
Він подав декларацію несвоєчасно, в липні 2013 року, бо не надав значення важливості вказаної дії. Крім того, депутатам не роз»яснялися наслідки, які можуть настати за невиконання даної вимоги. Якби він про це знав, вимоги Закону виконав би своєчасно.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами:
-поясненням ОСОБА_3 про те, що нею попереджалися всі депутати ОСОБА_1 селищної ради, в тому числі і ОСОБА_2, про необхідність подачі до 01.04.13р. декларації про майно, доходи, витрати і зобов»язання фінансового характеру, доводились до відома методичні рекомендації щодо правильності заповнення декларації. Вона телефонувала, в тому числі і ОСОБА_2 і попереджала про строки подачі декларації.
-письмовими поясненнями ОСОБА_2 про те, що в лютому 2012 року секретар селищної ради ОСОБА_3 попереджала його про необхідність подачі декларації до 01.04.13р. за 2012 рік, однак він не придав цьому значення та подав її за місцем роботи 24.07.13р.
-довідкою директора ОСОБА_4 ступенів № 1 ОСОБА_5 про те, що декларацію про майно, доходи, витрати та зобов»язання фінансового характеру за 2012 рік ОСОБА_2 подав 24.07.13р. за місцем своєї роботи.
-інформацією ОСОБА_1 селищної ради яка підтвнрджує, що ОСОБА_2 є депутатом ОСОБА_1 селищної ради і декларація подана ним за місцем роботи.
ОСОБА_2 згідно ст.4 ч.1 п.б Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб»єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Згідно ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» він зобов»язаний був до 01 квітня 2013р. подати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати та зобов»язання фінансового характеру за 2012 рік.
Підстав, які передбачені ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» і які б давали право подати йому декларацію в більш пізніший строк, не встановлено.
Відповідальність за вчинене правопорушення передбачена ст.172-6 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_2 є пенсіонером, правопорушення вчинив вперше, є інвалідом ІІ групи загального захворювання.
Враховуючи викладене, до нього слід застосувати мінімальну суму адміністративного стягнення передбаченого Законом та звільнити від сплати судового збору як інваліда.
Керуючись ст.ст.221, 172-6 ч.1 КУпАП, ст.4, 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суддя
П О С Т А Н О В И В :
Гр.ОСОБА_2, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у розмірі 170 грн.
Звільнити ОСОБА_2 від сплати судового збору.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Херсонської області через місцевий суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Рах. 31111106700063 код. 21081100 МФО 852010 УДК в Херсонській області ЄДРПОУ 37920296.
Суддя:
ОСОБА_6