Справа № 444/812/15-п
Провадження № 3/444/278/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 червня 2015 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши матеріали адміністративної справи яка надійшла від ВДАІ Жовківського району Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, НОМЕР_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2, не працює,-
- за ст. 124, 122-4 КУпАП України,-
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, 31.03.2015 року о 22.00 год. в смт. Куликів по вул. Миколайчука, порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, після чого залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний, що проявилось у невиконанні ним п. 10.9 ПДР України, а саме, керуючи автомобілем ЗІЛ 138 БА, н.з. 290-28 ТА під час руху заднім ходом не переконався що це буде безпечно, внаслідок чого здійснив наїзд на ворота та огорожу, завдавши автомобілю технічних ушкоджень, після чого залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, чим вчинив правопорушення передбаченні ст. 124, 122-4 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні винуватість у вчиненому визнав повністю, у вчиненому розкаюється, просить суворо не карати.
Факт вчинення правопорушень передбачених ст. 124, 122-4 КУпАП України підтверджується зібраними доказами які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адмінправопорушення серії АП1 № 818957 від 07.04.2015 р.; схемою місця ДТП; особистими поясненними правопорушника; поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, рапортами працівників міліції, іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 124 КУпАП України, оскільки він порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 122-4 КУпАП України, оскільки він будучи водієм транспортного засобу, залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до вимог ст. 36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. А тому, на правопорушника слід накласти стягнення за ст. 124, 122-4 КУпАП України
Обставини, які б обтяжували відповідальність правопорушника не встановлені.
Обставиною, що помякшує відповідальність правопорушника за адміністративне правопорушення враховую те, що він у вчиненому щиро розкаявся.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, його особу, відношення правопорушника до вчиненого, ступінь вини, майновий стан, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
У відповідності до вимог ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в редакції від 23.10.2013 року), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 36,54 грн. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
З врахуванням наведеного, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. 7, 9, 24, ст. 124, 122-4, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст. 124, 122-4 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в сумі 340 / триста сорок / грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 36,54 грн. судового збору в дохід держави /УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО-825014, ЄДРПОУ- 36762986/.
Строк предявлення виконавчого документу до виконання 3 місяці.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адмінвідповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується :
- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Мікула В. Є.