Постанова № 44553403, 19.03.2012, Зміївський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
19.03.2012
Номер справи
2014/1681/2012
Номер документу
44553403
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №2014/1681/2012

Провадження № 3/2014/236/2012

ПОСТАНОВА

Іменем України

19.03.2012 року Суддя Зміївського районного суду Харківської області Нестерцова Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної контрольно-ревізійної служби в Україні КРУ в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, головного лісничого, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності,

за ч.1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

На виконання п.2.18 Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ України, п.1.1.5.1 плану контрольно-ревізійної роботи КРВ в Зміївськлому районі на 3 квартал 2011 року з 06.09.2011 по 23.11.2011 року проведена планова виїзна ревізія фінансово-господарської діяльності ДП «Зміївське лісове господарство»за період з 01.04.2009 по 01.09.2011 року.

Ревізією дотримання законодавства при здійсненні державних закупівель встановлено, що на виконання п.1 ст.11 Закону України « Про здійснення державних закупівель»від 01.06.2010 р.№ 2289-У1 на підставі наказу директора від 29.11.2010 №216 по підприємству був створений комітет з конкурсних торгів в складі 5 осіб, головою комітету з конкурсних торгів призначено головного лісничого підприємства ОСОБА_1

В порушення п.2 ст.11 Закону України №2289-У! положення про комітет з конкурсних торгів по підприємству не складалось.

Відповідно до п.2 ст.11 Закону України №2289-У! голова комітету з конкурсних торгів підприємства ОСОБА_1 пройшов курс навчання у сфері здійснення державних закупівель ( сертифікат серії ДЗ № 06955 Торгово-промислової палати України)

Згідно п.3 ст.11 Закону України №2289-У1 керівництво роботою комітету з конкурсних торгів здійснює його голова. Голова комітету з конкурсних торгів організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.

Ревізією повноти застосування визначених законодавством процедур при закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти за період з 01.01.2011 по 01.09.2011 року встановлено, що комітетом з конкурсних торгів підприємства були проведені дві процедури закупівлі шляхом проведення відкритих торгів, а саме: закупівля послуг в лісовому господарстві 71 лотів ( очікувана вартість предмета закупівлі 564215,67 грн.) та закупівля продуктів нафтопереробки рідких (очікувана вартість предмета закупівлі 1180000,00 грн.)

За результатами проведення відкритих торгів на закупівлю послуг в лісовому господарстві було акцептовано лише 18 лотів на суму 56651,08 грн. Інші 53 лоти на загальну суму 507564,59 грн. залишились не акцептованими.

Відкриті торги на закупівлю продуктів нафтопереробки рідких були відмінені внаслідок подання для участі менш 2-х пропозицій конкурсних торгів.

Повторні торги на закупівлю не акцептованих лотів на закупівлю послуг в лісовому господарстві на очікувану вартість 507564,59 грн. та повторні торги на закупівлю продуктів нафтопереробки рідких на очікувану вартість 1180000,00 грн. по підприємству не проводились.

В порушення п.3 ст.11, п.1 ст.2 Закону України № 2289-У1 головою комітету з конкурсних торгів підприємства ОСОБА_1 не було організовано роботу комітету з конкурсних торгів та проведення повторних торгів, що призвело до здійснення підприємством закупівлі послуг в лісовому господарстві та продуктів нафтопереробки рідких без застосування визначених законодавством процедур за період з 01.01.2011 по 01.09.2011 року на загальну суму 1141381,72 грн., в т.ч. паливно-мастильних матеріалів на суму 509135,30 грн. та лісозаготівельних робіт на суму 632246,46 грн.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив законодавство про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, а саме, здійснення закупівлі без застосування визначених законом процедур паливно-мастильних матеріалів на суму 509135,30 грн. та лісозаготівельних робіт на суму 632246,42 грн. за період з 01.01.2011 по 01.09.2011 року.

ОСОБА_1 не визнав провини у скоєнні вищезазначеного правопорушення.

Він пояснив, що лісгоспом проведена значна робота щодо проведення процедури закупівлі нафтопереробних продуктів в лісовому господарстві. Публікація тендерних пропозицій була проведена у « Віснику державних закупівель»№22 від 2102.2011 року у відповідності до чинного законодавства. Враховуючи значні витрати, субєкти господарювання відмовляються від участі в торгах.

Жодної пропозиції про участь процедури закупівлі продуктів нафтопереробки не надійшло, тому підприємство вимушене було закупити паливно-мастильні матеріали ( ПММ) без проведення процедури тендерів.

Згідно виробничо-фінансового плану на 2011 рік та матеріалів лісовпорядкування потрібно було провести заготівлю деревини в обємі 33 тис. куб. м. ліквідної деревини. Без закупівлі ПММ не було б проведені лісогосподарські роботи по заготівлі деревини, що не дало б можливості виплачувати заробітну плату та відрахування до держбюджету.

З коштів отриманих від реалізації деревини була виплачена заробітна плата в обємі 3964,9 тис.грн. та сплачені податки до бюджету 3086 тис.грн. 41,1% від отриманої суми реалізації за рік. Відсутність ПММ в пожежонебезпечний період не дало б змоги вчасно виявляти та ліквідувати осередки виникнення лісових пожеж.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухав пояснення ОСОБА_1, дослідив надані докази, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що згідно наказу директора ДП «Зміївське лісове господарство»було створено комітет з конкурсних торгів в складі 5 осіб, голова комітету ОСОБА_1

В порушення п.2 ст.11 Закону України «Про здійснення державних закупівель»від 01.06.2010 року № 2289 положення про комітет з конкурсних торгів по підприємству не затверджувалось.

Голова комітету ОСОБА_1 та члени комітету пройшли навчання у сфері державних закупівель та отримали сертифікати про проходження навчання у сфері здійснення державних закупівель.

За період з 01.01. по 01.09.2011 року підприємством проведено 2 процедури закупівлі шляхом проведення відкритих торгів, а саме: закупівля послуг в лісовому господарстві 02.02.1 71 лот та закупівля продуктів нафтопереробки рідких 23.20.1 6 лотів.

Лоти на загальну суму 507564,59 грн. залишились не акцептованими.

Відкриті торги на закупівлю продуктів нафтопереробки рідких були відмінені внаслідок подання для участі менше 2-х пропозицій конкурсних торгів.

Повторні торги на закупівлю послуг з лісозаготівлі та продуктів нафтопереробки рідких по підприємству не здійснювались.

За вказаний період підприємством без застосування визначених процедур, згідно укладених договорів підписаних директором підприємства придбано товарів, робіт та послуг на загальну суму 1141381,72 грн.,в т.ч. паливно-мастильних матеріалів на суму 509135, 30 грн. та лісозаготівельних робіт на суму 632246,42 грн. ( а.с.2-13)

Згідно ч.3 ст.11 Закону України «Про здійснення державних закупівель», керівництво роботою комітету з конкурсних торгів здійснює його голова. Голова комітету з конкурсних торгів організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.

Судом встановлено, що голова комітету ОСОБА_1 не організував роботу комітету щодо проведення повторних торгів, внаслідок чого, в порушення п.1 ст.2 вищезазначеного закону придбано товарів, робіт та послуг на загальну суму 1141381,72 грн.

Судові не надано доказів того, що голова комітету ОСОБА_1 при вирішенні питання щодо відсутності необхідності проведення повторних торгів, діяв у межах крайньої необхідності.

Судові не доведено, що в період з 01.01. по 01.09.2011 року на підприємстві виникла ситуація, повязана з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги.

Обставин, які б перешкоджали проведенню повторних торгів, не встановлено.

За таких обставин, ОСОБА_1 винен у порушенні законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, а саме здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур, тобто у вчиненні правопорушення на ч.1 ст.164-14 КУ пАП.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності, працює головним лісничим на підприємстві.

За таких обставин, суд приходить до висновку про накладення стягнення у виді штрафу у межах мінімальної санкції, що передбачаєч.1 ст.164-14 КУ пАП.

Керуючись ч.1 ст. 164 -14, ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 5100 ( пять тисяч сто) грн. (р/р 31118106700227, одержувач ВДК у Зміївському районі, код ОКПО 24134337 УДК в Харківській області, МФО 851011).

Строк сплати штрафу 15 днів.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним їпредставником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, протест прокурора подається до апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Суддя: