Постанова № 44546946, 28.05.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.05.2015
Номер справи
826/5421/15
Номер документу
44546946
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

28 травня 2015 року № 826/5421/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Келеберди В.І., суддів Качура І.А. Данилишин В.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервіскомплект", товариства з обмеженою відповідальністю «ВМБ Бетайлінгунгсгезельшафт м.б.х.» до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Державної реєстраційної служби України Головного управління юстиції у м. Києві Відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Подільського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Подільського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Юрчиної А.В., третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ТОВ «Агропромислова фірма «Агролюкс-Україна» провизнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Будсервіскомплект», товариство з обмеженою відповідальністю «ВМБ Бетайлінгунгсгезельшафт м.б.х.» звернулись до суду з позовом до державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Подільського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Юрчиної Анни Володимирівни, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Подільського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві, Головного управління юстиції у місті Києві, Державної реєстраційної служби України, реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ТОВ «Агропромислова фірма «Агролюкс-Україна» про визнання протиправними дій, що полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців записів №10711070022026049 від 08.10.2014 щодо зміни керівника ТОВ «Будсервіскомплект», №10711050023026049 від 14.11.2014 щодо державної реєстрації змін до статуту ТОВ «Будсервіскомплект» у зв'язку із зміною учасників товариства; визнання протиправним та скасування рішення, яким погоджено внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців записів №10711070022026049 від 08.10.2014, №10711050023026049 від 14.11.2014; зобов'язання внести до Єдиного державного реєстру юрили них осіб та фізичних осіб-підприємців запис про скасування записів №10711070022026049 від 08.10.2014, №10711050023026049 від 14.11.2014.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у державного реєстратора були відсутні підстави для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо зміни керівника ТОВ «Будсервіскомплект» та щодо державної реєстрації змін до статуту ТОВ «Будсервіскомплект» у зв'язку із зміною учасників товариства.

Відповідачі Головне управління юстиції у місті Києві та Державна реєстраційна служба України - заперечували проти задоволення позовних вимог з підстав викладених у письмових запереченнях, які долучено до матеріалів справи.

Представник державного реєстратора відділу державної реєстрації юрили них осіб та фізичних осіб - підприємців Подільського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Юрчиної Анни Володимирівни, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Подільського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог та зазначив, що оскаржені записи внесено відповідно до норм Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Реєстраційна служба Головного управління юстиції у місті Києві та ТОВ «Агропромислова фірма «Агролюкс-Україна» явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, хоча були належним чином повідомлені про час, дату та місце судового вирішення справи.

Згідно з ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у різі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

В судовому засіданні на підставі ч. 6 ст. 128 КАС України ухвалено про вирішення справи в порядку письмового провадження та надано сторонам час на подачу письмових пояснень по суті позовних вимог.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Будсервіскомплект» було зареєстровано Дніпровською районною у місті Києві державною адміністрацією 23.02.2000.

Відповідно до п. 1.2 статуту ТОВ «Будсервіскомплект» в редакції від 13.02.2013 єдиним учасником товариства є товариство з обмеженою відповідальністю «ВМБ Бетайлінгунгсгезельшафт м.б.х.».

Згідно п. 8.1, 8.2 Статуту ТОВ «Будсервіскомплект» в редакції від 13.02.2013 вищим органом управління товариства є Загальні збори учасників. Вони складаються з учасників або призначених ними представників.

Передача учасником своїх повноважень іншій особі здійснюється відповідно до законодавства. Довіреність на право участі та голосування на загальних зборах учасників може бути посвідчена головою виконавчого органу товариства.

Відповідно до п. 9.1 Статуту ТОВ «Будсервіскомплект» в редакції від 13.02.2013 виконавчим органом товариства, що здійснює поточне керівництво діяльністю товариства є директор, який призначається загальними зборами учасників товариства.

Судом встановлено, що державним реєстратором до Єдиного державного реєстру юрили них осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис №10711070022026049 від 08.10.2014 до відомостей про юридичну особу ТОВ «Будсервіскомплект», що не пов'язані зі змінами вустановчих документах щодо зміни керівника з ОСОБА_3 на ОСОБА_4.

В подальшому, державним реєстратором до Єдиного державного реєстру юрили них осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис №10711050023026049 від 14.11.2014 про державну реєстрацію змін до установчих документів у зв'язку із зміною учасників товариства з ТОВ «ВМБ Бетайлінгунгсгезельшафт м.б.х.» на ТОВ «Агропромислова фірма «Агролюкс Україна».

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців врегульовано Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон).

Згідно ч. 1, 2 ст. 4 Закону державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема: перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці; перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації; внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру; оформлення і видачу виписки з Єдиного державного реєстру.

Відповідно до ст 8 Закону документи, які відповідно до вимог цього Закону подаються (надсилаються поштовим відправленням або електронним документом) державному реєстратору, повинні бути викладені державною мовою.

Реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами. Якщо документи надсилаються державному реєстратору поштовим відправленням, справжність підпису заявника на реєстраційній картці (заяві, повідомленні) повинна бути нотаріально засвідчена.

Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів повинен бути засвідчений відповідною посадовою особою в установленому порядку.

Установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. У випадках, які передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з відповідними державними органами.

Внесення змін до установчих документів юридичної особи оформляється окремим додатком або викладенням установчих документів у новій редакції. На титульній сторінці додатка до установчих документів юридичної особи робиться відмітка про те, що зазначені документи є невід'ємною частиною відповідних установчих документів.

Статтею 17 Закону передбачено, що відомості про юридичну особу включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Частиною 2 ст. 17 Закону визначено які відомості щодо юридичної особи повинні міститись в Єдиному державному реєстрі. Так, зокрема, прізвище, ім'я, по батькові, дата обрання (призначення) та реєстраційні номери облікових карток платників податків, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори.

Частинами 1, 2, 4, 6 ст. 19 Закону визначено, що у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає поштовим відправленням з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених частиною першою цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) розпорядчого документа про їх призначення.

Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені частинами першою - третьою цієї статті.

Державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо: документи подані не за місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, встановленим частинами першою - п'ятою статті 8 цього Закону; документи подані не у повному обсязі; документи подані особою, яка не має відповідних повноважень.

Державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду документів про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний внести не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження запис про внесення змін.

Таким чином, з аналізу зазначених норм вбачається, що для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, пов'язаних із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори - особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи, подає державному реєстратору заповнену реєстраційну картку та , крім іншого, примірник оригіналу рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або примірник оригіналу розпорядчого документа про їх призначення.

З матеріалів справи вбачається, що для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах ОСОБА_4 було подано наступні документи: реєстрацій картку, протокол загальних зборів учасників ТОВ «Будсервіскомплект» від 15.09.2014 №1/10, яким ОСОБА_4 призначено на посаду директора товариства з 16.09.2014; довіреність від 15.08.2014 видану ТОВ «ВМБ Бетайлінгунгсгезельшафт м.б.х.» ОСОБА_4 бути законним представником товариства; наказ директора ТОВ «Будсервіскомплект» від 16.09.2014 №08/01.

Із матеріалів справи вбачається, що протокол загальних зборів всіх 100 % учасників від 15.09.2014 №1/10, яким прийнято низку рішень, зокрема щодо зміни керівника, завірено печаткою Товариства, в судовому порядку він не був оскаржений та ніким не скасований, нотаріально засвідчений.

Доводи представника позивачів, що документи надані державному реєстратору, а саме протокол загальних зборів та наказ не завірені печатками ТОВ «Будсервіскомплект» спростовуються матеріалами справи, в яких містяться копії вказаних протоколу та наказу з відтисками печаток ТОВ «Будсервіскомплект».

Щодо доводів представника позивачів, що довіреність від 15.08.2014 видана ТОВ «ВМБ Бетайлінгунгсгезельшафт м.б.х.» ОСОБА_4, на підставі якої останній голосував на загальних зборах ТОВ «Будсервіскомплект» від імені ТОВ «ВМБ Бетайлінгунгсгезельшафт м.б.х.» щодо зміни керівника оформлена з порушенням законодавства, суд зазначає, що вказана обставина є підставою для оскарження рішення загальних зборів ТОВ «Будсервіскомплект» оформленого протоколом від 15.09.2014 №1/01.

Відповідно до вимог цього Закону до повноважень державного реєстратора не відноситься здійснення перевірки інформації, що міститься в документах, наданих для державної реєстрації змін на предмет їх відповідності законодавству статутним документам та перевіряти повноваження осіб які приймали участь в установчих або загальних зборах.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що державному реєстратору було подано всі визначені ст. 19 Закону документи, що є підставою для внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про керівника юридичної особи, отже позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування запису №10711070022026049 від 08.10.2014 є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Належним способом захисту ймовірно порушених прав позивачів у вказаному вище випадку є оскарження рішення оформленого протоколом загальних зборів учасників ТОВ «Будсервіскомплект» від 15.09.2014 №1/10.

Відповідно до ст. 29 Закону для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або інформація про оприлюднення повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів; два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення адміністративного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, якщо інше не встановлено цим Законом.

Відповідно до опису від 14.11.2014 державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи» було надано: реєстраційну картку, рішення про внесення змін до установчих документів (примірник оригіналу), статут, нову редакцію установчих документів (два примірники), копію квитанції, договір (примірник оригіналу) документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи, документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів.

Відповідно до ч. 3 ст. 29 Закону у разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається примірник оригіналу (ксерокопія, нотаріально засвідчена копія) одного із таких документів: рішення про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників); заяви фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників); заяви, договору, іншого документа про перехід чи передачу частки учасника у статутному капіталі товариства; рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) із складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи.

Відповідно до вимог цього Закону до повноважень державного реєстратора не відноситься здійснення перевірки інформації, що міститься в документах, наданих для державної реєстрації змін на предмет їх відповідності законодавству статутним документам та перевіряти повноваження осіб які приймали участь в установчих або загальних зборах.

З матеріалів справи вбачається, що державному реєстратору було надано реєстраційну картку, квитанцію, довіреність від 15.08.2014 видану ТОВ «ВМБ Бетайлінгунгсгезельшафт м.б.х.» ОСОБА_4 представляти інтереси останнього договір купівлі-продажу частки у статутному фонді ТОВ «Будсервіскомплект» від 22.10.2014, відповідно до якого ТОВ «ВМБ Бетайлінгунгсгезельшафт м.б.х.» продано частку у статутному фонді ТОВ «Будсервіскомплект» ТОВ «Агропромислова фірма «Агролюкс Україна», протокол загальних зборів учасників ТОВ «Агропромислова фірма «Агролюкс Україна» від 23.10.2014 про вхід до складу учасників ТОВ «Будсервіскомплект», протокол загальних зборів ТОВ «Будсервіскомплект» від 23.10.2014 №1/02 про вихід ТОВ «ВМБ Бетайлінгунгсгезельшафт м.б.х.» зі складу учасників ТОВ «Будсервіскомплект», протокол про реєстрацію учасників загальних зборів ТОВ «Будсервіскомплект» від 23.10.2014 №3/1, нову редакцію установчих документів.

Згідно з частиною 5 статті 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження.

Судом встановлено, що поданий на реєстрацію Статут ТОВ «Будсервіскомплект» від імені ТОВ «Агропромислова фірма «Агролюкс Україна» підписаний ОСОБА_4, як директором. Проте, в матеріалах справи відсутні докази наділення ТОВ «Агропромислова фірма «Агролюкс Україна» ОСОБА_4 відповідними повноваженнями.

Судом витребувано від Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Подільського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві копію реєстраційної справи ТОВ «Будсервіскомплект», в якій відсутні докази подання 14.11.2014 оригіналу оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або інформація про оприлюднення повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів, хоча й в описі міститься відмітка про отримання статуту.

Відповідно до ч. 11 ст. 26 Закону державний реєстратор зобов'язаний залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо: документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою, п'ятою та сьомою статті 8, частиною п'ятою статті 10 цього Закону; документи подані не у повному обсязі; документи подано особою, яка не має на це повноважень; до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій.

На думку суду при наявності таких порушень державний реєстратор повинен був залишити документи без розгляду, отже в порушення ч. 1 ст. 29, ч. 11 ст. 26 Закону державний реєстратор протиправно здійснила державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ «Будсервіскомплект» нової редакції статуту від 14.11.2014, що вказує на обґрунтованість позовних вимог в частині визнання протиправним та скасування запису від 14.11.2014 №10711050023026049 та, як наслідок, зобов'язання вчинити дії щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про скасування такого запису.

Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дій щодо внесення запису 14.11.2014 №10711050023026049, суд зазначає, що належним способом захисту прав позивачів є саме скасування запису, дії щодо внесення такого запису по суті є лише технічним оформленням запису, отже позовні вимоги в частині визнання протиправними дій щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зазначених записів не підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Подільського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві, Головного управління юстиції у місті Києві, Державної реєстраційної служби України, реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві, суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону саме держаний реєстратор проводить змін, зазначені особи не вчиняли дій щодо внесення оскаржених записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, отже позовні вимоги у вказаній частині є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Дослідивши обставини справи, проаналізувавши вищезазначені правові норми, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню. а саме в частині визнання протиправним та скасування запису від 14.11.2014 №10711050023026049 та, як наслідок, зобов'язання внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про скасування такого запису. В решті позовні вимоги не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 69-71, 94, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати запис Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 14.11.2014 №10711050023026049 щодо державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ «Будсервіскомплект».

3. Зобов'язати Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Подільського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві вчинити дії щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про скасування запису від 14.11.2014 №10711050023026049 щодо державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ «Будсервіскомплект».

4. Відмовити в задоволенні решти позовних вимог.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо постанова не оскаржена в апеляційному порядку. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Головуючий суддя В.І. Келеберда

Судді І.А. Качур

В.М. Данилишин