Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого2009 року Справа № 2-а-98/09/1970 р.
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крапівницькій Н.Л.
при секретарі Самборській М.Б.
за участю:
представників позивача:
прокурора відділу прокуратури Тернопільської області Савки М.В., посвідчення № 46;
начальника юридичного відділу ВП Держенергонагляду у Південно-Західному регіоні"
Зеленіни В.Б., довіреність 28.01.09 .
представника відповідача - начальника КДСП "Шумський райсількомунгосп"
Ямполького В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом прокурора м. Вінниці Вінницької області в інтересах держави в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляду у Південно-Західному регіоні" до кооперативного-державного сільського підприємства "Шумський райсількомунгосп" про стягнення штрафних санкцій в сумі 680 грн.. керуючись ст.ст., 158, 160-163, 167 КАС України, суд,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Вінниці в інтересах держави - Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" звернувся з адміністративним позовом до кооперативно-державного сільського підприємства "Шумський райсількомунгосп" про стягнення штрафних санкцій.
В судовому засіданні представник прокуратури, представник позивача свої вимоги підтримали у повному обсязі пояснивши, що встановлено факт несплати відповідачем штрафних санкцій, накладених постановою № Т-24-08 від 11 вересня 2008 року за порушення вимог закону України "Про електроенергетику" в розмірі 680 гривень, просять суд позов задоволити.
Представник відповідача проти позову заперечив, зазначивши, що КДСП "Шумський райсількомунгосп" є організацією, яка надає послуги централізованого водопостачання та здійснює поточний ремонт мережі та обладнання. Власником вказаних об'єктів є органи місцевого самоврядування-сільські Ради. Пунктом 3.13 ПКЕЕ передбачено що планова заміна, обслуговування та ремонт розрахункових засобів обліку Електричної енергії здійснювати Шумським РЕМОМ за рахунок власників-сільських Рад. В тарифах на послуги, що надаються КДСП та які розроблені та затвердженні відповідно до Методики розрахунку послуг не враховано витрат на капітальні ремонти та заміну обладнання.
Зважаючи на викладене, просить відмовити позивачеві в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення представників сторін, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що у позовні вимоги необхідно задовольнити в повному обсязі.
Так, 13.06.2007 року представником Позивача (державним інспектором з енергонагляду) відповідно до Закону України "Про електроенергетику" та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою КМУ від 07.08.1996 р. № 929, було проведене обстеження Відповідача з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання .
В результаті обстеження було виявлено ряд порушень законодавства про електроенергетику, які відображено в складеному акті обстеження № 124-Т-ТЕС-4/343 від 13.06.2007 року, внаслідок чого представником Позивача був виданий припис № 124 - Т-ТЕС-4/309 від 13.06.2007р. про усунення порушень, обов'язковий для виконання Відповідачем згідно ст. 9 Закону України "Про електроенергетику".
Акт та припис були під розпис вручені керівнику Відповідача. Будь яких зауважень щодо складених акту і припису та виявлених порушень Відповідачем надано не було. Граничний термін виконання припису встановлений 06.06.2008 року. Після закінчення вказаного терміну інформація про виконання припису до Позивача не надходила.
Згідно зі ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж здійснює нагляд за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, вимог технічної експлуатації енергетичного обладнання об'єктів електроенергетики, підключених до об'єднаної енергетичної системи України.
З метою здійснення контролю за виконанням наданого припису по усуненню виявлених порушень представник Позивача 04.08.2008 року здійснив перевірку виконання припису та встановив, що вимоги припису №124-Т-ТЕС-4/309 від 13.06.2007 р. не виконано, про що був складений акт перевірки № 124-Т-ПП/162 від 04.08.2008 р. Зазначений акт перевірки отриманий під розпис керівником Відповідача.
Відповідно до вимог ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів у вигляді накладення штрафу за порушення у розмірі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Керуючись вказаною нормою Закону представником Позивача - старшим державним інспектором з енергетичного нагляду 11.09.2008р. винесено постанову № Т-24-08 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 680 гривень.
Постанову № Т-24-08 від 11.09.2008 р. надіслано Відповідачу рекомендованим листом № 17/17-408 від 15.09.08 р. та вручено Відповідачу 18.09.2008 р., що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення № 4601000850894. В 30 денний строк з дня винесення постанови відповідач був зобов'язаний сплатити вказану суму штрафу до державного бюджету України, однак цього не було зроблено. Відповідачем суму штрафу до держбюджету України не перераховано, а також постанову про накладення штрафу не оскаржено.
Відповідно до ст. ст.11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Суд вважає, що позивач діяв на підставі, у межах наданих йому повноважень та у спосіб, що передбачено діючими законами України.
За таких обставин, суд дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора міста Вінниці Вінницької області в інтересах держави в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляду у Південно-Західному регіоні" до кооперативного-державного сільського підприємства "Шумський райсількомунгосп" про стягнення штрафних санкцій в сумі 680 грн. задовольнити.
Стягнути з кооперативного-державного сільського підприємства "Шумський райсількомунгосп" ( Тернопільська область, Шумський район, с. В. Дедеркали. р/р 260032492 в ТОД АППБ "Аваль", код 31194609 МФО 338501 в користь Державного бюджету України (р/р 31112106700600МФО838012 ВДК у Шумському районі, код ЕДРПОУ 23588763, код платежу 21081100) штрафних санкцій в сумі 680 (шістсот вісімдесят) гривень
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі скіадення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.