УКРАЇНА
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
46001, м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 20, тел: 8 (0352) 22-01-3
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2009 року Справа №2-а-275/09/1970
Ст.2.24
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Загорського О.О. при секретарі Мельничук С.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі адміністративну справу за позовом Контрольного - ревізійного управління в Тернопільській області до Мишковицької сільської ради про визнання протиправною бездіяльність Мишковицької сільської ради в частині невиконання вимог контрольно-ревізійного відділу в Тернопільському районі №30-21/899 від 11.11.2008р., стягнення з Мишковицької сільської ради коштів в сумі 12836,9 грн. в доход місцевого бюджету за участю представника позивача та представників відповідача.
ВСТАНОВИВ:
КРУ в Тернопільській області звернулось з позовом до Мишковицької сільської ради про визнання протиправною бездіяльність Мишковицької сільської ради в частині невиконання вимог контрольно-ревізійного відділу в Тернопільському районі №30-21/899 від 11.11.2008р., зобов»язання виконати п.3 вимог КР відділу в Тернопільському районі - №30-21/899 від 11.11.2008р.
В судовому засіданні представник КРУ згідно чі ст.137 КАСУ просив про визнання протиправною бездіяльність Мишковицької сільської ради в частині невиконання вимог контрольно-ревізійного відділу в Тернопільському районі №30-21/899 від 11.11.2008р., та просив стягнути з Мишковицької сільської ради кошти в сумі 12836,9 грн. в доход місцевого бюджету. Надав пояснення аналогічні позовній заяві, та заяві від 09.02.09р. - в порядку ст.. 137 КАСУ, просив задоволити позов, вказав що:
- плановою ревізією фінансово-господарської діяльності установ, що фінансуються з бюджету Мишковицької сільської ради, встановлено, що у 2007 році, з 1 травня були підвищені посадові оклади працівників Мишковицької сільської ради. Одночасно, відповідно до рішень сесії сільської ради та розпоряджень сільського голови, працівникам нараховувались та виплачувались надбавки за високі досягнення в праці, або за виконання особливо важливої роботи в розмірі 50%, матеріальна допомога та премії, кошти на виплату яких в повній сумі не були передбачені кошторисом; - незаконно нараховані надбавки виплачені згідно платіжної відомості за 2007 рік , - у січні 2008 року в сумі 12836,9 грн. і проведено сплату внесків до державних цільових фондів за 2007 рік на суму 5182,52 грн., що є порушенням п. 5 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог довиконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228; - пунктом 5 ст. 51 Бюджетного Кодексу України передбачено, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та проводять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. Внаслідок безпідставно виплачених понад кошторисні призначення заробітної плати (премій, надбавок, допомог) місцевому бюджету завдано збитки на суму 12836,9 грн; Представники відповідача в судовому засіданні просили відмовити в задоволенні позовних вимог та надали пояснення аналогічні письмовому запереченню, вказали що суми вказані в позовній заяві ними отримано правомірно і підставно. Представник відповідача - сільський голова в судовому засіданні вказав що за порушення вказане в позові його вже покарано Тернопільським міськрайонним судом - накладено стягнення - 510 грн. які він вже сплатив. Заслухавши пояснення представників, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, заперечення, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають до задоволення виходячи з наступного: - плановою ревізією фінансово-господарської діяльності установ, що фінансуються з бюджету Мишковицької сільської ради, встановлено, що у 2007 році, з 1 травня були підвищені посадові оклади працівників Мишковицької сільської ради. Одночасно, відповідно до рішень сесії сільської ради та розпоряджень сільського голови, працівникам нараховувались та виплачувались надбавки за високі досягнення в праці, або за виконання особливо важливої роботи в розмірі 50%, матеріальна допомога та премії, кошти на виплату яких в повній сумі не були передбачені кошторисом. Незаконно нараховані надбавки виплачені згідно платіжної відомості за 2007р, - у січні 2008 р. В сумі 12836,9 грн. і проведено сплату внесків до державних цільових фондів за 2007рік на суму 5182,52 грн., що є порушенням п.5 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228. Внаслідок незаконного нарахування та виплати надбавок працівникам апарату сільської ради, установою взято бюджетні зобов'язання понад кошторисні призначення у 2007 р. за КЕКВ 1110 "Оплата праці працівників" та КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату" відповідно в сумах: - 9419,06 грн. та - 3409,69 грн. та за дев'ять місяців 2008 р. за КЕКВ 1110 "Оплата праці працівників" та КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату", відповідно в сумах: - 2289,84 грн. та - 1457,35 грн., чим порушено п. п. 5, 6 ст. 51 Бюджетного Кодексу України та п.5 рішення сесії Мишковицької сільської ради, від 16.01.2007 р. № 96 та п. 5 рішення сесії Мишковицької ради від 17.01.2008 року №207. Пунктом 5 ст. 51 Бюджетного Кодексу України передбачено, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та проводять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. Внаслідок безпідставно виплачених понад кошторисні призначення заробітної плати (премій, надбавок, допомог) місцевому бюджету завдано збитки на суму 12836,9 грн - Акт від 03.11.08р.про наслідки ревізії підписано сільським головою і головним бухгалтером без зауважень і в подальшому не оскаржувався. Вимога КРВ від 11.11.08р. - за наслідками перевірки - про усунення порушень законодавства, -Акт від 03.11.08р., отримана сільським головою і головним бухгалтером без зауважень і в подальшому не оскаржувалася. Постановою Тернопільського міськрайонного суду від 18.11.08р. сільського голову Мишковицької сільської ради, враховуючи визнання ним вини та щире розкаяння в порушенні ст..51 Бюджетного кодексу України визнано винним у вчиненні правопорушення за ч. 1ст. 164-12 КУпАП і накладено стягнення в розмірі 510грн., які він і сплатив. Згідно вимог ст. ст. 69,70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких окружний адміністративний суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Враховуючи викладене, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв»язок доказів у їх сукупності, повно, всебічно і об»єктивно з»ясувавши обставини справи, усунувши із судового розгляду все що не має значення для вирішення справи по суті, дослідивши докази в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення, суд вважає, що позовна заява ґрунтуються на вимогах законодавства. Керуючись статтями 70,71,79,86,158-163,167 КАС України, ст..51 Бюджетного Кодексу України суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задоволити - визнати протиправною бездіяльність Мишковицької сільської ради с.Мишковичі, Тернопільський р-н, Тернопільської області в частині невиконання вимог контрольно-ревізійного відділу в Тернопільському районі №30-21/899 від 11.11.2008р., стягнути з Мишковицької сільської ради кошти в сумі 12836,9 грн. в доход місцевого бюджету - УДК в Тернопільській області, Державний бюджет в Тернопільському районі, код класифікації доходів 21080500, ідентифікаційний код 23589225, МФО 838012, р/р 3111090700513, призначення платежу- інші надходження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви, у строк, встановлений для її додання.