Постанова № 44500734, 13.05.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2015
Номер справи
804/4252/15
Номер документу
44500734
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ13 травня 2015 р. Справа № 804/4252/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Неклеса О.М., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Чисте місто» Жовтоводської міської ради про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Верхньодніпровська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (далі - Верхньодніпровська ОДПІ, позивач) звернулась до суду з позовом до Комунального підприємства «Чисте місто» Жовтоводської міської ради (далі - КП «Чисте місто» Жовтоводської міської ради, відповідач), в якому, з урахуванням уточнень до адміністративного позову, просить стягнути кошти у банках, обслуговуючих КП «Чисте місто» Жовтоводської міської ради, на суму податкового боргу в розмірі 87037, 65 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем не сплачено зобов'язань, самостійно визначених платником податків та визначених контролюючим органом, у зв'язку з чим виник податковий борг з податку на додану вартість в сумі 67493, 15 грн., з податку на прибуток підприємства в розмірі 71, 42 грн., з екологічного податку в розмірі 11296, 94 грн., по земельному податку з юридичних осіб в сумі 7078, 14 грн.; сума чистого прибутку, що підлягає сплаті до бюджету відповідачем також не сплачена. Відповідачем своєчасно не сплачено податкові зобов'язання в добровільному порядку в повному обсязі, що зумовило звернення контролюючого органу до суду з даним позовом. Представником позивача подано до суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника контролюючого органу.

В судове засідання, призначене на 16.04.2015 р., представник відповідача не прибув, направив до суду клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку з неможливістю прибуття представника підприємства в судове засідання. В судове засідання, призначене на 13.05.2015 р., представник відповідача також не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення представнику 23.04.2015 р. Додаткових доказів, пояснень чи заперечень проти адміністративного позову відповідачем надано не було. Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

У відповідності до ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові докази по справі, проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що КП «Чисте місто» Жовтоводської міської ради (код ЄДРПОУ 38641065) зареєстроване як юридична особа 15.03.2013 р. Жовтоводським міським управлінням юстиції, перебуває на обліку платників податків у Верхньодніпровській ОДПІ.

Відповідно до п.п.16.1.3, п.п.16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно до п. 36.1, п. 36.2 ст. 36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

У відповідності до п. 46.1 ст. 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку

Положеннями п. 54.1 ст. 54 ПК України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

19.11.2014 р. відповідачем подано до Верхньодніпровської ОДПІ звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2014 р. із самостійно задекларованою сумою податкових зобов'язань в розмірі 2347, 00 грн.

22.12.2014 р. відповідачем подано до Верхньодніпровської ОДПІ звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2014 р. із самостійно задекларованою сумою податкових зобов'язань в розмірі 9679, 00 грн.

16.01.2015 р. відповідачем подано до Верхньодніпровської ОДПІ звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2014 р. із самостійно задекларованою сумою податкових зобов'язань в розмірі 5124, 00 грн.

18.02.2015 р. відповідачем подано до Верхньодніпровської ОДПІ звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2015 р. із самостійно задекларованою сумою податкових зобов'язань в розмірі 13224, 00 грн.

17.03.2015 р. відповідачем подано до Верхньодніпровської ОДПІ звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2015 р. із самостійно задекларованою сумою податкових зобов'язань в розмірі 16565, 00 грн.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Сума грошового зобов'язання з податку на додану вартість, самостійно визначена платником податків у податкових деклараціях за жовтень 2014 р. - лютий 2015 р. відповідачем в добровільному порядку своєчасно та в повному обсязі сплачена не була.

Судом також встановлено, матеріалами справи підтверджено, що на підставі акту перевірки № 47/15-01/38641065 від 08.12.2014 р. контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 19.12.2014 р. № 000957404, яким на підставі ст. 126 ПК України за затримку сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 4950, 60 грн. відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% в сумі 495, 06 грн. за платежем «податок на додану вартість».

Податкове повідомлення-рішення 19.12.2014 р. № 000957404 було отримане головним бухгалтером підприємства 19.12.2014 р.; відповідачем не оскаржено, докази зворотнього суду не надано, сума грошового зобов'язання є узгодженою.

На підставі акту перевірки № 47/15-01/38641065 від 08.12.2014 р. контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 19.12.2014 р. № 000958404, яким на підставі ст. 126 ПК України за затримку сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 95290, 10 грн. відповідача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% в сумі 19058, 02 грн. за платежем «податок на додану вартість».

Податкове повідомлення-рішення 19.12.2014 р. № 000958404 було отримане головним бухгалтером підприємства 19.12.2014 р.; відповідачем не оскаржено, докази зворотнього суду не надано, сума грошового зобов'язання є узгодженою.

Нараховані контролюючим органом суми грошового зобов'язання за податковими повідомленнями-рішеннями від 19.12.2014 р. № 000957404 та № 000958404 відповідачем сплачено не було.

Відповідно до п. п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Згідно з п.п.129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПК України пеня нараховується у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження.

Судом встановлено, що на особовому рахунку відповідача обліковується залишок несплаченої пені, нарахованої Верхньодніпровською ОДПІ на підставі п.п.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України за період з 27.11.2014 р. по 20.02.2015 р. у зв'язку з несвоєчасною сплатою узгодженої суми грошових зобов'язань, в сумі 1001, 07 грн.

Таким чином, станом на день розгляду справи сума не сплаченого грошового зобов'язання з податку на додану вартість складає 67493, 15 грн., що підтверджується довідкою про заборгованість та витягом з картки особового рахунку КП «Чисте місто» Жовтоводської міської ради.

16.02.2015 р. відповідачем подано до Верхньодніпровської ОДПІ звітну податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2014 р., в якій самостійно визначено суму грошових зобов'язань, що підлягає сплаті до державного бюджету, в розмірі 3916, 00 грн.

Станом на день розгляду адміністративної справи самостійно визначена платником податків у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за 2014 р. сума грошового зобов'язання сплачена відповідачем повністю.

Відповідно до положень п.п.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України Верхньодніпровською ОДПІ за період з 11.03.2015 р. по 31.03.2015 р. КП «Чисте місто» Жовтоводської міської ради нараховано пеню з податку на прибуток підприємств в розмірі 71, 42 грн.

У відповідно до розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, поданого КП «Чисте місто» Жовтоводської міської ради 10.02.2015 р. за 2014 р., платником податків самостійно визначено суму чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті, в розмірі 1098, 00 грн.

23.01.2015 р. відповідачем подано до Верхньодніпровської ОДПІ звітну податкову декларацію екологічного податку за 4 квартал 2014 р. із самостійно визначеною сумою податкових зобов'язань за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах в розмірі 11297, 88 грн.

Самостійно визначене грошове зобов'язання з екологічного податку та суму чистого прибутку відповідачем також сплачено не було.

Згідно п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 ПК України плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

У відповідності до ст. 269 ПК України, платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі.

Згідно п. 285.1 ст. 285 ПК України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Положеннями п. 286.2 ст. 286 ПК України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

04.02.2015 р. КП «Чисте місто» Жовтоводської міської ради подано до Верхньодніпровської ОДПІ податкову декларацію з плати за землю за 2015 р. № 9008769929, якою платник податків самостійно визначив податкові зобов'язання по земельному податку на 2015 р. у розмірі 82424, 23 грн. за рік та 6868, 14 грн. кожного місяця.

Пунктом 287.3 статті 287 ПК України встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Матеріалами справи підтверджено, що сума не сплаченого податкового зобов'язання відповідача по декларації № 9008769929 складає 6868, 14 грн. по терміну сплати 30.03.2015 р.

Керуючись нормами п.п.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України Верхньодніпровською ОДПІ за період з 03.03.2015 р. по 06.04.2015 р. КП «Чисте місто» Жовтоводської міської ради нараховано пеню по земельному податку з юридичних осіб в розмірі 210, 00 грн.

Відповідно до розрахунку заборгованості по орендній платі з юридичних осіб та картки особового рахунку КП «Чисте місто» Жовтоводської міської ради сума не сплаченого грошового зобов'язання по земельному податку за 2015 р. відповідача становить 7078, 14 грн.

У відповідності до п. 14.1 п.п. 14.1.156 ст. 14 ПК України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно з п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Таким чином, узгоджена сума податкового зобов'язання відповідача з податку на додану вартість в розмірі 67493, 15 грн., по земельному податку з юридичних осіб в розмірі 7078, 14 грн., з екологічного податку в розмірі 11296, 94 грн., суми чистого прибутку, що підлягає сплаті до бюджету та пені, не сплачена відповідачем у строк, передбачений ПК України, є податковим боргом.

Пунктом 59.1 ст. 59 ПК України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Керуючись положеннями ст. 59 ПК України, позивачем сформовано податкову вимогу форми «Ю» № 16-11 від 31.01.2014 р. про обов'язок відповідача сплатити податковий борг у розмірі 17990, 00 грн. Зазначена вимога була отримана головним бухгалтером підприємства 09.02.2014 р.

Згідно п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Податковий борг за податковою вимогою в повному обсязі сплачений не був, тому з урахуванням вищенаведеної норми нові податкові вимоги на адресу відповідача не направлялись.

Відповідно п. п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

У відповідності до п. 95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п. 95.2 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

За таких підстав, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків Комунального підприємства «Чисте місто» Жовтоводської міської ради у банках на користь державного бюджету податковий борг в розмірі 87037 (вісімдесят сім тисяч тридцять сім) грн. 65 коп., в тому числі:

- з податку на додану вартість в сумі 67493 (шістдесят сім тисяч чотириста дев'яносто три) грн.15 коп.;

- з податку на прибуток підприємства в розмірі 71 (сімдесят одна) грн. 42 коп. (пеня);

- з екологічного податку в розмірі 11296 (одинадцять тисяч двісті дев'яносто шість) грн. 94 коп.;

- суму чистого прибутку, що підлягає сплаті до бюджету в сумі 1098 (одна тисяча дев'яносто вісім) грн. 00 коп.;

- по земельному податку з юридичних осіб в сумі 7078 (сім тисяч сімдесят вісім) грн. 14 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.

Суддя О.М. Неклеса