УХВАЛА
про поновлення пропущеного строку для пред'явлення
виконавчого листа до виконання
03 червня 2015 року
Справа № 803/573/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Лозовського О.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку заяву Державної фінансової інспекції у Волинській області про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради про зобов'язання виконати пункт 4 законних вимог від 19.02.2013 року №710-13/136 в сумі 7671,41 грн.,
ВСТАНОВИВ:
25.05.2015 Державна фінансова інспекція у Волинській області (далі – ДФІ у Волинській області, стягувач) звернулася до суду із заявою про поновлення строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради (боржник) про зобов'язання виконати пункт 4 законних вимог від 19.02.2013 року №710-13/136 в сумі 7671,41 грн.
Заява мотивована тим, що постановою Волинського окружного адміністративного суду від 15.04.2013 в задоволенні адміністративного позову Державної фінансової інспекції у Волинській області до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради про зобов'язання виконати пункт 1 законних вимог від 18.02.2013 року №710-13/136 в сумі 7671,41 грн. відмовлено повністю.
Рішенням Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.03.2014 постанову Волинського окружного адміністративного суду від 15.04.2013 скасовано і прийнято нову, якою позовні вимоги ДФІ у Волинській області задоволено та зобов’язано управління праці та соціального захисту населення Ковельської міської ради Волинської області виконати пункт 1 вимоги від 18 грудня 2012 року №710-14/1324 в сумі 7671,41 грн.
11.04.2014 було видано виконавчий лист №313/2014, яким зобов’язано боржника виконати пункт 1 вимоги від 18.12.2012 року №710-14/1324 на суму 7671,41, який у встановленому порядку пред’явлено до Відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області.
Проте, 11.06.2014 ВП №43059065 винесено постанову про закриття виконавчого провадження, оскільки боржник не може виконати вимогу №710-14/1324 від 18.12.2012 як неіснуючу, в Управлінні є вимога від 19.12.2012 №710-14/1324.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.01.2015 було внесено виправлення в резолютивну частину постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.03.2014 та викладено її в наступній редакції: «зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Ковельської міської ради Волинської області виконати пункт 4 вимоги від 19 грудня 2012 року №710-14/1324 в сумі 7671,41 грн.».
На підставі вказаної ухвали виконавчий лист №363 від 30.04.2015 був направлений на примусове виконання 06.05.2015.
Постановою відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області від 12.05.2015 у відкритті виконавчого провадження відмовлено, оскільки на момент пред’явлення виконавчого листа до виконання закінчився строк його пред’явлення – до 19.03.2015.
З врахуванням викладено, просить поновити пропущений строк для пред’явлення виконавчого листа до виконання.
Представник стягувача ДФІ у Волинській області в судове засідання не прибув, проте подав клопотання про розгляд заяви про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання за його відсутності.
Представник Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради (боржник) в судове засідання також не прибув, проте 02.06.2015 подав клопотання про розгляд заяви про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання без його участі.
Відповідно до частини третьої статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Частиною четвертою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Згідно частини шостої статті 128 КАС України, у разі якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоч і були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні.
Таким чином, оскільки в судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули, що не перешкоджає судовому розгляду, тому розгляд заяви про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання здійснено в порядку письмового провадження без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд дійшов висновку, що заява про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Частиною 2 статті 24 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення строку пред'явлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.
Судом встановлено, що постановою Волинського окружного адміністративного суду від 15.04.2013 в задоволенні адміністративного позову Державної фінансової інспекції у Волинській області до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради про зобов'язання виконати пункт 1 законних вимог від 18.02.2013 року №710-13/136 в сумі 7671,41 грн. відмовлено повністю.
Рішенням Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.03.2014 постанову Волинського окружного адміністративного суду від 15.04.2013 скасовано і прийнято нову, якою позовні вимоги ДФІ у Волинській області задоволено та зобов’язано Управління праці та соціального захисту населення Ковельської міської ради Волинської області виконати пункт 1 вимоги від 18 грудня 2012 року №710-14/1324 в сумі 7671,41 грн.
11.04.2014 було видано виконавчий лист №313/2014, яким зобов’язано боржника виконати пункт 1 вимоги від 18.12.2012 року №710-14/1324 на суму 7671,41, який у встановленому порядку пред’явлено до Відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області.
Проте, постановою від 11.06.2014 ВП №43059065 виконавче провадження закрито, оскільки боржник не може виконати вимогу №710-14/1324 від 18.12.2012 як неіснуючу, так як в Управлінні є вимога від 19.12.2012 №710-14/1324.
З матеріалів справи вбачається, що заявами від 18.06.2014 та від 15.10.2014 ДФІ у Волинській області зверталась до Львівського апеляційного адміністративного суду про виправлення помилки в постанові від 11.03.2014.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.01.2015 було внесено виправлення в резолютивну частину постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.03.2014 та викладено її в наступній редакції: «зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Ковельської міської ради Волинської області виконати пункт 4 вимоги від 19 грудня 2012 року №710-14/1324 в сумі 7671,41 грн.».
12.02.2015 стягувач ДФІ у Волинській області звернулося до суду із заявою про видачу виконавчого листа, який було видано 30.04.2015 із зазначенням строку пред’явлення до виконання – 19.03.2015.
Виконавчий лист 06.05.2015 було пред’явлено до виконання до Відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області.
Проте, 12.05.2015 державним виконавцем було винесено постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження у зв’язку з закінченням строку пред’явлення виконавчого листа до виконання.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 22 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчі листи та інші судові документи - можуть бути пред'явлені до виконання протягом року, якщо інше не передбачено Законом.
Проаналізувавши вищевикладене, суд вважає, що стягувачем строк пред’явлення виконавчого листа до виконання пропущено з незалежних від нього причин.
Відповідно до частини 1 статті 261 КАС України стягувачам, які пропустили строк пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Згідно з частиною 2 статті 261 КАС України заява про поновлення пропущеного строку подається до адміністративного суду, який видав виконавчий лист, або до адміністративного суду за місцем виконання.
Отже, з оглянутих матеріалів справи слідує, що ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду про виправлення описки в постанові Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.03.2014 була винесена 13.01.2015, виконавчий лист №363 видано 30.04.2015, а за таких обставин стягувач не мав можливості пред’явити виконавчий лист по даній справі для виконання у визначений законом строк.
Зважаючи на те, що строк пред’явлення виконавчого листа до виконання стягувачем пропущено з незалежних від нього причин, суд приходить до висновку про необхідність поновлення такого строку.
Керуючись статтями 165, 261 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Державної фінансової інспекції у Волинській області про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради про зобов'язання виконати пункт 4 вимоги від 19 грудня 2012 року №710-13/136 в сумі 7671,41 грн. задовольнити.
Поновити пропущений строк для пред’явлення виконавчого листа №363/2015 до виконання в адміністративній справі за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради про зобов'язання виконати пункт 4 вимоги від 19 грудня 2012 року №710-13/136 в сумі 7671,41 грн.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий О.А. Лозовський