Постанова № 4449961, 08.07.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2009
Номер справи
2а-21367/09/1270
Номер документу
4449961
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія № 6.14

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 липня 2009 року Справа № 2а-21367/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Гончарової І.А.,

при секретарі: Богдановій В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов луганського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у сумі 1700 грн., -

ВСТАНОВИВ:

30 березня 2009 року луганський транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 11.08.2007 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_1. За наслідками перевірки складено акт № 020641 про порушення з боку останнього законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.ст.39, 48 вказаного Закону.

За результатами розгляду справи про виявлене правопорушення відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, керівником інспекції винесено постанову № 013234 від 25.09.2007 року про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700 грн., яку останнім отримано 29.09.2007 року. У зв'язку із тим, що відповідачем вказана сума фінансових санкцій не сплачено, позивач просить стягнути з відповідача в дохід Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 1700 грн.

У судовому засіданні прокурор, представник позивача позовні вимоги підтримали, суду дали аналогічні позовній заяві пояснення, просили стягнути з відповідача ОСОБА_1 в дохід Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 1700 грн.

Відповідач ОСОБА_1 - у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не відомі.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.

Згідно п. 4 вищезазначеного Положення Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Відповідно до ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" № 2344-III від 05.04.2001 року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Судом встановлено, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 11.08.2007 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_1. За наслідками перевірки складено акт № 120641 про порушення з боку останнього законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" (в редакції від 23.02.06), тобто за надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. ст. 39 та 48 цього Закону.

За результатами розгляду справи про виявлене порушення відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.06 керівником інспекції винесено постанову № 013234 від 25.09.07 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700 грн., яку останнім отримано 29.09.2007 року, що підтверджується поштовим повідомленням.

Судом встановлено, що в порушення п. 28 цього Порядку фінансову санкцію в сумі 1700 грн., застосовану інспекцією, до теперішнього часу Федічевим І.Ю. добровільно до бюджету не сплачено.

При таких обставинах позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт» , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги луганського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій, задовольнити повністю.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід Державного бюджету України (УДК Артемівського району м.Луганська, ідентифікаційний код 24046582, № 31118106700003 в УДК в Луганській області, МФО 804013, код 21081100) фінансові санкції в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя