Постанова № 4449792, 05.05.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.05.2009
Номер справи
2а-6154/09/1270
Номер документу
4449792
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

 05 травня 2009 року Справа 2а-6154/09/1270 Категорія 6.14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Качуріної Л.С.

при секретарі Смішливій І.М.,

в присутності:

представника прокуратури - ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2.

представника відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Донбаському регіоні”, Міністерства палива та енергетики України до Державного підприємства „Антрацит” в особі відокремленого підрозділу „Шахта ім. 50-річчя Радянської України” про стягнення штрафних санкцій у розмірі 850 грн. , -

В С Т А Н О В И В:

26.11.2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Донбаському регіоні”, Міністерства палива та енергетики України до Державного підприємства „Антрацит” в особі відокремленого підрозділу „Шахта ім. 50-річчя Радянської України” про стягнення штрафних санкцій у розмірі 850 грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що у червні 2007 року позивачем було обстежено теплове господарство відокремленого підрозділу „Шахта ім. 50-річчя Радянської України”, за результатами якого відповідача було зобов'язано вжити заходів щодо усунення порушень. Термін виконання - липень - вересень 2007 року.

У жовтні 2007 року інспектором Державної інспекції з енергонагляду проведено перевірку виконання відповідачем вимог припису Інспекції від 25.06.2007 року ЛК 183 № 1024 про усунення порушень законодавства про електроенергетику.

Актом перевірки від 25.10.2007 року ЛК 183 № 197 встановлено невиконання Відповідачем п. № 2,3,5,15,16,17,20,31,38 припису Інспекції від 25.06.2007 р.

На підставі зазначеного акту перевірки постановою від 11.12.2007 р. ЛК 183 № 197 на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 850 грн.

Копію постанови відповідачем отримано 13.12.2007 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Постанову про накладення штрафу відповідачем не оскаржено.

До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено.

У судовому засіданні представник позивача та представник прокуратури підтримали позовні вимоги, дали пояснення згідно позову, просили суд їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про дату та час судового засідання був повідомлений належним чином.

Суд заслухавши пояснення представника прокуратури, представника позивача, вивчивши письмові матеріали справи та дослідивши докази, дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України „Про електроенергетику" здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 р., та діє у складі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго" (далі за текстом - ДП НЕК „Укренерго") та його структурних підрозділів.

Відповідно до п. 1.2 Статуту ДП НЕК „Укренерго" воно засновано на державній власності та підпорядковується Мінпаливенерго відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 № 598/2000.

Головною метою діяльності ДП НЕК „Укренерго” є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій у країні (абзаци 1-4 пункту 2.1 Статуту), до основних напрямків діяльності віднесено здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України „Про електроенергетику" та Положення (пп. 2.2.16 п. 2.2. Статуту).

Під час судового засідання встановлено також, що у червні 2007 року позивачем було обстежено теплове господарство відокремленого підрозділу „Шахта ім. 50-річчя Радянської України”, за результатами якого відповідача було зобов'язано вжити заходів щодо усунення порушень. Термін виконання - липень - вересень 2007 року.

У жовтні 2007 року інспектором Державної інспекції з енергонагляду проведено перевірку виконання відповідачем вимог припису Інспекції від 25.06.2007 року ЛК 183 № 1024 про усунення порушень законодавства про електроенергетику.

Актом перевірки від 25.10.2007 року ЛК 183 № 197 встановлено невиконання Відповідачем п. № 2,3,5,15,16,17,20,31,38 припису Інспекції від 25.06.2007 р.

На підставі зазначеного акту перевірки постановою від 11.12.2007 р. ЛК 183 № 197 на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 850 грн.

Копію постанови відповідачем отримано 13.12.2007 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Постанову про накладення штрафу відповідачем не оскаржено.

Статтею 5 Закону України «Про енергозбереження» від 1 липня 1994 року №74/94-ВР (далі Закон №74/94-ВР) визначено, що суб'єктами правового регулювання відносин у сфері енергозбереження є юридичні та фізичні особи, в результаті діяльності яких здійснюється проведення енергозберігаючої політики та заходів щодо енергозбереження в усіх галузях народного господарства - промисловості, транспорті, будівництві, сільському господарстві тощо, соціальній сфері та побуті, а також сфері міждержавного та міжнародного співробітництва.

Статтею 26 цього Закону визначено, що державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється Державною інспекцією з енергозбереження, згідно з Порядком, встановленим кабінетом Міністрів України. Державному контролю підлягає енергетичне господарство, що включає всі підприємства і установи по отриманню, переробці, перетворенню, транспортуванню, зберіганню, обліку та використанню паливно-енергетичних ресурсів, розміщених на території України, окремі споруди та інженерні об'єкти інших підприємств і установ, які використовуються для зазначених цілей.

Статтею 27 Закону України «Про енергозбереження» встановлено, що порушення законодавства про енергозбереження тягне за собою встановлену цим Законом, а також чинним законодавством України дисциплінарну, адміністративну або цивільну відповідальність. Пунктом «е» цієї статті передбачено, що відповідальність за порушення законодавства про енергозбереження несуть особи, винні у порушенні встановлених вимог енергозбереження під час проектування, будівництва, реконструкції, введення в дію, експлуатації підприємств, споруд, транспортних засобів та інших об'єктів.

Пунктом 3 Положення про Державну інспекцію з енергозбереження передбачено, що Державна інспекція з енергозбереження в межах своєї компетенції бере участь у реалізації державної політики та здійснює державний контроль у сфері енергозбереження. Здійснює у межах своєї компетенції контроль за додержанням норм законодавства у сфері енергозбереження, узагальнює практику його застосування та розробляє пропозиції щодо вдосконалення цього законодавства, виконує інші регулятивні та дозвільно-реєстраційні функції щодо фізичних та юридичних осіб, що випливають з покладених на Інспекцію завдань.

Пунктом 4 Положення про Державну інспекцію з енергозбереження встановлено, що Інспекція наділена правом складати протоколи, акти перевірок та видавати обов'язкові для виконання приписи стосовно усунення порушення норм законодавства у сфері енергозбереження під час видобування, виробництва, транспортування, зберігання та споживання паливно-енергетичних ресурсів.

Так, відповідно до ч. З ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу.

Законом України «Про джерела фінансування органів державної влади» від 30.06.1999 року визначено, що грошові стягнення за правопорушення в повному обсязі зараховуються до Державного бюджету України (п.2 ст.4). Тому ненадходження сум штрафів спричиняє шкоду держбюджету та інтересам держави.

Таким чином суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача суми штрафу в розмірі 850 грн., документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до частини 2 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158, - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П ОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Донбаському регіоні”, Міністерства палива та енергетики України до Державного підприємства „Антрацит” в особі відокремленого підрозділу „Шахта ім. 50-річчя Радянської України” про стягнення штрафних санкцій у розмірі 850 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства „Антрацит” до Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100, поточний рахунок 31116106700005, МФО 804013, код ЄДРПОУ 24046582, отримувач: УДК Кам'янобрідського р-ну м. Луганська) суму штрафу у розмірі 850 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 12 травня 2009 року.

СУДДЯ