ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про повернення клопотання про забезпечення адміністративного позову
02 червня 2015 року м. Київ № 826/8803/15
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кротюк О.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом Всеукраїнської громадської організації "Комітет конституційно-правового контролю України"
до Кабінету Міністрів України
про визнати незаконними та скасувати положення постанови КМУ №234 від 08.04.2015
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України до Кабінету Міністрів України про визнання незаконним та скасування положення постанови КМУ №234 від 08.04.2015. Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про забезпечення позову. За наслідком дослідження вказаного клопотання, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.05.2015 залишено клопотання Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України про забезпечення позову в адміністративній справі №826/8803/15 без руху та зобов'язано останнього у п'ятиденний строк усунути вказані в ухвалі недоліки шляхом сплати судового збору за розгляд вказаного клопотання.
Так, згідно матеріалів справи, ухвала суду від 18.05.2015 отримана позивачем 25.05.2015. Таким чином, недоліки необхідно було усунути до 29.05.2015.
26.05.2015 від позивача надійшло клопотання про усунення недоліків. Зокрема, до вказаного клопотання долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 49, 00 грн.
Дослідивши вказані документи, суд дійшов до висновку про невиконання позивачем вимог статті 106 КАС з огляду на наступне.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» 8 липня 2011 року N 3674-VI (далі – Закон N 3674-VI).
Так, у відповідності до приписів пп. 7 пп. 3 ч 2 ст. 4 Закону N 3674-VI за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову сплачується судовий збір за ставкою - 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, що становить на час подання відповідно клопотання 121,80 грн. (1218*0,1).
З вказаного судом вбачається, що підставою розгляду заяви про забезпечення позову/доказів є сплата судового збору за ставками визначеними Законом № N 3674-VI.
В той же час, суд вважає за необхідне зауважити, що сплата судового збору за розгляд адміністративного позову і сплата судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову не є тотожними поняттями і сплачуються окремо один від одного.
У відповідності до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Ч. 7 ст. 9 КАС України встановлено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Приймаючи до уваги те, що Кодексом адміністративного судочинства України не врегульовано порядок розгляду клопотання про забезпечення позову, зокрема, у випадку не сплати судового збору, у той час коли, Законом N 3674-VI визначено обов'язок його сплати (у разі відсутності пільг встановлених ст. 5), суд дійшов до висновку про необхідність застосування аналогії закону, а саме п.1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
За таких обставин, в зв'язку з відсутністю доказу про сплату судового збору за розгляд клопотання про забезпечення позову, суд дійшов до висновку не виконання позивачем вимог статті 106 КАС України, що має своїм наслідком повернення вказаного клопотання на підставі п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
Керуючись п.1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України про забезпечення позову в адміністративній справі №826/8803/15 повернути.
2. Ухвалу про повернення клопотання про забезпечення позову в адміністративній справі №826/8803/15 та клопотання про забезпечення позову надіслати позивачу негайно.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк