ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 червня 2015 року 10:30 № 826/3303/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кармазіна О.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Праймвуд»до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послугтретя особаДержавне підприємство «Енергоринок»провизнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в якому позивач просить:
1. визнати протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо не встановлення станом на 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» (№ 575/97-ВР від 16.10.1997 року) станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів на електроенергію для споживачів, а саме на 27 серпня 2014 року, 24 вересня 2014 року, 28 жовтня 2014 року, 25 листопада 2014 року та 24 грудня 2014 року;
2. зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) на розрахунковий місяць вересень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року;
3. зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) на розрахунковий місяць жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року;
4. зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) на розрахунковий місяць листопад 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року.
5. зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) на розрахунковий місяць грудень 2014 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року.
6. зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) на розрахунковий місяць січень 2015 року на рівні, не меншому фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року.
7. зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) за договором № 10562/04 від 18.06.2014 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року, та вартістю фактично проданої за договором № 10562/04 від 18.06.2014 року у вересні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 27 серпня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на вересень 2014р., а саме на 27 серпня 2014 року.
8. зобов'язати Національну комісію, шо здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) за договором № 10562/04 від 18.06.2014 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 10562/04 від 18.06.2014 року у жовтні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 24 вересня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано становити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на жовтень 2014р., а саме на 24 вересня 2014 року.
9. зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) за договором № 10562/04 від 18.06.2014 року у листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 10562/04 від 18.06.2014 року в листопаді 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 28 жовтня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на листопад 2014р., а саме на 28 жовтня 2014 року.
10. зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) за договором № 10562/04 від 18.06.2014 року у грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 10562/04 від 18.06.2014 року в грудні 2014 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 25 листопада 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на грудень 2014р., а саме на 25 листопада 2014 року.
11. зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняти рішення про внесення змін до Алгоритму оптового ринку електричної енергії, що передбачають здійснення Державним підприємством «Енергоринок» (ідентифікаційний код 21515381) перерахувань Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) додаткових коштів у розмірі різниці між вартістю фактично проданої Товариству з обмеженою відповідальністю «Праймвуд» (ідентифікаційний код: 37772754) за договором № 10562/04 від 18.06.2014 року у січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом встановленим відповідно до Постанови НКРЕ №1072 від 27 липня 2014 року та вартістю фактично проданої за договором № 10562/04 від 18.06.2014 року в січні 2015 року електроенергії, за «зеленим» тарифом, який станом на 24 грудня 2014 року НКРЕКП було зобов'язано встановити на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику» станом на 1 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на січень 2015р., а саме на 24 грудня 2014 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем допущено бездіяльність стосовно не розгляду питання затвердження розміру "зеленого" тарифу для позивача, що порушує гарантовані державою права позивача на застосування "зеленого" тарифу у розмірах перерахованих відповідно до законодавства, на отримання розрахунків за вироблену електроенергію з альтернативних джерел на підставі "зеленого" тарифу, перерахованого відповідно до вимог законодавства та призводить до недоотримання позивачем повної оплати за вироблену електричну енергії з альтернативних джерел у зв'язку з не переглядом "зеленого" тарифу.
Представник відповідача проти позову заперечував, вважає позовні вимоги необґрунтованим та таким, що не підлягають задоволенню. Представник відповідача зазначив, що у зв'язку зі зміною офіційного курсу євро, до закінчення дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії Комісією не здійснено перегляду рівня "зелених" тарифів, зокрема, беручи до уваги положення розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 р. № 764-р та від 01.10.2014 р. № 915-р, а тому в силу статті 2 КАС України відсутні підстави для задоволення позову.
Третя особа в судове засідання не з'явилася, доказів поважності причин неприбуття не надала.
У зв'язку з наведеним та на підставі ч. 6 ст. 128 КАС України ухвалено про розгляд справи в письмовому провадженні.
Розглянувши подані матеріали, заслухавши пояснення присутніх представників осіб, які беруть участь у справі, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Згідно повідомлення державного підприємства Енергоринок» від 03.06.2014 р. за № 04/46-5775 позивач з 02 червня 2014 р., з дати підписання позивачем Договору між членами Оптового ринку електричної енергії України, є членом оптового ринку електричної енергії України, що здійснює виробництво електричної енергії на підставі відповідної ліцензії АЕ № 288277, виданої НКРЕ, строком дії з 29.05.2014р. по 28.05.2034р.
Як зазначається позивачем та не спростовується відповідачем, фотогальванічну електростанцію Позивача встановленою потужністю 7 000,00 кВт біля міста Шаргород Шаргородського району Вінницької області було введено до експлуатації в 2 кв. 2014 р. - декларація Позивача про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрована 19 травня 2014 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області.
Постановою НКРЕ від 05 червня 2014 року № 801 «Про встановлення "зеленого" тарифу ТОВ «Праймвуд» Позивачу затверджено «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030р.
З метою здійснення продажу електроенергії за "зеленим" тарифом Комісією (протокол № 48 від 19.06.2014 р.) погоджено договір № 10562/04 на продаж електроенергії від 18.06.2014 року, укладений між позивачем та ДП "Енергоринок" (далі - ДПЕ). Договір діє до 31.12.2015 р.
Згідно п. 1.1 даного Договору позивач зобов'язується продавати, а ДП «Енергоринок» зобов'язується купувати електроенергію, вироблену позивачем, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.
Пунктом 2.3 Договору визначено, що позивач продає ДПЕ електроенергію за тарифом, величину якого встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), у національній валюті.
НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 3,5 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для мікро-, міні,- або малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).
Позивач зазначає, що для нього розмір фіксованого мінімального «зеленого» тарифу, як виробника електричної енергії з енергії сонця, складає:
0,339255 євро/кВт год.:
0,5846 грн./кВт год. /10,85546 грн./євро х 1,8 х 3,5 = 0339255 євро/кВт год. де:
0,5846 грн./кВт год. - роздрібний тариф для споживачів другого класу напругу на 01.01.09р.(Постанова НКРЕ від 31.12.2008р. № 1440),
10,85546 - офіційний курс гривні до Євро, встановлений Національним банком України на 01 січня 2009р.
1,8 - тарифний коефіцієнт що застосовується для пікового періоду часу (Постанова НКРЕ від 20.12.2001р. № 1241 «Про тарифи, диференційовані за періодами часу»).
3,50 - коефіцієнт «зеленого» тарифу для об'єктів ведених в експлуатацію з 01.04.2013 по 31.12.2014р., що виробляють електроенергію із сонячного випромінювання наземними об'єктами електроенергетики (ст. 17-1 Закону «Про електроенергетику»).
Пунктом 2.4 Договору передбачено, що велична тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п. 2.3 цього Договору.
Статтею 7 Договору передбачено, що усі суперечки та розбіжності між Сторонами, які можуть з'явитися з Договору чи в зв'язку з ним, вирішуватимуться по можливості шляхом переговорів.
У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Господарським судом України.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що останній перегляд "зеленого" тарифу відбувся 31 липня 2014 року, коли постановою ІЖРЕ №1072 «Про встановлення «зелених» тарифів на електричну енергію» від 31.07.2014 року був перерахований «зелений» тариф на серпень 2014 року та встановлений Позивачу, виходячи з офіційного курсу гривні до євро на дату встановлення роздрібних тарифів на електроенергію - 24 липня 2014р. (15,731грн. за 1 Євро) у розмірі 533,71 коп./кВт год. Як зазначає позивач, починаючи з серпня 2014 року по січень 2015 року внаслідок протиправної бездіяльності Відповідача «зелений» тариф для Позивача не перераховувався.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про не обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці визначає Закон України "Про електроенергетику" від 16.10.1997 року № 575/97-ВР, який регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.
Державне управління в електроенергетиці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики в електроенергетичному комплексі, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в електроенергетичному комплексі (ст.8 Закону України "Про електроенергетику").
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про електроенергетику", державне регулювання діяльності в електроенергетиці Державне регулювання діяльності в електроенергетиці провадиться шляхом формування тарифної політики відповідно до законодавства, надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності в електроенергетиці, здійснення контролю за діяльністю суб'єктів електроенергетики та інших учасників ринку електричної енергії та встановлення відповідальності за порушення умов і правил здійснення ними діяльності в електроенергетиці та на ринку електричної енергії.
Як встановлено судом, відповідно до вказаної вище ліцензії позивач здійснюють виробництво електричної енергії.
Позивач виробляють електричну енергію на об'єкті електроенергетики, що використовує альтернативне джерело енергії (фотогальванічна електростанція, біля м. Шаргород).
На підставі вказаної вище ліцензії, з метою здійснення продажу електроенергії, між позивачем та ДП "Енергоринок" укладено вказаний вище договір, згідно умов якого позивач зобов'язуються продавати, а ДП "Енергоринок" зобов'язується купувати електроенергію, вироблену позивачем, та здійснювати її оплату відповідно до умов Договору.
Відповідно до умов вказаного Договору позивач зобов'язується продавати, а ДП "Енергоринок" зобов'язується купувати вироблену електроенергію в точках поставки - на межі балансової належності електричних мереж, що визначені в актах розмежування балансової належності електричних мереж.
Величина тарифу на електроенергію, яку продає позивач ДП "Енергоринок", не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір "зеленого" тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір "зеленого" тарифу для позивачів установлюються шляхом перерахування в євро величини "зеленого" тарифу, розрахованого відповідно до положень вказаного Договору.
У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Господарським судом України.
Вказаним вище Договором на купівлю-продаж електроенергії встановлена величина тарифу.
Із змісту пояснень позивача вбачається, що він отримав лише частину коштів від виробленої електроенергії з альтернативних джерел.
У зв'язку з тим, що НКРЕКП не перераховано «зелений» тариф на кожний розрахунковий місяць за встановленою формулою та на підставі курсу євро, офіційно встановленого Національним банком України станом на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на розрахунковий місяць, на думку позивача це призвело до не отримання ними повної оплати за вироблену електроенергію.
На думку суду позивач фактично просить втрутитись в господарські відносини між ними та ДП «Енергоринок».
Отже, звертаючись з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, позивач фактично просить надати оцінку умовам Договору про купівлю-продаж електроенергії та порядку його виконання.
Частиною 2 ст. 3 ГК України встановлено, що господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями.
Статтею 42 ГК України передбачено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Позивачу було відомо, що розрахунки за поставлену електроенергію провадитимуться за заниженими цінами, а тому мав можливість відмовитися від постачання електроенергії за ціною нижчою ніж вказано в Договорі (менше за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу).
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Частиною третьою статті 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи у публічно-правових відносинах.
Спосіб захисту у сфері публічно-правових відносин визначає позивач та згідно з частиною третьою статті 105 КАС України позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії, утриматися від вчинення певних дій, виконати зупинену чи не вчинену дію тощо.
Враховуючи викладене, визначений позивачем спосіб відновлення порушеного права (визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання прийняти рішення), не є належним способом захисту порушених прав.
Юрисдикція адміністративних судів відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень, зокрема щодо оскарження його дій та бездіяльності. Проте ця норма має застосовуватися з урахуванням положень Господарського процесуального кодексу України стосовно юрисдикції судів.
Отже, аналізуючи наведене, суд дійшов висновку, що позивачем при зверненні до суду обрано неналежний спосіб захисту порушених прав.
За таких обставин підстави для задоволення позову відсутні.
Згідно ч.1, 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя О.А. Кармазін