ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
26 травня 2015 року Справа № 808/1161/15 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Семененко М.О.
за участю секретаря судового засідання Федорук І.В.
за участю представників:
позивача - Гришка І.І.,
відповідача - Пакулі О.А., Лисенко Н.С.,
розглянувши клопотання представника позивача про передачу справи на колегіальний розгляд у справі
за позовом публічного акціонерного товариства «Запоріжтрансформатор»
до Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
про скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
27 лютого 2015 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов публічного акціонерного товариства «Запоріжтрансформатор» (далі - позивач) до Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - відповідач, ДТУ НКЦПФР), в якому позивач просить суд скасувати постанову відповідача про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №373-ДН-1-Е від 16.10.2014.
26 травня 2015 представником позивача через канцелярію суду подано клопотання про передачу справи на розгляд колегії суддів. В обґрунтування заявленого клопотання представник позивача зазначив, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ( далі - НКЦПФР) є центральним органом виконавчої влади, тимчасово виконуючий обов'язки начальника ДТУ НКЦПФР є посадовою особою НКЦПФР, а тому справа, відповідно до приписів ст.24 Кодексу адміністративного судочинства України, повинна розглядатися колегією у складі трьох суддів.
Представники відповідача проти заявленого клопотання заперечили та зазначили, що перевірка проводилась Дніпровським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яке відповідно до приписів чинного законодавства не є центральним органом виконавчої влади.
Суд, дослідивши матеріали справи, розглянувши клопотання представника позивача, заслухавши пояснення представників сторін, дійшов висновку, що заявлене клопотання не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Частиною 1 ст.24 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» систему центральних органів виконавчої влади складають міністерства України (далі - міністерства) та інші центральні органи виконавчої влади. Система центральних органів виконавчої влади є складовою системи органів виконавчої влади, вищим органом якої є Кабінет Міністрів України.
Згідно ч.1 ст.5 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Кабінетом Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України.
Статтею 16 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» визначено, що центральні органи виконавчої влади (крім міністерств) утворюються для виконання окремих функцій з реалізації державної політики як служби, агентства, інспекції.
Діяльність центральних органів виконавчої влади спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через відповідних міністрів згідно із законодавством.
Указом Президента України №1063/2011 від 23.11.2011 затверджено Положення про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку (далі - Положення), яке визначає, що НКЦПФР є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України.
Пунктом 8 Положення передбачено, що НКЦПФР, її центральний апарат та територіальні органи становлять систему органів НКЦПФР, яку очолює Голова НКЦПФР. Територіальні органи діють на підставі положень, що затверджуються НКЦПФР як колегіальним органом.
Таким чином, НКЦПФР є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України, а відтак не є центральним органом виконавчої влади.
З матеріалів справи, судом встановлено, що оскаржувана постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів прийнята Дніпровським територіальним управлінням НКЦПФР, яка є територіальним органом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відтак, підстави для розгляду справи судом у складі колегії суддів відсутні.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого клопотання та відсутність підстав для його задоволення.
Керуючись ст.ст. 23, 24, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника позивача про передачу справи на колегіальний розгляд відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду.
Суддя М.О. Семененко