Ухвала суду № 44482788, 27.05.2015, Господарський суд Рівненської області

Дата ухвалення
27.05.2015
Номер справи
918/397/13
Номер документу
44482788
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОЛЕГІЯ З РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО БАНКРУТСТВО

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А

__________________

УХВАЛА

"27" травня 2015 р. Справа № 918/397/13

Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф. при секретарі судового засідання Левчуку О.В. розглянувши матеріали справи про банкрутство Житлово-комунального підприємства "Млинівське"

В засіданні приймали участь:

Від кредиторів: Управління пенсійного фонду в Млинівському районі - Яковюк М.А., Млинівська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області - Величко А.В.;

Від боржника: не з'явився;

Арбітражний керуючий: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Рівненської області від 17.07.2013 р. Житлово-комунальне підприємство "Млинівське" визнано банкрутом в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Корольчука Ю.М.

Ухвалою суду від 23.12.2014р. призначено до розгляду у судовому засіданні справу про банкрутство Житлово-комунального підприємства "Млинівське" та зобов'язано ліквідатора подати суду звіт про проведену роботу з документальним підтвердженням.

Ухвалою суду від 21.01.2015 р. призначено до розгляду в судовому засіданні скарги УПФ України у Млинівському районі та Млинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Рівненській області на дії ліквідатора та зобов'язано ліквідатора подати суду звіт про проведену роботу з документальним підтвердженням; відзив на скарги, нормативне обґрунтування, докази.

Ухвалою суду від 04.03.2015р. відкладено розгляд справи на 08.04.2015р., зобов'язано, зокрема, ліквідатора подати суду реєстр вимог кредиторів; докази розшуку бухгалтерської та іншої документації, у тому числі, що підтверджує наявність дебіторської заборгованості (докази звернення до правоохоронних органів, тощо); письмові пояснення за результатами обговорення звіту ліквідатора з власником майна та кредиторами.

Ухвалою суду від 08.0.2015р. розгляд справи відкладено на 27.05.2015р., у зв'язку з частковим виконанням ліквідатором вимог ухвали суду, та зобов'язано ліквідатора подати суду докази розшуку бухгалтерської та іншої документації, у тому числі, що підтверджує наявність дебіторської заборгованості (докази звернення до правоохоронних органів, тощо); письмові пояснення за результатами обговорення звіту ліквідатора з власником майна та кредиторами.

Представники УПФ України у Млинівському районі та Млинівської ОДПІ в судовому засіданні 27.05.2015 р. підтримали свої скарги на дії ліквідатора з підстав викладених в останніх. Просили суд відсторонити ліквідатора Корольчука Ю.М. від виконання обов'язків ліквідатора у даній справі.

Ліквідатор в судове засідання 27.05.2015 р. не з'явився, хоч про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, про причини неявки суд не повідомив. Крім того, останнім не подано витребуваних судом документів, а саме: докази розшуку бухгалтерської та іншої документації, у тому числі, що підтверджує наявність дебіторської заборгованості (докази звернення до правоохоронних органів, тощо); письмові пояснення за результатами обговорення звіту ліквідатора з власником майна та кредиторами

Суд вбачає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду скарг на дії ліквідатора в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України

Суд, заслухавши в судовому засіданні представників кредиторів, дослідивши матеріали справи, вважає, що скарги УПФ України у Млинівському районі та Млинівської ОДПІ підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ч.4 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон про банкрутство) у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно ст. 41 Закону про банкрутство дії (бездіяльність) ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду учасниками справи про банкрутство, права яких порушено такими діями (бездіяльністю). У разі невиконання або неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків господарський суд за клопотанням комітету кредиторів або з власної ініціативи може припинити повноваження ліквідатора і призначити нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 98 Закону про банкрутство під час реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний діяти добросовісно, розсудливо, з метою, з якою ці права та обов'язки надано (покладено), обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на підставі, у межах та спосіб, що передбачені Конституцією та законодавством України про банкрутство.

Таким чином, невиконання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) повноважень, визначених Законом, може бути підставою для припинення повноважень ліквідатора та призначення нового ліквідатора.

За приписами ч. 6 ст. 41 Закону про банкрутство протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

У звіті ліквідатора відсутні відомості про вжиття останнім заходів з метою розшуку та відновлення первинної документації боржника (у т.ч. шляхом звернення до правоохоронних органів). Разом з тим, первинна документація боржника може містити дані про існування як активів, так і дебіторської заборгованості. За рахунок вжиття таких заходів можливо було здійснити погашення вимог кредиторів, в тому числі і оплату послуг ліквідатора.

Посилання ліквідатора на те, що згідно проведеної 16.04.2014 р. інвентаризації вказані документи були відсутні (том. 3, а.с. 3), є безпідставними, оскільки ліквідатор, виконуючи обов'язки керівника боржника, мав усі можливості для відновлення у встановленому порядку первинної документації боржника за увесь період його діяльності, у тому числі шляхом звернення до контролюючих органів (зокрема, податкових), які в силу своїх повноважень мають первинну документацію боржника.

Згідно ч. 10 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.

Господарський суд неодноразово зобов'язував ліквідатора - Корольчука Ю.М. надати суду докази розшуку бухгалтерської та іншої документації, у тому числі, що підтверджує наявність дебіторської заборгованості (докази звернення до правоохоронних органів, тощо); письмові пояснення за результатами обговорення звіту ліквідатора з власником майна та кредиторами. Проте, ліквідатором не було подано витребуваних судом доказів.

Вищезазначене свідчить про неналежне виконанням ліквідатором банкрута покладених на нього Законом про банкрутство обов'язків, що відповідно до ч. 12 ст. 41 Закону про банкрутство є безумовною підставою для усунення ліквідатора від виконання ним своїх обов'язків.

Водночас, відповідно до абз. 5 ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Згідно абз. 6 ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

Вимоги до арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) визначені ст.97 Закону про банкрутство. Частиною 2 ст.114 Закону про банкрутство визначено обставини, які повинен враховувати суд при призначенні розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором.

До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду відповідну заяву в порядку ч.2 ст.114 Закону про банкрутство.

Таким чином, право призначати арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) належить суду, який порушив провадження у справі про банкрутство.

До господарського суду надійшла заява арбітражного керуючого Шендери О.М. про участь у справі про банкрутство Житлово-комунального підприємства "Млинівське", в якій остання повідомляє, що управління боржником не здійснювала, не є заінтересованою особою стосовно боржника та не належить до жодної з категорії осіб, зазначених у ч. 2 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

З огляду на вказане, ліквідатором Житлово-комунального підприємства "Млинівське" призначається Шендера О.М. з числа зареєстрованих у встановленому законом порядку арбітражних керуючих.

Окрім того, враховуючи те, що у встановлений строк всі необхідні заходи в ліквідаційній процедурі не здійснені, строк ліквідаційної процедури Житлово-комунального підприємства "Млинівське" слід продовжити до 17.11.2015 р.

Крім того, суд вертає увагу, що новому ліквідатору слід, зокрема, вжити заходи по розшуку бухгалтерської та іншої документації банкрута, проаналізувати усю первинну документацію боржника (у т.ч. звернення до суду з позовами про стягнення дебіторської заборгованості, тощо).

На підставі викладеного, керуючись ст. 86 ГПК України, ст. ст. 41, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд -

УХВАЛИВ:

1.Скаргу УПФ України у Млинівському районі та Млинівської ОДПІ на дії ліквідатора Житлово-комунального підприємства "Млинівське" Корольчука Ю.М. задоволити.

2.Усунути арбітражного керуючого Корольчука Ю.М. від виконання обов'язків ліквідатора Житлово-комунального підприємства "Млинівське": вул. Кірова, 44, смт.Млинів, Рівненська область, 35100, ІК 32936049.

3.Призначити нового ліквідатора Житлово-комунального підприємства "Млинівське": вул. Кірова, 44, смт.Млинів, Рівненська область, 35100, ІК 32936049 арбітражного керуючого Шендеру О.М. (33028, м. Рівне, вул. Міцкевича, буд. 14, оф. 120).

4.Зобов'язати арбітражного керуючого Корольчука Ю.М. передати в десятиденний строк з дня винесення даної ухвали печатку, штампи, всю документацію банкрута новопризначеному ліквідатору.

5.Продовжити строк ліквідаційної процедури Житлово-комунального підприємства "Млинівське": вул. Кірова, 44, смт.Млинів, Рівненська область, 35100, ІК 32936049 до 17.11.2015 р.

6.Ліквідатору по завершенні строку ліквідаційної процедури подати суду звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс банкрута у відповідності до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалу направити всім учасникам провадження у справі, відділу ДВС Млинівського районного управління юстиції, державному реєстратору Млинівського районного управління юстиції.

Суддя Церковна Н.Ф.