ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2015 року м. Київ К/800/63466/14
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого - судді Зайцева М.П.,
суддів: Веденяпіна О.А., Загороднього А.Ф.,
розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 листопада 2014 року у справі № 2а-11765/10/1370 за позовом Державної податкової інспекції у Самбірському районі Львівської області до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та самохідних мішин і механізмів,
в с т а н о в и в:
Державної податкової інспекції у Самбірському районі Львівської області (далі - ДПІ) звернулась в суд з позовом до ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1.) про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 17 227 грн.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 08 червня 2011 року позов задоволено у повному обсязі.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 листопада 2014 року, рішення суду першої інстанції скасовано, відмовлено у задоволенні позовних вимог.
В касаційній скарзі позивач посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просить його рішення скасувати та залишити в силі постанову суду першої інстанції.
Заслухавши суддю - доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги щодо дотримання правильності застосування судами норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів, враховуючи межі касаційної скарги дійшла висновку, що вона не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Судами встановлено, що листом відповідач 06 березня 2010 року здійснив першу реєстрацію в Україні транспортного засобу автомобіля марки VOLKSWAGEN T4, державний номерний знак НОМЕР_1, 2003 року випуску.
Сума податку, що підлягає сплаті під час здійснення першої реєстрації вказаного транспортного засобу в Україні, становить 17 227 грн.
Відповідно до частини шостої статті 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.
Пунктом 8 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів передбачено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.
Аналізуючи наведені норми, колегія суддів зазанчає, що оскільки державній реєстрації транспортного засобу передує обов'язкова процедура проплати відповідних платежів, а спірний автомобіль вже зареєстровані, суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку про передчасне задоволення місцевим адміністративним судом позову, без врахування обставин реєстрації автомобілів, що в свою чергу є предметом порушення кримінальної справи, зокрема щодо працівників МРЕО та банку, де проводяться платіжні операції.
Крім того, згідно з пунктом 1.3 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників датків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду (пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 цього Закону).
Тобто, для звернення до суду про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів вказане податкове зобов'язання повинно набути ознак податкового боргу.
Довідка про результати перевірки щодо сплати податку з власників транспортних заходів та інших самохідних машин і механізмів та розрахунок заборгованості з податку не є належними доказами наявності боргу по узгодженому податковому зобов'язані щодо податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а тому підстави для задоволення позову відсутні.
Згідно з частини першої статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права під час ухвалення судових рішень чи вчинення процесуальних дій.
Колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду апеляційної інстанції прийняте з дотриманням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана правильно, підстав для його скасування з мотивів, викладених в касаційній скарзі, немає.
Керуючись статтями 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
Касаційну скаргу Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області залишити без задоволення, постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 листопада 2014 року у справі № 2а-11765/10/1370 - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів з моменту направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді: