Справа № 461/5976/15-а
У Х В А Л А
28 травня 2015 року року суддя Галицького районного суду міста Львова Зубачик Н.Б., перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Комісії з житлових питань при виконкому Львівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом, в якому просить: 1) визнати незаконним та скасувати рішення Комісії з житлових питань при виконкомі Львівської міської ради щодо надання квартири №2 у будинку №55 на вул. ОСОБА_2 гр.ОСОБА_3 з метою тимчасового поліпшення житлових умов до підходу основної черги, яке оформлено Протоколом №1 засідання громадської комісії з житлових питань при виконкомі від 03.02.2015 року; 2) Визнати незаконними дії Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради в частині підготовки документів на розгляд громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті для погодження надання квартири №2 у будинку №55 на вул. ОСОБА_2 гр.ОСОБА_3 з метою тимчасового поліпшення житлових умов до підходу основної черги; 3) Визнати незаконними дії Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради в частині видачі ОСОБА_3 ОСОБА_4 свідоцтва №2 від 06.2.2015 року; 4) скасувати Охоронне свідоцтво №2 від 06.02.2015 року на квартиру №2 на вул.Б.Хмельницького, 55 у м.Львові Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради на підставі рішення Комісії з житлових питань при виконкому Львівської міської ради щодо надання квартири №2 у будинку №55 на вул. Б.Хмельницького Кастрану Зіновію Олексійовичу з метою тимчасового поліпшення житлових умов до підходу основної черги яке оформлено Протоколом №1 засідання громадської комісії з житлових питань при виконкомі від 03.02.2015 року.
Дослідивши зміст позову, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження в адміністративній справі належить відмовити, з огляду на наступне.
Відповідно до ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з субєктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійний виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплати за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 ч.1 ст.18 КАС України; адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства.
Пунктом 1 ч. 1 ст.3 КАС України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п. 7 ч. 1 ст.3 КАС України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з вимогами частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.
Статтею 15 ЦПК України визначено, що справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних прововідносин, розглядаються в порядку цивільного судочинства.
Як вбачається зі змістузаявленого позову, предметом спору є порушення права на житло, яке, як стверджує позивач, належить їй на праві приватної власності.
Таким чином, Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради та Комісія з житлових питань при виконкомі Львівської міської ради хоч і є органом місцевого самоврядування, за вищевказаних обставин будь-яких рішень чи дій саме у сфері публічно правових відносин стосовно позивача не приймали та не здійснювали, натомість, виступають як сторона у відносинах щодо здійснення права на житло, де права і обов'язки такої сторони регламентовані Главою 28 Цивільного кодексу України.
Згідно зі ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, а відповідно до правила ч.1 ст.15 цього ж Кодексу суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Частиною 1 статті 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, оскільки між сторонами даної справи відсутній спір у сфері публічно-правових відносин, у відкритті провадження у справі слід відмовити.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи за подання адміністративного позову до Галицького районного суду м. Львовапозивачем було сплачено судовий збір у розмірі 73 грн. 08 коп.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" визначено, що сплачена сума судового збору повертається в разі відмови у відкритті провадження.
Оскільки суд відмовляє у відкритті провадження у справі, сплачена сума судового збору підлягає поверненню позивачу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 3, п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Комісії з житлових питань при виконкому Львівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення - відмовити.
Повернути ОСОБА_1суму судового збору в розмірі 73 грн. 08 коп., яка сплачена згідно квитанції№ПН2910від 27 травня 2015 року за подання адміністративногопозову до суду на р/р № 31212206700004, МФО 825014, код одержувача: 37444255, ОСОБА_2 отримувача ГУ ДКСУ у Львівській області, отримувач:УДКСУ у Галицькому районі м.Львова.
Розяснити ОСОБА_1 право на звернення до Галицького районного суду м.Львова з аналогічними позовними вимогами у порядку цивільного судочинства.
Апеляційна скаргана ухвалу суду подаєтьсядо Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом п'яти днівз дня отримання її копії.
Суддя Зубачик Н.Б.