Справа № 2310/2100/2012
Номер провадження 3/2310/659/2012
ПОСТАНОВА
22.11.2012 р. м.Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Кіхтенко Н.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Корсунь Шевченківської міжрайонної державної податкової інспекції Черкаської області про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительку м. Корсуня Шевченківського, вул. Котовського, 3/10, Черкаської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, головного бухгалтера ДЗ «Корсунь Шевченківська районна санітарно епідеміологічна станція», що в м. Корсуні Шевченківському, вул. Бабушкіна, 5, Черкаської області, інші дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суду невідомі,
за ч.1 ст.1631 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
22 листопада 2012 року до Корсунь Шевченківського районного суду Черкаської області поступив адміністративний матеріал на притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за ч.1 ст.1631 КУпАП.
Згідно даних протоколу: «при перевірці ДЗ «Корсунь Шевченківська районна санітарно епідеміологічна станція»(м. Корсунь Шевченківський, вул. Бабушкіна, 5, Черкаська область)встановлено ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що призвело до заниження податку на додану вартість за 2009 рік в сумі 236 грн., за 2010 рік 1032 грн., за 2011 рік 948 грн., що підтверджується даними акту №143/2203/02009761 від 08.11.2012 р., чим порушено п.п. 7.2.1, 7.2.6 п. 7.2 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 р. № 168197 ВР «Про податок на додану вартість», п. 201.1, п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755 VІ.
Суд вважає необхідним повернути даний матеріал на дооформлення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення серії КР № 193832 від 08.11.2012 р. відносно гр.ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, оскільки в протоколі не вказаний конкретний час і місце вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, а саме: коли мало місце порушення встановленого порядку ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на додану вартість за 2009 рік в сумі 236 грн., за 2010 рік 1032 грн., за 2011 рік 948 грн., і де саме було вчинено вищевказане адміністративне правопорушення та ким, а також не вказана суть порушення, тобто не зазначено конкретні дії головного бухгалтера ДЗ «Корсунь Шевченківська районна санітарно епідеміологічна станція»гр. ОСОБА_1, а також не зазначені обставини, а саме: строк за який нею вчинене адміністративне правопорушення, на підставі чого була проведена перевірка, тобто не розкрито склад адміністративного правопорушення.
Крім того, в протоколі не зазначено день, місяць та місце народження, громадянство, паспортні дані гр. ОСОБА_1
Так, згідно ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5)чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Таким чином, дослідивши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1, а саме: акт перевірки № 143/2203/02009761 від 08.11.2012 р., який відповідно до вимог ст. 251 КУпАП є одним із доказів, що має юридичне значення для правильного вирішення даної справи про адміністративне правопорушення, та на підставі даних якого складено протокол про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_1, який не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, суд вважає необхідним повернути вказаний адміністративний матеріал на дооформлення.
Керуючись стст. 256, 278 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
суддя
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал на притягнення до відповідальності гр. ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1631 Кодексу України про адміністративне правопорушення, повернути на дооформлення.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя:
ОСОБА_2