Постанова № 44434421, 22.05.2015, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2015
Номер справи
807/598/15
Номер документу
44434421
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

22 травня 2015 рокум. Ужгород№ 807/598/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шешеня О.М.

при секретарі Куля Т.Т.

за участю:

позивача: ОСОБА_1, представник - ОСОБА_2;

відповідача: Тячівська районна державна адміністрація, представник - Кричфалуший Е.В.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Тячівської районної державної адміністрації про визнання протиправними та скасування Розпоряджень та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Тячівської районної державної адміністрації (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування Розпоряджень №56 від 04.02.2015 року в частині утворення у структурі державної адміністрації відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства (п.2 Розпорядження) та затвердження структури відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства (п.3 Розпорядження), №57 від 04.02.2015 року "Про ліквідацію відділу містобудування та архітектури державної адміністрації, №128 від 10.03.2015 року "Про Положення про відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Тячівської районної державної адміністрації", №135 від 12.03.2015 року "Про оголошення конкурсу" та зупинення дії Розпорядження №56 від 04.02.2015 року в частині, що оспорюється за даним позовом і дію Розпоряджень №57 від 04.02.2015 року, №128 від 10.03.2015 року, №135 від 12.03.2015 року.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позов та просила задовольнити позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві, мотивуючи наступним. Позивач згідно до Розпорядження відповідача за № 189-к від 13.10.2010 року була призначена на посаду начальника відділу містобудування і архітектури. Однак, 04.02.2015 року відповідачем прийнято Розпорядження за № 56 "Про внесення змін у структуру державної адміністрації", відповідно до п. 2 якого утворено у структурі державної адміністрації відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства чисельністю 5 штатних одиниць. Також, 04.02.2015 року відповідачем було прийнято Розпорядженням за № 57 від 04.02.2015 року "Про ліквідацію відділу містобудування та архітектури державної адміністрації" та зобов'язано працівників відділу попередити про наступне звільнення. В подальшому Розпорядженням відповідача від 10.03.2015 року за № 128 затверджено "Положення про відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Тячівської районної державної адміністрації", а 12.03.2015 року відповідачем прийнято Розпорядження за №135 "Про оголошення конкурсу", згідно якого оголошено конкурс на заміщення вакантної посади начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства державної адміністрації, головного архітектора району. Однак, представник позивача наголошує на тому, що вище вказаними Розпорядженнями від 04.02.2015 року за №56, від 04.02.2015 року за №57, від 10.03.2015 року за № 128 та від 12.03.2015 року №135 були порушені трудові права позивача, оскільки вони були прийняті відповідачем з метою звільнення її з посади, зокрема, за суттю юридичної дії було проведено реорганізацію шляхом приєднання до відділу містобудування та архітектури сектору житлово-комунального господарства, а не ліквідацію відділу. Відтак, представник позивача вказує, що відповідачем даний відділ містобудування та архітектури було припинено шляхом реорганізації з переходом прав та обов'язків до новоутвореного відділу, зокрема згідно до Положення "Про відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Тячівської районної державної адміністрації" від 10.03.2015 року №128 всі права та обов'язки відділу, що ліквідовано передбачено в даному Положенні про новоутворений відділ. Відтак, дані Розпорядження відповідача прийняті в порушення вимог Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), який регулює порядок та спосіб припинення юридичних осіб. Також, представник позивача вказує, що вище вказані Розпорядження є необґрунтованими, оскільки із їх змісту не вбачається з яких міркувань відповідачем обрано саме такий спосіб припинення відділу, як ліквідація, а також було порушено баланс між несприятливими наслідками для прав, свобод і інтересів осіб та цілями на досягнення яких спрямовані ці рішення, оскільки внаслідок прийняття даних Розпоряджень будуть звільнені всі працівники ліквідованого відділу. Відповідно до Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 20.10.2011 року (далі - Порядок № 1074) у випадку реорганізації органу державної виконавчої влади відбувається перехід прав і обов'язків до новоутвореного органу, а у випадку ліквідації органу державної влади, функції цього органу передаються іншому органу державної виконавчої влади, визначеному законодавством України. Як наголошував представник позивача, Законом України "Про місцеві державні адміністрації" питання містобудування і архітектури віднесено до компетенції місцевих державних адміністрацій і іншим органам влади чи місцевого самоврядування не передавалося, тому відсутні підстави для ліквідації такого органу в структурі відповідача. З огляду на вище викладене відповідач володіє компетенцією приймати Розпорядження про ліквідацію чи реорганізацію відділу, але згідно із ч.2 ст.19 Конституції України лише на підставах, в межах компетенції та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відтак, представник позивача вважає, що Розпорядження від 04.02.2015 року за №56, від 04.02.2015 року за №57, від 10.03.2015 року за № 128 та від 12.03.2015 року №135 в частині, що оскаржується є незаконними та підлягають скасуванню.

В судовому засіданні представник відповідача заперечив щодо задоволення позову в повному обсязі, з підстав викладених в наданих письмових запереченнях та просив відмовити в задоволенні позовних вимог, мотивуючи наступним. Представник відповідача вказував на те, що оскаржувані Розпорядження від 04.02.2015 року за №56, від 04.02.2015 року за №57, від 10.03.2015 року за № 128 та від 12.03.2015 року №135 були прийняті на підставі та відповідно до вимог чинного законодавства України. Зокрема, пунктом 4 Розпорядження від 04.02.2015 року за №56 та пунктом 5 Розпорядження від 04.02.2015 року за №57 працівників було повідомлено про можливе майбутнє вивільнення у зв'язку із зміною структури. Також, у зв'язку з тим, що позивачка перебувала на лікарняному листку, на її адресу було надіслано лист від 09.02.2015 року №03-35/85, який вона отримала 12.02.2015 року, де її було офіційно повідомлено про ліквідацію відділу містобудування та архітектури у структурі відповідача та надано роз'яснення, що відповідно до статті 40 Кодексу законів про працю, в період втрати працездатності не забороняється звільнення працівників у випадку повної ліквідації підприємства, установи, організації. Розпорядженням відповідача від 12.03.2015 року №135 було оголошено конкурс та вказано, що прийняття на державну службу третьої-сьомої категорій здійснюється виключно на конкурсній основі. Як вказував в судовому засіданні представник відповідача, ліквідація окремих відділів відповідача, а саме: сектору житлово-комунального господарства державної адміністрації та відділу містобудування та архітектури державної адміністрації здійснювалася, у зв'язку з тим, що в ході роботи окремих структурних підрозділів державної адміністрації часто виникали спірні питання щодо того, до якого структурного підрозділу віднести реалізацію питання щодо виконання функцій капітального будівництва. Таким чином, утворення відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства дасть можливість відповідачеві ефективно реалізовувати державну політику у сфері будівництва. Відтак, представник відповідача просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що Розпорядженням від 13.10.2010 року №189-к було призначено позивача на посаду начальника відділу містобудування та архітектури державної адміністрації, головним архітектором району (а.с. 11).

У відповідності до ст. 1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" від 09.04.1999 року № 586-XIV (далі - Закон України № 586-XIV) місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.

04.02.2015 року виконуючим обов'язки голови державної адміністрації В. Демянчуком було прийнято Розпорядження за №56 "Про внесення змін у структуру державної адміністрації", згідно до пункту 1 якого було ліквідовано у структурі державної адміністрації сектор житлово-комунального господарства державної адміністрації, а відповідно до пункту 2 було утворено у структурі державної адміністрації відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства чисельністю 5 штатних одиниць (а.с. 16). Також, у відповідності до Розпорядження від 04.02.2015 року за №56 зобов'язано заступника голови державної адміністрації Коганця В.Й. попередити працівників сектору житлово-комунального господарства про можливе майбутнє вивільнення (а.с. 16).

Також, виконуючим обов'язки голови державної адміністрації В. Демянчуком було прийнято Розпорядження від 04.02.2015 року за №57 "Про ліквідацію відділу містобудування та архітектури державної адміністрації", згідно до пункту 1 якого було ліквідовано у структурі державної адміністрації відділ містобудування та архітектури державної адміністрації, а відповідно до пункту 5 зобов'язано заступника голови державної адміністрації Коганця В.Й. попередити працівників відділу містобудування та архітектури про можливе майбутнє вивільнення (а.с. 18).

У відповідності до Розпорядження тимчасово виконуючого обов'язки голови державної адміністрації В. Йовдія від 10.03.2015 року за № 128 було затверджено та зареєстровано "Положення про відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Тячівської районної державної адміністрації" (а.с. 19).

У відповідності до абз. 1 ст. 5 Закону України № 586-XIV склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій.

Згідно до абз. 2 ст. 5 Закону України № 586-XIV у межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих державних адміністрацій, а також з урахуванням вимог статті 18 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", їх голови визначають структуру місцевих державних адміністрацій.

У відповідності до ст. 18 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" від 11.09.2003 року № 1160-ІV центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, за винятком спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань державної регуляторної політики (далі - спеціально уповноважений орган) і його територіальних органів, та місцеві органи виконавчої влади з метою реалізації покладених на них цим Законом повноважень у здійсненні державної регуляторної політики створюють у своєму складі в межах граничної чисельності структурні підрозділи з питань реалізації державної регуляторної політики або покладають реалізацію цих повноважень на один з існуючих структурних підрозділів чи окремих посадових осіб відповідних органів.

У відповідності до абз. 1 ст. 6 Закону України № 586-XIV на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази.

Згідно до ст. 39 Закону України № 586-XIV голови місцевих державних адміністрацій призначають на посади та звільняють з посад своїх заступників, керівників структурних підрозділів відповідно до статей 10 та 11 цього Закону, призначають на посади та звільняють з посад керівників апаратів місцевих державних адміністрацій та керівників структурних підрозділів апаратів місцевих державних адміністрацій. У разі відсутності голови місцевої державної адміністрації його функції і повноваження виконує перший заступник голови, а у разі відсутності останнього - один із заступників голови місцевої державної адміністрації.

Відповідно до ст. 44 Закону України № 586-XIV44 голова місцевої державної адміністрації затверджує положення та визначає структуру апарату, призначає на посади і звільняє з посад керівників та інших працівників структурних підрозділів апарату.

У відповідності до ст. 47 Закону України № 586-XIV граничну чисельність, фонд оплати праці працівників структурних підрозділів місцевої державної адміністрації, в межах виділених асигнувань, визначає голова відповідної місцевої державної адміністрації.

Відповідно до абз. 3 ст. 5 Закону України № 586-XIV типове положення про структурні підрозділи місцевої державної адміністрації та рекомендаційний перелік її структурних підрозділів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно до п. 3-1 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2005 року № 179 "Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій" (далі - Постанова № 179) у складі місцевих державних адміністрацій утворюються такі структурні підрозділи (якщо інше не передбачено законодавчими актами): департамент, управління, відділ та сектор. Відділ - це структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, що утворюється для виконання завдань за одним напрямом діяльності місцевої державної адміністрації з чисельністю працівників не менше ніж шість одиниць в обласній державній адміністрації та не менше ніж три одиниці у районній державній адміністрації. Сектор - це структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, що утворюється для виконання завдань за одним напрямом діяльності місцевої державної адміністрації, функції якого неможливо поєднати з функціями інших структурних підрозділів, з чисельністю працівників не менше ніж дві одиниці.

Відповідно до п. 4 Постанови № 179 у складі апарату районних державних адміністрацій, їх самостійних управлінь, відділів та інших структурних підрозділів, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в районах та містах обласного значення можуть утворюватися (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу) відділи з чисельністю працівників не менш як 3 одиниці та сектори з чисельністю працівників не менш як 2 одиниці.

У відповідності до глави 2 Закону України № 586-XIV до основних галузевих повноважень місцевих державних адміністрацій віднесено повноваження в галузі містобудування, житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку.

Отже, відповідно до Закону України № 586-XIV та Положення №887 саме голова місцевої державної адміністрації має право створювати у складі державної адміністрації в межах граничної чисельності структурні підрозділи, формувати склад місцевих державних адміністрацій, а також визначати граничну чисельність, фонд оплати праці працівників структурних підрозділів, в межах виділених асигнувань.

Таким чином, з вище викладеного вбачається, що оскаржувані Розпорядження від 04.02.2015 року за №56, від 04.02.2015 року за №57, від 10.03.2015 року за № 128 та від 12.03.2015 року №135 прийняті відповідачем на виконання покладених на нього завдань, в межах наданих повноважень та в спосіб визначений законодавством України.

Представником позивача не було доведено в судовому засіданні та не надано суду жодних доказів на підтвердження своїх тверджень про те, що оскаржувані Розпорядження відповідача щодо формування складу державної адміністрації за своїм змістом не відповідають вимогам законодавства України, що вони є свавільними та такими що прийняті з порушенням балансу між несприятливими наслідками для прав, свобод і інтересів осіб і цілями на досягнення яких спрямовані ці рішення.

У відповідності до ст. 10 Закону України № 586-XIV перший заступник та заступники голів місцевих державних адміністрацій виконують обов'язки, визначені головами відповідних державних адміністрацій, і несуть персональну відповідальність за стан справ на дорученій їм ділянці роботи.

Згідно до ст. 40 Закону України № 586-XIV перші заступники та заступники голови, інші посадові особи місцевих державних адміністрацій здійснюють функції і повноваження відповідно до розподілу обов'язків, визначених головами місцевих державних адміністрацій, і несуть відповідальність за стан справ у дорученій сфері перед головою місцевої державної адміністрації, органами виконавчої влади вищого рівня.

Відповідно до абз. 1 ст. 42 Закону України № 586-XIV структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій здійснюють керівництво галузями управління, несуть відповідальність за їх розвиток.

Як вбачається з матеріалів справи 04.02.2015 року заступник голови державної адміністрації Каганець В.Й., який відає питаннями відділу архітектури та містобудування та сектору житлово-комунального господарства звернувся до голови державної адміністрації з пропозицією провести процедуру ліквідації даних відділу та сектору для подальшого створення одного відділу архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства (а.с. 77). Доцільність ліквідації яких заступник голови державної адміністрації Каганець В.Й. обґрунтовує тим, що відділ архітектури та містобудування та сектор житлово-комунального господарства виконують покладені на них близькі за напрямком роботи обов'язки та функції, у зв'язку з чим їх об'єднання призведе до більш ефективної діяльності (а.с. 77).

Таким чином, ліквідація відділу архітектури та містобудування, а також сектору житлово-комунального господарства та створення у структурі державної адміністрації відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, була покликана на забезпечення більш ефективної діяльності структурних підрозділів відповідача та виконання покладених на них функцій та завдань.

Також, не знайшло свого підтвердження в судовому засіданні посилання представника позивача на те, що оскаржувані Розпорядження від 04.02.2015 року за №56, від 04.02.2015 року за №57, від 10.03.2015 року за № 128 та від 12.03.2015 року №135 порушують трудові права позивача та прийняті тільки з метою звільнення позивача з посади, оскільки у відповідача були відсутні підстави для ліквідації відділу містобудування та архітектури державної адміністрації.

Згідно до ст. 11 Закону України № 586-XIV керівники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій очолюють відповідні підрозділи і несуть персональну відповідальність перед головами відповідних державних адміністрацій за виконання покладених на ці підрозділи завдань. Керівники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду та звільняються з посади головами відповідних державних адміністрацій за погодженням з органами виконавчої влади вищого рівня в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до п.1, п. 10 "Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців" затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 року №169 проводиться конкурсний відбір на заміщення вакантних посад державних службовців третьої - сьомої категорій (далі - конкурс), крім випадків, коли законами України встановлено інший порядок заміщення таких посад. Державний орган, у якому проводиться конкурс, зобов'язаний опублікувати оголошення про проведення конкурсу в пресі або поширити його через інші офіційні засоби масової інформації не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу та довести його до відома працівників органу, в якому оголошується конкурс.

Відтак, Розпорядженням виконуючого обов'язки голови державної адміністрації В. Демянчука від 12.03.2015 року №135 було оголошено конкурс на заміщення вакантної посади начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства державної адміністрації, головного архітектора району (а.с. 27). Оголошення про проведення конкурсу на посаду начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства державної адміністрації було опубліковано в газеті "Дружба. Інформаційний вісник Тячівщини" від 14.03.2015 року №29-32 (9086-9089) (а.с. 28-29).

Також, суд не може погодитися з твердженням представника позивача про те, що єдиним законним способом припинення відділу містобудування та архітектури є реорганізація, а відповідачем було порушено норми ЦК України, а саме: за суттю юридичної дії останнім було проведено саме реорганізацію відділу містобудування та архітектури, а не ліквідацію, оскільки всі права та обов'язки відділу, що ліквідовано передано до новоутвореного відділу - містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, виходячи з наступного.

Згідно до п. 1 Положення "Про відділ містобудування та архітектури Тячівської районної державної адміністрації" від 01.03.2013 року №111 відділ містобудування та архітектури є структурним підрозділом підзвітним та підконтрольним голові державної адміністрації, управлінню містобудування та архітектури обласної державної адміністрації (а.с. 12). Відповідно до п. 12 Положення "Про відділ містобудування та архітектури Тячівської районної державної адміністрації" від 01.03.2013 року №111 відділ є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням (а.с. 15).

Відтак, відповідачем, згідно до Розпорядження від 04.02.2015 року № 57 та у відповідності до наданих йому повноважень Законом України № 586-XIV, було ліквідовано відділ містобудування та архітектури (а.с. 18), який є структурним підрозділом відповідача.

Крім того, згідно до Розпорядження відповідача від 04.02.2015 року № 56, яке прийняте в межах наданих йому повноважень ст. 5 Закону України № 586-XIV, було утворено у структурі державної адміністрації новий структурний підрозділ, а саме: відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства (а.с. 16).

Згідно до п. 1 "Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 року №887 (далі - Положення №887) структурний підрозділ місцевої держадміністрації (далі - структурний підрозділ) утворюється головою місцевої держадміністрації, входить до її складу і в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечує виконання покладених на цей підрозділ завдань.

Відповідно до п. 4 Положення №887 вид структурного підрозділу (департамент, управління, відділ, сектор, інший структурний підрозділ, передбачений законом) та його статус як юридичної особи публічного права визначаються головою місцевої держадміністрації.

Згідно до п. 5 Положення №887 основним завданням структурного підрозділу є забезпечення реалізації державної політики у визначеній одній чи кількох галузях на відповідній території.

Також, згідно до п. 13 Положення №887 граничну чисельність, фонд оплати праці працівників структурного підрозділу визначає голова місцевої держадміністрації у межах відповідних бюджетних призначень.

Згідно до ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

У відповідності до Порядку № 1074 у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.

Відтак, ліквідація має своїм результатом припинення діяльності юридичної особи. Разом з тим, законодавством України не виключається можливість передачі повністю або частково завдань та функцій ліквідованої юридичної особи, а саме: відділу містобудування та архітектури до новоутвореної юридичної особи, а саме: до відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства.

Відтак, відповідачем у відповідності до Розпорядження від 10.03.2015 року №128 (а.с. 19), з урахуванням "Методичних рекомендацій з розроблення положень про структурні підрозділи житлово-комунального господарства та будівництва, а також містобудування та архітектури місцевих державних адміністрацій" затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.11.2012 року № 587 та з метою визначення завдань новоутвореного структурного підрозділу, було затверджено та зареєстровано "Положення про відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Тячівської районної державної адміністрації" (а.с. 20-26).

Таким чином, у відповідності до "Положення про відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Тячівської районної державної адміністрації" відповідачем до завдань новоутвореного відділу віднесені завдання ліквідованих відділів, а саме: сектору житлово-комунального господарства та відділу містобудування та архітектури (а.с.20-26).

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

На підставі вищезазначеного, суд приходить до висновку, що підстави для задоволення позову та скасування Розпоряджень від 04.02.2015 року за №56, від 04.02.2015 року за №57, від 10.03.2015 року за № 128 та від 12.03.2015 року №135 відсутні, відтак в задоволенні позову слід відмовити.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. В задоволенні позову ОСОБА_1 до Тячівської районної державної адміністрації про визнання протиправними та скасування Розпоряджень №56 від 04.02.2015 року в частині утворення у структурі державної адміністрації відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства (п.2 Розпорядження) та затвердження структури відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства згідно з додатком 1 (п.3 Розпорядження), №57 від 04.02.2015 року "Про ліквідацію відділу містобудування та архітектури державної адміністрації, №128 від 10.03.2015 року "Про Положення про відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Тячівської районної державної адміністрації", №135 від 12.03.2015 року "Про оголошення конкурсу" та зупинення дії Розпорядження №56 від 04.02.2015 року в частині, що оспорюється за даним позовом і дію Розпоряджень №57 від 04.02.2015 року, №128 від 10.03.2015 року, №135 від 12.03.2015 року - відмовити.

2. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяО.М. Шешеня

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 22 травня 2015 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 27 травня 2015 року.