11
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
26 травня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/147/15
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Тихонова І.В.,
при секретарі: Тельдековій Н.В.,
за участю:
позивач: не прибув,
представник відповідача 1: не прибув,
представник відповідача 2: не прибув,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні клопотання представника Міністерства юстиції України про зупинення провадження у адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, Міністерства доходів і зборів України про визнання незаконною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно правових актів, визнання Наказу Міністерства доходів і зборів України №54 від 17 квітня 2013 року "Про затвердження положень про територіальні органи Міндоходів у Луганській області" таким, що підлягає державній реєстрації органами Міністерства юстиції України оскільки є наказом про затвердження положень, зведені норми права яких визначають організацію діяльності органів виконавчої влади - територіальних органів Міндоходів у Луганській області, норми яких зачіпають права громадян і є обов'язковими для громадян, інших міністерств, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, визнання його нечинним з моменту прийняття та зобов'язання Міністерства юстиції України вжити заходів щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно правових актів,-
ВСТАНОВИВ:
23 квітня 2015 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1.
В прохальній частині позову позивач просив суд:
- визнати незаконною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо належного здійснення контролю за додержанням суб'єктом нормотворення - Міністерства доходів і зборів України законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.
- визнати незаконним рішення Міністерства юстиції України щодо визнання Наказу Міндоходів №54 від 17.04.2013р. актом ненормативного характеру, який не підлягає державній реєстрації органами Міністерства юстиції України у Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів оскільки затвердженні ним положення:
1. не є актами, зведені норми права яких визначають організацію діяльності органів виконавчої влади і їх посадових осіб;
2. не зачіпають права громадян і інших осіб та не є обов'язковими для них до виконання, оскільки не надають цим органам право втручання у приватну власність, а саме доступу до майна, визначення сум податкових і грошових зобов'язань, застосування штрафних санкцій та здійснення контролю за готівковими рахунками.
- на підставі п.15 Положення про державну реєстрацію НПА визнати наказ Міністерства доходів і зборів України №54 від 17 квітня 2013р. «Про затвердження Положень про територіальні органи Міндоходів у Луганській області» таким, що не набрав чинності і не тягне за собою правових наслідків.
- зобов'язати Міністерства юстиції України вжити заходів, передбачених п.п. 10 ст.3 Положення про Міністерство юстиції України, щодо усунення порушень законодавства України, а саме не проведення державної реєстрації Наказу Міністерства доходів і зборів України №54 від 17 квітня 2013р.
В попереднє судове засідання позивач не з'явився, в прохальній частині позову просив розглядати позов за його відсутності.
Представник Міністерства доходів і зборів в попереднє судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином, причини неявки в суду невідомі.
Представник Міністерства юстиції в попереднє судове засідання не з'явився, через канцелярію суду за вх.№ 3638/2015 надав клопотання про зупинення слухання справи для надання часу для ознайомлення з матеріалами справи та надання доказів і заперечення.
На підставі вищевикладеного, у попередньому судовому засіданні 26 травня 2015 року судом постановлено на обговорення питання про зупинення провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи (частина 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає (частина 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до п.2 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України, докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Згідно п.4 ч.2 ст.156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
З огляду на викладене, суд вважає клопотання представника Міністерства юстиції України про зупинення провадження у справі обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 69, п. 4 ч. 2 ст.156, ст.ст. 160-165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Міністерства юстиції України про зупинення провадження по справі №812/147/15 задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справі №812/147/15 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, Міністерства доходів і зборів України про визнання незаконною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно правових актів, визнання Наказу Міністерства доходів і зборів України №54 від 17 квітня 2013 року "Про затвердження положень про територіальні органи Міндоходів у Луганській області" таким, що підлягає державній реєстрації органами Міністерства юстиції України оскільки є наказом про затвердження положень, зведені норми права яких визначають організацію діяльності органів виконавчої влади - територіальних органів Міндоходів у Луганській області, норми яких зачіпають права громадян і є обов'язковими для громадян, інших міністерств, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, визнання його нечинним з моменту прийняття та зобов'язання Міністерства юстиції України вжити заходів щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно правових актів
Наступне попереднє судове засідання по справі призначити на 05 червня 2015 року об 14 годині 00 хвилин.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяІ.В. Тихонов