ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про вiдстрочення i розстрочення виконання судового рішення
21 травня 2015 рокум. Ужгород№ 807/2591/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гебеш С. А.
при секретарі судових засідань - Приходько Т.В.
та осіб, що беруть участь у справі:
представника позивача - Подойма Н.В.
представника заявника - Феделищак М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про відстрочення та розстрочення виконання судового рішення від 09.04.2015 року в адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" звернулось до суду з заявою про розстрочення виконання судового рішення, яким просить відстрочити виконання постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2015 року у справі №807/2591/14 за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про стягнення податкового боргу в сумі 4254345,32 грн. терміном на один рік та розстрочити виконання даного рішення суду на 6 (шість) років шляхом сплати рівними частками щомісячно.
Заява про розстрочення виконання судового рішення вмотивована тим, що підприємство перебуває в тяжкому фінансовому становищі, що у нього відсутні джерела коштів для негайного погашення податкового боргу. Крім цього, як на підставу для розстрочення виконання вищенаведеного рішення суду заявник вказує на те, що з моменту затвердження постановою Національної комісії від 13.06.14 р. № 662 чинних тарифів на послуги водопостачання і водовідведення, вартість активної електроенергії для 2-го класу споживачів зросла на 22,34%, для 1-го класу - на 27,74% реактивної електроенергії - на 10,55%, вартість хлору - на 30,77%, коагулянту 193,38%, поліакриламіду - на 46,47%, бензину - на 93,37%, дизпалива - на 96,3%. В цілому тільки за рахунок перерахованих складових собівартості щомісячна нестача коштів підприємства складає 589,83 тис.грн. (і це не враховує відсоток недооплати спожитих послуг населенням).
Також у своїй заяві, заявник посилається на те, що джерелом часткової оплати нарахованих податків в попередні періоди було фінансування з Держбюджету різниці в тарифах. Однак в 2015 році Державним бюджетом України не було передбачено фінансування різниці в тарифах для водопостачання і водовідведення.
Підприємство не має накопичених резервів коштів для сплати податкового боргу. Так в 2014 році збитки від надання послуг з питного водопостачання та водовідведення склали 7942 тис.грн. Відсутність коштів для негайного виконання рішення суду пов'язана також із значними обсягами дебіторської заборгованості перед підприємством споживачів послуг з питного водопостачання і водовідведення, яка станом на 31.12.2014 року складала 35067,9 тис.грн.
Крім цього, як на ще одну з обставин для задоволення такої заяви заявник посилається на те, що заборгованість КП «Ужгородтеплокомуненерго» перед КП «Водоканал м.Ужгорода» складає понад 7,1 млн. грн. (6,5 млн. грн. визнано рішеннями господарського суду Закарпатської області, які набули законної сили). Однак у зв'язку із порушенням провадження у справі про банкрутство з 1999 року примусове стягнення з даного боржника є неможливим.
В судовому засіданні представник заявника заяву про розстрочення виконання судового рішення від 09.04.2015 року підтримав з підстав викладених в ній та просив суд задовольнити її повністю.
Представник Державної податкової інспекції у м. Ужгород Головного управління Міндоходів України у Закарпатській області в судовому засіданні проти задоволення вищевказаної заяви не заперечувала та залишила її розгляд на розсуд суду.
Розглянувши заяву про розстрочення судового рішення, дослідивши необхідні для розгляду заяви матеріали адміністративної справи, заслухавши думку представників сторін, суд приходить до наступних висновків.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2015 року у справі № 807/2591/14, задоволено адміністративний позов повністю за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про стягнення податкового боргу в сумі 4254345,32 грн. Вказана постанову суду набрала законної сили, оскільки сторонами у справі в апеляційному порядку не оскаржувалась.
Підстави для звернення до суду з поданням (заявою) про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення встановлені ст. 263 КАС України, згідно ч. 1 якої - звернення з поданням (заявою) передбачає наявність обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, перелік таких обставинам також встановлений цією статтею та такими обставинами є відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо та інші подібні обставини.
Як на підставу розстрочення виконання судового рішення, заявник посилається на те, що підприємство перебуває в тяжкому фінансовому становищі, та у нього відсутні джерела коштів для негайного погашення податкового боргу, підвищення тарифів на носії енергії та витратні матеріали, відсутності фінансування з Державного бюджету України, яка б хоч частково покривала витрати заявника, а також заборгованість КП «Ужгородтеплокомуненерго» перед КП «Водоканал м.Ужгорода» яка складає понад 7,1 млн.
Як вбачається з системного аналізу ст. 263 КАС України, суд вправі розстрочити виконання свого рішення у випадку встановлення ним виняткових обставин, передбачених цією статтею, які слід врахувати з метою уникнення зайвого дисбалансу між відновленням захищених судом прав позивача та негативними наслідками для відповідача.
З огляду на встановлені обставини, що ускладнюють виконання судового рішення, а також тяжкий фінансовий стан заявника, та те, що представник Державної податкової інспекції у м.Ужгород Головного управління Міндоходів України у Закарпатській області проти задоволення даної заяви не заперечував, суд вважає за необхідне задовольнити заяву Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про відстрочення виконання судового рішення терміном на один рік та розстрочення виконання судового рішення від 09.04.2015 року в адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про стягнення податкового боргу в сумі 4254345,32 грн. терміном на 6 років.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 165, 186, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про відстрочення та розстрочення виконання судового рішення від 09.04.2015 року в адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про стягнення податкового боргу в сумі 4254345,32 грн. - задовольнити повністю.
Відстрочити виконання постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2015 року в адміністративній справі №807/2591/14 за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про стягнення податкового боргу в сумі 4254345,32 грн. терміном на один рік до 01.06.2016 року.
Розстрочити виконання постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 09 квітня 2015 року в адміністративній справі №807/2591/14 за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода" про стягнення податкового боргу в сумі 4254345,32 грн. терміном на 6 років (72 календарні місяці)- зі сплатою суми податкового боргу у розмірі 4254345,32грн. рівними частками починаючи з 01.06.2016 року по 59088,12 грн. до 25 числа кожного місяця протягом 71 календарного місяця та останній (72 місяць) в сумі 59088,80 грн.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя C.А. Гебеш