Рішення № 44427417, 29.04.2015, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
29.04.2015
Номер справи
910/2471/15-г
Номер документу
44427417
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.04.2015Справа №910/2471/15-г

За позовом заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради

до 1. Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (КМДА)

2. Комунального підприємства "Київтранспарксервіс"

3. Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарант Проф Інвест"

4. Київської міської державної адміністрації

про визнання недійсним розпорядження та договору

Суддя Цюкало Ю.В.

У засіданні брали участь:

від прокуратури: Говоруха М.В. - за посвідченням від 08.05.2014р.

від позивача: не з'явились

від відповідача 1: Тертичний О.М. - за довіреністю від 20.01.2015р.

від відповідача 2: Глущенко М.М. - за посвідченням від 26.03.2015р. №52

від відповідача 3: Прокопенко Б.О. - за довіреністю від 02.04.2015р.

від відповідача 4: Тертичний О.М. - за довіреністю від 23.12.2014р.

В судовому засіданні 29 квітня 2015 року, відповідно до положень ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

СУТЬ СПОРУ:

05 лютого 2015 року до канцелярії Господарського суду міста Києва від заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради (позивач) надійшла позовна заява до Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) (відповідач 1), Комунального підприємства "Київтранспарксервіс" (відповідач 2), Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарант Проф Інвест" (відповідач 3), Київської міської державної адміністрації (відповідач 4), про визнання незаконним та скасування розпорядження Київської міської державної адміністрації від 26.05.2014 № 648 "Про затвердження переможця конкурсу із залучення інвестора до будівництва багаторівневого паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально-побутового призначення на перетині вул. Оноре де Бальзака та вул. Костянтина Данькевича у Деснянському районі», визнання недійсним інвестиційного договору від 14.07.2014 № 050-13/і/141, укладений між Департаментом економіки та інвестицій КМДА, Комунальним підприємством "Київтранспарксервіс", Товариством з обмеженою відповідальністю "Гарант Проф Інвест".

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення інвестиційного конкурсу та укладення зазначеного інвестиційного договору ТОВ "Гарант Проф Інвест" було необґрунтовано отримано не на конкурентних засадах право користування земельною ділянкою (з майбутнім набуттям права власності), оскільки Київська міська державна адміністрація, прийнявши оспорюване розпорядження щодо визначення ТОВ "Гарант Проф Інвест" переможцем конкурсу та зобов'язавши Департамент економіки та інвестицій КМДА укласти оспорюваний договір, незаконно взяла на себе виключні повноваження Київської міської ради щодо розпорядження землею, у зв'язку з чим оспорюваний договрі підлягає визнанню недійсним на підставі ст. 203, ч.ч. 1, 3 ст. 215 Цивільного кодексу України та ч. 1 ст. 207 Господарського кодексу України.

Відповідач 1 із позовом не погодився і звернувся до суду із відзивом, у якому зазначив, що оспорюваним розпорядження КМДА затверджено процедуру проведення інвестиційного конкурсу, а саме - затверджено переможця інвестиційного конкурсу, крім того вказане розпорядження прийняте у відповідності до законодавства України, з огляду на це, підстав для визнання незаконним і скасування цього розпорядження, як і підстав для визнання недійсним інвестиційного договору немає.

Від відповідача 3 надійшов відзив на позов, у якому останній вказує, що оспорюваним договором не вирішувалися питання розпорядження землею територіальної громади міста Києва, а тому не може бути порушене право позивача в частині виключної компетенції розпоряджатися землею, розпорядження, питання про визнання недійсним якого ставиться прокурором, прийняте у відповідності до чинного законодавства і в межах визначеної компетенції.

Відповідач 4 звернувся до суду із відзивом, у якому зазначив, що оспорюване розпорядження КМДА затверджено у відповідності до законодавства України, з огляду на це, підстав для визнання його незаконним та скасування розпорядження, як і підстав для визнання недійсним оспорюваного договору не вбачається.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.02.2015р. суддею Цюкало Ю.В. прийнято позовну заяву до розгляду та порушено провадження у справі №910/2471/15-г. Розгляд справи призначено на 18.03.2015р.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.03.2015р., відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу, у зв'язку з неявкою в судове засідання представника відповідача-3 та невиконання останнім вимог ухвали Господарського суду про порушення провадження у справі від 09.02.2015р., розгляд справи було відкладено на 06.04.2015 року.

В судовому засіданні 06.04.2015 року по справі було оголошено перерву до 29.04.2015 року.

Клопотання щодо фіксації судового процесу учасниками процесу не заявлялось, у зв'язку з чим, розгляд справи здійснювався без застосуванням засобів технічної фіксації судового процесу у відповідності до статті 811 Господарського процесуального кодексу України.

У відповідності до п. 3.9.2. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року N 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Зважаючи на достатність в матеріалах справи доказів, необхідних для повного та об'єктивного вирішення справи, розгляд справи відбувався з урахуванням положень ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Київської міської ради від 24.05.2007 №528/1189 затверджено Положення про порядок проведення інвестиційних конкурсів для будівництва, реконструкції тощо, об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно транспортної інфраструктури міста Києва (далі - Положення № 528/1189).

В п. 1.1. Положення № 528/1189, вказано, що це положення визначає порядок підготовки, проведення інвестиційного конкурсу, укладення інвестиційних договорів на залучення інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, у тому числі соціальної інфраструктури міста, об'єктів незавершеною будівництва, станцій метрополітену, підземних переходів, автошляхів, площ, та інших об'єктів на умовах проведення інвестиційного конкурсу.

Відповідно до п. 1.2. вказаного Положення, інвестиційний конкурс проводиться з метою створення сприятливих умов для провадження інвестиційної діяльності та забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку міста Києва та поповнення бюджету міста Києва.

За змістом п. 1.5. Положення № 528/1189 рішення про проведення конкурсу та про затвердження переможця конкурсу приймає виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) (відповідач-1) за поданням організатора конкурсу (відповідач 2) шляхом видання відповідного розпорядження.

Згідно з п. 2.1.1. вказаного положення, пропозиції до переліку об'єктів, які потребують залучення інвестицій, надаються щомісячно організатору конкурсу структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), головними управліннями, управліннями, балансоутримувачами зазначених об'єктів.

Організатор конкурсу формує перелік об'єктів за формою (додаток 2, таблиці 1 - 3) та подає його на розгляд Комісії. Робоча група розглядає запропоновані переліки об'єктів та формує перелік інвестиційно привабливих об'єктів, у тому числі земельних ділянок . Після визначення робочою групою переліку інвестиційно привабливих об'єктів організатор конкурсу забезпечує їх оформлення за формою (додаток 2, таблиця 4) та подає на розгляд Комісії. Комісія щотижня (або в інші визначені Комісією терміни) розглядає пропозиції робочої групи, зазначений перелік та своїм протокольним рішенням визначає об'єкти, по яких пропонується проведення інвестиційних конкурсів (п.п. 2.1.4., 2.1.5. Положення).

Розпорядженням Київської міської державної адміністрація від 22.10.2007р.за № 1403 затверджено склад постійно діючої конкурсної комісії по залученню інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва та створено робочу групу для виконання робіт та надання послуг, пов'язаних з організацією та проведенням конкурсів та затверджено її склад.

17.01.2012 року виконавчим органом Київської міської ради (КМДА) було прийнято розпорядження № 63 «Про проведення інвестиційних конкурсів із залучення інвестора до реалізації проектів будівництва та експлуатації багаторівневих паркінгів з об'єктами транспортної інфраструктури та обслуговування населення у м. Києві» (далі - Розпорядження № 63, копія документу в справі), п. 1 якого затверджено перелік об'єктів (в т.ч. об'єкт на перетині вул. Оноре де Бальзака та вул. Костянтина Данькевича у Деснянському районі), які потребують залучення інвестицій.

Згідно з п.п. 2, 3.3. Розпорядження № 63, визначено комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київтранспарксервіс» замовником виконання підготовчих робіт та будівництва інвестиційних об'єктів, зазначених у п. 1 цього розпорядження, якому доручено вирішити в установленому порядку майново-правові питання та питання, пов'язані з користуванням земельними ділянками і об'єктами комунальної власності, необхідними для реалізації інвестиційних проектів по об'єктах, зазначених у п. 1. цього розпорядження.

Постійно діючій конкурсній комісії по залученню інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва у встановленому порядку доручено провести відповідні інвестиційні конкурси із залучення інвесторів (п. 7. Розпорядження № 63).

Протоколом від 24.09.2013р. № 49/2013 засідання постійно діючої конкурсної комісії по залученню інвесторів до будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва, утвореної розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.10.2007 № 1403, вирішено Департаменту економіки та інвестицій підготувати проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 17.01.2012 року № 63 «Про проведення інвестиційних конкурсів із залучення інвестора до реалізації проектів будівництва та експлуатації багаторівневих паркінгів з об'єктами транспортної інфраструктури та обслуговування населення у м. Києві» (із змінами), замінивши у переліку об'єктів, які потребують залучення інвестицій «Будівництво паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення на перетині вул. Оноре де Бальзака та вул. Костянтина Данькевича у Деснянському районі м. Києва» (копія документу в справі).

26.12.2013р. протоколом № 54/2013 засідання постійно діючої конкурсної комісії по залученню інвесторів до будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва, утвореної розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.10.2007 № 1403, затверджено умови інвестиційного конкурсу, склад і зміст конкурсної документації, текст інформаційного оголошення про проведення інвестиційного конкурсу та надано доручення організатору конкурсу у встановленому порядку оголосити конкурс із залучення інвестора (копію протоколу долучено до матеріалів справи).

Протоколом № 56/2014 від 18.02.2014р., засідання постійно діючої конкурсної комісії по залученню інвесторів до будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва, утвореної розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.10.2007 № 1403, доручено робочій групі оформити протокол розкриття конкурсних пропозицій учасників конкурсу із залучення інвестора до проекту будівництва багаторівневого паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально-побутового призначення на перетині вул. Оноре де Бальзака та вул. Костянтина Данькевича у Деснянському районі. Доручено робочій групі провести детальне вивчення наданих учасником конкурсу конкурсних пропозицій та внести їх разом із своїми висновками на розгляд чергового засідання комісії для затвердження результатів конкурсу (копія документу в справі)..

Протоколом № 57/2014 від 24.04.2014р. засідання постійно діючої конкурсної комісії по залученню інвесторів до будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва, утвореної розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.10.2007 № 1403, визначено переможцем вищезазначеного інвестиційного конкурсу Товариство з обмеженою відповідальністю "Гарант Проф Інвест", а організатору конкурсу у встановленому порядку доручено підготувати проект розпорядження Київської міської державної адміністрації про затвердження даного рішення, яким в т.ч. передбачити укладання відповідного інвестиційного договору між інвестором, організатором конкурсу та замовником будівництва (копія протоколу в справі).

26.05.2014 року виконавчим органом Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) видано розпорядження № 648 «Про затвердження переможця інвестиційного конкурсу із залученню інвестора до будівництва багаторівневого паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально-побутового призначення на перетині вул. Оноре де Бальзака та вул. Костянтина Данькевича у Деснянському районі», яким доручено відповідачу 1 укласти відповідний інвестиційний договір з переможцем конкурсу та замовником будівництва - комунальним підприємством виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Київтранспарксервіс» (копія документу в справі).

Згідно п. 2 роз'яснення президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000 року N 02-5/35 «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів» підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі. Якщо за результатами розгляду справи факту такого порушення не встановлено, у господарського суду немає правових підстав для задоволення позову.

Розпорядженням відповідача-4 № 648 від 26.05.2014 року, виданим відповідно до рішення Київської міської ради № 528/1189 від 24.05.2007 року та розпорядження відповідача-4 № 63 від 17.01.2012 року, було затверджено переможця конкурсу із залучення інвестора до будівництва багаторівневого паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально-побутового призначення на перетині вул. Оноре де Бальзака та вул. Костянтина Данькевича у Деснянському районі. Доказів того, що рішення № 528/1189 від 24.05.2007 року позивача та розпорядження № 63 від 17.01.2012 року відповідача-4, відповідно до яких було видано оспорюване розпорядження, скасовані або визнані недійсними надано не було.

Крім того, прокурором не доведено, яким саме чином оспорюване розпорядження впливає на правовідносини щодо набуття права користування вказаною земельною ділянкою, оскільки розпорядженням № 648 від 26.05.2014 року виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) затверджено переможця проведеного інвестиційного конкурсу.

14 липня 2014 року між Департаментом економіки та інвестицій КМДА (організатор конкурсу), КП «Київтранспарксервіс» (замовник), та ТОВ «Гарант Проф Інвест» (інвестор) (разом - сторони) був укладений інвестиційний договір № 050/13/і/141 про реалізацію інвестиційного проекту будівництва багаторівневого паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально-побутового призначення на перетині вул. Оноре де Бальзака та вул. Костянтина Данькевича у Деснянському районі міста Києва (далі Договір або Інвестиційний договір, копія договору в справі).

Вказаним договором узгоджено умови реалізації інвестиційного конкурсу, а також основні права та обов'язки сторін.

Згідно з п. 1.1.2. Договору, об'єкт інвестування - будівництво багаторівневого паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально-побутового призначення на перетині вул. Оноре де Бальзака та вул. Костянтина Данькевича у Деснянському районі міста Києва, орієнтовні техніко-економічні показники якого визначені у п. 1.3. цього договору.

Відповідно до п. 1.1.5. Інвестиційного договору, інвестиційний проект - це сукупність дій сторін, спрямованих на будівництво об'єкта інвестування, оформлення прав на майно та земельну ділянку, відповідно до законодавства України та умов цього договору.

Земельна ділянка - земельна ділянка загальною площею 0,7258 га (кадастровий номер 8000000000:62:010:0017), в межах якої буде здійснено будівництво об'єкта інвестування , знаходиться в процесі відведення на замовника відповідно до рішення Київської міської ради від 18 квітня 2013 року № 208/9265 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальному підприємству «Київтранспарксервіс» на перетині вул. Оноре де Бальзака та вул. Костянтина Данькевича у Деснянському районі м. Києва для надання послуг з паркування автотранспорту, будівництва, експлуатації та обслуговування багаторівневого паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення» (п. 1.1.8. Договору).

Згідно з п. 1.1.9. Інвестиційного договору, утримання земельної ділянки, це сукупність дій з боку замовника, спрямованих на забезпечення інвестора земельною ділянкою для будівництва об'єкта інвестування та його експлуатації, які включають в себе сплату земельного податку, та інші витрати замовника за таку земельну ділянку.

Відповідно до п. 1.6. Договору, після виконання інвестором всіх своїх зобов'язань за договором, завершення будівництва об'єкта інвестування та введення його в експлуатацію, відповідно до затвердженої ПД, інвестор в установленому чинним законодавством України порядку оформляє право власності на об'єкт інвестування, крім новостворених інженерних мереж, які після закінчення будівельних робіт безоплатно передаються та зараховуються до власності територіальної громади міста Києва.

Пунктом 1.9. Договору сторонами було погоджено, що після належного виконання інвестором всіх умов договору, та введення об'єкта інвестування в експлуатацію, інвестор у встановленому порядку оформлює право власності або користування на земельну ділянку, на якій реалізовано проект будівництва об'єкта інвестування.

Орієнтовна вартість будівництва об'єкта інвестування становить 28 530 000,00 грн. без ПДВ та підлягає уточненню після розробки ПД на будівництво об'єкта інвестування (п. 2.1. Договору).

Згідно з п. 2.2. Договору, інвестор сплачує організатору конкурсу кошти на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва у розмірі 6% від орієнтованої вартості будівництва об'єкта інвестування без ПДВ, що становить не менше 1 711 800,00 грн.

Відповідно до статті 215 Цивільного кодексу України, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину сторонами вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 Цивільного кодексу України.

Статтею 203 Цивільного кодексу України встановлено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам; особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності; волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі, правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним. Зміст правочину складають як права та обов'язки, про набуття, зміну, припинення яких домовилися учасники правочину.

Згідно з ч. 1 ст. 207 Господарського кодексу України, господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, або укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції (спеціальної правосуб'єктності), може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.

Відповідно до п. 2.1. Пленуму Вищого господарського суду України від 29.05.2013 № 11 «Про деякі питання визнання правочинів (господарських договорів) недійсними», вирішуючи спори про визнання правочинів (господарських договорів) недійсними, господарський суд повинен встановити наявність фактичних обставин, з якими закон пов'язує визнання таких правочинів (господарських договорів) недійсними на момент їх вчинення (укладення) і настання відповідних наслідків, та в разі задоволення позовних вимог зазначити в судовому рішення, в чому конкретно полягає неправомірність дій сторони та яким нормам законодавства не відповідає оспорюваний правочин.

Згідно з п. 3.1. Положення № 528/1189, з метою залучення інвестицій до економіки міста набуття права на землю може вирішуватись одним з таких способів: шляхом надання інвестиційно привабливої земельної ділянки у власність або в оренду переможцеві інвестиційного конкурсу у відповідності до даного Положення (надання земельної ділянки за результатами інвестиційного конкурсу) та шляхом викупу земельної ділянки на загальних підставах (шляхом проведення аукціонів) в порядку, встановленому рішенням Київської міської ради від 19.07.2005 № 810/3385 «Про затвердження Тимчасового порядку набуття права на землю на конкурентних засадах в місті Києві», за умови, що Комісія прийняла рішення про недоцільність проведення інвестиційного конкурсу на такій земельній ділянці (надання земельної ділянки на загальних підставах).

17.01.2012 року виконавчим органом Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) було прийнято розпорядження № 63 «Про проведення інвестиційних конкурсів із залучення інвестора до реалізації проектів будівництва та експлуатації багаторівневих паркінгів з об'єктами транспортної інфраструктури та обслуговування населення у м. Києві», п. 3 якого відповідачу-2 було доручено здійснити ряд дій, серед яких вирішити в установленому порядку майново-правові питання та питання, пов'язані з користуванням земельною ділянкою.

28.08.2012 року КП «Київтранспарксервіс» звернулося до Київської міської ради із клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою шодо відведення земельної ділянки за адресою: перетин вул. Бальзака та вул. Данькевича (копія клопотання в матеріалах справи).

Рішенням Київської міської ради № 208/9265 від 18 квітня 2013 року, надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки КП «Київтранспарксервіс» на перетині вул. Оноре де Бальзака та вул. Костянтина Данькевича у Деснянському районі м. Києва орієнтовною площею 0,81 га в постійне користування для надання послуг з паркування автотранспорту, будівництва, експлуатації та обслуговування багаторівневого паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення згідно з планом-схемою (копія документу в справі).

Звернення відповідача-2 із зазначеним клопотанням та надання позивачем дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки вчинені відповідно до Земельного кодексу України та рішення Київської міської ради від 28.02.2013 року №63/9120 «Про Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві».

Відповідно до ч. 2 ст. 134 Земельного кодексу України, не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі надання земельних ділянок державним та комунальним підприємствам.

Згідно з п. 4.2.10. Інвестиційного договору, інвестор зобов'язався після введення об'єкта інвестування в експлуатацію в установленому порядку оформити на нього право власності, крім новостворених інженерних мереж, які після закінчення будівельних робіт безоплатно передаються та зараховуються до власності територіальної громади міста Києва, як це передбачено п. 1.6. цього Договору.

Таким чином, земельна ділянка на перетині вул. Оноре де Бальзака та вул. Костянтина Данькевича у Деснянському районі м. Києва не може бути передана у користування або власність інвестору до моменту завершення реалізації Інвестиційного договору. Разом з цим, з положень оспорюваного інвестиційного договору не вбачається, що вказаний договір не є правовстановлюючим документом на зазначену земельну ділянку.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що підстав для визнання незаконним та скасування розпорядження № 648 від 26.05.2014 року, а також визнання недійсним інвестиційного договору № 050/13/і/141 від 14 липня 2014 року не вбачається, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають залишенню без задоволення.

Відповідно до п. 4.6. постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", приймаючи рішення зі справи, провадження в якій порушено за заявою прокурора, господарський суд у разі повного або часткового задоволення позову (скарги) стягує судовий збір з відповідача (повністю або пропорційно задоволеним вимогам), якщо він не звільнений від сплати судового збору; у разі ж повної або часткової відмови в позові судовий збір стягується з визначеного прокурором позивача (так само повністю або пропорційно задоволеним вимогам), за винятком випадків, коли останнього звільнено від сплати судового збору та коли позивачем у справі є сам прокурор. Стягнення відповідних сум судового збору здійснюється в доход державного бюджету України у розмірі, визначеному згідно з частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір", виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня того календарного року, в якому відповідна заява або скарга подавалася до суду.

З огляду на зазначене, витрати по сплаті судового збору за дві позовні вимоги немайнового характеру покладаються на позивача у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. В позові відмовити повністю.

2. Стягнути з Київської міської ради (ідентифікаційний код 22883141, адреса: 01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36), з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання рішення суду на користь Державного бюджету України (р/р 31215206783001, Одержувач: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Банк одержувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, МФО 820019, ідентифікаційний код 37993783, код платежу: 22030001) судовий збір в розмірі 2 436,00 грн. (дві тисячі чотириста тридцять шість гривень). Видати наказ.

3. Копію даного рішення направити позивачу по справі № 910/2471/15-г.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 21.05.2015р.

Суддя Ю.В. Цюкало