Постанова № 44406121, 25.05.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.05.2015
Номер справи
826/986/15
Номер документу
44406121
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 травня 2015 року № 826/986/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Мазур А.С., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомПублічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк»доУправління державної автомобільної інспекції ГУМВС в місті Києві провизнання дій протиправними,В С Т А Н О В И В:

ПАТ «Укрсоцбанк» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Херсонській області, яке в судовому засіданні визнано неналежним відповідачем по справі та замінено на Управління державної автомобільної інспекції ГУМВС в місті Києві про визнання дій відповідача по зняттю з реєстраційного обліку транспортного засобу марки Honda, моделі Accord, 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 неправомірними.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що 13.07.2011 між ПАТ «Укрсоцбанк» та ОСОБА_1 був укладений договір застави № 003/28/11-ZO транспортного засобу марки Honda, моделі Accord, 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1, за умовами якого ОСОБА_1 забезпечила виконання зобов'язань за договором кредиту № 003/35/11-KR від 13.07.2011 про повернення кредиту в розмірі 257760,00 грн з кінцевим терміном погашення до 12.07.2015. У зв'язку з невиконанням боржником умов кредитного та договору застави, 18.05.2013 нотаріусом вчинено виконавчий напис № 3899, яким звернуто стягнення на заставлений транспортний засіб. Вказує, що 04.09.2013 державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві винесена постанова про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса, про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження та постанова про розшук майна боржника. Постанова ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві про розшук зазначеного транспортного засобу відповідачем була повернута у зв'язку з тим, що зазначений автомобіль 30.08.2013 був знятий з реєстраційного обліку для реалізації, на підставі чого у відповідності з положеннями п.6 ч.1 ст.47, ст.59 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження було закрито, а виконавчий документ повернуто стягувачу без виконання.

Позивач вважає, що зняття з реєстраційного обліку даного транспортного засобу, щодо якого на той час існували обтяження та обмеження в розпорядженні, є неправомірним, що і зумовило звернення до суду з даним позовом.

У судовому засіданні представник ПАТ «Укрсоцбанк» заявлені позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити та дав пояснення аналогічні мотивам звернення до суду.

Представник відповідача зазначив, що єдина процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів передбачене Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388, у якому відсутні положення про обов'язок здійснення перевірки транспортних засобів за базами, що не є відомчими.

Суд за згодою сторін перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.

Як убачається з матеріалів справи, 13.07.2011 між ПАТ «Укрсоцбанк» та ОСОБА_1 був укладений договір застави № 003/28/11-ZO транспортного засобу марки Honda, моделі Accord, 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1.

Договір застави посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Ковальчуком С.П. та зареєстрований в реєстрі за № 3314.

За умовами вказаного договору ОСОБА_1 забезпечила виконання зобов'язань за договором кредиту № 003/35/11-KR від 13.07.2011 про повернення кредиту в розмірі 257760,00 грн з кінцевим терміном погашення до 12.07.2015.

У зв'язку з невиконанням боржником умов кредитного та договору застави, 18.05.2013 приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Ковальчук С.П. відповідно до положень ст.87 Закону України «Про нотаріат» вчинив виконавчий напис за № 3899, яким звернув стягнення на заставлений транспортний засіб, який належить ОСОБА_1 на праві власності на підставі свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2, виданого МРЕВ ДАІ м.Херсону 12.07.2011. За рахунок коштів, виручених від реалізації у встановленому порядку заставленого майна необхідно було б задовольнити вимоги кредитора - ПАТ «Укрсоцбанк» на суму 223152,78 грн.

Старшим державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві 04.09.2013 винесена постанова про відкриття виконавчого провадження № 39753370 на підставі виконавчого напису нотаріуса № 3899 від 18.05.2013.

Разом з тим, 04.09.2013 старшим державним виконавцем ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві була винесена постанова про арешт майна боржника ОСОБА_1 та оголошення заборони на його відчуження та постанова про розшук майна боржника.

Постанова ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві про розшук транспортного засобу марки Honda, моделі Accord, 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 01.10.2013 управлінням державної автомобільної інспекції УМВС України в Херсонській області була повернута у зв'язку з тим, що зазначений автомобіль був знятий з реєстраційного обліку для реалізації 30.08.2013, що підтверджується наявним у матеріалах справи листом від 01.10.2013, на підставі чого у відповідності з положеннями п.6 ч.1 ст.47, ст.59 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження № 39753370 було закрито, а виконавчий документ повернуто стягувачу без виконання.

Розглядаючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 34 Закону України «Про дорожній рух» визначено, що державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.

Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

У відповідності до п. 2 Положення про державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 341 від 14.04.1997 року управління керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, цим Положенням, нормативними актами МВС.

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 (далі - Порядок). Вказаним порядком встановлена єдина процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів.

Наказом МВС України від 11.08.2010 № 379 «Про затвердження Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них» встановлено порядок здійснення центрами надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, оформлення і видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ, тимчасових реєстраційних талонів та номерних знаків на ТЗ (далі - Інструкція).

Поняття «заставного автомобіля» в вищевказаних нормативно-правових актах відсутнє. Особливого порядку щодо зняття з обліку «заставних транспортних засобів» не існує.

Відповідно до п. 40 Порядку зняття з обліку транспортних засобів проводиться після їх огляду в підрозділах Державтоінспекції на підставі заяви власника, документа, що посвідчує особу, виконавчого напису нотаріуса, постанови державного виконавця або рішення суду.

Згідно з пунктом 3 Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 341 Державтоінспекція відповідно до покладених на неї завдань веде автоматизований облік, накопичення, оброблення та використання даних про транспортні засоби, що підлягають державній реєстрації органами Державтоінспекції, в тому числі відповідних даних про митне оформлення та нотаріальне посвідчення угод щодо них, інформації правоохоронних органів про перебування транспортних засобів у розшуку, під арештом тощо, а також даних, що надходять до органів МВС в рамках міжнародного співробітництва у сфері боротьби із злочинністю, а також контролює внесення обов'язкових платежів власниками транспортних засобів.

Міністерством внутрішніх справ України відповідно до Закону України «Про дорожній рух» та Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 було розроблено та наказом від 11.08.2010 № 379 затверджено Інструкцію про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстрованих документів, номерних знаків на них (далі - Інструкція).

Вказана Інструкція встановлює порядок здійснення реєстраційно - екзаменаційними підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів (далі - ТЗ), оформлення і видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ, тимчасових реєстраційних талонів та номерних знаків на ТЗ.

Згідно з п. 5.1. Інструкції, посадовими особами реєстраційно - екзаменаційних підрозділів ДАІ приймаються до розгляду письмові заяви власників (фізичних або юридичних осіб) про зняття ТЗ з обліку (вибракування), зразки яких наведено в додатках 9, 10 до цієї Інструкції. Такі заяви можуть прийматись від осіб, уповноважених у встановленому порядку на такі дії.

Відповідно до п. 5.10 Інструкції забороняється зняття з обліку ТЗ, стосовно яких є відповідна заява власника, у графі «особливі відмітки» свідоцтва про реєстрацію ТЗ або наявних базах даних внесені обмеження щодо зняття з обліку, а також за умови наявності обмежень, передбачених п. п. 15, 40, 41 Порядку.

У зв'язку з вищенаведеним, на думку позивача, співробітники Державтоінспекції Херсонської області повинні були відмовити ОСОБА_1 у знятті з реєстраційного обліку транспортного засобу марки Honda, моделі Accord, 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1.

Оскільки у судовому засіданні з'ясувалося, що ще 26.06.2013 вказаний транспортний засіб було знято з обліку для реалізації управлінням державної автомобільної інспекції ГУМВС в місті Києві, тобто це було перше зняття з обліку зазначеного автомобіля, яке, на думку позивача, є незаконним, після укладення 13.07.2011 між ПАТ «Укрсоцбанк» та ОСОБА_1 договору застави № 003/28/11-ZO транспортного засобу марки Honda, моделі Accord, 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1, то, у зв'язку із зазначеним, у судовому засіданні було замінено неналежного відповідача управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Херсонській області на управління державної автомобільної інспекції ГУМВС в місті Києві, тобто на підрозділ, яким було здійснено перше зняття з реєстрації даний автомобіль після укладення договору застави.

Крім того, у п.5.1 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них визначено, що при знятті з обліку ТЗ працівниками Центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів виконуються дії, передбачені пунктами 3.2-3.9, 3.17, 3.18 глави 3 цієї Інструкції, а саме:

1) встановлення особи власника транспортного засобу або уповноваженої ним особи здійснюється на підставі паспорта громадянина України або іншого документа, що його замінює, для іноземців або осіб без громадянства - на підставі документів, визначених законодавством України;

2) за Єдиним державним реєстром Державтоінспекції, наявними базами даних АІС "Довідка-рахунок", "Митний документ", "Автомобіль", "Документ", "АРМ-РОЗШУК" проводиться перевірка документів, які подаються до Центру;

3) здійснюється контроль за внесенням обов'язкових платежів власниками транспортних засобів (збору за першу реєстрацію транспортних засобів, збору на обов'язкове пенсійне страхування, тощо);

4) посадовою особою Центру перевіряються повнота і правильність внесення вартості плати за послуги, що можуть надаватися підрозділами ДАІ згідно з Переліком платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 N 795 (із змінами), а також повнота та правильність відшкодування вартості спеціальної продукції;

5) квитанції або платіжні доручення про сплату вартості послуг;

6) проводиться огляд транспортних засобів працівником Центру проводиться за місцем реєстрації транспортних засобів. За результатами огляду на заяві уповноважена посадова особа Центру робить відповідну відмітку (із зазначенням П.І.Б. і дати проведення огляду) або складає акт технічного огляду транспортного засобу, який долучається до матеріалів реєстраційної справи;

7) у разі проведення експертного дослідження до матеріалів реєстраційної справи долучається також висновок фахівця експертної служби МВС або іншого експерта, який має відповідні повноваження;

8) номерні агрегати транспортних засобів перевіряються за наявними обліками розшукуваного транспорту з використанням існуючих баз даних АІС. Крім того, з використанням Єдиного державного реєстру Державтоінспекції ТЗ перевіряється на предмет зняття його з обліку за місцем попередньої реєстрації. Результати проведеної перевірки відмічаються на заяві та підписуються уповноваженою посадовою особою Центру;

9) на кожний зареєстрований транспортний засіб заповнюється електронна реєстраційна картка, у якій зазначаються всі необхідні реквізити щодо транспортного засобу та його власників;

10) документи, які стали підставою для проведення певної операції, підшиваються до справи працівниками Центру.

Відповідно до п. 15 Порядку під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби, крім випадків вибракування їх у цілому, підлягають огляду та проведенню перевірки за Єдиним державним реєстром Державтоінспекції та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, встановлення відповідності конструкції і технічного стану транспортних засобів обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України.

Також п. 5.1 Інструкції передбачає, що при знятті з обліку транспортних засобів проведення обов'язково проводиться перевірка ТЗ за наявною в Центрі інформацією про накладення арешту на ТЗ (у разі наявної технічної можливості - з використанням бази даних АІС "Арешт") та про розшук правоохоронними органами, або щодо яких надійшла інформація про необхідність їх затримання чи анулювання повноважень уповноважених осіб. Результати проведеної перевірки позначаються на заяві і підписуються уповноваженою посадовою особою Центру (із зазначенням П.І.Б., дати та часу проведення перевірки).

Відповідач наголошує, що при знятті з обліку транспортних засобів перевірка інформації щодо обтяжень рухомого майна, яка міститься у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, не проводиться через відсутність доступу до даного реєстру у підрозділів Державтоінспекції.

Разом з тим, суд звертає увагу, що пункт 41 Постанови містить вичерпний перелік підстав для відмови у знятті з обліку та/або перереєстрації на нового власника транспортних засобів. Це є ухвала суду про накладення арешту або заборону зняття з обліку чи постанова державного виконавця про накладення арешту на транспортний засіб.

Крім того, забороняється зняття з обліку та/або перереєстрація на нового власника транспортних засобів, що:

- зареєстровані за неповнолітніми особами відповідно до вимог пункту 23 цього Порядку, без письмової нотаріально засвідченої згоди батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозволу органу опіки та піклування;

- одержані через органи соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, без письмового розпорядження зазначених органів;

- придбані у розстрочку без надання відповідних документів про остаточний розрахунок.

Забороняється зняття з обліку для подальшого відчуження та/або перереєстрація на нового власника переданих безоплатно транспортних засобів, які зареєстровані відповідно до вимог пункту 11 цього Порядку без сплати мита та інших податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених законодавством під час імпорту автомобілів, без подання документів про внесення зазначених платежів.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що перебування спірного транспортного засобу в заставі не є правовою підставою для відмови власнику у знятті транспортного засобу з обліку.

Крім того, п. 9.3 Інструкції вказує, що заборона або обмеження щодо відчуження ТЗ вказуються у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ.

Указана інформація заноситься до відповідної бази даних автоматизованої інформаційної системи уповноваженими працівниками Центру.

Зміни у відомостях про встановлені обмеження здійснюються на підставі документів, які підтверджують зняття заборон і обмежень, засвідчених у встановленому порядку.

При реєстрації транспортних засобів у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ робиться запис про заборону їх відчуження, передачі у володіння або користування іншим особам у таких випадках:

1) якщо транспортні засоби, тимчасово ввезені нерезидентами на митну територію України для власного користування;

2) якщо транспортні засоби ввозяться громадянами при переселенні на постійне місце проживання в Україну і підлягають тимчасовій постановці на облік в Центр на строк до двох років з оформленням свідоцтва про реєстрацію ТЗ на право тимчасової експлуатації таких ТЗ з терміном дії на два роки;

3) якщо є відповідна заява власника про встановлення обмеження у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ або наявних базах даних внесені обмеження щодо зняття з обліку, а також за умови наявності обмежень, які передбачені пунктами 15, 40, 41 Порядку;

4) коли встановлено, що раніше зареєстрований на території України ТЗ розшукується правоохоронними органами іноземних держав;

5) коли транспортний засіб отриманий через органи соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

6) коли транспортний засіб придбаний в розстрочку.

Таким чином, керуючись вищенаведеним, суд не убачає в діях управління державної автомобільної інспекції ГУМВС в місті Києві протиправності щодо зняття з реєстраційного обліку транспортного засобу марки Honda, моделі Accord, 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 26.06.2013, оскільки при знятті з обліку транспортних засобів перевірка інформації щодо обтяжень рухомого майна, яка міститься у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, відповідачем не проводиться через відсутність доступу до даного реєстру у підрозділів Державтоінспекції; підстави заборони зняття з обліку ТЗ, викладені у пункті 41 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів на нього не розповсюджуються; про заборону або обмеження щодо відчуження ТЗ у графі "Особливі відмітки", передбачені у п. 9.3 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстрованих документів, номерних знаків на них, не вказано.

Стосовно звернення стягнення на предмет застави суд зазначає слідуюче.

Згідно з ч. 1 ст. 590 Цивільного кодексу України звернення стягнення на предмет застави здійснюється за рішенням суду, якщо інше не встановлено договором або законом.

За змістом ст. 20 Закону України «Про заставу» звернення стягнення на заставлене майно здійснюється за рішенням суду або третейського суду, на підставі напису нотаріуса, якщо інше не передбачене законом або договором застави. Реалізація заставленого майна, на яке звернено стягнення, провадиться державним виконавцем на підставі виконавчого листа суду або наказу господарського суду, або виконавчого напису нотаріуса у встановленому порядку, якщо інше не передбачено цим Законом чи договором.

У ч.3 ст.6 Цивільного кодексу України визначено, що сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд. Сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.

У ст. 26 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», який визначає правовий режим регулювання обтяжень рухомого майна, встановлених з метою забезпечення виконання зобов'язань, у редакції, яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин, наведено вичерпний перелік позасудових способів звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження, а саме:

- передача рухомого майна, що є предметом забезпечувального обтяження, у власність обтяжувача в рахунок виконання забезпеченого обтяженням зобов'язання в порядку, встановленому цим Законом;

- продаж обтяжувачем предмета забезпечувального обтяження шляхом укладення договору купівлі-продажу з іншою особою-покупцем або на публічних торгах;

- відступлення обтяжувачу права задоволення забезпеченої обтяженням вимоги у разі, якщо предметом забезпечувального обтяження є право грошової вимоги;

- переказ обтяжувачу відповідної грошової суми, у тому числі в порядку договірного списання, у разі, якщо предметом забезпечувального обтяження є гроші або цінні папери.

Суд звертає увагу, що звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження на підставі виконавчого напису нотаріуса Законом України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» у редакції, яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин, не передбачено.

Згідно із ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Таким чином, норми Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» є спеціальними відносно Закону України «Про заставу».

Пункт 5 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», яким передбачено позасудовий спосіб звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження шляхом реалізації заставленого майна на підставі виконавчого напису нотаріуса було доповнено на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг», який набрав чинності 16.10.2011.

У пункті 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг» зазначено, що дія цього Закону не поширюється на кредитні договори, укладені до набрання ним чинності.

Отже, положення Закону України «Про заставу» у частині здійснення звернення стягнення на предмет застави на підставі виконавчого напису нотаріуса не підлягають застосуванню до спірних правовідносин як такі, що суперечать нормам Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин між ПАТ «Укрсоцбанк» та ОСОБА_1, щодо позасудових способів звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач правомірно зняв з реєстраційного обліку транспортний засіб марки Honda, моделі Accord, 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 26.06.2013, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 86, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позову Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до Управління державної автомобільної інспекції ГУМВС в місті Києві про визнання дій протиправними відмовити.

Постанова набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур