Постанова № 44403825, 31.03.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2010
Номер справи
2а-6864/09/1770
Номер документу
44403825
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-6864/09/1770

31 березня 2010 року 18год. 30хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковська Л.А. за участю секретаря судового засідання Яковчук В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник ОСОБА_1,

відповідача: представник ОСОБА_2, представник ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Олді" до Млинівська міжрайонна державна податкова інспекція

про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення , -

ВСТАНОВИВ :

Товариство з обмеженою відповідальністю Олді звернулося з адміністративним позовом про визнання нечинним податкового повідомлення рішення № 0000031600/0 від 20.10.2009 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 19744 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ПП Олді було зареєстроване Демидівською районною державною адміністрацією 22.03.2004 р. (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи № 684318). Як платник податку на додану вартість підприємство було зареєстроване 18.01.2007 р. відповідно до свідоцтва № 100013557, серії НБ № 115705. Зазначає, що на підставі ст. 108 ЦК України у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обовязки попередньої юридичної особи. 23.07.2007 р. ТОВ Олді Млинівською МДПІ (Демидівським відділенням) було видано ТОВ ОЛДІ свідоцтво № 100236953 про платником податку на додану вартість у звязку зі зміною організаційно-правової форми юридичною особи. Таким чином, первинну реєстрацію ТОВ Олді платником податку на додану вартість слід відраховувати від дати реєстрації платником податку на додану вартість ПП Олді, тобто від 18.01.2007 р. Таким чином, на думку позивача твердження відповідача про порушення пп. 11 п. 7 ст. 7 Закону України Про податок на додану вартість є помилковим, а тому ТОВ Олді має право на бюджетне відшкодовування.

Під час розгляду справи позивачем подано заяву про збільшення позовних вимог, зокрема ТОВ Олді додатково просить скасувати податкове повідомлення рішення № 0000071600/0 від 21.12.2009 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на суму 10601 грн. з аналогічних підстав.

В судовому засіданні представник позивача підтримав адміністративний позов з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог та просив суд визнати нечинними оспорювані податкові повідомлення рішення.

Відповідач Млинівська міжрайонна державна податкова інспекція адміністративний позов не визнала з підстав викладених в письмових запереченнях.

В судовому засіданні представники відповідача пояснили суду, що 20.07.2009 р. за заявою ПП Олді було анульовано реєстрацію платником податку на додану вартість підприємства. Повторна реєстрація реорганізованого в товариство Олді відбулася 23.07.2009 р., як наслідок дії позивача щодо декларування до бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість за серпень 2009 р. та жовтень 2009 р. суперечать приписам абз. а), пп. 7.7.11 п. 7.7 ст. 7 Закону України Про податок на додану вартість від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР. Просили суд відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що ТОВ Олді було подано податкові декларації з ПДВ за серпень 2009 р. вх. № НОМЕР_1, відповідно до якої на розрахунковий рахунок у банку товариством було задекларовано суму ПДВ в розмірі 19744 грн. та за жовтень 2009 р. від 20.11.2009 р. вх. НОМЕР_2, відповідно до якої товариством було задекларовано суму ПДВ в розмірі 10601 грн.

Млинівською МДПІ було проведено документальні невиїзні (камеральні) перевірки податкових декларацій з ПДВ за результатами якої складено акт № 413/15/32803489 від 19.10.2009 р. та акт невиїзної (камеральної) перевірки 18.12.2009 р. № 485/15/32803489.

В актах перевірки посадові особи Млинівської МДПІ вказують про порушення позивачем приписів абз. а) пп. 7.7.11 п. 7.7 ст. 7 Закону України Про податок на додану вартість від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, а саме останній звернувся із заявою про бюджетне відшкодування не будучи при цьому більше року зареєстрованим платником податку на додану вартість.

На підставі актів перевірки податковим органом було прийнято податкові повідомлення рішення форми В1 № 0000031600/0 від 20.10.2009 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 19744 грн. та № 0000071600/0 від 21.12.2009 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на суму 10601 грн.

Як вбачається з матеріалів справи 13.07.2009 р. державним реєстратором Демидівською районною державною адміністрацією було проведено реєстрацію реорганізації приватного підприємства Олді у ТОВ Олді.

20.07.2009 р. ПП Олді подано заяву № 746/10 форми №3-ПДВ про анулювання реєстрації платником податку на додану вартість з додатком оригіналом свідоцтва платника податку на додану вартість.

Відповідно до пп. 25.1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 березня 2000 року № 79 зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 3 квітня 2000 р. за № 208/4429 Анулювання реєстрації за ініціативою платника податку на додану вартість може бути здійснене на підставах, визначених у підпунктах "а" - "ґ" пункту 25 цього Положення. Для цього платник податку на додану вартість подає до податкового органу за місцем перебування на обліку заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою № 3-ПДВ (додаток 3).

Разом із поданням такої заяви платник податку зобов'язаний повернути податковому органу Свідоцтво та всі засвідчені копії Свідоцтва. Якщо такі додатки відсутні, то податковий орган не приймає до розгляду заяву про анулювання реєстрації.

Рішення про анулювання реєстрації за заявою платника податку приймається податковим органом протягом десяти календарних днів. Дані про розгляд заяви та анулювання реєстрації платника податку на додану вартість вказуються у відповідній графі заяви за формою № 3-ПДВ.

За наслідками розгляду заяви, 20.07.2009 р. посадовими особами Млинівської МДПІ було прийнято рішення про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість про, що зроблена відповідна відмітка в поданій ПП Олді заяві за формою № 3-ПДВ.

Відповідно до п. 9.8 ст. 9 Закону України Про податок на додану вартість від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР - Реєстрація платником податку на додану вартість діє до дати її анулювання.

Таким чином, з досліджених матеріалів справи суд дійшов висновку, що реєстрація платником податку на додану вартість ПП Олді реорганізованого в ТОВ була анульована 20.07.2009 р.

20.07.2009 р. ТОВ Олді подано до Млинівської МДПІ заяву № 741/10 форми №1-ПДВ про реєстрацію платником податку на додану вартість. За результатами розгляду товариству було видано свідоцтво № НОМЕР_3 платника ПДВ серії НБ № 176587 від 23.07.2009 р.

В період з 20.07.2009 р. по 23.07.2009 р. ТОВ Олді не було зареєстровано платником податку на додану вартість.

Згідно абз. а) пп. 7.7.11 п. 7.7. ст. 7 Закону України Про податок на додану вартість від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР не має права на отримання бюджетного відшкодування особа, яка була зареєстрована як платник цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів за рішенням Кабінету Міністрів України);

З аналізу вищенаведеної норми права в розрізі ситуації, що склалася суд прийшов до висновку, що ТОВ Олді при визначенні дати отримання права на бюджетне відшкодування слід було враховувати дату останньої реєстрації платником податку на додану вартість 23.07.2009 р. Тобто право на отримання бюджетного відшкодування у ТОВ Олді виникне лише після спливу 12 календарних місяців відрахованих від 23.07.2009 р.

Визначаючи дату виникнення права на бюджетне відшкодування ТОВ Олді не врахувало вищенаведене, як наслідок декларації з податку на додану вартість за сепень 2009 р. та жовтень 2009 р. складені з порушенням приписів абз. а) пп. 7.7.11 п. 7.7. ст. 7 Закону України Про податок на додану вартість від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР

Доводи позивача, що в силу ст. 108 ЦК України ТОВ Олді є правонаступником всіх прав та обовязків ПП Олді не заслуговують на увагу так як в силу п. 21 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 березня 2000 року № 79 зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 3 квітня 2000 р. за № 208/4429 ТОВ Олді не було позбавлене права провести перереєстрацію платника податку на додану вартість, що проводиться зі зміною відповідного свідоцтва, при цьому реєстрація платником податку на додану вартість ТОВ Олді (правонаступника ПП Олді) мала б безперервний характер з 18.01.2007 р., як наслідок останнє мало б право на отримання бюджетного відшкодування за 2009 р.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що податкові повідомлення рішення Млинівської МДПІ № 0000031600/0 від 20.10.2009 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 19744 грн. та № 0000071600/0 від 21.12.2009 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на суму 10601 грн. є правомірними.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Товариству з обмеженою відповідальністю "Олді" у позові до Млинівської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання нечинними податкових повідомлень-рішеннь - відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяЖуковська Л.А.