ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
25 травня 2015 рокум. ПолтаваСправа № 816/1655/15
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С., розглянувши матеріали адміністративного позовупозивача ОСОБА_1до відповідачів: 1. Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області 2. Міністерства внутрішніх справ Українипро визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В:
21 травня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, а саме :
- визнати неправомірними дії Управління Міністерства внутрішніх справи України в Полтавській області щодо прийняття рішення про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги;
- зобов'язати Управління Міністерства внутрішніх справи України в Полтавській області, Міністерство внутрішніх справ України вчинити дії щодо прийняття рішення про призначення виплати відповідно до пункту 7 Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у різі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 707, та виплатити одноразову грошову допомогу за інвалідністю.
Відповідно до пункті 4, 6 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову, позивач просить зобов'язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, Міністерство внутрішніх справ України нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу за інвалідністю за пунктом 7 Порядку та умови виплати одноразової грошової допомоги у різі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 707 (надалі - Порядок). При цьому, позивач посилається на положення статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 № 565-XII.
Так, Розділ V Закону України "Про міліцію" визначає принципи і порядок правового і соціального захисту та пенсійне забезпечення працівників міліції.
Відповідно до частини 4 статті 23 Закону України "Про міліцію" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі до п'ятирічного грошового забезпечення за останньою посадою в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що одноразова грошова допомога за інвалідністю, яка нараховується в порядку та на умовах, визначених у пункті 7 Порядку, є соціальною виплатою в розумінні пункту 4 частини 1 статті 18 КАС України.
З огляду на зазначене, розгляд позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справи України в Полтавській області, Міністерства внутрішніх справ України про зобов'язання нарахувати та виплатити одноразову грошову допомоги належить до компетенції місцевого загального суду в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, дана категорія справ підсудна місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи вищезазначене, позовна заява не може бути розглянута Полтавським окружним адміністративним судом, так як вирішення такого спору є компетенцією місцевого загального суду як адміністративного суду, а тому позовна заява згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України підлягає поверненню позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 4 частини 1 статті 18, пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії повернути позивачеві.
Роз'яснити позивачеві право на звернення із вказаним позовом до місцевого загального суду за місцем проживання в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Копію ухвали направити особі, яка її подала, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Т.С. Канигіна