Постанова № 44402184, 21.05.2015, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2015
Номер справи
820/854/15
Номер документу
44402184
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2015 р. Справа № 820/854/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Григорова А.М.

Суддів: Подобайло З.Г. , Тацій Л.В.

за участю секретаря судового засідання Гришко Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 30.03.2015р. по справі № 820/854/15

за позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з даним позовом, в якому просить суд стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) вартість матеріального забезпечення на випадок безробіття у сумі 5922 грн. 12 коп. (п'ять тисяч дев'ятсот двадцять дві грн. 12 коп.), коштів відшкодованих на організацію громадських робіт у сумі 11817,36 грн. (одинадцять тисяч вісімсот сімнадцять грн. 12 коп. та коштів, витрачених на професійне навчання у сумі 6162,59 грн. на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості .

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач, ОСОБА_1, неодноразово перебувала на обліку в центрі зайнятості в статусі безробітного. Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності" та за заявами відповідача від 25.08.2009 року, 13.08.2010 року, 13.07.2011 року та від 24.07.2014 року було надано статус безробітної та призначалися виплати допомоги по безробіттю у періоди з 25.08.2009 року по 19.08.2010 року; з 13.08.2010 року по 24.10.2010 року та з 05.08.2014 року по 20.08.2014 року відповідно. Під час реєстрації у центрі зайнятості відповідач при поданні заяв зазначила та засвідчила власним підписом, що не працює як найманий працівник, в тому числі за договором підряду, цивільно-правового характеру, за сумісництвом, не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності. Під час проведення розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення спеціалістами Харківського міського центру зайнятості встановлено факт реєстрації ОСОБА_1 як фізичної особи-підприємця з 21.08.2001 року та припинення підприємницької діяльності відповідачем за власним рішенням 05.08.2014 року. Зазначена обставина вказує на те, що під час неодноразової реєстрації та в періоди перебування на обліку в статусі безробітної, відповідач приховувала дані про свою реєстрацію як фізичної особи підприємця, а отже незаконно отримувала виплати та допомогу по безробіттю, а саме вартість матеріального забезпечення та виплати коштів витрачених на професійне навчання у сумі 23902,07 грн..

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 30.03.2015 року адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) вартість матеріального забезпечення на випадок безробіття у сумі 5922 грн. 12 коп. (п'ять тисяч дев'ятсот двадцять дві грн. 12 коп.), коштів відшкодованих на організацію громадських робіт у сумі 11817,36 грн. (одинадцять тисяч вісімсот сімнадцять грн. 12 коп. та коштів, витрачених на професійне навчання у сумі 6162,59 грн, загальна сума 23902 (двадцять три тисячі дев'ятсот дві) грн 07 коп. на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості (61013 м. Харків вул. Шевченка, 137А, р/р 37177300802007 в ГУ ДКСУ у Харківській обл., МФО 851011, ОКПО 36224721, інші відомості суду не відомі).

ОСОБА_1 , не погоджуючись з вказаним рішенням суду, в апеляційній скарзі вказує, що рішення суду першої інстанції є незаконним, передчасним, необґрунтованим, винесеним з неповним з`ясуванням судом першої інстанції обставин справи, неврахуванням наявних у справі доказів, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 30.03.2015 року та прийняти нову, якою відмовити позивачу у задоволенні позову. Зазначає, що розгляд справи проведений судом першої інстанції всупереч вимогам процесуального закону, формально, однобічно та упереджено на користь позивача, також судом першої інстанції допущено необґрунтований формалізм і не застосовано закон, який мав бути застосований.

Представник відповідача в судовому засіданні підтримала доводи викладені в апеляційній скарзі.

Представник позивача в судовому засіданні проти апеляційної скарги заперечувала, просила залишити її без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, доводи представників сторін, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено судом апеляційної інстанції, що ОСОБА_1, зверталася чотири рази із заявами про реєстрацію її як безробітної для сприяння у працевлаштуванні.

Вперше, відповідача було зареєстровано 18.08.2009 року Дзержинським районним центром зайнятості, як таку, що шукає роботу з відкриттям персональної картки № 203915009081800001 (а.с. 41).

Відповідачем 25.08.2009 року подана заява про надання статусу безробітного (а.с.42).

Наказом від 25.08.2009 року №НТ090825 ОСОБА_1 було надано статус безробітної і призначено виплату допомоги по безробіттю у розмірі, встановленому законодавством з 25.08.2009 року по 19.08.2010 року (а.с. 39-40).

Під час перебування в центрі зайнятості відповідач направлена на навчання згідно з договором №141/09 від 22.12.2009 року, укладеного між Харківським обласним центром зайнятості та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 за навчальною програмою "Європейські комп'ютерні права" зі строком навчання з 23.12.2009 року по 01.04.2010 року. (а.с. 47).

Наказом від 08.06.2010 року № НТ100608 ОСОБА_1 знято з обліку відповідно до п.20 "Порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу та безробітних", у зв'язку з працевлаштуванням безробітного відповідно до абз.9 пп.1 п.20 Порядку, у зв'язку з поданням безробітним письмової заяви про відмову від послуг С3.(об. ст.а.с. 40).

Вдруге, ОСОБА_1 зареєстрована 06.08.2010 року з відкриттям персональної картки № 203923610080600002 (а.с.32).

Відповідачем, 13.08.2010 року подана заява про надання статусу безробітного (а.с.33).

Наказом від 13.08.2010 року №НТ100813 ОСОБА_1 було надано статус безробітної і призначено виплату допомоги по безробіттю у розмірі, встановленому законодавством 13.08.2010 року по 24.10.2010 року (а.с.31).

Під час перебування на обліку відповідач направлена на оплачувані громадські роботи ХМГОІ "Соціально-реабілітаційний центр незрячих" згідно договору про організацію проведення оплачуваних громадських робіт №203910012200010 від 22.01.2010 року (а.с. 37-38).

Наказом від 06.06.2011 року № НТ110606 ОСОБА_1 знято з обліку у зв'язку з працевлаштуванням за направленням ДС3.(об. ст.а.с. 31).

Втретє, відповідач зареєстрована 06.07.2011 року Харківським міським центром зайнятості з відкриттям персональної картки № 203911070600089 (а.с. 24).

Відповідачем, 13.07.2011 року до Харківського міського центру зайнятості подана заява про надання статусу безробітного (а.с.25).

Наказом від 13.07.2011 року №НТ110713 ОСОБА_1 було надано статус безробітної та відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відмовлено у призначенні допомоги по безробіттю (а.с.23).

Під час перебування на обліку, відповідач направлений на оплачувані громадські роботи в Харківську місцеву профспілкову організацію Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів, відповідно до договору про організацію та проведення оплачуваних громадських робіт №203912011100008 від 11.01.2012 року (а.с.29-30).

Наказом від 10.08.2012 року №НТ120810 ОСОБА_1 знято з обліку відповідно до п.20 "Порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу та безробітних" у зв'язку з працевлаштуванням за направленням ДСЗ. ( а.с. 23).

Вчетверте, відповідач була зареєстрована 24.07.2014 року Харківським міським центром зайнятості з відкриттям персональної картки № 203914072900088 (а.с.20).

Відповідачем, 24.07.2014 року до Харківського міського центру зайнятості подана заява про надання статусу безробітного (а.с.21).

Наказом від 05.08.2014 року №НТ140805 ОСОБА_1 надано статус безробітної і призначено виплату допомоги по безробіттю у розмірі, встановленому законодавством 05.08.2014 року по 30.07.2015 року (а.с.19).

Наказом від 20.08.2014 року №НТ140820 ОСОБА_1 знято з обліку відповідно до абз.17 пп.1 п. 37 "Порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу та безробітних", у зв'язку з поданням безробітним заяви про припинення реєстрації. ( об.ст. а.с. 19).

Заявами поданими до центру зайнятості ОСОБА_1 зазначила та засвідчила власним підписом, що не працює як найманий працівник, в тому числі за договором підряду, цивільно-правового характеру, за сумісництвом, не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності.

Харківським міським центром зайнятості отримано службову записку відділу бухгалтерського обліку з інформацією стосовно ОСОБА_1 від 14.08.2014 року, якою позивача повідомлено, що у зв'язку з набранням чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом" за № 12-58-7 від 13.05.2014 року в базу EIAC.NET в закладці "Довідник ПОУЄДРС" 07.08.2014 року внесений запис щодо реєстрації відповідача як фізичної особи-підприємця з 21.02.2001 року по 05.08.2014 року. (а.с. 16).

Отриманий 22.10.2014 року на запит Харківського міського центру зайнятості до Державної реєстраційної служби юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців підтверджує, що відповідач, ОСОБА_1, зареєстрована як фізична особа-підприємець з 21.02.2001 року (а.с. 17-18). У зазначеному витязі міститься також інформація щодо припинення підприємницької діяльності за власним рішенням 05.08.2014, 24800060003020752.

У зв'язку з чим, Харківським міським центром зайнятості проведена перевірка обґрунтованості виплат матеріального забезпечення ОСОБА_1

Відповідно до вимог "Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, наказом Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009р. №60/62, розслідування здійснюється шляхом проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час її реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної. Перевірка проводиться районними, міськрайонними, міськими та районними у містах центрами зайнятості, на які покладено виконання функцій робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за місцем реєстрації роботодавця як платника внесків на загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття у разі, коли подані застрахованою особою документи дають їй право на одержання допомоги по безробіттю відповідно до частини першої статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". Рішення щодо проведення перевірки приймається керівником центру зайнятості.

Як встановлено судом в ході розгляду справи, що Харківським міським центром зайнятості складено акт №284-ФОП від 23.10.2014 року щодо розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". Звіркою встановлено, що ОСОБА_1 в період неодноразового перебування на обліку в Харківському міському центрі зайнятості з 18.08.2009 року по 08.06.2010 року; з 06.08.2010 року по 04.06.2011 року, з 06.07.2011 року по 09.08.2012 року та з 24.07..2014 року по 20.08.2014 року була зареєстрована як фізична особа-підприємець (а.с. 14-15).

Відповідачу, ОСОБА_1, направлено акт, разом з листом -претензією від 24.10.2014 року, який відповідачем отримано 30.10.2014 року, про що свідчить наявне у матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення. (а.с.52).

Згідно зі статтею 2 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 р. №803-ХІІ безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Відповідно до п.п."а" п.3 ст.1 Закону України "Про зайнятість населення" в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, зокрема, громадяни працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном у фізичних осіб.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 під час неодноразового перебування на обліку у центрі зайнятості як безробітна належала до категорії зайнятого населення.

Відсутність фактичного здійснення підприємницької діяльності, зняття з обліку в контролюючих органах (податкова тощо) в даному випадку не впливає на факт віднесення позивача до зайнятого населення. Крім того, в даному випадку стягнення отриманих сум не є санкцією, а є поверненням неправомірно виплачених коштів. Матеріальне становище відповідача, на яке вона посилається в судовому засіданні апеляційного суду не є підставою відмови у позові щодо стягнення сум, а при певних обставинах може враховуватися при виконанні постанови (ст. 263 КАС України).

Відповідно до п.2 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 № 1533-III застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до абз.1 ч.3 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Пунктом 6 Порядку від 13.02.2009 р. № 60/62, передбачено, що у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.

Рішення про повернення коштів особою чи роботодавцем оформлюється наказом. Протягом двох робочих днів після прийняття рішення центр зайнятості надсилає особі чи роботодавцю рекомендованим листом повідомлення про необхідність протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення повернути незаконно виплачені кошти (п. 7 Порядку).

Директором Харківського міського центру винесено наказ №1637 від 23.10.2014 року про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю за період з 25.08.2009 р. по 21.05.2010 р. у сумі 5891,91 грн., з 05.08.2014 р. по 19.08.2014 р. у сумі 453,21 грн. та вартості наданих соціальних послуг за період з 18.08.2010 р. по 19.11.2010 р. в сумі 3532,17 грн. - кошти відшкодовані на ОРГ-ХМГОІ "Соціально-реабілітаційний центр незрячих" та з 24.01.2012 р. по 13.07.2012 р. - кошти відшкодовані на ОГР - Харківська місцева профспілкова організація Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів в сумі 8285,19 грн. та наказ № 1721 від 11.11.2014 року про повернення коштів, витрачених на професійне навчання ОСОБА_1 за період з 23.12.2009 р. по 01.04.2010 р. у сумі 6162,59 грн.

Згідно наявних в матеріалах справи довідок Харківського міського центру зайнятості ОСОБА_1 виплачено матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 5922,12 грн, кошти відшкодовані на організацію громадських робіт у сумі 11817,36 грн. та кошти, витрачені на професійне навчання у сумі 6162,59 грн, загальна сума, яка підлягає поверненню 23902,07 грн (а.с.9-10).

Як вбачається з пояснень представника позивача, сума витрат за організацію громадських робіт складається з суми виплаченої в відшкодування підприємству виплаченого заробітку та соціального внеску на цей заробіток.

Колегія суддів не погоджуючись з висновком суду першої інстанції в частині стягнення з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) коштів відшкодованих на організацію громадських робіт у сумі 11817,36 грн. на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості (61013 м. Харків вул. Шевченка, 137А, р/р 37177300802007 в ГУ ДКСУ у Харківській обл., МФО 851011, ОКПО 36224721, інші відомості суду не відомі), виходить з наступного.

Договір від 22.01.2010 року не передбачав випадків або можливості повернення отриманої заробітної плати за невідвідування центру зайнятості.

Пунктом 3.3. договору від 22.01.2010 року встановлено, що оплата праці робітників, зайнятих на оплачуваних громадських роботах, здійснюється роботодавцем за фактично виконану роботу, що виключає можливість отримувати заробітну плату за невиконану роботу.

Статтею 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що видами забезпечення за цим Законом є допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога по частковому безробіттю; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні.

Видами соціальних послуг за цим Законом і Законом України «Про зайнятість населення» є: професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях; профорієнтація; пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про зайнятість населення» місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за участю державної служби зайнятості для забезпечення тимчасової зайнятості населення, передусім осіб, зареєстрованих як безробітні, організують проведення оплачуваних громадських робіт на підприємствах, в установах і в організаціях комунальної власності і за договорами - на інших підприємствах, в установах і організаціях. Оплата праці осіб, зайнятих на громадських роботах, здійснюється за фактично виконану роботу і не може бути меншою мінімального розміру заробітної плати, встановленої законодавством України, при якісному виконанні норм праці. Фінансування громадських робіт провадиться за рахунок місцевого бюджету із залученням коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (в частині організації таких робіт для безробітних) і підприємств, установ та організацій, для яких ця робота виконується за договорами.

Фінансування оплачуваних громадських робіт може проводитися за рахунок коштів місцевих бюджетів, Фонду (в частині організації таких робіт для безробітних), роботодавців, для яких зазначені роботи виконуються, та інших джерел відповідно до законодавства (п.14 вищенаведеного Положення).

З системного аналізу наведених норм вбачається, що соціальна послуга з фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних надається Фондом місцевим держадміністраціям, виконавчим органам місцевих рад роботодавцям, які організовують оплачувані громадські роботи за участю державної служби зайнятості.

Враховуючи, що у відповідності до п.п.10, 15, 16 Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року №839, з особами, зайнятими на оплачуваних громадських роботах, роботодавці відповідно до законодавства про працю укладають у письмовій формі строкові трудові договори, оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу за розцінками, тарифними ставками та посадовими окладами відповідно до законодавства і не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що відповідач, як особа, яка була зайнята на оплачуваних громадських роботах, отримала заробітну плату згідно Закону України «Про оплату праці», а не соціальну послугу, передбачену Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Згідно ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Враховуючи те, що грошові кошти отримані відповідачем як оплата за фактично виконані громадські роботи з яких сплачено соціальний внесок, то ці кошти не є соціальною послугою відповідачу, а тому не можуть бути стягнуті позивачем на підставі ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню в частині стягнення з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) коштів відшкодованих на організацію громадських робіт у сумі 11817,36 грн. на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості (61013 м. Харків вул. Шевченка, 137А, р/р 37177300802007 в ГУ ДКСУ у Харківській обл., МФО 851011, ОКПО 36224721, інші відомості суду не відомі) з прийняттям в цій частині нової постанови, про відмову у задоволенні позову.

В іншій частині постанова Харківського окружного адміністративного суду від 30.03.2015р. в частині стягнення з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) вартість матеріального забезпечення на випадок безробіття у сумі 5922 грн. 12 коп., коштів, витрачених на професійне навчання у сумі 6162,59 грн., у загальній сумі 12084,71 грн. на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості (61013 м. Харків вул. Шевченка, 137А, р/р 37177300802007 в ГУ ДКСУ у Харківській обл., МФО 851011, ОКПО 36224721, інші відомості суду не відомі), відповідно положень ст. 200 КАС України підлягає залишенню без змін, підстави для її скасування відсутні, відповідно доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду першої інстанції.

Відповідно до ст.. 94 КАС України колегія суддів стягує з державного бюджету України мито по сплаті судового збору.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу задовольнити частково.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 30.03.2015р. по справі № 820/854/15 скасувати в частині стягнення з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) коштів відшкодованих на організацію громадських робіт у сумі 11817,36 грн. на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості (61013 м. Харків вул. Шевченка, 137А, р/р 37177300802007 в ГУ ДКСУ у Харківській обл., МФО 851011, ОКПО 36224721, інші відомості суду не відомі) з прийняттям в цій частині нової постанови, про відмову у задоволенні позову.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 30.03.2015р. по справі № 820/854/15 залишити без змін в частині стягнення з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) вартість матеріального забезпечення на випадок безробіття у сумі 5922 грн. 12 коп., коштів, витрачених на професійне навчання у сумі 6162,59 грн., у загальній сумі 12084,71 грн. на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості (61013 м. Харків вул. Шевченка, 137А, р/р 37177300802007 в ГУ ДКСУ у Харківській обл., МФО 851011, ОКПО 36224721, інші відомості суду не відомі).

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) 451 грн. 64 коп. витрат по сплаті судового збору.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Григоров А.М.Судді(підпис) (підпис) Подобайло З.Г. Тацій Л.В. Повний текст постанови виготовлений 26.05.2015 р.