КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/4811/15 Головуючий у 1-й інстанції: Келеберда В.І. Суддя-доповідач: Федотов І.В.
У Х В А Л А
Іменем України
19 травня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - судді Федотова І.В.,
суддів - Ісаєнко Ю.А. та Оксененка О.М.,
при секретарі Трегубенко Є.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду, апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 квітня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної фіскальної служби України, Міністерства доходів і зборів України про визнання протиправним та скасування наказу, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_2 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач-1), Міністерства доходів і зборів України (далі - відповідач-2) про визнання протиправним та скасування наказу від 24.02.2015 №117.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 08 квітня 2015 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, у зв'язку із порушенням судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
В судове засідання сторони не з'явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку із чим, колегія суддів, на підставі ч. 6 ст.12, ч. 1 ст.41, ч. 4 ст. 196 КАС України розглядає справу за їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п.1 ч.1 ст.198, ч.1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як встановлено судом першої інстанції та свідчать матеріали справи, на час виникнення спірних правовідносин ОСОБА_2 працював на посаді начальника Головного управління Міндоходів в АР Крим.
Головою Комісії з реорганізації Міністерства доходів і зборів, голови Державної фіскальної служби України ОСОБА_3 прийнято наказ від 24.02.2015 №117 «Про початок проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» стосовно посадових і службових осіб Міндоходів» згідно з яким розпочато перевірку відповідно до Закону №1682 стосовно керівників структурних підрозділів апарату Міндоходів - з 02.03.2015; стосовно керівників, їх перших заступників та заступників управлінь Міндоходів в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі; Міжрегіонального Головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників, митниць, Міндоходів, Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів та Департаменту спеціалізованої підготовки та кіно логічного забезпечення Міндохоідв - з 02.03.2015; стосовно керівників, їх перших заступників та заступників керівників територіальних органів Міндоходів, зокрема, у АР Крим з 12.03.2015; стосовно інших посадових і службових осіб територіальних органів Міндоходів - з 02.04.2015.
Не погоджуючись із вказаним вище наказом від 24.02.2015 №117, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що оскаржуваний наказ прийнято на виконання діючого законодавства щодо очищення влади та з дотриманням відповідного порядку.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Оскаржуваний наказ Міністерства доходів і зборів України прийнято на виконання Закону України від 16.09.2014 р. «Про очищення влади» та Плану проведення перевірок затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №1025-р.
Згідно з планом проведення перевірки затвердженого розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №1025-р, перевірка проводиться, зокрема, стосовно керівників структурних підрозділів апаратів міністерств, керівників та заступників керівників територіальних органів та заступників керівників територіальних органів міністерств - у березні - травні 2015 року; посадових і службових осіб (крім виборних посад) органів державної влади та органів місцевого самоврядування - у червні 2015 року - грудня 2016 року.
Згідно з наказом ДФС від 24.02.2015 р. № 117 розпочато перевірку відповідно до Закону стосовно керівників, їх перших заступників та заступників керівників, зокрема, Головного управління Мін доходів у АР Крим з 02.03.2015; керівників, їх перших керівників та заступників керівників ДПІ у Міндоходів в АР Крим - з 12.03.2015; стосовно інших посадових осіб територіальних органів Міндоходів - з 02.06.2015.
Як встановлено судом першої інстанції, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.02.2015 №120-р ОСОБА_3 відсторонено від виконання повноважень за посадою Голови Державної фіскальної служби України. Тобто, оскаржуваний наказ підписано Головою Комісії з реорганізації Міністерства доходів і зборів, голови Державної фіскальної служби України ОСОБА_3 у день прийняття рішення про відсторонення його від посади Голови Державної фіскальної служби України.
Разом з тим, колегія суддів погоджується з твердженням суду першої інстанції про те, що позивачем не доведено, що оскаржений наказ підписано ОСОБА_3 після прийняття та ознайомлення з розпорядженням від 24.02.2015 №120-р, а також вважає за необхідне зазначити наступне.
Під час апеляційного розгляду справи колегією суддів встановлено, що розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.02.2015 №120-р «Про відсторонення ОСОБА_3 від виконання повноважень за посадою Голови Державної фіскальної служби України» на адресу відповідача надійшло 25.02.2015, що підтверджується відміткою про отримання Державною фіскальною службою України за №690/3 (а.с. 72).
Відповідач видав наказ від 25.02.2015 №769-0 «Про оголошення розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.02.2015 №120-р «Про відсторонення ОСОБА_3 від виконання повноважень за посадою Голови Державної фіскальної служби України», яким доведено до відома працівників ДФС про відсторонення Голови ДФС ОСОБА_3 від виконання повноважень за посадою Голови ДФС до завершення службового розслідування.
Таким чином, повноваження ОСОБА_3 як Голови державної фіскальної служби зупинено саме з 25.02.2015 р, після оголошення відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України.
Щодо посилань апелянта про не дотримання процедури доведення відповідачем спірного наказу до відома позивача, не з'ясування можливості забезпечення виконання даного наказу, колегія суддів вважає за необхідне зауважити, що такі дії/бездіяльність відповідача не є предметом розгляду даної справи, у зв'язку з чим відсутні підстави для надання таким діям/бездіяльності правової оцінки.
Таким чином, апелянтом не було надано доказів на підтвердження вимог апеляційної скарги, а висновки суду першої інстанції є такими, що відповідають вимогам закону і доводами апеляційної скарги не спростовуються.
За таких обставин, оскільки доводи апеляційної скарги спростовуються висновками Окружного адміністративного суду м. Києва та матеріалами справи, а суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та постановив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, судова колегія залишає його без змін.
Керуючись ст.ст. 41, 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 квітня 2015 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
.
Головуючий суддя Федотов І.В.
Судді: Ісаєнко Ю.А.
Оксененко О.М.