
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1 ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 210/4655/14-а
Провадження № 2-а/210/21/15
П О С Т А Н О В А
іменем України
"20" травня 2015 р.
Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу в складі :
головуючого – судді Літвіненко Н.А.
при секретарі Недолуга Л.В.
з участю предст. позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3
з участю предст. відповідача ОСОБА_4,ОСОБА_5
ОСОБА_6, ОСОБА_7
з участю предст. 3-ї особи ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі адміністративну справу за позовом Прокурора м. Кривого Рогу до Виконавчого комітету Криворізької міської ради, ОСОБА_9 благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради, 3-я особа КП „ОСОБА_10 Сервіс Плюс” про визнання протиправними дій та зобов”язання вчинити певні дії, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач прокурор м. Кривого Рогу звернувся з позовом до відповідача. Виконавчого комітету Криворізької міської ради з позовом про визнання протиправними дій та зобов”язання вчинити певні дії. Відповідач ОСОБА_9 благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради та 3-я особа КП „ОСОБА_10 Сервіс Плюс” були залучені до участі у справі судом. Позивач посилається в позові на те, що Прокуратурою міста ОСОБА_1 в червні 2014 року, із залученням прокурорів районів, співробітників Криворізького МУ ГУМВС України в Дніпропетровській області та Криворізької об»єднаної державної фінансової інспекції проведено перевірку у виконкомі Криворізької міської ради з питань дотримання вимог законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про поховання та похоронну справу», «Про засади запобігання : протидії корупції», Земельного Кодексу України та Постанови КМУ № 631 від 21.07.2005 р., яким затверджено порядок проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Проведеною перевіркою встановлені порушення вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Про поховання та похоронну справу», Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», Земельного Кодексу України та Постанови КМУ № 631 від 21.07.2005 р.
Так, рішенням Криворізької міської ради № 456 від 22.06.2011 створено Комунальне підприємство «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» (надалі КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс»), яке здійснює свою господарську діяльність на підставі статуту від 29.08.2011 зі змінами від 20.02.2014 з метою найбільш повного задоволення потреб населення в ритуальних послугах та насичення ринку України товарами та послугами високої якості, а також одержання відповідного прибутку.
Перевіркою встановлено, що посадовими особами підприємства не забезпечено належним чином реалізацію повноважень під час надання ритуальних послуг на території м. Кривого Рогу, дотримання вимог земельного та антикорупційного законодавства.
Положенням про порядок надання ритуальних послуг на території міста ОСОБА_1, затвердженого рішенням Криворізької міської ради від 28.04.2010 № 3816, визначений необхідний мінімальний перелік окремих видів ритуальних послуг, а рішенням Криворізької міської ради від 12.03.2014 № 77 «Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства ОСОБА_10 Сервіс Плюс» встановлено вартість ритуальних послуг на підставі розрахунків КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс».
Однак, в порушення ст.ст. 9, 10, 12 Закону України «Про поховання та похоронну справу», п. 4, 5, 16 Необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України № 193 від 19.11.2003, посадовими особами КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» не забезпечено в повному обсязі надання мінімального переліку обов'язкових послуг, а саме не визначено та не затверджено виконкомом Криворізької міської ради вартість надання громадянам окремих видів ритуальних послуг, які повинні надаватися ритуальної службою в обов'язковому порядку, зокрема монтаж та демонтаж намогильних споруд при організації підпоховання в існуючу могилу, організація відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України, запаювання оцинкованої труни.
Нехтуючи вимогами ст. 23 Закону України «Про поховання та похоронну справу», ст. 125 Земельного кодексу України, якою передбачено заборону використання земельної ділянки до встановлення її меж в натурі, одержання документа, що посвідчує право на неї, а також державної реєстрації такого документа, посадовими особами КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» допускається використання земельних ділянок без правоустановчих документів на території міста з метою захоронения померлих громадян.
Зокрема, рішенням сесії міськради № 2160 від 28.08.2013 «Про надання статусу кладовищ місцям невідомих поховань», кладовищам «Покровське» та «Галківське» надано статус кладовищ та дозвіл на проведення інвентаризації їх територій. В грудні 2013 року землевпорядною організаціє ПП «Землі Півдня» виконано роботи по інвентаризації зазначених кладовищ та складено відповідну технічну документацію. Листом № 53 від 23.01.2014 № 53 матеріали інвентаризації направлені до Криворізької міськради для прийняття рішення щодо розробки проектів землеустрою.
Водночас, при обстеженні за участі представника Саксаганського виконкому районної у місті ради земельної ділянки, на якій знаходиться кладовище «Покровське» встановлено, що територія кладовища не огороджена. При візуальному обстеженні виявлено близько 30-40 поховань 2013-2014 років. Вказані поховання реєструються у книзі реєстрації поховань та перепоховань померлих громадян на кладовищі «Покровське», що свідчить про фактичне використання на теперішній час вказаної земельної ділянки з метою захоронения померлих громадян. При цьому посадовими особами КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» не вживаються заходи, спрямовані на заборону використання земельних ділянок без правоустановчих документів, відповідна інформація до контролюючих та правоохоронних органів не направляється, навпаки, посадові особи КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» сприяють у здійсненні захоронень померлих громадян на вказаному кладовищі, що також є порушенням вимог п. 2.1 Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України № 193 від 19.11.2003.
Аналогічні порушення допущенні під час обстеження кладовища «Галківське» та інших кладовищ м. Кривого Рогу.
Вищевказані порушення діючого законодавства України при здійсненні захоронень померлих, допускаються у зв'язку з тим, що в порушення п.1 ст. 8 Закону України «Про поховання та похорону справу» та п. 3.22.1, 3.22.2 Положення про УБЖП виконкому Криворізької міської ради начальником управління ОСОБА_7 та начальником відділу ОСОБА_11 не здійснюється контроль за відведенням земельних ділянок для організації кладовищ та забезпечення їх благоустрою.
Також встановлено, що незважаючи на те, що п. 3.7, 3.8 Положення про порядок надання ритуальних послуг на території міста ОСОБА_1 та п.3.22.4 положення УБЖП на посадових осіб управління покладено обов'язок по організації охорони місць поховання на території м. Кривого Рогу, вказані питання залишилися поза увагою управління благоустрою та житлової політики виконавчого комітету Криворізької міської ради.
Крім того встановлено, що в порушення ст. ЗО Закону України «Про поховання та похорону справу», п. 1.3, 1.4 Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України № 193 від 19.11.2003 та п. 3.22.2 Положення про управління благоустрою та житлової політики виконавчого комітету Криворізької міської ради, посадовими особами ОСОБА_9 не забезпечено контроль за належним утриманням території кладовищ «Покровське», «Західне» та інших, які розташовані на території м. Кривого Рогу.
Так, санітарний стан вищевказаних кладовищ незадовільний, наявне побутове сміття та захаращення, спеціально створені та огороджені місця для складання побутових відходів відсутні, територія місць поховань не огороджена, порушується відстань між секторами та рядами під час поховання померлих громадян. Як пояснив доглядач кладовища «Західне» ОСОБА_12, вивіз сміття, обрізка дерев впродовж березня-квітня 2014 року взагалі не здійснювалась. Вказане порушення допущено у зв'язку з відсутністю контролю з боку начальника відділу УЖБП ОСОБА_11, який передбачено здійснювати п. 3.1.9 Положення про відділ благоустрою.
Перевіркою також встановлено, що посадовими особами КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» не забезпечено ведення достовірного обліку поховань померлих громадян під час виділення земельних ділянок під захоронения, що призводить до численних скарг та звернень громадян до органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів, постійних публікацій у засобах масової інформації, виступів по телебаченню з приводу вимагання грошових коштів за копання могил понад встановлену вартість, копання могил без оформлення договорів-замовлення, відмов у безоплатній видачі земельних ділянок під захоронения, а також можливості використання посадовими особами коштів комунального підприємства поза межами бухгалтерського обліку, що призводить до збитків підприємства, в той час коли підприємство фінансується одночасно і за кошти місцевого бюджету.
Так, згідно інформації управління статистики у м. Кривому Розі за 5 місяців 2014 року на території міста зареєстровано 4710 фактів смертей.
Водночас, згідно інформації КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс», як єдиного суб'єкта, який вправі надавати послуги з копання могил, на території кладовищ міста здійснено захоронения на підставі договорів-замовлення тільки 1851 померлих громадян, що складає близько 39 відсотків від загальної кількості померлих громадян.
Як приклад, згідно книги реєстрації поховань та перепоховань померлих громадян на території кладовища «Західне», яке знаходиться в Саксаганському районі м. Кривого Рогу, впродовж періоду часу серпень 2013 - лютий 2014 виконано 713 захоронень. При цьому, по оформлених договорах-замовленнях здійснено копку тільки 154 могил, що складає близько 20 відсотків від загальної кількості захоронень.
Слід зазначити, що при вибірковим опитуванням осіб, не встановлено жодної особи, яка власними силами здійснювала копання могили на кладовищі «Західне» з метою поховання померлих громадян.
До того ж, в графі відомості про назву організації, яка проводила поховання, книги реєстрації поховань та перепоховань померлих громадян на території кладовища «Західне», зазначаються анкетні дані суб'єктів господарювання, які надають ритуальні послуги на території м. Кривого Рогу, що зайвий раз підтверджує факт копання могили замовниками не власними засобами, а із залученням сторонніх осіб.
Як наслідок такого ведення господарської діяльності комунальне підприємство «ОСОБА_10 Сервіс Плюс», яке підпорядковане та підконтрольне управлінню благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради, за 5 місяців цього року недоотримало більше 2 млн. грн.
Вищевказані порушення не виключають можливості використання службовими особами КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» наданих їм службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди під час виділення місць для поховання, що є порушенням вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».
Недоотримання КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» доходів від господарської діяльності призводить до того, що з місцевого бюджету підприємству надаються субсидії, які в свою чергу незаконно витрачаються.
Так, згідно п.6 ст.22 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-УІ, зі змінами, п.8, п.9 Порядку складання, розгляду та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 №228, із змінами і доповненнями передбачено, що одержувач бюджетних коштів використовує бюджетні кошти на підставі плану використання бюджетних коштів.
Перевіркою встановлено, що відповідно до розрахунків до кошторису та затвердженого плану використання бюджетних коштів на відповідний бюджетний період планувалися та затверджувалися видатки на виплату заробітної плати лише для штатних працівників КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс», виплата винагороди (заробітної плати) по цивільно-правових договорах за рахунок коштів місцевого бюджету розрахунками до кошторисів не передбачена та до фонду заробітної плати не включена.
Незважаючи на це, в порушення ст.1, п.38 ст.2, п.6 ст.22 Бюджетного кодексу України, п.1 ст.9, п.7 ст.8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні ", п.8, п.9 Порядку складання, розгляду та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №228, рішень Криворізької міської ради від 28.12.2012 № 1610 «Про затвердження Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства міста на 2013 рік», від 30.12.2013 №2352 «Про внесення змін до рішення міської ради від 28.12.2012 №1610 «Про затвердження Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства міста на 2013 рік», рішень Криворізької міської ради від 31.01.2014 № 2500 «Про затвердження Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства міста на 2014 рік», від 12.02.2014 №2531 «Про внесення змін до рішення міської ради від 31.01.2014 № 2500 «Про затвердження Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства міста на 2014 рік» комунальним підприємством незаконно витрачено кошти загального фонду місцевого бюджету "Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)" на загальну суму 73 821,9 грн. внаслідок здійснення підприємством оплати за рахунок коштів загального фонду місцевого бюджету вартості послуг по цивільно-правових договорах, видатки на проведення яких не передбачені в розрахунках до кошторисів та планів використання бюджетних коштів на відповідні бюджетні періоди.
Встановлене порушення призвело до матеріальної шкоди (збитків) місцевому бюджету на суму 73 821,9 гривень.
Незаконне використання бюджетних коштів допущено у зв'язку з невиконанням посадових обов'язків заступником директора КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» ОСОБА_13, головним бухгалтером ОСОБА_14 та провідний інженер підприємства ОСОБА_15, а також у зв'язку з відсутністю контролю з боку начальника УЖБП ОСОБА_7, заступника начальника УЖБП ОСОБА_16, головного бухгалтера УЖБП ОСОБА_17, начальника відділу УБЖП ОСОБА_11 за цільовим використанням бюджетних коштів, що є порушенням п. 2.6 Положення про УБЖП виконкому міської ради.
Також прокурорами районів міста ОСОБА_1 при проведенні перевірок встановлено численні порушення вимог Закону України «Про поховання та похоронну справу».
Так, прокурором Жовтневого району встановлено, що протягом січня-лютого 2014 року на території кладовища «Бажаново» в Жовтневому районі м. Кривого Рогу здійснено поховання 24 померлих громадян.
Однак, протягом зазначеного часу відповідно до ст. 12 Закону України «Про поховання та похоронну справу», та п. 2.3 Положення про порядок надання ритуальних послуг на території м. Кривого Рогу, затвердженого рішенням Криворізької міської ради № 3816 від 28.04.2010 року з КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» укладено лише 7 договорів - замовлень про поховання 7 померлих громадян. При цьому, доглядач кладовища, будучи уповноваженим на забезпечення порядку поховань, надання дозволу на поховання, контролю за правильністю оформлення документів, отримав від 17 громадян кошти в сумі більше 12 тис. грн. за копання могили та оформлення договору - замовлення на організацію проведення поховання та надав дозвіл на поховання 17 померлих громадян без оформлення договорів - замовлення та оплати ритуальних послуг до каси комунального підприємства «ОСОБА_10 Сервіс Плюс».
За даним фактом прокурором Жовтневого району розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
Прокуратурою Центрально-Міського району встановлено в ході перевірки, що рішенням виконкому Криворізької міської ради № 56 від 13.02.2013 року «Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства «ОСОБА_10 сервіс плюс» установлено вартість ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів та зобов'язано КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» забезпечити надання ритуальних послуг населенню за встановленою вартістю.
Згідно додатку до цього рішення визначено, що вартість копання могили для поховання дорослих громадян становить 753,47 гривень.
Однак, посадові особи КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» протягом 2014 року з метою заволодіння чужим майном шляхом обману умисно повідомляли громадянам, що вартість копання могили становить не 753,47 гривень, а більшу суму (від 1000 до 1400 гривень) та отримували ці кошти власноруч.
За цим фактом прокуратурою Центрально-Міського району м. Кривого Рогу внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення посадовими особами КП «ОСОБА_10 сервіс плюс» кримінального правопорушення, передбаченого ч.І ст. 190 КК України.
Порушення законності при наданні місць для поховання громадян виявлено прокурором Тернівського району.
Встановлено, що посадові особи КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» незаконно, в порушення вимог Закону України «Про поховання та похоронну справу» та рішення Криворізької міської ради № 56 від 13.02.2013 року «Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно окремих їх видів для комунального підприємства «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» отримували від громадян неправомірну допомогу за надання місця для поховання.
Інформація про вчинення кримінального правопорушення внесена до ЄРДР.
На території Дзержинського району в ході прокурорської перевірки також виявлено факти завищення вартості ритуальних послуг при здійсненні поховання на кладовищі «Коксохімічному», в результаті чого посадові особи КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» незаконно заволоділи грошовими коштами громадян, чим скоїли кримінальне правопорушення.
Встановлено факти виділення з корисливих мотивів відповідальними особами кладовищ нових місць для поховання померлих.
Прокуратурою Інгулецького району в ході перевірки встановлено, що відповідальними особами кладовища «Південного ГЗК» (нове), незважаючи на рішення виконкому Криворізької міської ради № 383 від 11.12.2013 року «Про припинення поховання померлих на кладовищі «Південного ГЗК» (нове), з метою отримання та привласнення коштів громадян, продовжували безпідставно виділяти нові місця для поховання померлих. За даним фактом розпочато кримінальне провадження.
Таким чином, з питань додержання вимог земельного законодавства під час використання земельних ділянок, наданих під розміщення міських кладовищ, також виявлено численні порушення та розпочато низку кримінальних проваджень.
25.07.2012 року Криворізькою міською радою рішенням № 1243 комунальне підприємство «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» визнано ритуальною службою у місті та передано у користування та розпорядження земельні ділянки, виділені для розміщення кладовищ у м. Кривому Розі.
Так, згідно акту на право постійного користування землею № 115 від 28 грудня 1993 року комунальне підприємство «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» повинно використовувати земельну ділянку, на якій розташоване кладовище «Суворівське», для надання послуг з поховання площею 35874,4 м.кв. але згідно топографічних карт наданих ТОВ «Укргеопроект», розроблених станом на 01.04.2014 року, фактично комунальне підприємство «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» використовує земельну ділянку, площею 4,58 га., що на 0,99 га. Більше, ніж встановлено у акту на право постійного користування землею № 115 від 28 грудня 1993 року по кладовищу «Суворівське».
Отже, протиправними діями посадових осіб КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» інтересам держави спричинено шкоду на загальну суму 861300 грн.
На підставі зазначеного, прокуратурою району внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України.
Як встановлено в ході перевірки прокуратури Тернівського району, на кладовищі «Краматорівка» рішенням органу місцевого самоврядування припинено поховання померлих, однак посадові особи КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» надавали дозволи на поховання померлих та забезпечували відведення земельних ділянок поза межами, виділеними під кладовища, в результаті чого самовільно зайняли земельну ділянку ДП «Криворізьке лісове господарство», чим завдали останньому значної шкоди, що стало підставою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.
В ході перевірки додержання вимог чинного законодавства при проведені УБЖП конкурсів на визначення переможців з надання послуг по утриманню будинків встановлено, що відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №1875, Постанови КМУ №631, наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №60 «Про затвердження порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді», на виконання Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Дніпропетровської області на 2010-2014 роки, затвердженої рішенням Дніпропетровської обласної ради від 14.05.2010 №708/24/У та розпорядження голови облдержадміністрації від 25.06.2011 №Р-437/03/11 «Про додаткові заходи щодо реформування і розвитку житлово-комунального господарства», в ОСОБА_9 на підставі наказів створено комісію з проведення конкурсу з визначення управителя будинку, споруди або групи будинків відповідних районів.
Конкурсна документація на визначення управителів житловими будинками, спорудою або групою будинків затверджена начальником УБЖП виконкому Криворізької міської ради.
Перевіркою додержання вимог діючого законодавства України при проведені конкурсів на визначення управителів житловими будинками, спорудою або групою будинків по Довгинцівському, Саксаганському та Дзержинському районах, по окремих об'єктах, встановлено обрання переможцем конкурсів учасників, на момент розкриття пропозицій в яких фактично відсутня матеріально-технічна база, працівники відповідної кваліфікації, наявність позитивного досвіду роботи з надання послуг відповідно до вимог стандартів, нормативів, норм та правил.
Так, перевіркою додержання вимог діючого законодавства України при проведені конкурсів на визначення управителів житловими будинками, спорудою або групою будинків по Довгинцівському району встановлено, що між УБЖП виконкомом міської ради та КП «ЖЕО №45» було укладено договір від 26.01.2010 № б/н з управління будинком, спорудою або групою будинків.
Відповідно до розділу 4 Договору, термін дії договору визначений з 01.02.2010.
Умовами цього договору передбачено, що договір управління припиняється у випадку: взаємної згоди сторін про його припинення, ліквідація або визнання банкрутом підприємства, за рішенням суду, з ініціативи однієї зі Сторін, у випадку доведеності невиконання зобов'язань за договором іншою Стороною, інших випадках, передбачених діючим законодавством України.
ОСОБА_9 було направлено до КП «ЖЕО №45» листа від 21.11.2012 за №8100/7, про те, що за результатами аналізу роботи підприємства за 10 місяців 2012 року, 85 мешканців району звернулися щодо несвоєчасного отримання житлово-комунальних послуг відповідної якості та незадовільної роботи підприємства, внаслідок чого ОСОБА_9 має намір про розірвання договору, та оголошення конкурсу на визначення виконавця послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків і споруд у Довгинцівському районі.
Листом від 29.01.2013 №626/7 ОСОБА_9 повідомило керівництво КП «ЖЕО №45» про ініціювання проведення конкурсу.
Станом на 03.01.2013 за №1 (21326), та станом на 10.01.2013 за №2 (21327) в газеті «Червоний гірник» було оприлюднено оголошення про проведення конкурсу про визначення управителів будинку, споруди або групи будинків Довгинцівського району за об'єктами №1, №2,№3.
Відповідно до наказу УБЖП виконкому міської ради від 03.01.2013 №1 «Про створення комісії з проведення конкурсу з визначення управителя будинку, споруди або групи будинків Довгинцівського району» створено комісію з проведення конкурсу.
До складу комісії увійшли: начальник УБЖП ОСОБА_7, заступник начальника УБЖП ОСОБА_16, головний бухгалтер УБЖП ОСОБА_17, начальник відділу УБЖП ОСОБА_6 та інші представники будинкових комітетів.
В ході перевірки встановлено, що до участі в конкурсі, по першому об'єкту Довгинцівського району, документи подані наступними учасниками:
КП «ЖЕО №45»; - - ТОВ «Уют-2011»;
ТОВ «Комбінат благоустрою»;ТОВ «Житлосервіс-КР»;ТОВ «КСБК»;КП «Послуга».До оцінки допущені наступні пропозиції учасників:
ТОВ «Уют-2011». Відповідно до пропозиції вартість послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків складає 0,20 грн;ТОВ «Комбінат благоустрою». Відповідно до пропозиції вартість з управління будинком, спорудою або групою будинків складає 0,171 грн;ТОВ «Житлосервіс-КР». Відповідно до пропозиції вартість послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків складає 0,168 грн;КП «Послуга». Відповідно до пропозиції вартість послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків складає 0,25 гривень.Перевіркою встановлено, що відповідно до протоколу засідання комісії з проведення конкурсу з визначення управителів будинку, споруди або групи будинків по Довгинцівському району (об'єкт №1), пропозиції КП «ЖЕО №45» та ТОВ «КСБК» відхилено у зв'язку з порушенням конкурсних вимог до оформлення пакету документів, а саме: відсутності на окремих аркушах печатки Учасника та підпису уповноваженої особи, чим недотримані вимоги п. 13 Конкурсної документації на визначення управителів житловими будинками, спорудою або групою будинків по житловим будинкам Довгинцівського району.
Відповідно до протоколу засідання комісії з проведення конкурсу з визначення управителів від 26.02.2013 року, за результатами проведеного конкурсу по Довгинцівському району переможцем обрано ТОВ «Житлосервіс-КР» (керівник ОСОБА_18, юридична та фактична адреса: 50065, м. Кривий Ріг, вул. Димитрова, 64, код ЄДРПОУ 38334911).
При дослідженні документів, які подавалися учасником до конкурсу встановлено, що відповідно до даних виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія ААБ №995513, ТОВ «Житлосервіс-КР» створено 28.01.2013 року. ТОВ «Житлосервіс-КР» надано довідки про те, що:
- в зв'язку з тим, що товариство є новоствореною юридичною особою, «Баланс» та «Звіт про фінансові результати» за 2012 рік відсутні (лист ТОВ «Житлосервіс-КР» долучений до конкурсних пропозицій);
- в зв'язку з тим, що товариство є новоствореною юридичною особою, інформація про наявність матеріально-технічної бази, працівників відповідної кваліфікації та досвіду щодо надання послуг відповідно до вимог стандартів, нормативів та правил, наведена в додатках, а саме в засновницький документації інвестора ПП «Комфорт Сіті» (лист ТОВ «Житлосервіс-КР» долучений до конкурсних пропозицій).
Таким чином, на момент розкриття пропозицій в учасника, ТОВ «Житлосервіс-КР», фактично відсутня матеріально-технічна база, працівники відповідної кваліфікації, наявність позитивного досвіду роботи з надання послуг відповідно до вимог стандартів, нормативів, норм та правил.
Документів, що свідчать про можливі взаємовідносини (інвестиційну, засновницьку, спільну діяльність, або укладання договорів оренди тощо), між ТОВ «Житлосервіс-КР» та ПП «Комфорт-Сіті» у складі пропозиції учасником не надано.
Крім того, перевіркою встановлено розбіжності між даними статуту ТОВ «Житлосервіс-КР», наданого в складі конкурсної пропозиції, та даними електронної бази відомостей Єдиного державного реєстратора, щодо вказаного товариства.
Так, перевіркою встановлено, що учасником конкурсу ТОВ «Житлосервіс-КР» в складі документів надано Статут затверджений зборами учасників протокол №1 від 25.01.2013, зареєстрований виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області від 28.01.2013 за№ 12271020000014170.
За результатами конкурсу обрано переможця, оголошення про переможця опубліковано в газеті «Червоний гірник» від 28.02.2013 №16 (21341).
Між ОСОБА_9 та ТОВ «Житлосервіс-КР» укладено договір про надання послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків у Довгинцівському районі (об'єкт №1) від 28.02.2013 № б/н. Строк дії договору 1 рік. До договору укладено додаткові угоди: від 01.07.2013 №б/н, від 03.07.2013 №б/н, від 11.11.2013 №б/н.
Відповідно до останньої додаткової угоди внесено зміни в частині строку дії договору, а саме визначено, що договір діє безстроково.
Таким чином, відповідно до Постанови КМУ № 631 від 21.07.2005р. «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг затверджених» п. 25 передбачено право конкурсної комісії відхилити конкурсні пропозиції учасника у разі не відповідності кваліфікаційним вимогам конкурсної документації.
Аналогічні факти встановлені при перевірки проведення конкурсів по Саксаганському та Дзержинському районах м. Кривого Рогу, які проводило ОСОБА_9 у 2013р. Переможцем конкурсу обрано ТОВ «Житлосервіс-КР» та «Сітісервіс-КР» відповідно, незважаючи на те, що пропозиції учасників не відповідали кваліфікаційним вимогам.
Відхилення пропозиції КП «ЖЕО №45» та ТОВ «КСБК», у зв'язку з відсутністю на окремих аркушах конкурсної документації печатки Учасника та не відхилення пропозиції ТОВ «Житлосервіс-КР» та «Сітісервіс-КР», при фактичній відсутності матеріально-технічної бази, працівників відповідної кваліфікації, наявності позитивного досвіду роботи з надання послуг відповідно до вимог стандартів, нормативів, норм та правил не виключають можливості використання службовими особами УБЖП наданих їм службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди під час проведення конкурсу, що є порушенням вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».
Таким чином, порушення вимог Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про поховання та похорону справу», Земельного кодексу України та постанови КМУ № 631 від 21.07.2005р.„ стали можливими внаслідок неналежного виконання посадових обов'язків начальником УБЖП ОСОБА_7, заступником начальника УБЖП ОСОБА_19, головним бухгалтером УБЖП ОСОБА_17, начальниками відділів ОСОБА_11 та ОСОБА_6, заступником директора КП « ОСОБА_10 Сервіс Плюс» ОСОБА_13, головним бухгалтером підприємства ОСОБА_14 та провідним інженером підприємства ОСОБА_15
В зв'язку з викладеним; на підставі ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", 01.07.2014 року за вих. № 61-3368 вих_14 Криворізькому міському голові ОСОБА_20 прокурором м. Кривого Рогу ОСОБА_21 внесено подання з вимогами розглянути подання та вжити відповідних заходів з метою усунення порушень чинного законодавства України та недопущення їх у подальшій діяльності, а саме:
Вирішити питання про проведення перевірки (ревізії) фінансово-господарської діяльності КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» щодо встановлення причин виникнення розбіжностей у кількості здійснених захоронень та укладених договорів замовлення на кладовищах м. Кривого Рогу, обліку та використання коштів, отриманих від надання ритуальних послуг, виявлення фактів використання посадовими особами коштів комунального підприємства поза межами бухгалтерського обліку.
Розглянути питання про внесення змін до Положення про порядок надання ритуальних послуг на території міста ОСОБА_1, затвердженого рішенням Криворізької міської ради від 28.04.2010 № 3816 в частині упорядкування відносин щодо безоплатного виділення земельної ділянки під захоронения. Розглянути питання про внесення змін до рішенням Криворізької міської ради від 12.03.2014 № 77 «Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства ОСОБА_10 Сервіс Плюс» в частині визначення цін на монтаж та демонтаж намогильних споруд при організації підпоховання в існуючу могилу, організацію відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України, запаювання оцинкованої труни.
Вжити заходів щодо оформлення відповідних правоустановчих документів на земельні ділянки, на яких розташовані кладовища м. Кривого Рогу.
Вжити заходів щодо проведення інвентаризації земельних ділянок, на яких розташовані кладовища у м. Кривий Ріг з метою встановлення залишку вільних місць під захоронения.
Розглянути питання щодо внесення змін до Положення про управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради, а саме у розділі 3 Положення чітко визначити контрольні функції посадових осіб ОСОБА_9 при здійсненні контролю за комунальними підприємствами міста, засновниками яких є міська рада.
Розглянути питання щодо проведення УБЖП повторного конкурсу на визначення управителів житловими будинками, спорудою або групою будинків по м. Кривому Рогу.
Вирішити питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності начальника управління благоустрою та житлової політики виконавчого комітету Криворізької міської ради ОСОБА_7, заступника начальника УБЖП ОСОБА_16, головного бухгалтера УБЖП ОСОБА_17, начальників відділів УБЖП ОСОБА_11 та ОСОБА_6М, заступника директора КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» ОСОБА_13, головного бухгалтера підприємства ОСОБА_14 та провідного інженер підприємства ОСОБА_15
Однак, 29.07.2014 року до прокуратури міста ОСОБА_1 надійшла відповідь з Криворізької міської ради № 7/20-221 від 29.07.2014 р. про часткове задоволення подання прокурора м. Кривого Рогу та його відхилення в частині:
Вирішення питання про проведення перевірки (ревізії) фінансово-господарської діяльності КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» щодо встановлення причин виникнення розбіжностей у кількості здійснених захоронень та укладених договорів замовлення на кладовищах м. Кривого Рогу, обліку та використання коштів, отриманих від надання ритуальних послуг, виявлення фактів використання посадовими особами коштів комунального підприємства поза межами бухгалтерського обліку.Розгляд питання про внесення змін до рішенням Криворізької міської ради від 12.03.2014 № 77 «Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства ОСОБА_10 Сервіс Плюс» в частині визначення цін на монтаж та демонтаж намогильних споруд при організації підпоховання в існуючу могилу, організацію відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України, запаювання оцинкованої труни.Розгляд питання щодо внесення змін до Положення про управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради, а саме у розділі 3 Положення чітко визначити контрольні функції посадових осіб ОСОБА_9 при здійсненні контролю за комунальними підприємствами міста, засновниками яких є міська рада. Розглянути питання щодо проведення УБЖП повторного конкурсу на визначення управителів житловими будинками, спорудою або групою будинків по м. Кривому Рогу.- Вирішення питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності начальника управління благоустрою та житлової політики виконавчого комітету Криворізької міської ради ОСОБА_7, заступника начальника УБЖП ОСОБА_16, головного бухгалтера УБЖП ОСОБА_17, начальників відділів УБЖП ОСОБА_11 та ОСОБА_6
Хочу зауважити суд, що доводи, які зазначені у відповіді Криворізької міської ради (надалі відповідач) № 7/20-221 від 29.07.2014 р. на подання прокурора м. Кривого Рогу від 01.07.2014 р. за № 61-3368вих-14 є такими, що не відповідають дійсним обставинам та тим порушенням, які були виявлені під час проведення прокурорської перевірки, суперечать вимогам чинного законодавства, а саме:
Щодо вирішення питання про проведення перевірки (ревізії) фінансово-господарської діяльності КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» щодо встановлення причин виникнення розбіжностей у кількості здійснених захоронень та укладених договорів замовлення на кладовищах м. Кривого Рогу, обліку та використання коштів, отриманих від надання ритуальних послуг, виявлення фактів використання посадовими особами коштів комунального підприємства поза межами бухгалтерського обліку зазначаю, що відповідно до п. 7.3 Статуту Комунального підприємства «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» ревізія та перевірки підприємства контролюючими органами, в т.ч. органами Власника (виконком Криворізької міської ради), здійснюються відповідно до діючого законодавства. Тобто твердження відповідача про те, що повноважень органами місцевого самоврядування щодо проведення перевірки фінансово-господарської діяльності з боку посадових осіб органу місцевого самоврядування ані Конституцією України, ані Законом України «Про місцеве врядування в Україні»та прийнятими відповідно до нього підзаконними актами не надано - є безпідставним, незаконним та таким, що суперечить Статуту підприємства та діючому законодавству України.
Крім того, слід зауважити суд, про що в поданні прокурора міста ОСОБА_1 зазначено про вирішення питання про проведення перевірки (ревізії) господарської діяльності КП «ОСОБА_10 Плюс» щодо встановлення причин виникнення розбіжностей у кількості здійснених захоронень та укладених договорів замовлення на кладовищах м. Кривого Рогу, обліку та використання коштів, отриманих від надання ритуальних послуг, а не проведення самої перевірки, як зазначено у відповіді на подання відповідача.
Щодо розгляду питання про внесення змін до рішенням Криворізької міської ради від 12.03.2014 № 77 «Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства ОСОБА_10 Сервіс Плюс» в частині визначення цін на монтаж та демонтаж намогильних споруд при організації підпоховання в існуючу могилу, організацію відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України, запаювання оцинкованої труни, зазначаю, що до рішення Криворізької міської ради не внесено мінімальний обов»язковий перелік послуг, а саме: монтаж та демонтаж намогильних споруд при організації підпоховання в існуючу могилу, організація відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України, запаювання оцинкованої труни, що ст.ст. 9, 10, 12 Закону України «Про поховання та похоронну справу», п. 4, 5, 16 Необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України № 193 від 19.11.2003.
Тобто посилання відповідача на те, що звернень громадян на придбання таких послуг, збільшення штату робітників, які мали надавати ці послуги, утримання їх, а саме виплата заробітної плати та нарахувань на неї призвело б до збитків на окрему вартість коштів є незаконним та надуманим з боку відповідача, адже цей перелік послуг є обов»язковим та не підлягає зменшенню.
Щодо розгляду питання щодо внесення змін до Положення про управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради, а саме у розділі 3 Положення чітко визначити контрольні функції посадових осіб ОСОБА_9 при здійсненні контролю за комунальними підприємствами міста, засновниками яких є міська рада, зазначаю, що відповідно до ст. 17 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.
Однак, в Положенні про ОСОБА_9 благоустрою та житлової політики виконкому міської ради не визначено контрольні функції посадових осіб ОСОБА_9 при здійсненні контролю за комунальними підприємствами міста, засновниками яких є міська рада, що призводить до порушень вимог чинного законодавства з боку посадових осіб підконтрольних підприємств, порушень ними фінансово-господарської діяльності, і як наслідок, ненадходження коштів до бюджету та збитковості комунальних підприємств, а також не обгрунтованого виділення коштів з місцевого бюджету, а саме дотацій та субвенцій.
Щодо розгляду питання проведення УБЖП повторного конкурсу на визначення управителів житловими будинками, спорудою або групою будинків по м. Кривому Рогу зазначаю, що підприємства, які визначені як переможці, а саме ТОВ «Житлосервіс-КР» є новоствореною юридичною особою, у якої відсутня фінансово-господарська діяльність за попередні періоди, відсутній штат та промислові потужності. У зв»язку з чим, п. 25 Порядку проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою КМУ № 631 від 21.07.2005 р., передбачено право конкурсної комісії відхилити конкурсні пропозиції вказаного учасника у зв»язку з невідповідністю кваліфікаційним вимогам конкурсної документації. Тобто вирішення питання відповідачем про проведення повторного конкурсу має слугувати метою залучення тих підприємств, які мають достатній досвід та промислові потужності у даній сфері діяльності.
Вбачається, що посадові особи: начальник управління благоустрою та житлової політики виконавчого комітету Криворізької міської ради ОСОБА_7, заступника начальника УБЖП ОСОБА_16, головного бухгалтера УБЖП ОСОБА_17, начальників відділів УБЖП ОСОБА_11 та ОСОБА_6 допустили ряд порушень вимог чинного законодавства, Положень та посадових Інструкцій, у зв»язку з чим, відносно них повинно бути вирішено питання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.
Відповідно до ч.5,6 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» у разі відхилення подання в цілому чи частково або неповідомлення прокурора про результати розгляду подання, а також якщо подання не вносилося, прокурор може звернутися до суду щодо визнання незаконним нормативно-правового акта відповідного органу повністю чи в окремій його частині; визнання протиправним рішення чи окремих його положень і щодо скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень; визнання протиправними дій чи бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від вчинення певних дій.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та просили задовольнити її судом.
Представники відповідача, кожен окремо, в судовому засіданні проти позову заперечують, просять в задоволенні позову відмовити.
Представник 3-ї особи в судовому засіданні проти позову заперечує, просить в задоволенні позову відмовити.
Суд, вислухавши представників позивача, представників відповідача, представника 3-ї особи, дослідивши матеріали справи, вважає необхідним в задоволенні позову відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (надалі - Закону) органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Рада в межах своїх повноважень, відповідно до вимог ст. 59 вищезазначеного закону, приймає нормативні акти у формі рішень.
Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.
Рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою.
Контролюючими органами, які мають право проводити перевірки (ревізії) фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарської діяльності відповідно до чинного законодавства є органи державної фінансової інспекції, державної фіскальної служби, митні органи, державного казначейства.
Відповідно до ст. 13У «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Згідно п. 1 положення про Державну фінансову інспекцію в Україні Державна фінансова інспекція України (Держфінінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний фінансовий контроль за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності, за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного й місцевих бюджетів, здійснює контроль за виконанням функцій з управління об'єктами державної власності, цільовим використанням коштів державного та місцевих бюджетів.
Повноваження органам місцевого самоврядування щодо проведення перевірки фінансово-господарської діяльності посадовими особами органу місцевого самоврядування ані Конституцією України, ані Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та прийнятими відповідно до нього підзаконними актами не надано.
Виконком міської ради рішення про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів приймає лише після погодження проекту рішення Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України та відповідності його антимонопольному законодавству та законодавству про захист економічної конкуренції.
Згідно ст. 12 ЗУ «Про поховання та похоронну справу» особа, яка зобов'язалася поховати померлого, на підставі свідоцтва про смерть звертається згідно із статтею 8 цього Закону до сільського голови або ритуальної служби з приводу укладення відповідного договору-замовлення на організацію та проведення поховання. Ця особа має право вибирати виконавців послуг серед суб'єктів господарської діяльності, які уклали договори із сільським головою або ритуальною службою про надання цих послуг. Виконавець може надавати ритуальні послуги, визначені необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг.
Таким чином, жодним нормативно-правовим актом України не покладено обов'язку на ритуальну службу здійснення надання всіх ритуальних послуг, визначених необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, натомість чинне законодавство України містить вказівку про те,що «Виконавець може надавати...».
Відповідно до 1471 КЗпП України дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.
На працівників, які несуть дисциплінарну відповідальність за статутами, положеннями та іншими актами законодавства про дисципліну, дисциплінарні стягнення можуть накладатися також органами, вищестоящими щодо органів, вказаних у частині першій цієї статті.
Отримавши подання прокурора уповноваженим органом розглянуте питання щодо притягнення вказаних у поданні працівників до дисциплінарної відповідальності в результаті чого було прийняте рішення про відсутність підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників адже начальник управління благоустрою та житлової політики ОСОБА_7, заступник начальника управління благоустрою та житлової політики ОСОБА_16І, головний бухгалтер управління, начальник відділу житлової політики управління ОСОБА_6 та в.о. начальника відділу благоустрою управління ОСОБА_11 діяли на підставі та в межах своєї посадової інструкції, положення про відповідні відділи та про управління.
Прокурора про результати розгляду було повідомлено за вих.. № 7/20-2211 від 29.07.2014 року.
Крім того, прокурора повідомлено, що наказом комунального підприємства «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» від 01.07.2014 №91 «Про призначення відповідальних» з метою контролю за своєчасним, достовірним та належним обліком поховань на кладовищах міста призначено відповідального за здійснення контролю щодо відповідності поховань, зареєстрованих в Книзі реєстрації поховань та перепоховань, до укладених договорів-замовлень.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача є безпідставними та вважає необхідним в позові позивачу про визнання протиправними дії виконавчого комітету Криворізької міської ради щодо вирішення питання про проведення перевірки (ревізії) фінансово-господарської діяльності КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» щодо встановлення причин виникнення розбіжностей у кількості здійснених захоронень та укладених договорів замовлення на кладовищах м. Кривого Рогу, обліку та використання коштів, отриманих від надання ритуальних послуг, виявлення фактів використання посадовими особами коштів комунального підприємства поза межами бухгалтерського обліку; зобов»язання виконавчого комітету Криворізької міської ради розглянути питання про проведення перевірки (ревізії) фінансово-господарської діяльності КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» щодо встановлення причин виникнення розбіжностей у кількості здійснених захоронень та укладених договорів замовлення на кладовищах м. Кривого Рогу, обліку та використання коштів, отриманих від надання ритуальних послуг, виявлення фактів використання посадовими особами коштів комунального підприємства поза межами бухгалтерського обліку; визнання протиправними дій виконавчого комітету Криворізької міської ради щодо розгляду питання про внесення змін до рішення Криворізької міської ради від 12.03.2014 № 77 «Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства ОСОБА_10 Сервіс Плюс» в частині визначення цін на монтаж та демонтаж намогильних споруд при організації підпоховання в існуючу могилу, організацію відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України, запаювання оцинкованої труни; зобов»язання виконавчого комітету Криворізької міської ради розглянути питання про внесення змін до рішення Криворізької міської ради від 12.03.2014 № 77 «Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства ОСОБА_10 Сервіс Плюс» в частині визначення цін на монтаж та демонтаж намогильних споруд при організації підпоховання в існуючу могилу, організацію відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України, запаювання оцинкованої труни; визнання протиправними дій виконавчого комітету Криворізької міської ради щодо розгляду питання щодо внесення змін до Положення про управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради, а саме у розділі 3 Положення чітко визначити контрольні функції посадових осіб ОСОБА_9 при здійсненні контролю за комунальними підприємствами міста, засновниками яких є міська рада; зобов»язання виконавчого комітету Криворізької міської ради розглянути питання щодо внесення змін до Положення про управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради, а саме у розділі 3 Положення чітко визначити контрольні функції посадових осіб ОСОБА_9 при здійсненні контролю за комунальними підприємствами міста, засновниками яких є міська рада; зобов»язання виконавчого комітету Криворізької міської ради розглянути питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності начальника управління благоустрою та житлової політики виконавчого комітету Криворізької міської ради ОСОБА_7, заступника начальника УБЖП ОСОБА_16, головного бухгалтера УБЖП ОСОБА_17, начальників відділів УБЖП ОСОБА_11 та ОСОБА_6 - відмовити.
Керуючись ст.159,160,161,162,163,167 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ :
В позові прокурору м. Кривого Рогу до Виконавчого комітету Криворізької міської ради, ОСОБА_9 благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради, 3-я особа КП „ОСОБА_10 Сервіс Плюс” про визнання протиправними дії виконавчого комітету Криворізької міської ради щодо вирішення питання про проведення перевірки (ревізії) фінансово-господарської діяльності КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» щодо встановлення причин виникнення розбіжностей у кількості здійснених захоронень та укладених договорів замовлення на кладовищах м. Кривого Рогу, обліку та використання коштів, отриманих від надання ритуальних послуг, виявлення фактів використання посадовими особами коштів комунального підприємства поза межами бухгалтерського обліку; зобов»язання виконавчого комітету Криворізької міської ради розглянути питання про проведення перевірки (ревізії) фінансово-господарської діяльності КП «ОСОБА_10 Сервіс Плюс» щодо встановлення причин виникнення розбіжностей у кількості здійснених захоронень та укладених договорів замовлення на кладовищах м. Кривого Рогу, обліку та використання коштів, отриманих від надання ритуальних послуг, виявлення фактів використання посадовими особами коштів комунального підприємства поза межами бухгалтерського обліку; визнання протиправними дій виконавчого комітету Криворізької міської ради щодо розгляду питання про внесення змін до рішення Криворізької міської ради від 12.03.2014 № 77 «Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства ОСОБА_10 Сервіс Плюс» в частині визначення цін на монтаж та демонтаж намогильних споруд при організації підпоховання в існуючу могилу, організацію відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України, запаювання оцинкованої труни; зобов»язання виконавчого комітету Криворізької міської ради розглянути питання про внесення змін до рішення Криворізької міської ради від 12.03.2014 № 77 «Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства ОСОБА_10 Сервіс Плюс» в частині визначення цін на монтаж та демонтаж намогильних споруд при організації підпоховання в існуючу могилу, організацію відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України, запаювання оцинкованої труни; визнання протиправними дій виконавчого комітету Криворізької міської ради щодо розгляду питання щодо внесення змін до Положення про управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради, а саме у розділі 3 Положення чітко визначити контрольні функції посадових осіб ОСОБА_9 при здійсненні контролю за комунальними підприємствами міста, засновниками яких є міська рада; зобов»язання виконавчого комітету Криворізької міської ради розглянути питання щодо внесення змін до Положення про управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради, а саме у розділі 3 Положення чітко визначити контрольні функції посадових осіб ОСОБА_9 при здійсненні контролю за комунальними підприємствами міста, засновниками яких є міська рада; зобов»язання виконавчого комітету Криворізької міської ради розглянути питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності начальника управління благоустрою та житлової політики виконавчого комітету Криворізької міської ради ОСОБА_7, заступника начальника УБЖП ОСОБА_16, головного бухгалтера УБЖП ОСОБА_17, начальників відділів УБЖП ОСОБА_11 та ОСОБА_6 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі апеляційної скарги, з одночасним її поданням до апеляційної інстанції.
Суддя: Н. А. Літвіненко