Постанова № 4437487, 25.06.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2009
Номер справи
2а-20377/09/1270
Номер документу
4437487
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 червня 2009 року Справа № 2а-20377/09/1270

Категорія  6.14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Качуріної Л.С.

при секретарі Лемба А.В.

за участю представника прокурора: Русінова Ю.В,

в присутності сторін:

представники позивачів: не з'явилися,

представник відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Прокурора м. Антрацита Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області, Міністерства палива та енергетики України до Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» про стягнення штрафних санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

12 лютого 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Прокурора м. Антрацита Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області, Міністерства палива та енергетики України до Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» про стягнення штрафних санкцій.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що у грудні 2006 року позивачем було обстежено теплове господарство Антрацитівське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго», за результатами якого відповідача було зобов'язано вжити заходів щодо усунення порушень законодавства з метою безпечного та раціонального використанні тепловикористовуючого устаткування. Термін виконання - грудень-березень 2007 року.

У листопаді 2007 року інспектором Державної інспекції з енергонагляду проведено перевірку виконання АМКП «Теплокомуненерго» вимог припису Інспекції від 13 грудня 2006 року ЛК 184 № 852 про усунення порушень законодавства про електроенергетику.

Актом перевірки від 14.11.2007 р. ЛК 184 №202 встановлено невиконання відповідачем у встановлений термін до 16 березня 2007 року п. п. № 2, 4 Припису Інспекції № 184, №852 від 13.12.2006 року.

На підставі зазначеного акту перевірки постановою від 11 грудня .2007 року. ЛК 184 № 202 на   відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1700,00 грн.

Копію постанови відповідачем отримано 13 грудня 2007 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.   До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено, тому позивач просить стягнути з   Антрацитівського міського комунального підприємства Теплокомненерго» суму штрафу 1700,00 грн.

Представник прокурора під час судового засідання позов підтримав в повному обсязі.

Представники Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» та Інспекції Держенергонагляду в Луганській області у судове засідання не з'явилися, про час, дату та місце слухання повідомлялися належним чином, причини неявки суду не повідомили.

Представник Міністерства палива та енергетики України у судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав суду заяву про визнання позову в повному обсязі та заяву про розгляд справи за його відсутності.

Заслухавши пояснення представника прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав .

В судовому засіданні встановлено, що у грудні 2006 року позивачем було обстежено теплове господарство Антрацитівське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго», за результатами якого відповідача було зобов'язано вжити заходів щодо усунення порушень законодавства з метою безпечного та раціонального використанні тепловикористовуючого устаткування. Термін виконання - грудень-березень 2007 року.

У листопаді 2007 року інспектором Державної інспекції з енергонагляду проведено перевірку виконання АМКП «Теплокомуненерго» вимог припису Інспекції від 13 грудня 2006 року ЛК 184 № 852 про усунення порушень законодавства про електроенергетику.

Актом перевірки від 14.11.2007 р. ЛК 184 №202 встановлено невиконання відповідачем у встановлений термін до 16 березня 2007 року п. п. № 2, 4 Припису Інспекції № 184, №852 від 13.12.2006 року.

На підставі зазначеного акту перевірки постановою від 11 грудня .2007 року. ЛК 184 № 202 на   відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1700,00 грн.

Копію постанови відповідачем отримано 13 грудня 2007 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.   До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 статті 136 КАС України встановлено, що судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва прокурором інтересів держави в судах є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних і державних інтересів внаслідок противоправних дій (бездіяльності фізичних або юридичних осіб), що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 року. № 1573/99 Міністерство палива та енергетики України (далі -Мінпаливенерго) визначено центральним органом виконавчої влади, на який покладене здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України „Про електроенергетику" здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконанні функцій, покладених на Державний енергетичний нагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року, та діє у складі державного підприємстві „Національна енергетична компанія „Укренерго" (далі - ДП НЕК „Укренерго") та його структурних підрозділів.

Відповідно до п. 1.2 Статуту ДП НЕК „Укренерго" воно засновано на державній власності та підпорядковується Мінпаливенерго відповідно до Указу Президента України вії 14.04.2000 року № 598/2000.

Головною метою діяльності ДП НЕК „Укренерго" є забезпечення цілісності об'єднано: енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобіганні порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій у країні, до основних напрямків діяльності віднесено здійсненні державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України „Про електроенергетику" та Положення.

Відповідно до ст. 5 Закону України „Про електроенергетику" до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Частиною 1 ст. 9 зазначеного закону визначено, що державний нагляд і електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Інспекція) у порядку, визначеному законодавством України, а частиною 5 ст. 9 зазначеного закону Інспекції надано повноваженні щодо застосування, у встановленому порядку, санкцій до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів у сфері ПЕК.

Так, відповідно до ч. З ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та   порушення умов ліцензування у вигляді штрафу.

Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановок Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, передбачено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у раз: несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

З наведеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора м. Антрацита Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області, Міністерства палива та енергетики України підлягають задоволенню в повному обсязі.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20,21 Закону України „Про житлово-комунальні послуг» , ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»,ч. 1,3 ст 136. ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора м. Антрацита Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області, Міністерства палива та енергетики України до Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» про стягнення штрафних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» (94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Горноспасательна,4, р/р 26006318258 у АБ «Укркомунбанк» м. Луганськ МФО 304988,) на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100 поточний рахунок 31116106700005, МФО 804013, код ЄДРПОУ 24046582, отримувач : УДК Кам'янобрідського району м. Луганська) суму штрафу в розмірі 1700,00 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено та підписано 25 червня 2009 року.

СУДДЯ