Постанова № 4437476, 07.05.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2009
Номер справи
2а-19872/09/1270
Номер документу
4437476
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

 

 

 

П О С Т А Н О В А Справа № 2а- 19872/09/1270

Іменем України Категорія 6.6.4

07 травня 2009 року    

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Качуріної Л.С.,

При секретарі: Лустіній Т.В.,

в присутності  

представника позивача - ОСОБА_1

представника прокуратури - не з'явився.

представник відповідача - не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора міста Первомайська в інтересах Державної податкової інспекції у місті Первомайську до Комунального підприємства „Прогрес” про стягнення податкового боргу , -

В С Т А Н О В И В:

02.02.2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора міста Первомайська в інтересах Державної податкової інспекції у місті Первомайську до Комунального підприємства „Прогрес” про стягнення податкового боргу.

 Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що прокуратурою міста Первомайська проведена перевірка в порядку нагляду за держанням і застосуванням законів щодо дотримання вимог податкового законодавства суб'єктами господарювання, в ході якої встановлені порушення інтересів держави, що у відповідності до вимог ст.121 Конституції України є підставою для представництва інтересів держави в господарському судочинстві.

Комунальне підприємство „Прогрес” зареєстроване як суб'єкт господарської діяльності виконкомом Первомайської міської ради № 18/4 від 19.11.2003 року. Зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської Ради Луганської області 27.11.2003 року за № 04051968100010181. Згідно довідки Луганського обласного управління статистики від 02.12.2003 року КП „Прогрес” занесено до Єдиного реєстру підприємств і організацій України та має ідентифікаційний код 32632584.

У ДПІ в м.Первомайську КП „Прогрес” взято на облік платником податків 25.03.2004 року за № 805-28-Ш, зареєстровано платником податків на додану вартість 08.06.2007 року згідно до свідоцтва № 100114638 серія НБ № 166175, індивідуальний податковий номер 326325812105. КП „Прогрес” є юридичною особою, має самостійний баланс та розрахункові рахунки.

Комунальне підприємство „Прогрес”, накопичило податкову заборгованість згідно розрахунку суми земельного податку, яка станом на 22.12.2008 року становить 22496,98 грн. та пені на суму 716,84 грн. Загальна сума податкового боргу становить 23213,82 грн.

Податковий борг по основному платежу складає - 22496,98 грн.

Залишок несплаченої пені - 716,84 грн.

Згідно Закону України № 2181 „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ДПІ у м.Первомайську для погашення відповідачем суми податкового боргу проводились наступні заходи:

Вручена перша податкова вимога №1/43 від 04.07.2007 р.;

Вручена друга податкова вимога №2/73 від 04.08.2007р.;

Все майно і майнові права підприємства внесено у податкову заставу, про що свідчить запис в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна за № 14048433 від 22.08.2007 р.

Строк дії застави до 22.08.2012 року.

23.04.2009 року позивач уточнив позовні вимоги та зазначив, що станом на 23.04.2009 р. відповідач, має податковий борг у зв'язку з невчасним внесенням до бюджету обов'язкових платежів з земельного податку в сумі - 28629,68 грн. в тому числі-основний борг 27334,60 грн., штрафні санкції - 284,97 грн. та пеня - 1010,11 грн.

У зв'язку з несвоєчасністю сплати податкового зобов'язання відповідачу була нарахована пеня за кожний день прострочки податкових зобов'язань в сумі 1010,11 грн.

Відповідачем до теперішнього часу податковий борг не погашено.

Тому позивач просив суд стягнути з КП „Прогрес” на користь держави податковий борг з земельного податку у сумі 28629,68 грн.

23.04.2009 року відповідач надав суду заперечення на адміністративний позов, в якому зазначив, що основною причиною неможливості своєчасної і в повному обсязі сплати податку на

землю та інших податків є незбалансованість доходної і витратної частин балансу підприємства, що виникла в результаті переходу на загальну систему оподаткування, а також збільшення статей витрат, що складають затверджений тариф по квартирній плат у зв'язку з інфляцією і неодноразовим підвищенням мінімальної заробітної плати протягом 2007 року і 2008 року. Збитки за 2008 рік складають 31 тис. грн., справу просив розглянути без його участі.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.

Представник прокуратури в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не доповів, про дату, місце та час слухання справи був повідомлені належним чином.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство „Прогрес” зареєстроване як суб'єкт господарської діяльності виконкомом Первомайської міської ради № 18/4 від 19.11.2003 року. Зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської Ради Луганської області 27.11.2003 року за № 04051968100010181. Згідно довідки Луганського обласного управління статистики від 02.12.2003 року КП „Прогрес” занесено до Єдиного реєстру підприємств і організацій України та має ідентифікаційний код 32632584.

У ДПІ в м.Первомайську КП „Прогрес” взято на облік платником податків 25.03.2004 року за № 805-28-Ш, зареєстровано платником податків на додану вартість 08.06.2007 року згідно до свідоцтва № 100114638 серія НБ № 166175, індивідуальний податковий номер 326325812105. КП „Прогрес” є юридичною особою, має самостійний баланс та розрахункові рахунки.

Комунальне підприємство „Прогрес”, накопичило податкову заборгованість згідно розрахунку суми земельного податку, яка станом на 22.12.2008 року становить 22496,98 грн. та пені на суму 716,84 грн. Загальна сума податкового боргу становить 23213,82 грн.

Податковий борг по основному платежу складає - 22496,98 грн.

Залишок несплаченої пені - 716,84 грн.

Згідно Закону України № 2181 „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ДПІ у м.Первомайську для погашення відповідачем суми податкового боргу проводились наступні заходи:

Вручена перша податкова вимога №1/43 від 04.07.2007 р.;

Вручена друга податкова вимога №2/73 від 04.08.2007р.;

Все майно і майнові права підприємства внесено у податкову заставу, про що свідчить запис в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна за № 14048433 від 22.08.2007 р.

Строк дії застави до 22.08.2012 року.

23.04.2009 року позивач уточнив позовні вимоги та зазначив, що станом на 23.04.2009 р. відповідач, має податковий борг у зв'язку з невчасним внесенням до бюджету обов'язкових платежів з земельного податку в сумі - 28629,68 грн. в тому числі-основний борг 27334,60 грн., штрафні санкції - 284,97 грн. та пеня - 1010,11 грн.

Податковий борг за основним платежем підтверджується слідуючими документами податкової звітності:

№ 348 від 29.01.2007р. - 2534,63 грн.,

№7133 від 25.06.2007р.- 1485,75 грн.,

№ 11516 від 29.08.2007р.-283,98 грн.,

№ 261 від 30.01.2008р.- 19125,72 грн.

№209 від 24.01.2009р. - 3904,52 грн.

Крім того 25.01.2008р. ДПІ у м.Первомайську була проведена перевірка КП „Прогрес”, за наслідками якої був складений акт „Про результати нев'їздної документальної перевірки своєчасності сплати податкового зобов'язання Комунальним підприємством !Прогрес! за квітень, травень 2007 року №51/15-32632584.

Також 15.09.2008 року ДПІ у м.Первомайську була проведена перевірка КП „Прогрес”, за наслідками якої був складений акт „Про результати нев'їздної документальної перевірки податкової звітності Комунального підприємства „Прогрес” за 2007 року за № 765/15-32632584.

У ході перевірок були виявлені порушення Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами” та факт невчасної сплати до бюджету плати за землю .

На підставі актів перевірок ДПІ у м.Первомайську були прийняті податкові повідомлення рішення № 0000231500/0 від 25.01.2008р. на суму 24,85грн., № 0000241500/0 від 25.01.2008р. на суму 24,44грн., № 0000221500/0 від 25.01.2008р. на суму 185,99грн. та № 0002241500/0 від 15.09.2008р. на суму 49,69 грн.

У зв'язку з несвоєчасністю сплати податкового зобов'язання відповідачу була нарахована пеня за кожний день прострочки податкових зобов'язань в сумі 1010,11 грн.

До наступного часу борг не сплачено.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру покладено обов'язки по представництву інтересів держави в суді у випадках, визначених законом. Згідно ч.2 ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою представництва інтересів держави в суді є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

 Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно п. 5.1. ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181 податкове зобов'язання, самостійно зазначене платником податків у податковій декларації вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

 Згідно п.5.3 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181, який є спеціальним Законом з питань оподаткування, та регламентує, поряд з іншими, порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з обов'язкових платежів, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника податків.

При самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником зарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного ЗУ № 2181 та закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу ( п. 16.3.1 ст. 16). Одночасно, відповідно до п. 3.2 Інструкції „Про порядок нарахування та погашення пені”, затвердженої наказом ДПА України від 01.03.2001р. № 77 і зареєстрованої Мін'юстом України 16.03.2001р. за № 240/5431, якщо сплати податкового зобов'язання збігається з вихідним (святковим ) днем, то останнім днем граничного строку сплати вважається перший робочий день після вихідного (святкового) дня.

Сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають повному задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора міста Первомайська в інтересах Державної податкової інспекції у місті Первомайську до Комунального підприємства „Прогрес” про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства „Прогрес” на користь Державного бюджету України податкову заборгованість зі сплати земельного податку у сумі 28629,68 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова складена в повному обсязі та підписана 12 травня 2009 року.

СУДДЯ