
Дата документу 26.05.2015
ЄУ № 420/1200/15-п
Провадження №3/420/164/15
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Суддя Новопсковського районного суду Луганської області Стеценко О.С., при секретарі судового засідання Кондратюк О.А., за участю прокурора Ісмаілова Е.Н., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов з прокуратури Станично-Луганського району про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, іпн.2143510604, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, голови Нижньотеплівської сільської ради, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, до адміністративної відповідальності не притягувалася, за вчинення правопорушення, передбаченого ст.172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, перебуваючи, згідно рішення Нижньотеплівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області № 1/1 від 10.11.2010, на посаді сільського голови Нижньотеплівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області, є посадовою особою місцевого самоврядування 4 категорії 7 рангу, відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, у межах своїх повноважень не вжила заходів щодо припинення правопорушення, а саме: негайно письмово не повідомила спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції про вчинення корупційного правопорушення - неподання деякими депутатами Нижньотеплівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік, чим порушила вимоги ч. 7 ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
ОСОБА_1 визнала, що вчинила правопорушення.
Прокурор у судовому засіданні просив ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується зібраними матеріалами справи, а саме:
- протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 2 від 19.05.2015;
- листом сільського голови ОСОБА_1 № 63 від 21.04.2015 про неподання станом на 01.04.2015 деякими депутатами сільської ради декларацій про майно, доходи, витрати фінансового характеру за 2014 рік;
- листом сільського голови ОСОБА_1 3 64 від 21.04.2015 про неповідомлення нею спеціально уповноваженого суб’єкта про неподання депутатами декларацій про майно, доходи, витрати фінансового характеру за 2014 рік;
- поясненням ОСОБА_1, в яких зазначено, що 31.03.2015 секретар ради повідомив її про те, що деякі депутати не подали декларації про майно, доходи, витрати фінансового характеру за 2014 рік. Факт неподання декларацій був виявлений 01.04.2015 під час проведення звірки на їх наявність;
- поясненням секретаря ради ОСОБА_2, в яких зазначено, що вона повідомила, що деякі депутати не подали декларації про майно, доходи, витрати фінансового характеру за 2014 рік. Факт неподання декларацій був виявлений 01.04.2015 під час проведення звірки на їх наявність;
- довідкою Нижньотеплівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області № 65 від 21.04.2015, з якої вбачається, що ОСОБА_1 була обрана сільським головою на виборах, які відбулися 31.10.2010. Повноваження голови почалися 10.11.2010 згідно рішення ради від 10.11.2010 № 1/1;
- рішенням Нижньотеплівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області № 1/1 від 10.11.2010, яким визнано повноваження сільського голови ОСОБА_1;
- попередженням про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про боротьбу з корупцією»;
- присягою державного службовця;
- довідкою Нижньотеплівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області № 74 від 05.05.2015;
- рішенням Нижньотеплівської сільської ради № 02 від 27.01.2015 «Про затвердження плану заходів, щодо попередження корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією в Нижньотеплівській сільській раді»;
- поясненням ОСОБА_1, в яких зазначено, що вона є відповідальною особою з питань запобігання та виявлення корупції.
Згідно ч. 7 ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» посадові і службові особи державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, посадові особи місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів у разі виявлення корупційного правопорушення чи одержання інформації про вчинення такого правопорушення працівниками відповідних державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів зобов'язані у межах своїх повноважень ужити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно письмово повідомити про його вчинення спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції.
Враховуючи зазначене, суд дійшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в порушенні ч. 7 ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», тобто у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, до яких суд відносить розкаяння винної особи у вчиненому правопорушенні, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, зважаючи, що в результаті вчинення правопорушення збитків суспільним інтересам або громадянам діями ОСОБА_1 не завдано, суд дійшов до висновку про необхідність застосування до правопорушника адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції передбаченої ст. 172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в редакції станом на час вчинення правопорушення згідно ст. 8 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 36,54 грн.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, 40-1, ст. 172-9, ст.ст. 268, 278, 283, 284, 289, 294, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 7 ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. на р/р №31114106700223, МФО 804013, Код 37942461, одержувач: УДКСУ у Новопсковському районі, банк одержувача: ГУДКСУ у Луганській області.
У разі несплати ОСОБА_1 штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення, відповідно до ч. 2 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, а саме 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 36,54 грн. на р/р №31218206700223, МФО 804013, Код 37942461, одержувач: УДКСУ у Новопсковському районі, банк одержувача: ГУДКСУ у Луганській області.
Строк пред’явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення.
У разі оскарження постанови або внесення на неї подання прокурора, постанова підлягає виконанню після залишення скарги або подання без задоволення.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-ти денного строку її оскарження (внесення подання прокурора).
Постанова може бути оскаржена, на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Луганської області через Новопсковський районний суд.
Суддя О.С. Стеценко