Постанова № 4436588, 13.08.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
13.08.2009
Номер справи
2а-7548/09/11/0170
Номер документу
4436588
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.08.09Справа №2а-7548/09/11/0170 о 14 годині 23 хвилини Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленко С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю представника позивача Коновалової Поліни Сергіївни, довіреність №56/10 від 05.06.2009р.,

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Центрального району м. Сімферополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Сімферополі

до Приватного підприємства «Крим Жалюзі»

про стягнення 11785,00 грн. заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Центрального району м. Сімферополя звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим до Приватного підприємства «Крим Жалюзі» про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в розмірі 11785,00 грн.

Представник позивача у судовому засіданні на задоволенні позовних вимог наполягав, просив задовольнити.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином через засоби масової інформації. Про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.

Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобовязані своєчасно повідомити про це суд.

Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю незявившегося відповідача.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

17.04.2006р. Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим проведено державну реєстрацію юридичної особи Приватного підприємства «Крим Жалюзі», що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.9).

10.06.2008р посадовими особами ДПІ у м. Сімферополі була здійснена перевірка юридичної особи Приватного підприємства «Крим Жалюзі» за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обороту субєктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки складено акт №004826 (а.с.15-16).

Відповідно до зазначеного акту перевірки відповідачем порушені вимоги ст.3, п.1, 2, 13 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: здійснення реалізації товару без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 1119,20 грн., невидача відповідного розрахункового документу, невідповідність готівкових грошових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі грошових коштів вказаних в денному “Х” звіті у розмірі 1237,80 грн.

Відповідно до п.п. 1, 2, 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Статтями 17, 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлена відповідальність за вищевказані порушення. Зокрема, ч.1 ст.17 Закону передбачає, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до статті 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Рішенням про застосування фінансових санкцій ДПІ у м. Сімферополі АР Крим від 23.06.2008р. №0006702303, на підставі ст.ст.17,22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 11785,00, з яких:

1)пятикратний розмір вартості проданих товарів за не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій у розмірі 5596,00 грн. (1119,20 грн. x 5). (а.с.14);

2)пятикратний розмір суми на яку встановлена невідповідність у розмірі 6189,00грн. (1237,80 грн. х 5) (а.с.14).

Згідно до абз.4 пп. 6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” , пп.5.8 п.5 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України 03.07.2001 N 266 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2001 р. за N 595/5786, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

В звязку з неможливістю вручення відповідачу рішення про застосування фінансових санкцій, позивач розмістив його на дошці оголошень 28 червня 2008р., про що свідчить акт про неможливість вручення повідомлення рішення (а.с.31).

В установленому порядку рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржене, заборгованість з їх сплати не погашена, а відтак станом на момент розгляду справи відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 11785,00грн.

Відповідно до ст. 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Однією із функцій Державної податкової адміністрації України, згідно ст. 8 Закону України «Про державну податкову службу», є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів, контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролем за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум штрафних (фінансових) санкцій, недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, засновані на Законі та підтверджуються матеріалами справи, а відповідно і підлягають задоволенню повністю.

Відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 11785,00 грн.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 13.08.2009 року.

У повному обсязі постанову складено 17.08.2009 року.

Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Крим Жалюзи» (95017, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Фрунзе,43/2 к.1, ідентифікаційний номер 24026547) заборгованість зі сплати фінансових (штрафних) санкцій в сумі 11785,00 грн. (одинадцять тисяч сімсот вісімдесят пять гривень) до Державного бюджету (р/р31114104700002 в ГУ ДКУ в АР Крим ОКПО 34740405, МФО 824026).

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Москаленко С.А.