
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
19 травня 2015 року м. Київ№ 826/4190/15Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Огурцова О.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Промгаз-сервіс"до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва ГУ Міндоходів у м. Києвіпроскасування податкових повідомлень - рішень № 0001452203 від 03.04.2014 та №0000342203 від 16.01.2014
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Промгаз-сервіс" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва ГУ Міндоходів у м. Києві про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000352203 від 16.01.2014 та №0000342203 від 16.01.2014.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.03.2015 позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви. У встановлений судом строк Товариство з обмеженою відповідальністю "Промгаз-сервіс" усунуло недоліки позовної заяви та подало заяву про уточнення позовних вимог.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.03.2015 було відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Через канцелярію суду 18.05.2015 відповідачем було подано клопотання про закриття провадження у справі, в якому викладено прохання закрити провадження у справі з огляду на те, що за результатами розгляду заяви позивача про намір досягнення податкового компромісу за податковими повідомленнями - рішеннями № 0001452203 від 03.04.2014 та №0000342203 від 16.01.2014 комісія ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві 31.03.2015, протокол засідання № 61, прийняла рішення про погодження процедури застосування податкового компромісу з позивачем.
У судовому засіданні 18.05.2015 представники позивача та відповідача підтримали клопотання про закриття провадження у справі та просили суд закрити провадження у справі у зв'язку з досягнення податкового компромісу.
У судовому засіданні 18.05.2015 суд відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалив продовжити розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до частини третьої статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Частинами другою та третьою статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що сторони можуть примиритися протягом всього часу судового розгляду або заявити клопотання про надання їм часу для примирення. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 113 Кодексу адміністративного судочинства України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін і предмета адміністративного позову.
Частиною третьою статті 113 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі примирення сторін суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі, у якій фіксуються умови примирення. Умови примирення не повинні суперечити закону або порушувати чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Згідно з пунктом 112 розділу VIII Кодексу адміністративного судочинства України , підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 1 підрозділу 92 розділу XX Податкового кодексу України, податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу.
Пунктом 7 підрозділу 92 розділу ХХ Податкового кодексу України, встановлено, що процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Згідно з пунктом 11 підрозділу 92 розділу XX Податкового кодексу України, податковий компроміс з урахуванням строків давності відповідно до статті 102 цього Кодексу застосовується до правовідносин, що виникли до 1 квітня 2014 року, та поширюється виключно на податкові зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість незалежно від того, проводилися перевірки контролюючих органів чи ні за такі періоди.
Предметом адміністративного позову є податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва ГУ Міндоходів у м. Києві №0001452203 від 03.04.2014 та №0000342203 від 16.01.2014.
Відповідно до протоколу № 61 від 31.03.2015 погодження процедури податкового компромісу за заявою ТОВ "Промгаз-сервіс" (код ЄДРПОУ 36620216) від 16.03.2015 (вх. ДПІ від 17.03.2015), копія якого наявна в матеріалах справи, за результатами розгляду заяви TOB «ПРОМГАЗ СЕРВІС» №10 від 16.03.2015 (вх. ДПІ від 17.03.2015) про застосування процедури застосування податкового компромісу по податкових повідомленнях - рішеннях №0001452203 від 03.04.2014 та №0000342203 від 16.01.2014 винесених на підставі акта перевірки № 389/26-57-22-03-07/36620216 від 25.12.2013 прийнято рішення про погодження процедури застосування податкового компромісу за заявою TOB «ПРОМГАЗ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 36620216) від 16.03.2015 (вх. ДПІ від 17.03.2015).
Відповідно до платіжного доручення № 1025 від 25.03.2015 з призначенням платежу "*;131;36620216;ПДВ згідно заяви № 10 від 16.03.2015р. подат. компромісу 5%. На підставі Акта від 25.12.2013р. № 389/26-57-22-03-07/36620216 ТОВ "ПРОМГАЗ СЕРВІС".;;;" позивачем було сплачено 66 094,85 грн. та платіжного доручення з призначенням платежу "*;131;36620216; подат. на прибуток згідно заяви № 10 від 16.03.2015р. подат. компромісу 5%. На підставі Акта від 25.12.2013р. № 389/26-57-22-03-07/36620216 ТОВ "ПРОМГАЗ СЕРВІС".;;;" позивачем було сплачено 42 861,20 грн.
Згідно з пунктом 8 підрозділу 9-2 розділу XX Податкового кодексу України, податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом. Після досягнення податкового компромісу згідно із цим підрозділом такі зобов'язання не підлягають оскарженню та їх розмір не може бути змінений в інших податкових періодах.
Пунктом 3 частиною першою статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд закриває провадження у справі, якщо сторони досягли примирення.
З урахуванням наведеного, враховуючи те, що у даній справі примирення стосується прав та обов'язків сторін і предмета позову, а умови угоди примирення сторін не порушують чиїх-небудь прав, свобод або інтересів (у тому числі державних), суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін.
На підставі викладеного та керуючись положеннями статей 51, 113, 136, 157, 160, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
На підставі викладеного та керуючись статтями 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Закрити провадження в адміністративній справі № 826/4190/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Промгаз-сервіс" до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва ГУ Міндоходів у м. Києві про скасування податкових повідомлень - рішень № 0001452203 від 03.04.2014 та №0000342203 від 16.01.2014 у зв'язку з примиренням сторін шляхом досягнення податкового компромісу.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Промгаз-сервіс" (код ЄДРПОУ 36620216) решту суми судового збору у розмірі 1948,80 грн. (одна тисяча дев'ятсот сорок вісім грн. 80 коп.) на розрахунковий рахунок № 31218206784007 у ГУ ДКСУ у місті Києві, код 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001.
3. У разі невиконання умов примирення однією із сторін суд за клопотанням іншої сторони поновлює провадження у справі.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов