
Копія
Справа № 822/1669/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2015 року 12:00м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Ніколайчука М.Є. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області до Красилівського районного управління юстиції , третя особа на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАКТ АГРО" про відміну державної реєстрації та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до Красилівського районного управління юстиції в якому просить відмінити державну реєстрацію припинення юридичної особи - ТОВ "ТРАКТ АГРО" та зобов'язати відповідача внести до Єдиного державного реєстру запис про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи ТОВ "ТРАКТ АГРО".
В обґрунтування своїх вимог Красилівська ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області вказує, що відповідачем проведено державну реєстрацію припинення ТОВ "ТРАКТ АГРО" в результаті реорганізації, а саме перетворення на підставі рішення засновників (учасників) юридичної особи. Проте, процедура перетворення не завершена, оскільки ТОВ "ТРАКТ АГРО" припинено але не знято з обліку, в ЄДР зазначено, що типом останньої дії - 112 Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті реорганізації, а тому контролюючий орган не має змоги для здійснення перевірок, оскільки данее підприємство не завершило процедуру перетворення.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надавши суду клопотання про розгляд справи в його відсутності, просить вимоги позовної заяви задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, направив суду своє клопотання, в якому просить розгляну справу без участі державного реєстратора, а при вирішенні позову, покладається на думку суду.
Крім того, Красилівське районне управління юстиції долучило свої письмові заперечення на позов, де зазначає, що позовні вимоги заявлено безпідставно та необґрунтовано, оскільки до відповідача звернулась юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАКТ АГРО" про внесення до Єдиного державного реєстру рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації шляхом перетворення. 15.08.2014 відповідачем було внесено запис до ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи ТОВ "ТРАКТ АГРО", а вже при державній реєстрації юридичної особи шляхом перетворення з товариства з обмеженою відповідальність на приватне підприємство державним реєстратором було видано повідомлення про залишення документів без розгляду не підставі того, що документи подані не в повному обсязі.
Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців" залишення документів, які подавалися для проведення реєстраційної дії без розгляду не перешкоджає повторному зверненню до державного реєстратора юридичних та фізичних осіб-підприємців у загальному порядку після усунення причин, що були підставою для залишення документів без розгляду. Враховуючи викладене відповідач вважає що діяв виключно згідно чинного законодавства.
Третя особа в судове засідання не з'явилась, ухвала про відкриття провадження, направлена на адресу ТОВ "ТРАКТ АГРО" повернулась до суду з відміткою Укрпошти "Фірма не існує".
Відповідно до ч. 1 ст. 41, ч. 6 ст. 128 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається, а розгляд справи проводиться в письмовому провадженні.
Ознайомившись з матеріалами справи, дослідивши докази в їх сукупності суд приходить до висновку, що позовній заяві слід відмовити з огляду на таке.
Судом встановлено, що протоколом загальних зборів учасників ТОВ "ТРАКТ АГРО" № 30-05-2014 від 30.05.2014 вирішено реорганізувати (припинити) ТОВ "ТРАКТ АГРО" шляхом перетворення на приватне підприємство. Новостворене підприємство буде правонаступником всього майна, усіх прав, обов'язків та зобов'язань ТОВ "ТРАКТ АГРО". Голові комісії з реорганізації (припинення) ТОВ "ТРАКТ АГРО" у приватне підприємство ОСОБА_1 організувати та забезпечити подання відповідному державному реєстратору пакету документів для внесення в ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про рішення щодо реорганізації (припинення) ТОВ "ТРАКТ АГРО" шляхом перетворення, з цією метою надати ОСОБА_1 право видачі довіреностей без будь-яких обмежень (питання 2, 5).
15.08.2014 державний реєстратор юридичних та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Красилівського РУЮ Хмельницької області вніс запис №16601120004000951 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАКТ АГРО", 38719953.
В процесі Державної реєстрації юридичної особи шляхом перетворення, щодо Приватного підприємства "ТРАКТ АГРО", заявником були подані документи не в повному обсязі, що слугувало підставою для залишення державним реєстратором 15.08.2014 документів без розгляду. В Повідомленні про залишення документів без розгляду було роз'яснено, що залишення документів, які подавалися для проведення реєстраційної дії, без розгляду не перешкоджає повторному зверненню до державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у загальному порядку після усунення причин, що були підставою для залишення документів без розгляду.
Проте, третя особа процедуру перетворення не завершила, оскільки повторно до державного реєстратора не звернулась, недоліків, що слугували причинами залишення документів без розгляду не усунула.
Частиною 1 ст. 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003, № 755-IV в редакції, чинній на момент здійснення реєстраційних дій (далі - Закон) визначено порядок внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи. Відповідно до якої, державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України відомості про внесення такого запису.
Стаття 37 Закону регулює порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення, відповідно до ч. 17 якої державна реєстрація юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення, здійснюється у порядку, який встановлено статтями 24 - 27 цього Закону. При перетворенні юридичної особи до неї не застосовуються обмеження, встановлені ч. 2 ст. 35 цього Закону. Перетворення вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення.
Державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення, якщо документи подані не у повному обсязі.
Порядок залишення документів, які передбачені частинами першою та другою цієї статті, без розгляду встановлюється ч. 9 ст.і 36 цього Закону.
Порядок внесення державним реєстратором запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення встановлюється відповідно ч.ч. 10 - 12 ст. 36 цього Закону.
Порядок надання відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи органам статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлюється ст. 40 цього Закону.
Аналізуючи дії державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо дотримання ним вищезазначених вимог Закону в процесі державної реєстрації перетворення юридичної особи "ТРАКТ АГРО", суд приходить до висновку про правомірність його дій, оскільки вони вчинювались у відповідності до ст. 35-37 Закону.
Крім того, суд звертає увагу на те, що позивачем в позовній заяві не наведено і не обґрунтовано жодного порушення Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" з боку відповідача під час здійснення державної реєстрації. Тоді як державним реєстратором Реєстраційної служби Красилівського РУЮ доведено правомірність своїх дій.
Також суд зазначає, що Законом не врегульовано особливостей дій державного реєстратора у випадку, якщо юридична особа не усунула причини, що були підставою для залишення документів без розгляду, внаслідок чого неможливо завершити процедуру перетворення.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язанні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.
Відповідно до ст.ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Ч. 2 ст. 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на викладені норми, відповідачем доведено правомірність своїх дій.
Керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
В задоволенні адміністративного позову Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/М.Є. Ніколайчук"Згідно з оригіналом" Суддя М.Є. Ніколайчук