Ухвала суду № 44344577, 19.05.2015, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2015
Номер справи
806/5117/14
Номер документу
44344577
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Токарева М.С.

Суддя-доповідач:Майор Г.І.

УХВАЛА

іменем України

"19" травня 2015 р. Справа № 806/5117/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Майора Г.І.

суддів: Бучик А.Ю.

Шевчук С.М.,

при секретарі Витрикузі В.П. ,

за участю представників сторін:

від позивача: Обєщенко С.М.,

від відповідача: Кошарний Г.І., Матерянський А.М.,

від третьої особи: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Ниви Полісся" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "04" березня 2015 р. у справі за позовом Державної фінансової інспекції в Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ниви Полісся", за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору - Лісівщинської сільської ради Коростенського району про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2014 року Державна фінансова інспекція в Житомирській області звернулася до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просила стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ниви Полісся" ( далі - ТОВ "Ниви Полісся") на користь Лісівщинського сільського бюджету кошти в сумі 43933,95 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначила, що в ході проведеної ревізії сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Лісівщинської сільської ради за період з 01.01.2010 року по 01.07.2014 року було виявлено, що внаслідок недотримання вимог п.1 ст.526, п.1 ст.530, п.1 ст.629 ЦК України, ч.1 ст.193 ГК України, п.4.2 Соціальної Угоди від 03.06.2013 року укладеної між сільською радою та ТОВ "Ниви Полісся" щодо своєчасного звернення сільської ради до ТОВ "Ниви Полісся" про виділення допомоги в результаті чого Лісівщинським сільським бюджетом недоотримано доходів за кодом 24000000 "Інші неподаткові надходження" в сумі 43933,95 грн. Посилаючись на положення ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ниви Полісся" кошти в сумі 43933,95 грн.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 04.03.2015 р. позовні вимоги Державної фінансової інспекції в Житомирській області задоволено.

Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ниви Полісся" на користь Лісівщинської сільського бюджету кошти в сумі 43933,95 грн.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю "Ниви Полісся" звернулося до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вищевказане рішення та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позову. В апеляційній скарзі відповідач посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

Лісівщинська сільська рада просила розглянути справу без участі її представника.

Представники відповідача в судовому засіданні доводи апеляційної скарги підтримали у повному обсязі.

Представник позивача в засіданні суду заперечив проти доводів апеляційної скарги. Вважає, що постанова суду першої інстанції є законною та обґрунтованою, а тому просив залишити її без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального законодавства, колегія суддів уважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", головним завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів.

За результатами ревізії сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Лісівщинської сільської ради Державною фінансовою інспекцією в Житомирській області складено Акт №06-03-09/048, яким встановлено, що внаслідок недотримання вимог п.1 ст.526, п.1 ст.530, п.1 ст.629 ЦК України, ч.1 ст.193 ГК України, п.4.2 Соціальної Угоди від 03.06.2013 року укладеної між сільською радою та ТОВ "Ниви Полісся" щодо своєчасного звернення сільської ради до ТОВ "Ниви Полісся" про виділення допомоги в результаті чого Лісівщинським сільським бюджетом недоотримано доходів за кодом 24000000 "Інші неподаткові надходження" в сумі 43933,95 грн.

На підставі акту ревізії Державною фінансовою інспекцією в Житомирській області 02.09.2014 року секретарю Лісівщинської сільської ради направлено вимогу №06-03-17/6596, якою, зокрема, зобов'язано відобразити в обліку дебіторську заборгованість по ТОВ "Ниви Полісся" в сумі 43933,95 грн., стягнути кошти в сумі 43933,95 грн. з ТОВ "Ниви Полісся".

Зокрема, судом встановлено, що між Лісівщинською сільською радою та ТОВ "Ниви Полісся" 03.06.2013 року було укладено соціальну угоду. За умовами вказаної угоди обов'язком ТОВ "Ниви Полісся" було надавати допомогу місцевій громаді у підтриманні у належному стані доріг, користування якими пов'язано з діяльністю підприємства та об'єктів комунальної власності у розмірі 43933,95 грн. Допомога повинна надаватися за зверненням сільради на протязі 30 днів з моменту звернення до підприємства.

З наявної у матеріалах копії листа №3 від 12.08.2014 року направленого ТОВ "Ниви Полісся" на адресу Лісівщинської сільської ради вбачається, що сільська рада 23.07.2014 року зверталась до підприємства з приводу виконання вимог соціальної угоди щодо надання місцевій громаді допомоги, проте, підприємством свої зобов'язання виконано не було.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі статтями 10,15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні," органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства; законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Отже, під час розгляду позову Державної фінансової інспекції у Житомирській області, суд враховує статус Державної фінансової інспекції відповідно до якого органи державного фінансового контролю наділені повноваженнями щодо контролю за використанням коштів державного і місцевого бюджету.

Крім того, зважаючи на позицію Верховного Суду України викладену, зокрема у рішенні від 15.04.2014 року №21-40а14, органи державного фінансового контролю, у разі не усунення порушень виявлених у ході проведення ревізії, наділені правом звертатися до суду в інтересах держави щодо стягнення в дохід бюджетів коштів з тієї особи, яка повинна їх сплатити.

Відповідно до статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Не може бути скасовано правильне по суті рішення з одних лише формальних міркувань.

Доводи апеляційної скарги не спростовують законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції. Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів уважає, що постанова суду першої інстанції є законною та обґрунтованою, відповідає матеріалам справи та чинному законодавству, а підстави для задоволення апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ниви Полісся" відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Ниви Полісся" залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "04" березня 2015 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Г.І. Майор

судді: А.Ю.Бучик

С.М. Шевчук

Повний текст cудового рішення виготовлено "25" травня 2015 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Державна фінансова інспекція в Житомирській області м-н С.П.Корольова,12,м.Житомир,10014

3- відповідачу/відповідачам: Товариство з обмеженою відповідальністю "Ниви Полісся" вул.Житомирська,48,с.Лісівщина,Коростенський район, Житомирська область,11580

4-третій особі: Лісівщинська сільська рада Коростенського району - вул.Житомирська,181,с.Лісівщина,Коростенський район, Житомирська область,11580,

5-представник відповідача Кошарний Г.І.,20300 АДРЕСА_1

6-представник відповідача Матерянський А.М.,20362.АДРЕСА_2