Постанова № 44336579, 19.05.2015, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
19.05.2015
Номер справи
200/7530/15-п
Номер документу
44336579
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 200/7530/15-п

Провадження № 3/200/0951/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2015 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

у складі: судді Левч В.І.

секретаря Кравченко Г.В.

з участю прокурора Карпенко Р.І

розглянувши матеріал, який надійшов з прокуратури Бабушкінського району м. Дніпропетровська відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНПП НОМЕР_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, Російської Федерації, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, заміжньої, працюючої завідувачем КЗО «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 343 комбінованого типу» ДМР, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 3 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, відповідно до наказу начальника управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради № 04-к від 15.01.2001 р. у період з 16.01.2001 р. по теперішній час, обіймає посаду завідувача Комунального закладу освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок № 343 комбінованого типу» Дніпропетровської міської ради (м. Дніпропетровськ, ж м Тополя-3, буд. 13-а).

Відповідно до Посадової інструкції, ОСОБА_1, як завідувач дошкільного закладу, уповноважена в межах своєї компетенції давати обов'язкові для виконання вказівки (розпорядження) будь-якому працівнику школи чи учневі, відміняти розпорядження будь-якого іншого працівника школи, здійснювати загальне керівництво всіма напрямками діяльності школи у відповідності з її Статутом і чинного законодавства України, планувати, координувати і контролювати роботу педагогічних та інших працівників школи, керувати на правах оперативного управління майном, інші, тобто являється посадовою особою, на яку покладено організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Враховуючи, що юридичну особу - Комунальний заклад освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 343 комбінованого типу» Дніпропетровської міської ради створено органом місцевого самоврядування, то відповідно він є юридичною особою публічного права.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи в період з 16.01.2001 р. по теперішній час посадовою особою юридичної особи публічного права - особою, прирівняною до осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування, відповідно до п.п. 2 п.1 ч. 1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - являється суб'єктом відповідальності та корупційні правопорушення.

При цьому, п. 1.6 Посадової інструкції завідувача Комунального закладу освіти шкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 343 комбінованого типу» Дніпропетровської міської ради (з якою ОСОБА_1 ознайомлена 08.04.2014 р.) у своїй діяльності керується Конституцією і законами України.

Статтею 19 Конституції України посадових осіб органів місцевого самоврядування (до яких прирівняна займана ОСОБА_1 посада) зобов'язано діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ч. 2 ст. 7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і Законами України.

Крім того, п.1 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» до основних обов'язків посадових осіб місцевого самоврядування віднесено додержання Конституції і Законів України.

Статтею 12 зазначеного Закону передбачено, що на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Статтею 17 Закону України «Про правила етичної поведінки» визначено, що особи, уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування, в установленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» порядку щороку подають за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Також, відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

Примітками до типового бланку декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (додаток до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року N 3206-VI) передбачено, що декларація заповнюється і подасться особами, зазначеними у підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Декларант заповнює декларацію власноручно чорнильною або кульковою ручкою синього або чорного кольору таким чином, що забезпечує вільне читання внесених відомостей. У разі відсутності окремих відомостей у відповідному полі ставиться прочерк. Достовірність внесених до декларації відомостей засвідчується підписом декларанта та зазначенням дати її заповнення.

На виконання вимог ст. 17 Закону України «Про правила етичної поведінки» та ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ОСОБА_1 своєчасно, а саме: 20.02.2015 р., подано до управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 р.

Проте, до зазначеної декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік ОСОБА_1 внесено завідомо недостовірні відомості щодо відсутності у власності декларанта майна. Так, у Розділі III (Відомості про нерухоме майно) в рядку 25 у графі «квартири» зазначено прочерк, який свідчить про відсутність у власності декларанта квартир. Фактично ж у приватній власності ОСОБА_1 перебуває квартира за адресою: АДРЕСА_2, загальною площею 72,5 кв.м. та 3/8 частини квартири за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Запорізьке шосе. АДРЕСА_3, загальною площею 67,0 кв.м., що підтверджується інформаційною довідкою (№ 36122399 від 09.04.2015» реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції. На останній сторінці декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік ОСОБА_1 поставлено свій підпис, яким засвідчено правильність зазначених у цій Декларації відомостей.

При цьому, в декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік ОСОБА_1 зазначено про перебування у власності квартири за адресою: АДРЕСА_1.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, а також суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення та суб'єктом декларування, в порушення вимог ст. 17 Закону України «Про правила етичної поведінки», п.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», подала завідомо недостовірні відомості (щодо відсутності у власності майна) у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим порушила вимоги фінансового контролю та скоїла адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 винною себе визнала та пояснила, що дійсно, відповідно до наказу начальника управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради № 04-к від 15.01.2001 р. у період з 16.01.2001 р. по теперішній час, обіймає посаду завідувача Комунального закладу освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок № 343 комбінованого типу» Дніпропетровської міської ради, розташованого за адресою: м. Дніпропетровськ, ж/м Тополя-3, буд. 13-а.

20.02.2015 р. нею було подано до управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 р., але у вказаній декларації, а саме у Розділі III «Відомості про нерухоме майно» не вказала, що у неї у приватній власності перебуває квартира за адресою: АДРЕСА_2, загальною площею 72,5 кв.м. та 3/8 частини квартири за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Запорізьке шосе. АДРЕСА_3, загальною площею 67,0 кв.м. Порушення скоїла не навмисно, так як на час подання декларації в неї склалися важкі сімейні обставини і при заповненні декларації вона була неуважна.

Факт вчинення правопорушення підтверджується поясненнями ОСОБА_1, копіями наказу начальника управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради № 04-к від 15.01.2001 про переведення ОСОБА_1 на посаду завідувача Комунального закладу освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок № 343 комбінованого типу» Дніпропетровської міської ради (м. Дніпропетровськ, ж м Тополя-3, буд. 13-а)., посадовою інструкцією, особовим листком ОСОБА_1, декларацією про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 p., інформаційною довідкою № 36122399 від 09.04.2015 реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції, відповідно до якої у приватній власності ОСОБА_1 перебуває квартира за адресою: АДРЕСА_2, загальною площею 72,5 кв.м. та 3/8 частини квартири за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Запорізьке шосе. АДРЕСА_3, загальною площею 67,0 кв.м., а також іншими матеріалами адміністративної справи.

Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчинені правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч. 3 КУпАП, яке виразилося у поданні завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» доведена повністю та підтверджується матеріалами справи в їх сукупності.

З урахуванням обставин правопорушення, особи правопорушника, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

На підставі зазначеного, керуючись ст. 172-6 ч. 3, ст. ст. 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 3 КпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий сбір у розмірі 36,54 грн. (тридцять шість) грн. 54 коп. (УДСКУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, р/р 31210206700004, код платежу 22030001, Банк отримувача: ГУДКСУ в Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 37989274, код ЄДРПОУ суду 02891368, МФО банку 805012).

Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя: В.І. Левч