ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
| 22.05.09 | Справа №2а-5831/08/10
13:06 м. Сімферополь Окружний адміністративний судАвтономної Республіки Крим у складі: головуючого судді - Кудряшової А.М. , при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А., за участю представників сторін: прокурор - не з'явився, від позивача - не з'явився, від відповідача - не з'явився, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Центрального району м. Сімферополя АР Крим в інтересах держави в особі Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в АРК до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 1700грн.00коп.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Центрального району м. Сімферополя АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в АР Крим та просить стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1фінансові санкції у сумі 1700грн.00коп. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії. Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.10.2008 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду. Ухвалою суду від 15.12.2008 року справу прийнято до провадження суддею Кудряшовою А.М. Прокурор, представники позивача та відповідача у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином: прокурор та позивач - під розписку (а.с.35, 38), відповідач - рекомендованою кореспонденцією (поштове повідомлення - а.с.37), прокурор та відповідач клопотання про розгляд справи без їх участі не надали, про причини неприбуття не повідомили; позивач надав клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.39), позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів у відсутності учасників процесу. Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне. ОСОБА_1, ІПН ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, 07 липня 2003 року був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа Бахчисарайською районною державною адміністрацією, про що видано відповідне Свідоцтво та в журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис №04055771Ф0032336 (а.с.6). Судом встановлено, що працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Автономній Республіці Крим 13 липня 2008 року проведена перевірка кафе "Едем", що знаходиться за адресою: АР Крим, м. Алушта, вул. 15 квітня, буд.4 та належить відповідачу, в ході якої виявлені порушення відповідачем вимог частини 10 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів від 19.12.1995 р. №481/95-BP (надалі - Закон №481), а саме: здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензій. Перевірку було проведено на підставі наказу позивача та направлень на проведення перевірки №263 від 13.07.2008 року та №264 від 13.07.2008 року, які наявні в матеріалах справи, в присутності відповідача та його працівника - бармена - офіціантаОСОБА_2. За результатами перевірки складено акт №010262-119/32-314 від 13 липня 2008 року (а.с.4-5), в якому зафіксовано факт продажу 150 гр вина "Мускатель" виробництва "Массандра" за ціною 09грн.75коп., стакану соку за ціною 4грн.00коп., чашки чаю з лимоном за ціною 12грн.00коп., порції апельсину за ціною 5грн.00коп., всього з урахуванням націнки 2грн.20коп. на загальну суму 32грн.95коп. без наявності у відповідача на день продажу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Зазначене порушення підтверджено також поясненнями бармена-офіціанта ОСОБА_2 (а.с.7, зворотний бік), рахунком офіціанта №125 від 13.07.2008 року (а.с.5), описом наявного товару, що знаходиться в реалізації (а.с.7). Копія акту вручена ОСОБА_1, зауваження до акту перевірки відповідач не висловив, що підтверджується відміткою на останньому аркуші акту (а.с.5, зворотній бік), що засвідчена підписом відповідача. На підставі акту перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Автономній Республіці Крим прийнято рішення №010237/01101-32 від 24 липня 2008 р. про застосування фінансових санкцій в загальній сумі 1700грн.00коп. на підставі абзацу 5 частини 2 статті 17 Закону №481 (а.с.8). Зазначене рішення надіслано на юридичну адресу відповідача та отримано ним 30.07.2008 року (що підтверджується поштовим повідомленням - а.с.6, зворотній бік). Відповідно до статті 1 Закону №481 роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування. Частиною 10 статті 15 зазначеного Закону встановлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Відповідно до статті 1 Закону №481 ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку. Згідно з абзацом 5 частини другої статті 17 даного Закону до суб`єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень. Відповідно до Указу Президента України “Про посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів” №510/2001 від 11.07.2001 року забезпечення реалізації державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійснення міжгалузевої координації у цій сфері покладено на Державну податкову адміністрацію України. Пунктом 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року, передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Згідно з пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Таким чином, суд встановив, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції в сумі 1700 гривень за реалізацію відповідачем алкогольних напоїв без наявності ліцензії. Згідно з пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. На час розгляду даної справи у суду відсутні відомості про сплату відповідачем фінансових санкцій в зазначеній сумі та оскарження у встановленому законом порядку зазначеного рішення про застосування фінансових санкцій. Відповідно до електронного листа ДПІ у Бахчисарайському районі АРК від 06.04.2009 року №2635/8/21 (а.с.40) сума фінансових санкцій на час розгляду справи не сплачена. За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі. У судовому засіданні, яке відбулось 22 травня 2009 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 27 травня 2009 року. З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд - ПОСТАНОВИВ: 1. Позов задовольнити. 2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1(ІПН ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України (ВДК в Бахчисарайському районі, р/р №31110106700048, код платежу 21081100, банк одержувача - Головне управління ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34741000) фінансові санкції у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок. Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складання постанови у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Протягом 10 днів з дня складання постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.