Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
У Х В А Л А
21 травня 2015 року Справа № 811/2650/13-а,
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Нагібіної Г.П., розглянувши у порядку письмового провадження заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Олександрійська ливарна компанія" про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Олександрійська ливарна компанія" до Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 03.09.2013 року позовні вимоги ТОВ "Олександрійська ливарна компанія" до Олександрійської ОДПІ Кіровоградської області ДПС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задоволено повністю (т.2 а.с.84-87).
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2014 року постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 03.09.2013 року у справі №811/2650/13-а залишено без змін (т.2 а.с.122-125).
Згідно заяви позивача Кіровоградським окружним адміністративним судом 04.04.2014 року видано виконавчий лист від 03.09.2013 р. № 811/2650/13-а (т.2 а.с.172-173), який було пред'явлено до виконання.
12.05.2015 року до суду надійшла заява ТОВ "Олександрійська ливарна компанія", в якому товариство просить змінити сторону виконавчого провадження з виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду по справі №811/2650/13-а від 05 лютого 2014р., а саме боржника його правонаступником - Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Кіровоградській області (т.2 а.с.162-163).
У судове засідання сторони, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не прибули, що згідно до ч.2 ст.264 КАС України не перешкоджає судовому розгляду.
При цьому, згідно до вимог ч. 1 статті 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося та відповідно до ч.6 ст.128 КАС України розгляд справи проведено в порядку письмового провадження.
Дослідивши подану заяву та додані до неї матеріали суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 статті 264 КАС України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до пункту 5 статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" Кабінет Міністрів України постановив: утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства доходів і зборів згідно з додатком 1; реорганізувати шляхом приєднання до відповідних територіальних органів Міністерства доходів і зборів територіальні органи Державної податкової служби та Державної митної служби згідно з додатком 2; визначити територіальні органи Міністерства доходів і зборів правонаступниками територіальних органів Державної податкової служби та Державної митної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови.
Так, згідно додатку 1 зазначеної постанови у Кіровоградській області утворюється територіальний орган Міндоходів, зокрема - Олександрійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області. Згідно з додатком 2 даної постанови Олександрійська об'єднана державна податкова інспекція Кіровоградської області Державної податкової служби реорганізується шляхом приєднання до Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області.
В свою чергу, постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 р. № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Згідно додатку 1 зазначеної постанови у Кіровоградській області було утворено територіальний орган ДФС, в тому числі - Олександрійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Кіровоградській області. Згідно з додатком 2 даної постанови Олександрійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області реорганізується шляхом приєднання до Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області.
Пунктами 4, 5 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року №1074 орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади. Орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Згідно пункту 6 Порядку права та обов'язки органів виконавчої влади переходять: у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття; у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади; у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу; у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади; у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Президента України.
Згідно пункту 7 Порядку майнові права та обов'язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта, а у разі їх поділу - згідно з розподільчим балансом.
Таким чином, з викладеного вище вбачається, що Олександрійська об'єднана державна податкова інспекція Кіровоградської області Державної податкової служби реорганізована шляхом приєднання до Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів, а в подальшому - ДФС у Кіровоградській області, із одночасним набуттями її прав та обов'язків.
Так, згідно листом Олександрійського управління Державної казначейської служби України Кіровоградської області від 19.11.2014 р. №02-09-14/2543 повернутий виконавчий лист без виконання, оскільки діяльність Олександрійської ОДПІ ДПС припинено (а.с.174 т.2).
Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що заява товариства з обмеженою відповідальністю "Олександрійська ливарна компанія" про заміну сторони виконавчого провадження по справі № 811/2650/13-а є обґрунтованою, а тому слід замінити сторону виконавчого провадження, боржника - Олександрійську об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби на правонаступника - Олександрійську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області.
Керуючись статтями 160, 254, 264 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Олександрійська ливарна компанія" про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити повністю.
Замінити сторону виконавчого провадження - боржника по справі № 811/2650/13-а з Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби (код ЄДРПОУ 22217326) на Олександрійську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 39481571).
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня постановлення ухвали, а особою, без виклику якої було постановлено ухвалу - в той же строк з дня отримання нею копії ухвали і подання після цього протягом 5 днів апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Г.П. Нагібіна